Keresés

Részletes keresés

Neil_ Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5663

Szia,

 

 

Szerintem a rtg nem mutat ki ilyeneket,csak az MR.

Nekem sem látszott a szakadás csak MR-n és nagyon be volt dagadva a lábam.

DE hátha nincs semmi nagy gond.:)

 

Előzmény: csillkat (5618)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5662

Kedves pom-pom 57,

 

Ez a történet sem kis pályás.Fura hozzáállás a dokitól kissé funny,hogy még mentőt sem akart hívni.

Szerencse,hogy nem lett túl késő.

 

Jelenleg injekciókat kapok,egy sorozatot már megkaptam az öt darabot jelent és most kapom a második ötöt,de ez közép erős más injekció.Picivel jobb.

Mi lesz azt nem tudom.

 

Nem váltottam ki a térdortézisokat gumiszövettel oldalsínnel-kettő kellene mind a két térdre,szerintem ez nem lehet valami kényelmes ja és plusz bot.

Droid lennék így.:D

 

Majd alakul talán ez az állapotom.:)

 

 

Előzmény: pom-pom57 (5605)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5661

Szia,

 

Az remek .:)

Előzmény: L0riana (5593)
L0riana Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5660

Voltál orvosnál? Mit monodott?

Előzmény: pom-pom57 (5636)
similis Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5659

Nem a mostani pár rossz héttel van baj, nem vészes nekem a fájdalom, ezért nem is gondoltam, hogy komolyabb bajom lenne, hanem nem szeretnék annyira belecsúszni a nyárba, hogy pont akkor ne tudja csinálni semmit :(

Plusz szerencsétlenségemre még úgy munkahely keresés van folyamatban mert a réginek vége lesz, és nyilván nem fognak sehova úgy felvenni hogy hetekre betegállományba megyek rögtön az elején, tehát még addig kéne lemennie amíg itt vagyok a régin.

Előzmény: Arzeen03 (5657)
_chillout_ Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5658

Csaló a javából!

"Idegen nyelvű folyóiratban megjelent cikként két tétel szerepel. Ezek egyike egy angol nevű, DE magyar nyelvű (!) orvosi lap (Medical Tribune), amelyben a disszertáció témájával összefüggésben nem lévő cikket jelöl sajátjaként Vargha. Ezzel kapcsolatban feltámadt bennem a gyanú, hogy nemcsak a téma miatt problémás a közlemény (címe: Két olcsó vegyület segíthet a daganatos betegségek legyőzésében) , hanem a szerző sem azonos Varghával. És valóban: kiderítettem, hogy a cikk szerzője dr. Varga Zoltán (nem Vargha!) orvos, akinek az égvilágon semmi köze nincs sem Varghához, sem a metodikájához. Az ő nevével és cikkével tudtán kívül éltek vissza."

 

http://kodpiszkalo.blog.hu/2015/03/26/varghabetuk

Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 5657

nekem anno 3 hét volt, vagy lehet csak kettő hét nem emlékszem

de tuti orvos, ha hozzá mész nincs mitől tartanod, gondolom utána olvastál..

nem egyből műt, persze, de szalagnál azt hiszem egyébként is szoktak várni kicsit, csak lesz most pár rossz heted, sajnos ez ilyen

nem tudom ez magán vonalon mennyire eltérő

Előzmény: similis (5656)
similis Creative Commons License 2015.03.26 0 0 5656

Kértem T. A. -hoz időpontot, magánrendelésen is 3 hét :( Nem magán 5 hét...

 

És gondolom akkor se másnap műt :(

Előzmény: Arzeen03 (5655)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 5655

őt nem tudom ki az akit emlitesz, majd ir valaki aki ismeri..

Előzmény: similis (5653)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 5654

pompom!

 

most olvastam, hogy a pilóta aki állitólag szándékosan nekivezette a GW gépét a hegynek, ő is nagyon szeretett futni hozzád hasonlan.

"Lakóhelyén azt tudták róla, hogy nagyon szeret futni."

 

örülök, hogy megismertelek, köszönöm, hogy segitettél az orvos válaszásban, de ne irj többet és ne keress

 

üdv.

 

similis Creative Commons License 2015.03.26 0 0 5653

H.P a sportkórházban színtén is jó?

 

Őt is ajánlotta valaki és azt gondoltam elmennék ahova leghamarabb bejutok és rendberak, persze ha egyébként rendben van az illető orvos.

Előzmény: Arzeen03 (5652)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 5652

én is TA-t tudom csak ajánlani, vagyis tudnék mást is de oda több hónap amig bejutsz

dr Tallay András, sportkórház

sportkórházat neten megtalálod és az ott lévő telefonszámon be tudsz hozzá jelentkezni, kb 2-3 hét a várakozási idő

vagy van magánrendelése is, ha beirod a keresőbe a nevét az emlitett orvosnak, akkor megtalálod azt is és az elérhetőségeket

sisu megcsinálja a térded ha hozzá mész, mi itt mindenki csak jó véleménnyel vagyunk róla

Előzmény: similis (5650)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 5651

T.A  Sportkórház

Előzmény: similis (5650)
similis Creative Commons License 2015.03.25 0 0 5650

Segítsetek légyszi, jó orvost keresek lehetőleg pesten, aki jól is műt, nem baj ha elsőre magánrendelésre kell menni csak gyorsan bejussak. Tudom hogy írtatok már sokat, de sokszor csak rövidítések vannak, elég nehéz konkrétat visszakeresni.

 

Ultrahang szerint meniscus szakadás és mindkét oldalszalag is, MR-re du megyek, de félek h keresztszalag is lesz. A sérülések 6 hete voltak.

 

Köszi.

Edina1972 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 5649

Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon.5 hete síelésnél nagyot estem,és annak rendje módja szerint,nem oldott le a lécem.Hazaérve  MR vizsgálaton voltam Mohácsi doktornál Székesfehérváron.Sajnos ahogy Ő fogalmazott rendesen elintéztem a térdem.Meniscus szakadás,keresztszalag szakadás,és Ő említette az oldalszalagot is.Abkarovits doktorhoz mentem,mert 10 évvel ezelőtt a másik lábamat Ő műtötte keresztszalaggal,és meg voltam vele elégedve.1,5 héttel a sérülés után,kivette a leszakadt porcot.Megmondom őszintén,kicsit csalódott voltam,mert azt hittem a keresztszalag műtéttel együtt veszi ki a porcot.Műtét közben derült ki,hogy mozaik plasztikát is kell,hogy csináljon a keresztszalag műtéttel együtt.Az oldalszalagról Ő nem beszélt.4 hete  műtött,de még nem beszélt a következő műtétről.Pénteken megyek hozzá.Nem tudom,de nekem nem írt gyógytornászt,és gyakorlatsort sem kaptam.Ellenben leszúrt,hogy miért nem hajlik a lábam rendesen,és miért nem biciklizek.Pénteken kell hozzá mennem,2 hete voltam utoljára.Az internetről néztem térdtorna gyakorlatokat,biciklizem,és hűtöm.Eddig 3x leszívta,de legutóbb már nem kellett.A kérdésem az lenne,hogy az én térdem akárhogy próbálom,nem hajlik teljesen.Olyan,mintha tele lenne,és feszül.Hátul a térdhajlatban pedig,ha hajlítom és utána nyújtom egy nagyon fájdalmas csomó jelenik meg.Lehet,hogy összeugrik valami ínszalag?Nem tudom az előző kersztszalagomnál nem volt ilyen.Arról 2 hónapig nem is tudtam,hogy el van szakadva,4 évig húztam műtét nélkül,és síeltem is vele.Ha tudna valaki segíteni,hogy normális-e ez a hajlati csomó,azzal sokat segítenétek.Köszönöm előre is a válaszokat.

Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 5648

sziasztok

mindenkinek jó gyógyulást!

 

chopper megkaptam az emailod

nem tudok rá mit válaszolni, le vagyok fagyva.. próbálok feloldódni, a térd problémámat egyre inkább magam mögött hagyni és a magán jellegű dolgaim rendezgetni

 

nekem is volt csontszerkezet változásom a térdemben, az inaktivitás miatt alakul ki, ez majd utána visszarendeződik ha már terhelni fogod megint a térded /gondolom/

legyél türelemmel, már megkezdődött a verseny és közel már a célegyenes.. 

a műtét után jobban leszel és fokozatosan javulni fogsz

ezt most nem tudod siettetni

a mostani rehabon ne várj javulást az állapotodban. erősödj! a műtét után lesz fontos, mi és mennyire fog menni a rehabon!

 

amit fontosnak tartok..

műtét után, fájni fog, de terhelned kell majd  térded! /hacsak TA nem mond vagy talál olyasmit, ami baj, de remélhetőleg nem fog/

ez az a jellegű fájdalom lesz, ami el fog múlni! akár két három hónap is lehet.. nem lesz egyszerű.. de kibirható, motiváljon majd hogy egyre jobb lesz! a térdedet használnod kell ha meg fogják csinálni! akkor is ha az elején fájni fog.. majd el fog múlni idővel..

sokkal jobb lesz mint most volt, ez biztos.

 

most rohanok

 

 

 

 

csillkat Creative Commons License 2015.03.23 0 1 5647

Persze, értem én, hogyha baj van nem számít a távolság. Nyilván, ha tényleg gond lesz, akkor nekem sem. De azért remélem, hogy tényleg csak megzúzódott és szépen helyrejön.

Előzmény: zar 116 (5646)
zar 116 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5646

Debrecen? Engem Szentendrén műtött a székesfehérvári Majzik doktor, és a kórteremben volt velem két egri térdes... (Fehérváron kezdtem, Mohácsi doktor magánrendelőjébna, ő továbbított Majzikhoz.)

Előzmény: csillkat (5628)
L0riana Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5645

Valóban volt ott egy szakadt darabka, de akkor nekem nem fájt, ha nem mozgattam. Konkrétan éreztem a fizikai blokkot, amitől nem haljott, és amikor kipattan a darabka, az hallatszódott, és akkor újra hallott. Tehát nem fájt folyamatosan egyáltalán, és hőemelkedésem sem volt, nem volt begyulladva, vagy dagadtabb.

Előzmény: Nikke (5642)
ancsur27 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5644

Koszonom a hozzaszolasokat!! Most beszeltem az orvossal aki kerte hogy merjek lazat es igen hoemelkedesem van es a terdem is melegebb valoszinuleg begyulladt picit es ezert a fajdalom. Jegelem es kaptam gyulladascsokkentot. Remelem hamar javulni fog... de dobbenetes hogy nincs ket egyforma eset. Igy legyen okos az ember

Nikke Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5643

márleglévő

már meglévő

 

Nikke Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5642

Nekem a meniscusműtét után semmi fájdalmam nem volt, és olyan jellegű, mint a szakadt meniscus esetében azóta sem. A kezdeti, tökéletesnek tűnő javulás után pár hétre rá ugyan történt visszaesés, de az a márleglévő porckopásomnak köszönhető, amely viharos sebességgel romlott, (feltételezem azért, mert nincs ott mindenütt a rostos porcgyűrű, amit kiszabdaltak, és amely a súrlódást, ütközést hivatott csillapítgani).

Fájdalomcsillapítót még nem nagyon kellett bevennem.

 

El tudom képzelni, hogy bent maradt egy memiscusdarabka, az habeszorul bőven okozhat hirtelen erős fájdalmat. Lorianna már járt így, tehát nem lehetetlen.

Esetleg a hegesedett szövet felszabadítása kapcsán is lehet probléma.

Magával a meniscus "fazonigazításával" kapcsolatan még nem hallottam, nem olvastam ilen jellegű fájdalmat.

 

 

Előzmény: ancsur27 (5640)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5641

Nekem  is volt meniscus-szom,de nem volt ilyen gondom 3 nap múlva már futottam guggoltam.Viszont nincs 2 egyforma meniscus probléma.Fájdalommal nem csinálunk gyógytornát,csak a fájdalomküszöbig .Pihentesd,lehet túlerőltetted. 

Előzmény: ancsur27 (5640)
ancsur27 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5640

Sziasztok

Olyanok tapasztalatara lennek kivancsi akiknek volt artroszkopos meniszkusz mutetem Kaposvaron Dr. Ezer Ferenc csinalta aki nagyon jo. En kedden reggel estem at rajta a meniszkuszomnak egy kis reszet eltavoltitottak illetve a problemaim igazi okat egy plica nevezetu hegesedett szovetet. Szerdan reggel haza is mehettem fajdalomcsillapito es manko nelkul jutottam haza. 3 napig minden rendben volt kaptam egy 21 gyakorlatos gyogytornat amit minden nap csinaltam ahogy mondtak. Passziv hajlitassal masnap ment a 70fok terdgeppel. Viszont szombat ejjep tehat a negyedik napon iszonyuan elkezdett fajni ejjel. Fajdalomcsillapitot vettem be hogy el tudjak aludni. Vasarnap reggel jobb volt mentem kontrollra a doki mondta hogy minden ok valoszinuleg azert fajt mert tuleroltettem es pihentessem meg tobbet. Atkototte a faslit is.levette igy kuldott haza. Meg aznap delutan aposom felhozott Pestre. Este megint elkezdett fajni de tudtam aludni. Ma reggel mikor elindultam ki wcre annyira fajt hogy be kellett vennem ujra egy fajdalomcsillapitot hogy ne orditsak...

Az volna a kerdesem hogy.volt e valakinek ilyen jellegu visszaeses romlas az allapotaban is ha igen mitol volt? Most.probalok beszelni egy gyogytornasszal hogy akkor most pihentessem e vagy eroltessem akkor is ha ennyire faj de meg nem ertem el senkit telefonon. Nem akarom hogy letapadjon... Elore is koszonok minden segitseget mert eleg tanacstalan vagyok 

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5639

Akár porcleválás is lehet,az viszont nem igen fog helyrejönni.Erre az esetre inkább szoktak MRI-t csináltatni.A szalagszakadást könnyebb diagnosztizálni.

Előzmény: csillkat (5631)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5638

Látom be vagy sózva egy kicsit.Mint írtam legyél türelmes amíg  lelohad a daganat is,mert az MRI is akkor ad pontos képet,ha már nincs duzzanat.Van tapasztalatom.Én 20 év után csináltattam meg.Attól meg nem kell félned,hogy a régi (ha elszakadt) visszavarrják,mert az kuka.Vagyis az idő  múlása nem tényező.Mint írtam minél nagyobb az ellenállás a vizsgálatnál annál (ösztönösen feszítesz a fájdalom miatt)  pontatlanabb a diagnózis. 

Elképzelhető,hogy nincs szakadás,ez lenne a legjobb.  Ne tűnjél ezt a jó hírt oszd majd meg velünk. 

Előzmény: csillkat (5634)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5637

Igen valóban mindenkire más instabilitással  hat a szalagszakadás.Én csak az én tapasztalataim tudom leírni neked. Nekem mind a 2 térdemben elszakadt 20 évvel ezelőtt.3 hét alatt rendbe jött.20 éven át egyszer sem ment ki,csak néha tenisz közben.Sokan vannak,akiknél csak akkor derül ki,hogy elszakadt amikor mondjuk egy porcműtétnél belenéznek.Vagyis tünetmentes is tud lenni,ha nem végzel dinamikus sportot. Ezért az javaslom,hogy feltétlen nézesd meg egy jó szakemberrel.Várd meg míg helyre jön a gyulladás.Ez  személyenként változó talán 1 hónap.Amikor tudsz guggolni fájdalommentesen akkor jó.Ere azért van szükség,hogy  ne merevíts be a dokinál vizsgálat közben mert minél jobban befeszítesz annál nehezebben tudja a helyes diagnózist megállapítani. 

Előzmény: csillkat (5634)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5636

Köszi a jókívánságot .Nem tályog,ma reggel érzem,hogy jelentősen javult,bár nem látom,mert be van kötve,de a menésemen  érzem.

 

Neked,hogy áll a rehab?Miért nem történt invazív  beavatkozás? Mit mondott rá T.A.? Javulsz?

Előzmény: Chopper63 (5633)
Moody81 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5635

Condrosulfot szedtem.

Előzmény: Arzeen03 (5625)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5634

Köszönöm a választ és a jótanácsot is. Az biztos, hogy pár napot még adok neki, mert az való igaz, hogy nagyon rossz helyen estem rá, és ez nyilván nehezítheti a mozgást és a duzzanat is valószínűleg ezért van. Ha a következő hét folyamán nem javul jelentősen, tuti visszamegyek és csináltatok egy normális vizsgálatot valami normális orvossal.

Előzmény: Chopper63 (5632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!