Keresés

Részletes keresés

andreas19 Creative Commons License 2016.08.29 0 1 137939

No, ezt sürgősen abbahagyni! :)

 

Tavaly szeptember elején voltunk Brelában, levegő (árnyékban) 26-28, a tenger a napsütésben volt ugyan annyi.

Szeptember 2-án irány Korčula (via Szarajevó, Mosztár).

 

Előzmény: Törölt nick (137929)
antipajti Creative Commons License 2016.08.29 0 0 137938

 

Így igaz.Különben is erősen szubjektív műfaj ez a tetszés index.Ugyebár az "én már jártam ott " faktor legalább 3 pontot ad a tízből, mások más helyeiből meg legalább annyit levon:D A lényeg az Adria fan klubtagság for ever: )

Előzmény: hul (137937)
hul Creative Commons License 2016.08.29 0 0 137937

Igen ezt a KRK a leg... sziget kijelentést óvatosan kezelném. Sikerült néhányat bejárni, a déli szigeteket is, maradjunk annyiban, egyik szebb és érdekesebb és fantasztikusabb mint a másik. A tenger is elképesztő arrafelé, vadregényes és nagyszerű helyek vannak. Végül is nincs rangsor, a vélemények azt mutatják, lehet imádni az Adriát... :-) 

Előzmény: Emi2 (137930)
antipajti Creative Commons License 2016.08.29 0 0 137936

Nem bántás volt, de azért hesszöld meg előtte a déli szigeteket úgy, mint Mljet-Lastovo-Kolocep-Lopud.:) Én sem mondom még, hogy Mljet a legszebb, majd csak jövő héten nyilatkozom, mert akkor kerül pipa Sveti Adrija-Bisevo páros mellé. Mljetes vízhőmérsékleteket meg főleg nem írok, nehogy az Isztria szekta tagjai rituális szeppukut kövessenek el.:D

Előzmény: Emi2 (137934)
sefotos Creative Commons License 2016.08.29 0 0 137935

Ideértünk Veli Losinj Punta Apartments-be, amely a wellness és étterem szempontjából közös a Punta Vitality Hotellel.

A reggeli és vacsora választható, 55 és 106 Kuna, svédasztal, talán ártalmas annyit enni minden nap, néha ki kell hagyni.

Az apartman elvileg szuper, de a személyzet szaktudása döcög, bár segítőkészek (széf használat, TV csatornák, elírt wifi adatok, stb.)

A strand közvetlenül elérhető, kb. 24 fokos kiváló víz. A meteo adatok ellenére a levegő kb. 28-29 fok volt délután, mikor ide értünk, az előjelzés 26-ot írt. Szélcsend, napsütés, egész héten azonos időjárás.

Az út Krk-n keresztül 610 km/8 óra Bp.-ről, betartva a seb. határokat, benne 40 perc komp várás és 30 perc komp menetidő.

A határ és fizető kapuk max. 5 perc bárhol, vagy kevesebb.

A vasárnap kora délutáni szembejövő forgalmat kukkoltuk (egy hét múlva akkor megyünk haza), hát kb. 100 km Rijeka felől Zágráb előtt sűrű, de nem áll. A Lucsko fizetőkapunál a kártyás út halad, a pénzes fizető több km sor.

Ennyi röviden.

Emi2 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137934

Termèszetesen ìgy fogok tenni. :D

Különben senkit nem állt szándèkomban megbántani. 

Előzmény: AZS (137933)
AZS Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137933

azért Splitig, meg Splittől lefelé is akad néhány sziget, amit érdemes lenne meglátogatnod ;-)

Előzmény: Emi2 (137932)
Emi2 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137932

Köszi, hogy utánakerestèl, voltam pár szigeten, ha nem is az összesen (azokon pedig ismerőseim, volt èlmènybeszámolò :D), ès ez a szubjektìv vèlemènyem alakult ki. Az idei èvben (először) meglátogatott Rab sziget, csak megerősìtett ebben. 

Előzmény: AZS (137931)
AZS Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137931

Szerintem a legrendezettebb, legfejlettebb, legszebb sziget, mind közül.

 

 

érdekes gondolat, mégis, melyik szigetekkel való összehasonlításban?

 

 

Az elmùlt tizen valahàny èvben, Splitig bezáròlag egèsz sok helyen jártunk

 

akkor talán nem veszem olyan komolyan ezt a "mind közül" dolgot...

Előzmény: Emi2 (137930)
Emi2 Creative Commons License 2016.08.28 -1 0 137930

Nem pont ide illik, de mi voltunk Krk-en 2004 körül, szept. 20-tòl 10 napot ùgy, hogy egyszer láttuk mindössze a napot, a 7. napon, 2-3 òràra. A házinèni ùgy várt, hogy simán mèg fürödni fogunk, mert okt. közepèig mèg szoktak. Hát kb. a lábunk lefagyott a vìzben. De ettől független jò szìvvel gondolok vissza, mert bejártuk az egèsz szigetet, ès szerencsère volt is látnivalò. Szerintem a legrendezettebb, legfejlettebb, legszebb sziget, mind közül. 

Előzmény: EMPS (137925)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137929

Erdekes tavaly is szeptember 5. korul volt egy komolyabb lehules.

Előzmény: scarabaeus (137928)
scarabaeus Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137928

(Csak hogy nyoma legyen, a két, globális modellből távoli jövőt is megjósolni próbáló szolgáltató szerinti kilátások a mai állapotok szerint, majd látni fogjuk, mi lesz ebből) Egyébként: hány eltérés van a két képen?

Előzmény: scarabaeus (137926)
scarabaeus Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137927

(Röviden: lehet, hogy esni fog az eső, és lehet, hogy nem)

Előzmény: scarabaeus (137926)
scarabaeus Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137926

6-a kívül esik a még tudományosnak nevezhető előrejelzés keretein, azok, amiket látsz, a modellből már túlhúzással generált érdekességek. Ettől függetlenül akár be is válhatnak, de érdemes egyszer nekiállni, és el-elmentegetni egy-egy ilyen oldal adott időszakra adott előrejelzéseit, ahogyan napról-napra közelebb lesz. Szépen az ellentétébe fordulhat, nem is egyszer, végletek közt ingadozva az előrejelzésük, a vége felé nagyjából beállva egy kb. már beváló állapotba. Viszont, mivel a világot lefedő modellek nem számolnak a mikroklímát létrehozó sajátosságokkal, még így is előfordul, hogy az akár másnapra is bőszen napfényesnek mondott idő az borús és esős lesz az adott helyen, vagy fordítva. Másnapra. A helyi adottságokat figyelembe vevő szolgálatok esetleg pontosabbak, azoknál meg hiába keresed a 10 napos előrejelzéseket, mert ők is tudják, nem érdemes.

Előzmény: EMPS (137925)
EMPS Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137925

6-án megyünk Krk-be, és ahogy nézem ikerül kifogni egy esős 3 napot.

 

Kétségbe vagyok esve.  Ne tegyem?

Cyberslider Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137924

Mis is voltunk már úgy 7 éve kb, tavaly Makarska volt nagy kihagyás után, azt is ajánlom mert eszméletlenül szép, relative pezsgö élet van szeptember elején is, van minden árusok, kajáldák, strand, kirándulások atyauristen minden. Most visszameyünk "nyugizni" Viniscébe. Egyébként emlékeim szerint amikor ott voltunk feltünöen hideg volt a tenger, aztán átmentünk hazaut előtt Marinára meg Primostenre, és megdöbbenve vettük tudomásul, mennyivel melegebb volt ott a viz. Tudja vki hogy ez mitől lehetett? Nem lehet, hogy a kis öbölbe forrásvizek folynak..?

Előzmény: Micimalacka (137923)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137923

Mi is autoztunk tavaly Viniscebol.

Előzmény: Cyberslider (137921)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137922

Küldenék neked valamit, ha publikus lennél. Én az vagyok.

Előzmény: Cyberslider (137921)
Cyberslider Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137921

Köszi a tippet! Mivel mi Vinisceben leszünk ugy gondolom talán jobb otlet kocsival elmenni Skradin-ba, ahogy irtad, mert legalább kis hajokázás is lesz benne, akkor nem Lozovac-ba megyek.. A többi variáció jelentősen megbonyolítaná az odautat. Egy nap ugyis lesz trogir, aztán primosten, és még ott a kornati is... tartalmas hetünk lesz..

Előzmény: Törölt nick (137910)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137920

Itt láthatod a NO CASH kapuk elhelyezkedését , de csak a hazafelé vezető úton van így. A tenger felé menetkor nincs ilyen szétválasztás!

 

http://hac.hr/sites/hac.hr/files/cr-collections/1/highwaymapinformationsroutestolls2016-1470049822.pdf

 

Előzmény: potter0333 (137917)
antipajti Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137919

Ez a szombati autópálya mizéria szeptemberre már nem igazán érvényes, ha most hétvégén utazol, akkor majd a nyaralásukat befejező, hazafelé tartó soroknak integethetsz, mert Te már akadály nélkül haladhatsz:)

Előzmény: potter0333 (137917)
hul Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137918

Érdemes visszaolvasni,  de röviden: a NO CASH feliratok jelzik, másik sávba kell sorolni jóval a sok kapus sávok előtt. Ha mostmár tudod hogy mire figyelj, menni fog. A "cestarina" előjelzés, a feliratok adják magukat. Tudod kb. hol vagy, Lucko jön, ki is van írva, keresd a szemeddel a táblákat. A kapukhoz vezető és a NO CASH utak  ezután párhuzamosan haladnak, elválasztva egymástól. Ne lepődj meg, a bankkártya bedugása után, pin nélkül, 2-3 mp után már csapódik fel a sorompó.. és nyomás tovább. Jó utat!!

 

Előzmény: potter0333 (137917)
potter0333 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 137917

Szia,

 

vhol azt olvastam h a NO CASH kapuk nem ugyan ott vannak, mint a CASH kapuk/Lucko/ Ez igaz?

 

Mivel kisbabaval utazunk szeretnenk elkerulni a torlodast. Mikorra erdemes Luckohoz erni?Egyaltalan varhato meg most hetvegen is?

Koszi! Andras

Előzmény: EMPS (137912)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137916

Ebben viszont a 3.00-kor indulás nagyon veszélyes. És akkor még csak a Pécsről indulásról beszéltünk, nem Bp-ről, vagy esetleg Miskolcról, Debrecenből.

Mi 2.00-kor indultunk Miskolcról, 4.00-kor volt a találkozó az Alacskai pihenőben. Itt a 20 km-re lakók kicsit késtek. Így - emlékeim szerint - valóban csak tőletek később voltunk Lucko-nál. Soha többé! /

Nem ajánlom senkinek. Talán, ha előtte 1-2 hetet rá tudsz pihenni... Mi nem tudtunk. Trogirnál már konkrétan keresztbe állt a szemem... pedig nem kicsit vezetek sokat. ("Csak" 5-6 km-es tötymörgő dugókat fogtunk ki, állítólag pár órával később voltak azok 25-50 km-esek is.)

Keddi napon visszafelé üres volt az autópálya - mind2 irányban.

Előzmény: Törölt nick (137915)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137915

"Viszont szombati napon utazást: egy az egyben felejtsd el!" - - Mi 3:00-kor indultunk Pécsről, 7-kor simán átmentünk Luckonál, majd onnan Sveti Rokig jól lehetett haladni... Viszont visszafelé délelőtt 10 után voltunk Luckonál, és akkor láttam a szembe sávokat kilométereken keresztül bedugulva. Nekem ebből az jött le, hogy érdemes korán elindulni,  6-7 körül már Luckonál kell lenni...  

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (137914)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137914

Nagyon érdemes a kártyás sorba állni. Viszont szombati napon utazást: egy az egyben felejtsd el! (Igaz, - ezt nem kérdezted...) csak arról jutott eszembe, hogy akkor nem nagyon fogsz tudni  - a dugóban - kártyás sort választani, csak, ha leállósávon pofátlankodsz arcátlankodsz előre, amire engem nem vitt rá a lélek / + neccesnek is tartom, ha lemeszelnek. Biztosan fenn vannak a neten az autópálya díjak, de a tanácsom, hogy ne számolgasd/ pláne ne váltsd át forintra. Kicsit drága, de nem eget-verő/ nem érdemes rajta bosszankodni. Ennyi és kész. Gondolom, nem közmunkás vagy, ha Ho-ba indulsz nyaralni...

 

Szerintem egy kevés/közepes mennyiségű kunát, legfeljebb minimális Ójrót (nálunk előre megbeszélten volt 30 EUR takarítási költség) és egy megbízható jó bank-kártyát érdemes vinni. Ha a párodnak is van +egy, - az még jobb. Mindenhol használhatsz pl. egy Eurocard/Mastrecard-ot. Nemhogy nem jössz ki rosszabbul, de néha még egy kicsit jobban is jársz. Van OTP automata Ho-ban! (de azt csak úgy mondom/ nekem OTP-s kártyám van).

 

Ugyancsak nem kérdezted, de az árakról: étteremben kajálás, nekünk 6 személyre (2 felnőtt + 3 nagy-étkű fiú + egy válogatós leánygyerek) szinte mindig (3-4x) 24-25.000 Ft közé adta ki (nem számolgattam, csak itthon látom az egyenlegen). A kisboltokban vásárlás viszont lényegesen drágább, mint pl. KaufLand-ban (vagy más bev.kp-ban).

Előzmény: EMPS (137912)
admin68 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137913

Hello EMPS!

 

Röviden a válasz:

 

Kutina-Zagreb: 29 kuna

Zagreb-Rijeka: 70 kuna

Krk híd: 35 kuna (oda-vissza)

 

Érdemes kártyával fizetni, így gyorsabb.

 

Krk szigetén a következő településeket javaslom megtekintésre:

 

Krk

Vrbnik

Baska

 

Örömteli és fantasztikus pihenést kívánok:

 

Péter (egy Krk fanatikus)

Előzmény: EMPS (137912)
EMPS Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137912

Sziasztok!

 

Első horvát utazáshoz Krk-be:

 

A sztrádán valóban érdemes a kártyás sorba állni?

Mennyi kunába fáj a Krk-re vezető út sztráda illetve híd díja?

Kunát ás Eurót is érdemes vinni?

 

Bármi más infó jól jönne Krk-kel kapcsolatban.

 

Köszi előre is!

 

Marjannka Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137911

Mi 11-21-ig voltunk és csak az első nap volt szeles, folyamatosan melegedett a tenger. Az utolsó három napon szinte egész nap a vízben voltunk.Tavaly is augusztus közepén voltunk és klassz idő volt egy két nyári záportól eltekintve.

Előzmény: Petra & Molly (137840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 137910

Mi öt éve voltunk a Krka-vízesésnél. Sibenikből, a távolsági buszpályaudvarról - a kikötő mellett van - mentünk menetrendszerű távolsági busszal Skradinba. Onnan hajó viszi fel a Krka-folyón ingyenesen a nemzeti park bejáratáig az utasokat. Ha kocsival mentek, én Skradinban tenném le valahol, mert a hajóút a folyón felfelé is maradandó élmény. A vízesésnél a fürdést sem ajánlatos kihagyni, kellemes volt a víz a nagy hőségben. Visszafelé mi Skradinban megfürödtünk még 1x a folyóban. Azután távolságival visszamentünk Sibenikbe, ahol a Tiljat nevű, helyi járatú hajóval mentünk vissza Vodicébe, ahol tulképpen nyaraltunk. A kikötőben van a Jadrolinija irodája, ahol a jegyet meglehet venni. Ha kocsival mentünk volna, akkor kimarad ez a tizenvalahány kilométeres hajóút, ami nagyon emlékezetes élményekkel gazdagított minket.             

Előzmény: Cyberslider (137902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!