Keresés

Részletes keresés

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2585

ja, itt is az egyszerű dobozos ragasztót írják - ne felejtsd el jól bekenni a szélét, mert felpöndörödik, inkább csorduljon ki, vizes törlővel jól le lehet törölni (bár, ha alatta festett fal van, lehet, hogy jobb pontosan dolgozni)

 

ha be tudod rajzolni a falra, hova akarod tenni, be lehet a falat is kenni (elvileg hígított ragasztó kell a falra), a csíkot meg jól be kell kenni, a széleire vigyázva

 

én a gyerek szobájába tettem micimackós 10 centis bordűrt, de ahogy emlékszem, a falat nem kentem le előre, da a papírt jó alaposan bekentem

Előzmény: pudzi (2584)
pudzi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2584
Ez egy nagy tubus volt, mint pl a szilikongél. Nem 1-2 m csík lesz hanem Kb 40m. Majd nézek valahol máshol egy olyat amit itt használnak http://www.anrodiszlec.hu/article_info.php/articles_id/26
Előzmény: Bubo.Bubo. (2583)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2583

valami félreértés lehet, mert van tubusos tapétaragasztó, ami javításokra, kisebb dolgok felragasztására van (azt hiszem, ez is Metylan), mert egy kevés csíkhoz nem éri meg bekeverni a dobozos ragasztót

 

ha több métert akarsz feltenni, érdemes mégis valami erősebb dobozos ragasztó egy részét bekeverni

Előzmény: pudzi (2580)
pudzi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2582
Akkor meg se próbáljam azzal? Mondjuk én is furcsaltam amikor mondta az eladó. Sztem az tömény ahhoz h szépen lehessen vele ragasztani egy ilyen széles papírt.
Az alapozót akkor majd úgy keverem ahogy a leírásán van, 1:4 vagy esetleg 1:3.
Előzmény: Casio70 (2581)
Casio70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2581

Szia!

 

A tapéta csíkhoz nem jó a tubusos pisztolyba való ragasztó! Vagy bordur ragasztó kell vagy metylan special! Az 1:1 ben kevert falfix lehet erős lesz az sem jó! A száradási idő sok mindentől függ de ezt majd meglátod!

Előzmény: pudzi (2580)
pudzi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2580
Helló!
Köszi a tanácsokat! Most jövök épp a helyi festekboltbol. Az lesz ahogy te is javasoltad. Vettem alapozót. 1:4 higitasi arány van rá írva de a csaj 1:1 javasolt. Szted? Veszünk egy 15l fehér diszperzites festéket, párom még kiválasztott 3 szint azt kikeverik majd a megadott mennyiségben mi meg majd a nyaralónál osszekeverjuk. Glettelni nem tom h kell e majd, ott fog kiderulni.
Na igen, 2 réteg biztos kell majd neki, de nem nagy felületek. Mennyi idő kell amúgy Kb a szaradasnak ha jó meleg van? 3-4ora Kb? Az alapozóra 2-3 van írva más fajtára meg 12 órát ír. Na majd meglatjuk.

Gondolom a mennyezetre is 2 réteg kell majd.
A kettő közé tapéta csíkot rakunk majd. Az eladó azt mondta nem kell tapetaragaszto jó a sima tubusos pisztolyba való ragasztó is. Erről mi a véleményed?
Előzmény: Casio70 (2579)
Casio70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2579

Szia!

 

Ez igy táv segítségbe nem olyan egyszerü. Szerintem kapard át óvatosan ahol laza, aztán gletteld le amit nagyon kell! Én mivel régi felület lealapoznám az egészet 1:3 ba higított héra falfixel száradás és mehet rá a festék! Az én véleményem az hogy egyszeri festés nincs szóval innentől bármilyen festéket kereshetsz. Ha erős színt szeretnél én a héra prémiumot javaslom, ha pasztelt akkor 16l héra plusz szinező amit szeretnél! De az a biztos ha festőt hivsz aki korrekt áron tisztességes munkát végez!

Előzmény: pudzi (2578)
pudzi Creative Commons License 2012.07.28 0 0 2578
Sziasztok! Párommal elhataroztuk, hogy kifestjuk a szülei nyaralojat. Egy kisebb szoba van, pici előszoba és konyha és egy fürdőszoba. Nem meszelt falak vannak hanem ha jól tudom úgy mondják diszperzites. Kb 10 éve volt festve.
A kérdésem az lenne, hogy kezdjek neki a festesnek?
Nyilván a kisebb, málò részeket kaparjam le és gletteljem ki. Amúgy a fal és a rajta lévő festék jó állapotban van, ezért gondolom nem kell lekaparni ahogy néhány helyen olvastam.
Azzal vagyok dilemmàban, hogy, lekell e előtte festenem a falat alapozoval? ami kiegyenliti a fal nedszivokepességét és ezáltal nem lesz foltos.
A másik, hogy a plafon és a fal színe közé egy tapéta csíkot tervezünk rakni.... Ezt, hogy érdemes megteni, hogy szép egyenes legyen?

Festett itt már valaki a Poli farbe festékkel? Elvileg ebből elég egy réteg is. Ez valóban így van?

Mire figyeljek még a festésnél?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv : Gábor
Casio70 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2577

Igen használható.

Előzmény: 86c (2576)
86c Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2576

sziasztok

 

egy egyszerűnek tűnő kérdésem lenne, mia különbség egy sima diszperziós bel illetve kültéri /homlokzat festék/ között?

használható a kültéri a lakásban, konyhában esetleg melléképületek falán? Tartósabb erősebb bevontot ad mint egy sima beltéri?

 

köszönettel

 

 

Casio70 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2575

Szia!

 

Mészre simán nem glettelünk! Ha nincs sok réteg mész a falon akkor átkaparod és mondjuk héra falfixel amit 1:3 arányba meghigítasz le kened és utána glettelünk és festünk! Az ecsetes kenés sem biztos hogy megoldás lesz! Mindenképpen falfix!

Előzmény: hokedli3 (2571)
hokedli3 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2574

Köszönöm, megpróbálom.

Előzmény: Dunit (2573)
Dunit Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2573

 Nos ilyenkor a festést nem hengerrel, hanem ecsettel kell készíteni.

 A hengeres felhordás ugyan a profi, de mindenkinek ez valamiért nem megy.

 Az első réteg legyen valamivel hígabb, sőt a másodikat is kell egy picit hígítani. A hengeres felvitelnél viszont nem kell a higítás.

 

Jó munkát !

Előzmény: hokedli3 (2571)
Dunit Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2572

 A diszperziós falfestékek kitünőek. Pl. a tilatex stb.

Előzmény: csokis3 (2570)
hokedli3 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2571

Sziasztok!

 

Egy meszelt falat szeretnénk kifesteni. Néhány helyen gletteltünk, hogy a fal sima legyen. A festék a meszelt falon jól takar, a glettelt felületről viszont leszedi a henger. Egyik húzásnál felkeni a henger, a másiknál már szép nagy plakkokban leszedi a friss festéket. Kétféle hengerrel is próbáltam, az eredmény ugyanaz. A glett leírása szerint minden festéknek kellene rá tapadni, és hetekkel ezelőtt gletteltünk, tehát csontszáraz. Mivel lehet, a probléma, a glettel, vagy a festékkel szerintetek?

 

Köszönöm, ha valaki válaszol!

 

 

csokis3 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 2570

Sziasztok

 

Egy új építésű melléképületet szeretnénk kifesteni. A fal be van vakolva, símítva. A mennyezet gipszkarton, a találkozások be vannak hálózva, glettelve. A falat és a mennyezetet sem akarjuk telibe gletteli. Van erre valamilyen ajánlott festék? Vannak olyanok akik azt mondják glettelés nélkül nagyon csúnya lesz a felület. Mivel melléképületről van szó nem tökéletes eredmény kellene csak jó közepes.

 

Jbori Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2569

Sajnos megvan a véleményem az olyan világról ahol nem lehet megosztani az örömöt, mert rögtön beüt valami...  Ez nem hiszem hogy neked szól kedves krampács, akinek inge ugye, az vegye....

Előzmény: Jbori (2567)
Jbori Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2568

"De legalább nem fertőznek. :)"  De sajnos lehet hogy mégis. Bakker. Dupla bakker! 5 perc nyugalom örömmel az túl sok, úgy látszik.

 

 

Előzmény: Jbori (2565)
Jbori Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2567

Kösz, azt azért nem írtam hogy honnan indultunk....

Előzmény: krampács (2566)
krampács Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2566

Gratulálok ! Jó az ilyet olvasni !...)))

Előzmény: Jbori (2563)
Jbori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2565

Nem tudom a napsütés hogy csinálja, de a buborék tényleg jó hőszigetelő. Na akkor ez hogy van? De az biztos tényleg hülyeség hogy vákuumban nem terjednek a hullámok. :) De legalább nem fertőznek. :)

Előzmény: Gyurco78 (2554)
Jbori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2564

Kimásoltam valahonnan, már meg nem mondom honnan, bocsi.

Előzmény: Zöldár (2553)
Jbori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2563

Köszi! Olyan szépek és kényelmesek lettünk, hogy el sem hiszem. Fellelkesültek a szép szobán, és azóta már itt komoly lakberendezés folyik, sokkal komolyabb mint reméltem :) 

Előzmény: krampács (2552)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.19 0 0 2562

kevertessél valamelyik erre specializálódott festékboltban / áruházban, jobban jársz...

Előzmény: molnartom (2560)
halaloszto Creative Commons License 2012.07.19 0 0 2561

haat jol belevalasztottal. szerintem az egyik legnehezebb szin. pigmentje valogatja, hogy napfenyben/lampanal/kompakt fenycsonel nezve rozsaszin, lila, bezs vagy barna lesz. az a fo problemaja, hogy a barnat ahogy higitod, nem csak vilagosabb lesz, hanem alapvetoen megvaltozik a szine.

 

vajk

Előzmény: molnartom (2560)
molnartom Creative Commons License 2012.07.19 0 0 2560

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Karamell,mogyoró,capuccino színt szeretnénk keverni. Miilyen színezőpaszták kellenek hozzá és milyen arányban? Köszönöm.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2559

várj egy pár napot, hátha magától rendbejön...

ha mégsem, a felpúposodást kicsit bevághatod, tapétaragasztót (javító tubusosat) tunkolhatsz alá, és jól lenyomogathatod

Előzmény: Desann987 (2558)
Desann987 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2558

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni egy kellemetlen problémában. Éjszaka nyitva maradt az ablak és beázodt egy nagyobb foltban a tapéta. Egy nagyon minimálisan az illesztésnél felvált, de azért nem lóg. Pár óra alatt meg is száradt viszont egy jól látható részen púpos lett. Van valakinek valamilyen ötlete erre, hogy lehetne ezt megoldani? Én arra gondoltam újra bevizezni és finoman kiegyengetni. Mondjuk ezt próbálgattam, amikor vizes volt.....hát nem sok sikerrel. Szóval nagyon megköszönném ha valaki adni némi tanácsot az ügyben. Előre is köszönöm a segítséget!

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2557

(ha van rá lehetőségetek, gondoljátok meg a külső szigetelést, 10-15 cm-es vastagságban, az megoldja a külső falak penészesedését, ha átfestitek is, a hőhidak megmaradnak, a pára lecsapódik, a mész fertőtlenít - nem engedi a penészt túlélni, meg talán a pára egy részét tényleg elnyeli - mondjuk a pára attól még ott lesz, csak bent a falban)

Előzmény: G-boor (2555)
halaloszto Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2556

nekem az a maniam, hogy a diszoerzit eheto a penesznek, a mesz meg nem.

 

vajk

Előzmény: G-boor (2555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!