Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2002.12.07 0 0 451
Szia Szasa_

Valszeg bennmaradt egy méhlepény-darab. Vidd orvoshoz mihamarabb, optimális esetben csak egy méhösszehúzó injekció kell neki, persze vizsgálat után, így meg elvérezhet. Persze valóban lehet további kölyök is, de én annak adom a kisebb esélyt.

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (447)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.12.07 0 0 450
Vidd el minél hamarabb azt mondom, a pénztárcád laposabb lesz, de soha nem fogod megbocsátani magadnak, ha rosszul döntesz. Ne is gondolkodj, pakold és vidd.

Nekem is volt így egy nőstény macskával, én is otthon bénáztam, aztán hajszál híján ráment.

Ha tudod hol van az a klinika akkor oda vidd, az említett helyhez nekem sincs túl sok bizodalmam sajna.

(Az is lehet, hogy benne maradt a placenta egy darabja vagy mittudomén, de az is hogy van még benne dölött kölyök... eredj és vidd!)

Előzmény: Törölt nick (449)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.12.07 0 0 448
Szasa ne találgass, mindenképpen vigyed be egy ügyeletre, mert még el is vérezhet!

Azt tudom, hogy a Juhász (XI. Csárda u 2 az őrmezei lakótelepnél) klinika mindig ügyel, de máshová is elviheted.

Előzmény: Törölt nick (447)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 446
Yaaa, hát az valóban nem szokott nagy gondot jelenteni :-)

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (443)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 445
Az egy igen kíváló míreg, az Augmentin nevű embernek való dolog állati változata. (Amoxicillin + Klavulánsav). :-)))
Joccakát Néked is!

ÜdV

Előzmény: Moka25 (444)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 444
Tekintetes uram, Antisystem!:)

Az ludoktor Synulox mirget rendelt az nyervoginak, 250 mg-os hamvas rozsa szine pasztillanak az negyedet reggel s estve.
Joccakat!:)
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (440)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 442
Szia!

Nem minden esetben. Persze hogy nem. Azokban az esetekben, ahol a fertőzés már magzati ártalmat hozott létre a 16. hét előtt. A 16. hét után ugyanis már adható az alább is említett kezelés. Elötte a magzatra kb ugyanannyira ártalmas a gyógyszer, mint a protozoon. (már a kórokozó)

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (441)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 440
Szia Moka25!

Egyébként ippeg milyen míreggel tömé a ludoktor a cecvareket?

ÜdV

Előzmény: Moka25 (439)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 439
Szia Orbi, szia Antisystem!:)

Elvan, koszonjuk. Tegnap voltunk utoljara injekcion, matol 6 napig tablettaban kapja az antibigyot. Szerencsere gond nelkul bevette:)
Osztan majd csutortokon megyunk vissza a dokihoz.

Hogy mit csinalunk veluk???
Hat, idonkent Sumetrolim tablettat probalunk meg lenyomni a torkukon!:o)))))

Udv:
Moka

U.i.: Megneztem a cicmokjaidat a keptarban, tunderiek!:)))

Előzmény: orbi (435)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 438
Főképp a terhesség megszakítása, ha csak lehet.

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (437)
orbi Creative Commons License 2002.12.06 0 0 435
eMM: Ez a tűs dolog ... emberorvoslásban tuti nyerő orvosi per lenne belőle... nem tudom, van-e rá előírás, de ezt még lakásban tartott, együtt nevelt maccsoknál sem tudom elképzelni.

Moka: Hogy van Marcipán? „gondolkoztam, hogy levagassam-e a karmocskajukat, mert tele vagyunk a nyomaikkal”: Mit csináltok ti azokkal a cicákkal ? :)))
Bevált az RC táp: megszűnt az állandó hasmars, pedig nem is a rossz emésztésre valót kapja, hanem az elhízás ellenit.

Antisystem: Két hét után mostanra jutottunk el odáig, hogy Vadóc nem rág meg minden mancsa ügyébe kerülő papírt.

Előzmény: eMM (434)
eMM Creative Commons License 2002.12.06 0 0 434
itt a két macs ment egyszerre dokihoz, és a két macs kapott ugyanazzal(!) a tüvel oltást.
A cirmos nőstényem van jobb bőrben élénkebb bár neki is fáj a helye az oltásnak.
A foltosnak nagyon fáj a helye és levert.
Gondoltam én is hogy nem nagy baj az oltás utáni kis probléma hiszen az embernél is megvan ez.
Csak pld a Frici nevü kandúrom szó szerint fel se vette az oltást.
Ő az aki most hányós, ő már túl van az oltásokon kivéve a FIP-et meg a leukózisoson amin filózok hogy kapjon e egyáltalában.
Mindnesetre a hányósságot tuti hogy nem mérgezés okozta, mert egyébként az állat élénk,még vadászik is.
Talán tényleg csak szimpla gyomorrontás mert egyébként összeszik mindent és sokat is.
Most kevés és kimélő kaját kapott, erre elment vadászni :)
Előzmény: Antisystem (430)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 433
Szia safi95!

Amit írsz, az nagyrészt áll, valóban az emberek jó részénél a fertőzés enyhe tünetekkel, vagy tünet nélkül zajlik. Oszt esetleg ott is marad a kórokozó...a fertőzés krónikussá válik.
A gyógyítás azért nem olyan egyszerű, ugyanis azok a szerek, amelyek gyógyítják (mondjuk szulfonamid + darapmin) nem adhatók terhességben.
Másfelől nem vírus :-)

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (425)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 432
Szia Alice!

Az altatás utáni reakciók függnek az egyéntől is, meg attól is, hogy milyen szerrel történik az altatás. Pl a barbiturát-tipusuaktól az ember is gyakran kap sírógörcsöt műtét után, legfeljebb nem emlékszik rá utána...

ÜdV

Előzmény: AliceCsodaországban (424)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 431
Szia Moka25!

Remélem helyrejön a cica, van rá jó nagy esély :-)

ÜdV

Előzmény: Moka25 (426)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.06 0 0 430
Szia eMM!

(ha már Moka beigért :-))))

- ugyanannak a macsnak nyugodtan lehet ugyanazzal a tűvel oltást adni, legfeljebb nem elegáns, tekintve, hogy 1 db tű kb 1,50 Ft.
- Az oltás utáni bágyadtság teljesen normális, gondolj bele, egy enyhe betegség jön kvázi létre. Még némi láz is belefér, ha nem túl magas.
- A beteg cicát semmiképpen ne oltasd be, és ha a hányásnak nem találod banális okát, vagy más tünet is jelentkezik - tudomén láz, hasmenés, stb - vidd el a dokidhoz. A banális gyomorelcsapásnak kutya kötelessége 2-3 nap alatt javulni. A féreghajtót meg ismételd meg, ha már túl lesz a baján legalább 1 héttel.

ÜdV

Előzmény: eMM (428)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 429
Szia eMM!

Hanyika ugyben nem tudok mit mondani, abbol majd Antisystem kiokosit;), de levertseg nalunk is volt: Bence az elso kombinaltja utan belazasodott.
Jobbulast a cicceknek!
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (428)
eMM Creative Commons License 2002.12.06 0 0 428
Jut eszembe:
Az normális hogy a két oltást egy tüvel adta be a doki????
A foltos névre halgató cicám tegnap este élénk volt(ő is volt oltani) ma reggel bágyadt levert.
Szokott ez így lenni oltás után?

A frici nevü fehér kandúrom(ő nem volt oltani) a héten már 3X is hányt.
Tegnap a féreghajtós fött libamájkotyvalékot is (nem volt nagy adag) is kihányta.
Ezzel mit tegyek, várjak még elmúlik vagy?

Előzmény: eMM (427)
eMM Creative Commons License 2002.12.05 0 0 427
Ma voltam a két nőstény cicámmmal megerősítő oltáson a "kedvenc" ámde közel lévő állatorvosnál.
Természetesen nem volt neki feligen kombinált veszettség oltás, úgyhogy nem is kaptak majd mehetünk ismét,pedig kissé rühellik a ciccek az autót.
Egyetlen vigaszom hogy amint az elhangzottakból kiderült a szóló veszettség oltás tovább véd mintha kombináltban kapnák.
Természetesen ezt innen a topicból tudom, nem a dokitól.

Moka!
Tényleg összekevertelek Safival körömvágás ügyben:)

Moka25 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 426
Szia Antisystem!:)

Koszi a felvilagositast. Egyelore jobban van a kis szorgomboc, az etvagya rendbejott es mar nem olyan kokadt.
Ma voltunk utoljara injekcion, kaptunk 6 napi gyogyszert, ha elfogyott, jovo csutortokon kell visszamenni. Ha addiga nem megy le...
De azert nagyon remenykedunk, vegulis jol reagal az antibiotikumra.
Majd meg jelentkezem a hirekkel!:)
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (423)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.12.05 0 0 424
Köszönöm a választ!

Csak még azt mesélem el, hogy tegnap vittük el a lányom macskáját ivartalanítani - neki nincs kocsija, és elutazott 3 napra, nagylelkűen felajánlva nekünk, hogy mi végeztessük el ezt a műveletet, ami végül is az ő hazatérésének estéjére esett.
Én már elég sok macsekot heréltettem ki, és van némi fogalmam arról, hogyan viselkednek a macskák altatás után, de ez az alig 8 hónapos cica maga volt a csúcs! Szépen alukált a pokróc alatt vagy 4-5 órát, utána fölkelt támolyogva, és mikor meghallotta a lányom hangját, tántorogva az ágya elé ment és felmászott hozzá. Ezek után mellette újra elaludt, és másnap reggel tök normálisan ébredt, se hányás, se bepisilés, se tántorgás, hát egészen meg voltam döbbenve!
A többi macskám úgy viselkedett, mint aki herintúladagolásban szenved, közben hánytak, fostak, pisiltek, nyávogtak minden ami elképzelhető. De a legrémesebb a kutyám volt (40 kilós szelíd keverék), akit egyszerűen még megvizsgálni sem lehet altatás nélkül, mert annyira fél. No őt a kocsi hátulján utaztattuk haza altatva, de be kellett térni az állatpatikába közben, ami egy lakótelepen volt. Hát a kutya úgy viselte az altatást, hogy közben ÁLLANDÓAN FÖLDÖN TÚLI SÍRI HANGON KÍSÉRTETIESEN vonyított, megállás nélkül. A patikában is hallottuk a hangot, de mikor kijöttünk, valóságos csődület volt a kocsi körül, döbbent emberekkel, azt hitték, éppen kínozzuk a kutyát, alig tudtuk megmagyarázni, hogy nincsen semmi baj, csak éppen el van kábítva... :-)))

Előzmény: Antisystem (422)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.05 0 0 423
Szia Moka25!

Látni kellene a cecvareket, anélkül nehéz. Szerintem a hasüregi nyitokcsomók megnagyobbodása tünetbe futottatok bele. Ezt igen sokminden okozhatja - hisz a szervezet védekező reakciója az ott zajló folyamatokra. Valamilyen baci, lymphotrop vírus (a fertőző vírusok igen nagy száma), de szóba jöhet vérképzőszervi daganatos elváltozás is.
Mint az alábbi - Alice-nak címzett - hozzászólásomból is láthatod, pl. a Toxoplasma is tud ilyet, ha akar...
Mivel a fertőzés a legvalószínübb, mindenképpen ésszerű az antibiotikum-kezelés, és igazándiból tovább vizsgálni elég akkor, ha nem múlik, vagy visszatér rövid időn belül.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (418)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.05 0 0 422
Kedves Alice!

Emberben magam nem láttam, de a belgyógyászat tankönyv szerint emberben a magzati fertőzés agy és gerincvelő gyulladást, agyfejlődési visszamaradást, bélboholy-elhalást, és szemfejlődési zavart hozhat létre.
Ember szerzett fertőzése láz, nyirokcsomó-megnagyobbodás, izületi és izomfájdalom, légzőszervi gyulladás, illetve agyvelő-gyulladás tüneteivel járhat. A fertőzött nők terhesség esetnén gyakrabban vetélnek.
Kutyában és macskában vagy agyvelőgyulladást, vagy gyors lefolyású májgyulladást hozhat létre.
Az agyvelő-gyulladás tünetei ugye a láz, tarkókötöttség, tudatzavar, egyenlőtlenül tág pupillák, elesettség, aluszékonyság, étvágy zavara, stb. lehetnek.
A májgyulladás emésztési zavar, sárga szemfehérje, bűzös lehellet, láz, elesettség, a széklet kóros volta, véralvadási zavar, stb.
A véralvadási zavart kutyán és macskán a szemfehérje bevérzettségéből, a szájnyálkahártya bevérzett vagy porcelánfehér voltából, a széklet és vizelet véreségéből veheted észre.

ÜdV

Előzmény: AliceCsodaországban (406)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.05 0 0 421
Szurkolok Safranek cicának!!!!:-)
Előzmény: Törölt nick (419)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.05 0 0 420
Hűt azért az a hetente kissé túlzás:_)) De igazad van, a legjobb, ha megtanulod és akkor megy magától!!:-)
Előzmény: Moka25 (417)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 418
Sziasztok Wet RinR es Antisystem,

ha mar itt jarok, elmeselem Nektek is, mi tortent a Marcipan cicmokunkkal.
Szombaton gyanutlanul oltasra mentunk, Bence megkapta a 2. kombinaltat, Marcipan nem, mert a doki vmi kemeny dudort erzett a hasaban. Kaptak fereghajtot, hazamentunk, Marcipan viszont ezek utan szinte semmit nem evett es egesz hetvegen csak gubbasztott. Hetfon visszavittuk a dokihoz, megrontgenezte, de nem latszott semmi a felvetelen. Amig aludt, mi is kitapintottuk a dudort, jo dionyi meretu. Orvul kihasznalva a tehetetlenseget, a doki vett tole vert, verkepnek es leukozis tesztnek. Ez utobbi szerencsere negativ, de nagyon verszegeny, keves volt a vvs es sok a fvs, de ezek szerencsere normal osszeteteluek.
Ja es volt neki hoemelkedese is. Vszu emiatt gubbasztott annyira.
Most egyelore antibiotikum- es gyulladascsokkento kurat kap, naponta, injekcioban, hetvegere majd tablettaban. Az etvagya szerencsere mar visszatert, es elenkebb is, bar meg nem szedi szet a lakast:)
A dokink vmi belfali nyirokcsomo-duzzanatra tippel. Vagy vmi olyan idegentest, ami nem ad rontgenarnyekot. Cerna, fonal, ilyesmi. Nem mondom, eleinte volt jateknak gombolyaguk, de figyeltem, nehogy lenyeljek, es nehany nap mulva el is raktam teljesen. Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem zsakmanyolhatott vmit...
Kedden egy masik doki (doktorno) adta be a szurit, o is megtapogatt a pocijat, szerinte tobb, kisebb csomo is erezheto. Oszerinte a veseje fajdalmas a ciccnek. Teny, hogy a rontgen miatti altatas utani ejszakan az osszes alvodobozkajukat osszepisilte, de volt meg egy "baleset" vmikor a hetvegen is, amit akkor nem vettem eszre, csak kesobb. Szerencsere azota ez nem fordult elo:)
Erdekelne a velemenyetek, mit gondoltok, mi lehet ez?
Udv:
Moka

Moka25 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 417
Szia Safi!:)

Bocsanat, hogy itt is akadekoskodtam. Eloszor ezt a topicot olvastam, es csak utana lattam, hogy a masikban mar irtad. Remelem, hamar kiderul az ok es sikerul meggyogyitani!

Szia Szuszmok!;)
Van nekik kaparofajuk, csak tuhegyesre elezik... Azert nem akartam vegul az allatorvosnal, mert ha vegre meggyogyulnak, akkor az oltasokon kivul nem akarok veluk dokihoz maszkeralni, csak a koromvagas miatt, hetente-kethetene. Akkor inkabb celszerubb lesz beszereznem egy csipeszt es magam megtanulni a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (415)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.04 0 0 416
ha gomba lenne, akkor nagy eséllyel Grabancnál is jelentkezne. szerintem...
Előzmény: Törölt nick (415)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.04 0 0 414
Szerintem pedig célszerű: az állatdoki vagy az asszisztense, netalántán a kozmetikus is megteszi. Egyszerű és fájdalommnetes. Ezenkívül nem karmolásznak össze (főleg, ha zavar, akkor célszerű). De indenképpen javallom egy mászófa/kaparófa összeeszkábálását, amin élezhetik a körmüket!!!:-
Előzmény: Moka25 (413)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 413
Szia Safi!:)

eMM valoszinu velem kever ossze Teged:) En gondolkoztam, hogy levagassam-e a karmocskajukat, mert tele vagyunk a nyomaikkal. De mivel csak 1-2 hetig tart a hatas, ezert inkabb lemondtam rola:)
Tenyleg, mit mondott a doki a haskopaszodasra??? Remelem, nincs nagy gond a "Daginostennyel"!
Udv:
Moka

Előzmény: Törölt nick (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!