Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30733

Szia, Józsi!

Had védjem meg Gergőt! Nem rossz srác, csak konok, mert fiatal, -de akar! Van Vele vitám, - igaz, stílusát nehezen viselem én is, de nem vagyunk egyformák. Szóval nem egy diplomata, de képes "szembe nézni". Nekem segít, hogy begyöpösödött ismereteim felszínre hozza. Enged vissza magadhoz! Nyugi! :-)))))

Előzmény: Törölt nick (30719)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30732

Szia, Gergő!

Nem baj, ha egy-egy témát másképpen látunk. Én állítom, nem igaz. Nem izgat a tudományod, az én tapasztalatom is igaz. Bevallom én a közel 40 éves nyulászati "dogommal", hozzád képest ipari tanuló vagyok, mert nem tanultam könyvből, hanem - sokszor -, hibát halmozva, saját káromon tanultam, de hidd el, könyveid nem cserélném el a 40 évet, bár olvasok. (tényleg tudok olvasni), és nem szégyellek kérdezni, amit nem tudok, vagy bizonytalan vagyok. Én nem tapogatom a nyulaim, részben látom, illetve bak segít! Ez a leg biztosabb. Ha a két állat helyzetbe van, az a biztos! A könyved később olvasgasd, ha ráérsz.

Szóval a bor példád nekem nem igazán tetszik. Ez csak az egyszeri ember fiának szólt, halálos ágyán, hogy: "tudod fiam, elárulok egy titkot Neked, nem csak szőlőből lehet csinálni bort!" Ebben sem okosíts, ha lehetne. Nos, a rendszerváltáskor, okádták a piacra a kannás borokat, a műtrágya alapú szarságokat! (akkor még kicsi lehettél, nem tudhatod) a jó bort, bor szeretők, ma üzletemberek csinálják. A különbség az, hogy a jó borra nem kell ráírni a szavatossági határidőt! Ha, rá van írva, NE vedd meg! Na, de ez jó off -nak sikerült; bocs.

Előzmény: juhosttt (30718)
vadtas Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30731

Köszi a gondolatot, én is a zavarásra gondoltam, meg a stresszre. Már pár éve nekem is van nyúl, és csak 4 uj anya van, 3 jol bevált idősebb mellett. Nyáron 2töt kivágtam mert kiöregedtek, és ezt akartam az ujakkal potolni. Én nem vagyok nagy nyul mániás (ezzel senkit nem akarok megsérteni), igazából időm sem lenne rá, hogy egész nap zaklassam a nyulakat. Csak akkor látnak mikor etetek, meg vizet cserélek, ez idő alatt pároztatok, takarítok, így mindig nyugi van. Egyébként így is kezesek, és nem is akarom elvadítani a túl sok fogdosással. patkányt nem sejtek, de ez nem azt jelenti hogy nincs, bár a ketrecek parkánybiztosak. 

Előzmény: Impostoro (30727)
vadtas Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30730

Igen, nekem 7 anyám van minden nap 1et teszek be a bakhoz, így 1 hét alatt mind megvan, és könnyebb vezetni. amikor az utolsó is felvette, akkor jön a visszaproba az elejének. Mindig fognak elsőre, de így a biztos. Ha vemhes rögtön látszik rajtuk amint a bakhoz teszem őket. Amikor lejár a 2 próbahét teljesen kitakarítok alattuk, száradás és fertőtlenítés következik. Utána bealjazok és bemennek a ládák, hogy legyen ideje megszokni, és fészket csinálni. Eddig nem volt gond a fészekalapanyaggal, mert mindig talál annyit amennyit  akar, most is előtte volt a lehetőség, csak nem élt vele. Igazábol eddig csak hallottam ilyeneket, hogy a nyul szétfial meg nem neveli, de velem sose fordult elő. Én azzal voltam ha van neki minden ami kell és igyekszem elkerülni a fertőzéseket nyert ügyem van. Eddig én ha ilyet hallottam én is tartási hibának vettem, és én az enyémeknél semmit sem változtattam a jol bevált rutinon. Minden a szokásos időben történt, Időben fialtak is csak nem foglalkoztak a kicsikkel. Most betudtam stressznek, lehet volt valami a héten ami nem tetszett az anyáknak, lesz még 1 dobásuk, bár semmi nem tünt fel nekem rajtuk. 

Előzmény: Chezulu (30725)
Gupppy Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30729

Sziasztok! :)

Felnőtt óriás kosorrú nyulak eladók! (A szikszói kiállításon, vagy utána..(nov.23-24.))

Egy sárga és 2 thüringiai bak:

 

 

Egy isabella nőstény, 8 hónapos, még nem fialt:

 

 

Érdeklődni: 06 70 603 9487

                   soltiszilvia@freemail.hu

Chezulu Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30728

Ezzel egyet értek!

Előzmény: Impostoro (30727)
Impostoro Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30727

Tiszteletem!

 

Főként olvasó vagyok a fórumon, de már 10-15 éve tartok nyulakat, jelenleg stagnál az állomány, csak 3 kedvenc van(időhiány). Nem foglalkoztam igazából se fajtával, nem voltam nagy híve a fajtatiszta őrületnek. Keverékek voltak a szaporaság, jó nevelőképesség, testalkat, vágási kitermelést tartottam szelekciós tényezőnek.

 

Vadtas kolléga problémájára csak egy ötletem volna esetleg mégpedig a zavarás..

Nálam előfordult ez szintén mikor be tudott jutni a pocok és nem vettem időben észre.. (rendszerint nálam a fialás előtt 1-2 nappal építettek fészket az anyák)

Ha a kolléga túl sokat lesekszik, ilyen első fialásos anyák hajlamosak idegeskedni. + kutya, macska, rágcsálók...

Vagy a kicsi elletőláda is okozhat hasonlót...

 

Nálam ilyen esetekben volt probléma..persze nem biztos h ott is ez a bibi ez csak saját tapasztalat.

Előzmény: vadtas (30709)
Deryan Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30726

A kifutóban mi az idén legtöbbször vágásig, 3 hónapos koráig hagytuk a nyulfikat együtt az anyával. 

Nagyon jól bevált. Az egész csapat szelíd, könnyen kezelhetővé vált, az anya viselkedésének függvényében.

A vemhes anyákat akkor tettük külön, amikor már egyértelmű volt, hogy külön szeretne lenni.

Előzmény: Qman74 (30722)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30725

Hali!

A ládába szoktál rakni fészekanyagot? Széna, szalma stb.

Előzmény: vadtas (30709)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30724

De elírtad, 12 napos,bocs hogy beleszóltam.

Előzmény: Qman74 (30722)
Pálinkásné Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30723

szia van hofehér német oriásom fajtatiszta:06303464765

Előzmény: Lacibács (14177)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30722

Hát amondó vagyok,hogy ha kicsik 12 hétig az anyával vannak,ott komolyan elkéne gondolkozni mind a nyúlról mind a gazdi eszéről.

Jobb helyeken már levágásra készülnek.

Előzmény: japipapi (30717)
Pálinkásné Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30721

Sziasztok van egy német oriás bakom fajtatiszta csere érdekek anyára vagy csak fedezést válalok vele.Kömlödön. Tata, Tatabánya közelében:tel:06303464765

Chezulu Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30720

Üdv!

Én azt javaslom, hogy állandóan legyen a nyulak előtt  víz. A zöldet nem adnám még ilyen korú nyulaknak. Sajnos a "mai" nyulakat már nem lehet összehasonlítani a "régi" nyulakkal. Manapság már igényesebbek még a keverékek is. A coccifortot én már választás előtt egy héttel már adom a takarmányhoz keverve, majd választás után is kapják egy hétig.

Én azt mondom, hogy elsősorban nem kokci, hanem takarmányozási hiba-majd kialakul a kokci. Nálam pont így volt.

A zöldet hagyd el, itatónak egy magasabb peremű tálkát használj, nálam befőttes üveg(ezzel vigyázni mertbelefoulladhat a  nyúl, sűrűbben kell felönteni). Etetőt meg ilyet készítettem:

 Ez síkba van a ketrec ajtajával és nem tudnak belepiszkítani.

Az almaecetet adhatod nekik akár hetente is egy két napig.

Milyen abrakot, tápot etetsz?

Előzmény: kerivili (30700)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30719

Na, Juhos, én most tiltottalak le téged, elég volt!

Előzmény: juhosttt (30718)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30718

Hali! Ha felveszi a bakot akkor amikor vemhes, se az alom, sem az anya életét nem veszélyezteti. (tudomány utálat ide v oda, ez bizonyított tény)

A gyakorlott nyulász úgy ellenőrzi, hogy megtapogatja, hogy van-e benne valami.

Hogy egy jó példát mondjak:

Vannak itt bor készítő emberek. Idén én is bor készítésre adtam a fejem. Na én első körben ezektől a gyakorlottaktól akartam tanulni... Itt a jó bor alapja, hogy felcukrozzuk a mustot.. Hát szerintem nem itt kezdődik a jó bor, hanem ott, hogy megtanulunk cukor nélkül jóó bort alkotni...

Szóval nem attól lesz valaki gyakorlott nyulász, mert x év alatt se tanul meg alap vető dolgokat. Én 2 év nyulazás után megtanultam. Nem egy eget verő dolog, és sokkal pontosabb.

 

(Az eleje szakirodalom, a közepe és a vége saját vélemény)

Előzmény: japipapi (30714)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30717

Szia!

A 12 hetes nyulaknál, már előfordul, hogy ritkábban szoptat az anya, kezdi kényszeríteni az almot, hogy ők is keressenek kaját magunkat, elkezdik eszegetni a fészket. Ez, amolyan ösztönös életre való nevelés. Biztos nem hagyja őket magára, egy nap egyszer biztos, hogy szoptat, ne idegeskedj, így egyre inkább, "kipattognak" a ládából, szagolnak, kóstolgatnak, nyalogatnak.

Előzmény: pápailepketarka (30712)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30716

Szia!

:-)))))) Mit jelent az, "igazi"? Van, aki plüss nyulat nevel a konyhára? :-)))))) Amúgy, értem véleményed, de hidd el mindenkinek az az "igazi", amelyik a fószernak tetszik. Nekem, minden egészséges nyúl igazi.

Előzmény: mis99 (30713)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30715

Szia!

Javaslom, adjál nekik több esélyt. Lehet az a baj, hogy állandóan bent van az fiaztató láda! Én, csak  a fialást megelőző 4-5 nap teszem be. Így, az tökéletesen száraz, szagtalan, tiszta, mindig az a helyet választják, abba fészkelnek, hisz ösztönösen ők is a lehető legjobb életet akarják fiaiknak.

Előzmény: vadtas (30709)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30714

Szia!

Persze, hogy "vannak esetek", de nem jellemző, azért írtam határozottan, hogy nem. Általában a gyakorlott nyulászok, biztosra mennek, a vemhességet úgy ellenőrzik, hogy a párzást követő hét múlva ismét fedeztetik. Ha az anya támad és ........., amit írtam, ha nem felveszi a bakot, azért, mert a peteérés ciklusát a természet így találta ki. Ha, vemhes és felveszi a bakot, ráfedeztetés történik, akkor az a nyúl életébe kerülhet. Mivel mlele kezdő, nem szerettem volna ijesztgetni.

Előzmény: juhosttt (30705)
mis99 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30713

Ezek az igazi nyulak nekem is  ez a faj volt évekig!

Előzmény: Törölt nick (30711)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30712

Üdv. Ma vettem észre, hogy a 12 napos almot valamiért nem szoptatta ma meg az anya. Eddig már 2x is láttam, hogy szoptattot eddig, de az elmúlt napon/napokban nem, sírtak a kis nyuszik. egy kis rásegítéssel az anyát odatettem a fészek felé,habár nagyon el akart ugrálni, de nagy nehezen  az összes csöppség a cickken lógott.... lehet esélyük hogy felnőjenek? a szemük már ki van nyílva, és a "mesterséges" szoptatás után szép kerek lett a hasuk.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30711

Sziasztok! Egy pár kép a Német világos nagyezüst Nyúszikról!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30710

Üdv Nagy Imre

 

Nagyon szépek a nyulaid.

 

Gratula hozzájuk.

 

Most nekem is hasas az összes anya(4db).

 

Nem régen vittek el 26db 5hetes választási kisnyulat tőllem és Czehulu fórumtárstól.

Előzmény: Nagy-Imre (30699)
vadtas Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30709

Mindnél ott a láda, a tegnapi csak belefialt de az sem csinált fészket. Amit meg én megtéptem és visszatettem a kicsiket azt sem nevelte egyik anya sem. Tanácstalan vagyok, egy anyám fial ha mindn igaz ma este  jár le az ideje, de ott sem láttam fészket. Az elejét már randiztatom, szerintem ez az egy sem lesz másképp, nyugodt szívvel kijelenhetem, hogy ettől már csak jobb lehet.  ilyenkor fordul meg az ember fejében a pörköltosztag gondolata. Ha a kövi fialásnál sem rendeződik a helyzet az összeset kivégzem.

Előzmény: japipapi (30683)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30708

Egyébként kösz az észrevételt, talán a Bemutatkozásomba is  beleveszem, hogy hogy a nyulak nem rendelkeznek származási lappal, így egyértelműbb a dolog!

Előzmény: N.Jani (30707)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30707

Nekem is tetszik az a szín!

Előzmény: fatanimal (30706)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30706

Nem, de nagyon szép, nekem tetszik. Szigorúan véve nem is fajnyúl, mert az apja egy fehér bak,  amit külön színként, szinte külön fajként tartanak számon. Félreértés ne essék, fajnyulaim vannak, de nem vagyok fajta-tenyésztő, egyik nyulam sem tetovált fülű.

Előzmény: N.Jani (30697)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30705

Vannak esetek amikor igen, de többségében nem. Én személy szerint azzal magyarázom, hogy ha a bak párzik vele, akkor utána békén haggya. De lehet teljesen más irányban ell a magyarázato keresni...

Előzmény: mlele (30703)
japipapi Creative Commons License 2013.11.17 0 0 30704

Nem. Szűköl, menekül, sokszor szembe száll a bakkal, rúg, harap, vagy éppen összegömbölyödik, ráül farára. 

Előzmény: mlele (30703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!