Keresés

Részletes keresés

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45655

Ott néztem, azért kérdem, kb. pontosan :P mennyi ?

Előzmény: Dobri (45654)
Dobri Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45654

Van pár. Gugli térképbe írd be és meglátod. :)

Előzmény: Maitréja buddha (45653)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45653

Franciaországban hány darab Légion Etrangere nevű utca vagy sugárút van ?

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45652

Hunor, szittya testvérem !

 

Ne törődj az idegenszívűekkel !!!

Ennek a kis kárpát- medencei, véráztatta, szétszabdalt Hazának ilyen gyökerekre van szüksége mint Te, akik

utolsó leheletükig védik és kapaszkodnak a hun rögbe !!!

Előzmény: amfhunor1 (45651)
amfhunor1 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45651

Ja ennyi vér. A jelentkezésem írtam le meg a körülményeit. Nem azért mentem oda, hogy niggerekkel egy helyen legyek meg úgy beszéljenek velem mit egy kutyával. Ki mentem megnéztem megpróbáltam nem sikerült. Nem értem itt hol a probléma ?

Előzmény: ied86 (45650)
ied86 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45650

Pfűűű!Csak ámulok,és bámulok......A Légiós élményeit letudta 4 mondattal,de a többi 98 %-ot szépen kitöltötte....Azért az ilyenről az ember azt hinné,ha már ekkora a szájuk,akkor a Légióban is végigmennek a felvételin,eljutnak a rouge-választásig,és legfeljebb inapte-t kaptak...Nade ő...Ennyi volt benne?Miért hagyta ott a helyet,még a 0.napján?Mert úgy beszéltek vele?Ennyi?Ennyi vér volt a pucában?Hihetetlen,nagyfiú...

Előzmény: amfhunor1 (45639)
Plieur Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45649

A helyszín:

http://1.bp.blogspot.com/-oJ0MQ0KoWJ0/UZl8rmtWdbI/AAAAAAAACA8/G1dX0XSO4ss/s1600/ASNM.JPG

A kép egy mexi blogról van. De a a mai növényzettel, kiépítéssel.

Előzmény: Plieur (45648)
Plieur Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45648

Igen, ez nagyon valószinű. Ha már Camerone, azért ne felejtsük az évet sem: 1863. Nehéz és valószínűleg nem is lehet pontosan rekonstruálni mik voltak gyalogsági taktikák és szokások akkoriban, mi az ami Danjou-nak megszokott volt és mi az ami nem.

Előzmény: qru qrx (45647)
qru qrx Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45647

egyszerubben...." a mi lett volna ha....." teoriàval minden elképzelheto, a legnormàlisabb emberi gondolkodés szerint  egy logikus menekulés, ami nem is lett volna szegyen... nem igy torént....te is, en is , Danjou is màskepp ertekeltuk volna  a helyzetet...

Plieur Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45646

Deux possibilités: je suis devenu immune á cette style comique oú rien de drole dans le clip:(

Nem így történt, itt gép mellett elemezgetjük azt amit Danjou pár perc alatt kellett eldöntsön:)

Előzmény: qru qrx (45645)
qru qrx Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45645

Avec des "si" , on refait le monde..... de nem igy tortent.....

 

http://www.dailymotion.com/video/xayumk_roger-pierre-jean-marc-thibault-la_fun

Előzmény: Plieur (45644)
Plieur Creative Commons License 2014.06.02 0 0 45644

Tiszteletem

 

Itt sajnos ellent kell mondjak: szerintem erdőben elég lett volna követni a légiós csapatot a lóról  leszállított lovasokkal, tűz alatt tartani őket, , lassan felőrőlni, miközben a lovasság másik része elzárja a menekülési útvonalakat. Tűzharc kis távolságról, itt a lovasok karabélyai és revolverei hatásosabbak lettek volna mint a légiósok elöltöltősei.

Másik kérdés: egy nyílt terepen álló épületet mindíg nehezebb megközelíteni, tűz alatt tartani, nincs fedezék.

Előzmény: kis daru (45632)
qru qrx Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45643

Kuldd el ennek a couilles de moules endimanché:

http://www.youtube.com/watch?v=Fcd3XuQwDQQ&feature=kp

Előzmény: amfhunor1 (45639)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.01 0 0 45642

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45641

Ja, ja...kva nagy gyöngyszem, már hiányzott...bár mintha már leirta volna ide a kalandjait a szerző.

 

Engem az izgat, vajon melyik, fekákkal túlzsúfolt területén él Magyarországnak, hogy ennyire permanensen niggerezik ? Lehet, hogy sokat verte a fejét gyerekkorában a néger dada a helyesírási szótárral, attól ilyen kis agresszív ???

 

Sok lesz azért Párizsnak az a 12 millió. jó az 2-3 milliónak is.

A ~12 millió az az összes " francilien ".

Előzmény: amfhunor1 (45639)
kürtök Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45640

Egy agyamputált rasszista köcsög, hat általánossal. Hat első meg egy második. Ezek a k--vák fattyai híresztelik itthon, az utiköltség maradékából nyakalt másfél liter folyó bor után, hogy mekkora sz..r a Légió. Ők csalódtak. Három hónap múlva meg azt adják elő, hogy megszöktek az első néger falu kinyírása után. Azt nem értem, hogy egy gyökér fajgyűlölő segg, mit keres egy 130 nemzetiséget és cirka 30 féle vallást számláló hadseregben? És még vigyázzba is kell állni… Hát hadsereg az ilyen?

Előzmény: amfhunor1 (45639)
amfhunor1 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45639

Egy igazán jó beszámoló a légióba való jelentkezésről.

 

http://fehermosoly.blogspot.hu/2014/05/idegenlegio-egy-jelentkezes-tortenete.html

qru qrx Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45638

Làtom Kis Daru te még folytatod a szocsatàt, még ha suketnéma is. Nem az ök hibàja, nem tudjàk mirol van szo. Viszont a magyar virtuskodasban is van olyan"furia francese" féleség

    Màsrészt, ök ugy értékelik a torténelmet , ahogy az megfelel  a magyar illemnek,  nevelésnek,politikànak, agymosasnak.

Es legyen  az a tortenelem hazafias is es  bàtor is ,es  utolsogolyos!  Ez pedig  a Kurtok altal emlitett "modern haditechnika "ellentéte.

Mert o azt tanulmànyozta.Mi meg csak hulyek voltunk , és nem olvastuk a "procedure"_t.

      Sajnos a Camerone-i csata tobbszor elofordult rogeszmes, tulbuzgo, ontelt  vezerekkel, akik altalàban tulélték a csatàkat....

      Regen vege van màr az agyutoltelék nézetnek az elso, a màsodik VH ban , valamint meg DBP -ban is .Akik elestek, àstak nekik egy sirt, slussz -passz, ha lehetett  elkuldtek a csalàdnak a halàlpléh felét. vagy azt sem.

 

          A tortenelem pontossàgàt  az idobeli tàvolsàg hatàrozza meg.

 

Camerone a Légio szamàra az a Hosiesseg, az Aldozat, a Huség, a Kitartàs jelképe volt , es nem a dicsoségé, mert vesztes csata volt. Et les morts et les perdants ont toujours tort

kis daru Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45637

Ez úgy történhetett szintén 1849 ben, és fejet hajtok Görgey, Arthur emléke előtt. Ha jàrok a szobra felé, leteszek elébe par szàl viràgot, mert megérdemli. És mégegyszer igazat adok GG nek, mert  megjegyzései pertinensek voltak veletek szembe.

Előzmény: kis daru (45636)
kis daru Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45636

Ez igaz volt az Első vilàghàborúban, előtte és utànna,

Előzmény: kürtök (45630)
kis daru Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45635

Ha a  nevetségesség ölne....

Előzmény: kürtök (45629)
kis daru Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45634

Nem tudom ki miért rohant  a hatàr  felé '56 ban ? Azt akàrmilyen együgyű tudta,hogy semmi esély az  oroszok ellen kivéve talàn a  Hitlereket. De ugy hallotuk  -roszul, sajnos- hogy nyugat segiteni fog.

Előzmény: kis daru (45633)
kis daru Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45633

Mindez zagyvasàg,  én azért mentem be  a  légióba mert  éhen haltam. Munkàt nem talàltam, segély meg nem volt akkor a munkanélkülieknek. Te meg azért mentél be mert egy "parasite" vagy  és maradsz is.

Előzmény: kürtök (45628)
kis daru Creative Commons License 2014.05.31 0 0 45632

A lórol leszàllitott lovassàg nem tud harcolni. Valahogy ugy  vannak mint a hal a parton. Danjou és csapata nyugodtan haza sétàlt volna az erdőben. A farm előtt sem voltak  hatàsosak. 10 óràs harc utàn még több  mint negyven légiós volt életben. Csak  az volt a baj, hogy nem volt màr  lőszer

Előzmény: Plieur (45627)
Plieur Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45631

On off

Megbocsátható elfogultság...:)

.

Előzmény: kürtök (45629)
kürtök Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45630

Cette tradition est très confortable pour les  états majors et les politiciens : elle ménage les budgets et ne fatigue pas trop les cerveaux. Ez az első világháború óta igaz nem?

Előzmény: kis daru (45626)
kürtök Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45629

 

„nem a lovasság füstölte ki végül, hanem a beérkezett gyalogság és lóról eszállított lovasság gyalogos rohama” – igen, ez az egyik vitatott pontja az ütközetnek, hogy akkor most kétezren voltak, vagy csak ezren, mert a lóról vezényszó után a lovasokból lett a másik ezer. De mi a kétezret hittük el, legyen elnézve az elfogultság...

Előzmény: Plieur (45627)
kürtök Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45628

„Mi és sokan 45 utàn a  csajkàért jöttünk a Légióba. A maiak pénzért. De ezt nem  tudod megértetni az itt lévő nagy katonai szakértőkkel, ne fàradozz...” – tehát aki zabálni megy a hadseregbe, annak már a magzatvize is fegyverolaj volt, aki meg pénzért vállal szolgálatot, az a férgese. Na, hát ez az amit meg kéne értetni. Mármint hogy akkor ki is az alja az egésznek? Még Mátyás király fekete serege is kisöpörte a kincstárat, pedig a hazáért harcolt. Azt meg csak úgy margószélre, hogy az alapkiképzés alatt 36 ezer forintot kerestem, Pesten a gumisműhelyben meg hatvanat. 

 

Őszintén szólva azt vártam, hogy ti aki '56-ban kimentetek, azt mondjátok: jöttek az oroszok és ha Hitlert lesöpörték, világos volt hogy esélyünk sincs, menni kellett.

 

Ez egy teljesen elfogadható magyarázat lenne. Mindenesetre a csajkánál jobb… De hát én nem vagyok szakértő.

Előzmény: kis daru (45623)
Plieur Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45627

Off on

Mint pici kövér és kopasz civíl van egy apró amatőr észrevételem ( most Kávéházi Konrád plusz Tarascon-i Tartarin üzemmódba léptem:)): Danjou-ékat nem a lovasság füstölte ki végül, hanem a beérkezett gyalogság és lóról eszállított lovasság gyalogos rohama és tüze felőrőlte a védelmet.

Ezt a "dragonyos" taktikát bevethette volna a lovasság akkor is ha az erdőbe húzódnak vissza, egész napos kergetőzés lett volna-ugyanazon végeredménnyel.

off off

 

Előzmény: kis daru (45621)
kis daru Creative Commons License 2014.05.29 0 0 45626

Il est une ancienne et très dommageable tradition de l'armée française (et peut être il en existe une variante dans l'armée hongroise) : celle de croire, ou de feindre de croire, que les qualités de courage et sacrifices suppléent à tout, à la doctrine inadaptée, à l'absence de stratégie, au commandement incompétent.

 

Cette tradition est très confortable pour les  états majors et les politiciens : elle ménage les budgets et ne fatigue pas trop les cerveaux. Elle se paye au prix du sang mais celui des trouffions de base. C'est grave. Nous avons vu les  résultats de  cet état d'esprit partout de Camerone à Dien Bien Phu, de  Valmy à 1870 et les autres autres guerres, sans oublier certains morts inutiles même en Afghanistan. En France, ça s'appelle "la furia francese".

Előzmény: kis daru (45625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!