Keresés

Részletes keresés

bacsig Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9622

Egyszer mi is próbáltuk az éjszakai utazást OFF franciaországba ON, de nekem nem jött be. Két napba tellet, mire újra nyitott szemel tudtam járni és nem ásítottam mindenkinek a képébe :o(. Azóta nem is gondolkodunk rajta, hogy így menjünk bárhová. Sajnálom, pedig a csapatban utazás tetszett volna...

Előzmény: jakuzatm (9619)
lavi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9621
Előzmény: lavi (9620)
lavi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9620
De jókor megyek én is nyaralni...
A KRK hídnál esik az eső... Jó időnk lesz, ha így megy tovább...

jakuzatm Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9619
Én is éjszakai indulás párti vagyok, az előbbiek miatt...
Előzmény: bacsig (9617)
Laja73 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9618
Éjszakai vezetés: nem vagyunk egyformák, kinek mi a jobb. Egy kéthetes nyaralásba belefér szerintem, hogy az első nap az utazással telik. Ugyanakkor én imádok éjszaka vezetni, nem csak a kisebb forgalom, hőség, blabla okán, hanem a hangulata miatt. És a hajnal is fantasztikus az úton!
bacsig Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9617

A párommal ketten megyünk Pestről. A száálásunk le van foglalva aug.8-23-ig ezért mindenképpen 8-án indulunk. A későn indulás azért anyira nem késő. Mindíg  elhatározzuk, hogy reggel 8 körül el kellene indulni, de általában csak 9-10-11 jön ösze... Éjjel nem vezetek! Éjjel alszok!

Előzmény: jakuzatm (9614)
lavi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9616
Köszi szépen, az nem is sok, én többre számítottam, igaz itt mindenki a világ végére írja ehhez képest az árakat.. :-)))
Előzmény: csirketojas (9590)
atlantisz2004 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9615
Üdv!

kattanj rá az egyik kódra és egy külön ablakban meg fog jelenni...

pl. P/P per person= egy személyre
CH = children= gyerek

stb..

:-))
Előzmény: lucil (9591)
jakuzatm Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9614

Szia!

 

ti hányan mentek és honnan?

mi is későn indulnánk, éjfélkor :)

mindenképp 8-án akarjátok abszolválni a rajtot?

 

Előzmény: bacsig (9610)
jakuzatm Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9613

Egy érdekes info:

Ha szép nagy kagylókat akartok venni ne boltban vegyétek 15-20 ezerért (magyar forintba átszámolva) hanem keressetek kis piacot ahol direkt nektek hozza fel a tengerből a muki 2-3 euroért. Van ilyen csak meg kell találni ismerősöm mesélte, megbeszélték a faszival és másnapra egy nagy szatyornyit gyűjtött neki.

ennyi

tehát megéri kérdezősködni

Tibor1 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9612
Mi is Trogir kornyékére szeretnénk menni valamikor augusztusban, pontosabban Okrug Gornjira, de sajnos a sok keresgélés ellenére  /interneten/ sem találtam még szállást két felnottre meg egy hat éves gyerekre. Ha tudtok segítsetek.
galca Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9611
Sziaa üdv itthon ! Ha van időd, írj még merre voltatok.
Előzmény: sziaa (9599)
bacsig Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9610
Aug. 8-án megyünk Trogirba. Csak az a bökkenő, hogy nem szeretünk korán indulni...
Előzmény: jakuzatm (9607)
josephm Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9609
A Cetina folyón sok helyen lehet nevezni egy-egy raftingra. Kucice környékén minden második bokornál ücsörögnek emberek, akik bort, rakiját és raftingjegyeket árusítanak. Mindenkinél 200 hkn a 2-3 órásra hirdetett rafting ára, és van, aki ebben egy sült halas ebédet is ajánl. Ezt mi nem próbáltuk ki, mert szerencsére Omisban rátaláltunk az Adriaturist irodájára (Trg Kralja Tomislava - a város déli végénél, a strandnál, honlap: www.adriaturist.hr), ahol két nem éppen kedves, de hasznos néni felajánlotta: amennyiben többen leszünk, 150 hkn-ért mehetünk. Mentünk is: egy francia családdal voltunk (két 40 körüli szülő+3 8-10 éves kislány) Így sem volt veszélyes, de azért olykor hajtani kellett :-) A túravezetőnk egy nagyon jó fej gyerek volt, aki egyszer véletlenül beleesett a vízbe :-( Útközben megálltunk: úszkálni lehetett a kellemes vízben, a sziklákról ugráltunk, valamint az útba eső jéghideg vízesések alatt áztatott bennünket a figura. Nagyon élvezte, ahogyan üvöltöttünk a víztömeg alatt. Szuper volt. A raftingra délelőtt és délután is van indulás, de azt hiszem, a délutáni mindennél töbet ér. Mi 15:30-tól 18:45-ig voltunk a folyón, aminek torkolatán nyugat felé haladsz. Ha láttál már naplementét, akkor nem írom itt le, mit láthatsz a sziklahasadékok közül kiérve... Sokadszor voltam Ho-ban, és Omisnál is jártam már, de ezt a tiszta vízű folyót csak most fedeztem fel. Huhhh...
Előzmény: vasquez_147 (9604)
tgyongyi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9608

Szia Csirketojás!

Köszönöm a választ. Bocs, hogy tegnap már nem írtam, de nem voltam gép közelben. Szép az apartman amiben voltatok.  Apartman árakról tudsz esetleg valami felvilágosítást adni. A két kisgyerekre kellett valamennyit fizetni? Mi csak ketten mennénk. Én is szívesebben megyek olyan helyre, ahol kultúrált emberekkel találkozhatok, és nem az is általad említett honfitársainkkal.

Szia Gyöngyi

Előzmény: csirketojas (9589)
jakuzatm Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9607

Ugye indul valaki AUG. 10-e körül Split felé. Nem akarok egyedül menni ill ketten a barátnőmmel. Mert ha igen még a starton is változtatnék de nyugodtabb lennék ha egy kissebb konvojt alkotva mennék mert azért mégis biztonságosabb úgy.

 

 

tomchy Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9606

Sziasztok!

 

Lejjebb olvastam ezt a "napi euroadag" dolgot. Mennyire kell komolyan venni? Mert egy elég nagy társasággal megyek aug. 14-én Zadar mellé és tuti, hogy a többség (én sem) tudja felmutatni a 10 napra szóló 500 eurot. Még a szállásról csak-csak lesz papírom (ismerős apartmanja...), ezért nem 100 eur/nap, de így is sok.

A másik kérdésem a következő: eltérő véleményeket olvastam az útvonallal kapcsolatban. Ha Zadarig megyek, érdemes az új szakaszon menni? Elvileg végig pálya...

És az idulást mikorra ütemezzük? Én szombat 5-re gondoltam Bp-ről.

 

Köszi a segítséget!

 

Tomchy

Laja73 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9605
Kanizsa - akkor jó:)
Amúgy mindenhol azt olvastam-hallottam, hogy végig kész az autópálya, ezért kicsit meglepődtem, hogy az mégis elfogyott Rijeka előtt 70 kilométerrel:) Innen 2*1 sávos volt az út (leszámítva néhány emelkedő szakaszt, ahol volt kapaszkodósáv). Az utolsó 150-160 kilométert hol 100-110-zel lehetett megtenni (az "elfogyástól" Rijekáig), aztán jöttek a 80-as táblák (Pazinig), majd ott már lekanyarodva a pályáról, Porecig gyakorlatilag 60.
A nagy forgalom ellenére szerencsére senki nem tökölt, úgyhogy folyamatosan lehetett haladni. Az út minősége is kiváló volt. És azok a félelmetes nagy viaduktok, visszafele irtózatos széllel, húú...
Jövőre is nagyon jó lenne visszamenni. Egyébként nagyon jó időben voltunk, nem? Azt hallottam, 18-dika előtt alig sütött a nap, most megint borús az idő, de a múlt hét felhőmentes volt. Rovinj, Vrsar, Porec, káprázatosan gyönyörű. Nem tudom, mire számítottam, de teljesen letaglózott a táj szépsége. Hihetetlen. Alig bírtam újratölteni a fényképezőgépet:)
Az árak: hát, tudnak elég brutálisak lenni. Nem is a pizza (40-50 kuna) vagy a hústál (120 kuna 2 személyre), egy üdülővárosban száz méterre a tengertől ez igazán nem sok, viszont az ital...vigyázni kell, mert boltban egy sima másfél literes ásványvíz lehet akár 8-10 kuna is. Meg kell keresni a 4-5 kunásat. De nincs kegyelem az étteremben, egy kisüdítő (0,25 l) 18 kuna! Még a piac melletti kis pléhbüfében (amikoris az ABC-ben szieszta volt délután négyig) is 10 kuna volt ugyanez. No majd még folytatom.
Előzmény: sziaa (9599)
vasquez_147 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 9604

raftingoltunk a Cetina folyón

 

Huu, ez nagyon jol hangzik. Tudsz valami elerhetoseget, honlapot mondani? Marmint akik a turaszervezok. Eloszor es utoljara valamikor ugy 1982 korul, ovodaskent (ez komoly!) mentunk rajta fel csonakkal. Az ovoneni eleg kalandvagyo tipus volt, es megalkudott egy helyi csonakossal. Szoval eleg homalyos emlekeim vannak ;)

 

Esbe,

ha Dubrovnik (illetve a tole 4km-re levo Kupari) nektek nincs tul messze, akkor megdoblak egy telefonszammal. Egy foldimnek vannak ott nyaraloi, es eleg baratsagos aron adja ki oket (10 EUR/fo/nap). holnap ugyis beszelek vele, mert mi is megyunk aug. vegen.

Előzmény: josephm (9602)
Esbé Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9603
Sziasztok, érdeklődnék, hogy van-e valakinek ötlete/tippje arra nézvést, hogy 10 embernek szállást szerezzek Dél-Dalmáciában aug. 20-tól 2 hétre. Ploce alatt már szóba jöhet minden szép és csöndes hely (lehet a Peljesacon is). Terveink szerint szombat éjszaka mennénk Bosznián keresztül és vasárnap reggel a helyszínen tervezünk szállást keresni. Aki csinált már arra ilyet attól szívesen vennék minden infót (akár privátban is). Kösz előre is. Esbé
josephm Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9602
Ezt igazából senki sem tudja. Amikor mi mentünk, a Bosiljevo alatti részen, Ogulinnál letereltek, és csak Gospicnál engedtek vissza. Ez a sztrádán 69, a kerülőúton 109 km!!! (Barátságtalanul hosszúnak tűnik, de csak akkor, ha korábban nem ismerted a viszonyokat, és azt gondolod, Ho-ban mindig is sztrádán lehetett közlekedni.)Útközben láttunk szakaszokat, ahol már csak a felfestés hiányzott, de voltak, ahol még a kőtörő gépek dolgoztak. Állítólag a Zuta Lokva- Perusity szakaszt adták át (forrás: lborli sms, szombat este), de ezt igazán nem tudom. Tök mindegy, ha átadták, ha nem, lényegesen gyorsabb a tengerpartra jutás, mint korábban. Néhányan bedőlnek a horvát tájékoztatási eszközöknek, és Karlovac után egyből a Split táblát követik. No, ekkor mennek a Plitvice felé vezető, régi úton. Tovább kell menni, és az Orlovac híd után, a 37 km-kőnél a Senj-Rijeka tábla felé jutsz el Bosiljevoig, ahol a második kijáratnál mész dél felé. Hogy mit adtak át, azt lborli barátunk szerint a HAC-on, a horvát autópálya oldalon megnézheted. Sretan put! josephm
Előzmény: .JiM. (9601)
.JiM. Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9601

Szia!

Tudnál nekem mesélni mi a helyzet Bosiljevo-Jospidol-Mala Kapela alagút-Zuta Lokva útvonalon? Kész van?

Köszi!

Előzmény: josephm (9600)
josephm Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9600
Hello, mit is írjak? Most érkeztünk vissza a lexebb helyekről. A határon tényleg ...szogatták a kiutazókat. Egy négytagú családot a szemünk láttára pakoltattak ki, ellenőrizték a napi euróadagjukat is! (Ezt nem elrettentésképp írom...) Az első fizetőkapunál a 36 kuna helyett a bácsi tényleg (valaki írta, ezért figyeltem) 46-ból próbál visszaadni, ha 100-assal fizetsz. Nem az a 10 kuna, de nagggggggggyon figyelj!!!! Mi a Makarska Riviérára mentünk (Letenye-Split autópályán - akkor még hiányzott két hosszabb /69+44/ szakasz, a pályán csak mi voltunk - 580 km=6 óra) , bejártunk sok falut, Bolra hajókirándultunk, raftingoltunk a Cetina folyón (ez volt a legcsodálatosabb talán egész Horvátországban (korábban a Krka és Plitvice is "megvolt" 2-2 alkalommal, mégis...), jártunk Dubrovnikban (ez is szuper), majd hazafelé átélhettük azt, amit hajdan egy Csontváry nevű festő. Mivel Mostarban újra a Neretva fölé magasodik az 1566-ban épített, majd 1993-ban lerombolt híd, mindenképpen érdemes megnézni ezt a vegyes lakosságú, pazar kisvárost. Mi négy éve minden nyáron megálltunk szomorúan éreztük hiányát a hídnak, ami újra ott pompázik, csodás... A híd legmagasabb pontjáról helyi fiatalok ugrálnak a 30 méteres mélybe, megéri szurkolni nekik. Bosznia továbbra is lassan közlekedhető, de ha van időd, lenn délről érdemes errefelé hazatérni. (Mostari poroszkálással a Makarska-Udvar szakasz cca. 10-12 óra) Ha muszáj?, mármint hazatérni...  Ha van kérdés, hát tessék! josephm
sziaa Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9599

Szia!

 

Mi Kanizsáról indultunk. Tényleg kényelmesen, 100-120 körüli tempóval haladtunk. Az első megállónk a Zágrábi fizetőkapu után volt, mert hát éhes volt a család. -"Ma még nem ettünk" felkiáltással pihenőt tartottunk. A következő pihenőt az Ucka előtti benzinkútnál tartottuk.

Az egész nyaralás szuper volt. Nagyon szép Porec, Vrsar, Rovinj. Porecben szinte minden este  sétáltunk. (Azért érdemes megnézni a reggeli órákban is, amikor még csak ébredezik a város.) Nagyon szép a Baredine barlang is. -Szerintem érdemes megnézni. Aki nem bírja a "lépcsőzést" akkor kerülje el, mert lefelé szinte függőlegesen, kb 70 m-t kell megtenni. Rovinj is nagyon szép. Akkor jártunk ott, amikor a sok kis kiránduló hajó. Hömpölygött a tömeg. Amikor a hajók elmentek, mitha kisöpörték volna a várost.

Átmentünk Triesztbe is. A határokon csak kidugtam az útleveleket az ablakon és már tovább is intettek. A Trieszt,  szépen szépen jelezve volt midkét országban.  

 -Gondom csak visszefele volt. (Térképet nem vittem magammal, gondoltam nem kell. ) Jobbra is balra is Velence. -Miért is jeleznék a  szomszéd ország városát? (Koper) Csak úgy mellékesen  jelezték Szlovéniát. Hát én arra mentem, így Trieszt fölött léptem át a határt. Így jó nagy kerülővel a Szlo. autópályát is megismerve jutottam vissza Porecbe.

Előzmény: Laja73 (9548)
Kálámbó hadnagy Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9598
ez engem is zavarna természetesen:))) sajna vannak, akiknek ez a nyaralás:(((((((((
Előzmény: csirketojas (9597)
csirketojas Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9597

Nem a mas kulturak megismereseben gatol, hanem a "feeling" nem tokeletes. (Nekem.) :-((

Ez meg nagyon OFF:  de amikor a legszebb sikatorokban, varoskakba "elvezkedem", akkor igencsak zavar  egy-egy felroppeno "B@zdmeg Bela, itt olcsobb a sor!" vagy "K.va anyjat a Jenonek, hogy ide felcsalt minket!" stb. jo hangos kialtas.

Pl. most KRK varosaban ket utcankent hallatszott a fentiekhez hasonlo magyar mondat. :-(( Es mivel honpolgarainkat megvaltoztatni nem tudom, inkabb en megyek olyan helyre nyaralni, ahol kisebb esellyel hallok ilyet. :-)

Cst.

 

ui.: Erdelyi megjegyzesedet meg se hallottam...:-))))))))))

Előzmény: Kálámbó hadnagy (9594)
gerá Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9596
Van a kempingekben főzési lehetőség?

Közös konyha, vagy bérelhető főzőlap, stb?
Előzmény: Jr1. (9555)
H_G Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9595
Nagyon is igazad van!

Előzmény: csirketojas (9593)
Kálámbó hadnagy Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9594
"magyar szot alig lehet hallani (mi ezt szeretjuk :-) )"

"nekunk tulzottan zsufolt volt es tul sok volt a magyar szo...:-)"

 

e két kiragadott mondatrészből bátorkodtam az utálatra következtetni, a saját szavaimmal, de belátom, durva kifejezés. Csupán csak nem szeretitek, amikor külföldön vagytok.  

 

Azt nem értem teljesen, hogy a hallott magyar szó, miért gátol más kultúrák megismerésében. Én is szeretem/szeretném megismerni más népek kultúráját, szokásait, az adott állam nevezetességeit. Ahol eddig voltam, ez remekül ment, függetlenül attól, hogy mennyi magyar volt épp akor ott. (Erdélyt megismerni például igen melós magyar szavaktól mentesen megismerni, de ez más tészta.) 

 

 

Nem vitatkozni, akarok, hasonlóképpen gondolkodunk az utazásról, csak lehet, hgy félreértettem a szavaidat. Ezért bocsáss meg

 

Minden jót kívánok

 

K. hadnagy

Előzmény: csirketojas (9593)
csirketojas Creative Commons License 2004.07.26 0 0 9593

nem latom, hol irtam volna "magyarszoutalatot". :-( Egyszeruen ha elmegyek kulfoldre, akkor az ott lako naciora (szokasaikra, kulturajukra stb.) vagyok kivancsi, es nem azert megyek, hogy honi hangulatban toltsem az idot.

Cst.

Előzmény: Kálámbó hadnagy (9592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!