Keresés

Részletes keresés

Tomi21111 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18142

Hát úgy látom választ nem kapok.inkább egymás ,fényezésével" vannak elfoglalva :)  .

február32 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18139

A legzavaróbb, hogy kb. 30 cm magas gyűjtési magasssága van a lamelláknek

 

15-20 cm az a 30 :D

Előzmény: Judit KB-i (18136)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18136

Fontos figyelned a tervezés szakaszában az utólag felszerelendő zsaluziára. Tapasztalatom szerint tud meglepetéseket okozni. A legzavaróbb, hogy kb. 30 cm magas gyűjtési magasssága van a lamelláknek, ami már egy olyan tétel, ami jelentősen befolyásolja az ajtók átjárhatóságát, az ablakok fényáteresztését, stb. 

 

Szerintem azt még járd körül az ablakok véglegesítése előtt!

Előzmény: R.I.P. Brian (18126)
február32 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18134

Ember, te piszkosabb tevékenységet folytatsz itt, mint a 3ferdevonal3-asok tettek meg a legaktívabb időszakukban.

Előzmény: kiss_atti (18132)
Tomi21111 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18133

Jó Napot! Ajtók és ablakok cseréje előtt állok és már több mint egy éve olvasgatom a fórumot. Már tisztában vagyok a profilrendszerekkel,vasaltatokkal stb. Az lenne a kérdésem,hogy hogy tudnának-e Bács kiskun  megyébe megbízható ablakosokat ajánlani. Aki forgalmaz és be is épít. Köszönöm.

kiss_atti Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18132

Bédibátyám,

 

Ön ismét el van tévedve, mint oly sokszor az ittléte folyamán.

Én nem tiltattam ki innen senkit, mivel sem jogom, sem hatásköröm, sem pedig kapcsolatrendszerem nincsen ehhez.

 

Az, hogy az Ön írásai sok esetben nem tetszettek nekem, ez tény. Ezt jeleztem a Moderatúrának és ŐK, önállóan gondolkodni tudó, döntéshozásra képes, felnőtt emberek eldöntötték, hogy vajon megalapozott-é az én jelzésem és szankciókkal élnek az Ön irányába, vagy esetleg én egy érzékeny mimózalélek vagyok, aki már akkor is farkast kiált, ha még csak a birkák bégetnek.

 

Önnek smemiféleképpen nem jó hír, de tény, hogy hozzászólásait, szóhasználatát, sokszor személyeskedésbe csapó, indulatos írásait a Moderatúra igen sokszor honorálta a nick tiltásával, törlésével. ( Lásd pl legutóbbi írását, miszerint jobban jártam volna, ha "kussolok")

 

Kedves Topictársam,

 

szeretném felhívni szíves figyelmét, hogy az ilyen és ehhez hasonló írásai, szóhasználata csak Önt minősítik, és a jövőben is várható az, hogy a nekem nem tetsző postjai kapcsán kérni fogom a Moderatúra eljárását.

 

Majd ők eldöntik - mint eddig mindig -, hogy mi a teendőjük.

Előzmény: belepofáz (18131)
belepofáz Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18131

Attól függ hányszor fogsz kitiltatni ! Mert csak TE tiltattad le a nickjeimet - senki más! A többezresemet, mert ellent mertem mondani, a frisseket meg sorba mert szerinted "fikanickek" voltak. Sajnos tevékenységed által több normális kolléga járt így!

Senki nem rohant annyiszor bilizni mint te. Büszke lehetsz, uralod a totyikot.

Előzmény: kiss_atti (18128)
kiss_atti Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18130

Vásárlási kötelezettséged

 

betartatása NÉLKÜL tájékoztatlak, hogy végtelen regisztrálási lehetőséged van nickügyileg...

Amíg e-mail címeket tudsz regisztrálni, addig mindig lehet új nicked...

:-)))))

Előzmény: Vernichter (18129)
Vernichter Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18129

 Ha mán így a témánál. Van valami szabályzat a nick név számra ? nehogy  túllépjem a normát !!

 Aki tudja segítsen !!

 Veszek tőle egy ablakot műanyagból, tervbe van véve !

Előzmény: kiss_atti (18128)
kiss_atti Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18128

Bédibátyám,

 

hányszor kell majd új nicket csinálnia az idén, mit tervez ??

:-)))

Előzmény: belepofáz (18127)
belepofáz Creative Commons License 2014.01.06 0 0 18127

Kedves Ecsém!

Boldog Új Évet!

 

Szerencséd, hogy öreganyámnak szólítottál, így válaszolék a felkérdezésedre.

Tudod azért kapott el nehányunkat a velőtrázó röhögés a közlésed miatt, mert a rossz nyomozós filmeket juttatta eszünkbe amikor a besúgó tégla megkéri a zsarukat, hogy jól verjék el, hogy még a terepen megmaradjon a hitele, holott mindenki tudja, hogy ki kicsoda.

 

Ha nem tudnánk, hogy KI VAGY méglehet sajnáltunk volna is.

De nyugodj meg -"kényszerű" - távollétedben  csatlósaid remekül tartották a frontot - ment a kavarás - törlés - tiltás - úgy, hogy nyugi nem hiányoztál ment a balhé!

Előzmény: kiss_atti (18116)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.01.05 0 0 18126

Köszönöm! Akkor még mehet a dizájnolás! :)

Előzmény: kiss_atti (18125)
kiss_atti Creative Commons License 2014.01.05 0 0 18125

270-300 mm szélességű fix szerkezetekbe még simán lehet üveget kérni.

Előzmény: R.I.P. Brian (18124)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18124

Köszönöm!

Nappali külső részére gondoltunk más színt, de remélem, valami középszürke, azért elérhető lesz majd.

 

Közben gondolkodam és rájöttem, hogy mindeképp érdemes előtte legalább telefonon egyeztetni.

Vannak olyan 175x180cm magas, függőlegesen három osztatú, vízszintesen 120/60cm arányban kétosztatú ablakok, ahol a két szélső elem fix lenne, a középső bukó-nyíló, a felső hatvan centi pedig végig fix. Arról pedig lövésem sincs, hogy ezt egy ablakban kellene-e megoldani, vagy esetleg felül sorolva a fix 180x60-as elemet. Az is lehet hogy van még ennél is jobb megoldás rá.

 

Egyébként mi az a legkisebb szélesség amit ilyen háromrétegű keretből még szabályosan ki lehet hozni fix ablakoknál? A lépcsőfeljáróhoz van két 60x160-as fix ablak tervezve, de lehet hogy prakikusabb lenne két 40/50x150-es, ha kivitelezhető.

Előzmény: kiss_atti (18123)
kiss_atti Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18123

A fehér színű szerkezetek

 

4-5 hét, a színesek 5-6 hét ( amennyiben nem valami sosem használt, különlegesen idióta színről beszélünk) kerülnek szállításra a nagyobb gyártóktól. "Érdekes", de a lengyelek tudnak alapszíneket ( mahagónbi, aranytölgy, dió) 2-3 hét alatt... mondjuk ezt a szerkezetek bonyolultsága is befolyásolja kissé.

 

tetősík ablak: nem véletlen, hogy kevés ablakos foglakozik vele, mert

- szinte külön szakma, nekem sem régóta van rá szakemberem, aki tud beépíteni ilyet,

- viszonylag keveset adunk el, így árban nem tudunk lemenni a csak ezzel foglalkozó - most már webáruházak is !! - szintjére.

- és webáruház meg azért lehet rá, mert van - kis túlzással - 10-féle méret, ami gyártanak, oszt' lehet választani abból, nincs gyártás egyedi méretre.

Előzmény: R.I.P. Brian (18122)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18122

Köszönöm a helyesbítést! Ez így akkor még optimálisabb megoldásnak tűnik!

 

Szeretek mindenben időben lépni és tevezni. Gondolom gyártója válogatja, de a tervezett beépítés előtt mennyivel érdemes megrendelni az ablakokat ahhoz, hogy időben megérkezzenek?

 

Úgy látom, több ablakos egyáltalán nem foglalkozik tetősík ablakokkal. Ennek van valami konkrét oka? Kényelmesebb és egyszerűbb lenne mindent egy helyről rendelni.

Előzmény: kiss_atti (18121)
kiss_atti Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18121

Csak annyiban

 

pontositanalak, hogy a ket korablakot 70 mm-es profilbol, de haromretegu uvegezessel lehet/kell gyartatni, nem kell downgrade ketregure...

:-D

Előzmény: R.I.P. Brian (18119)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18120

Látom is, hogy beépítéssel együtt írtad az árat. Akkor még a párkány kiválasztása kérdéses, mivel nem mindegy, hogy összértékében 150e, vagy 600e Ft-nyi párkány hozza-e azt a minőséget amit elvárok.

 

Mit javasoltok, érdemes már ajánlatkérés előtt is személyesen egyeztetni esetleg a helyszínen is, vagy elegendő ha az ajánlatok után a legjobbnak tűnő 1-2 céghez megyek ki, vagy kérem meg őket a pontos felmérésre?  Természetesen a pontos méretek addigra rendelkezésre állnak majd akkorra.

Előzmény: R.I.P. Brian (18119)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18119

Sok előéletem ezzel a nickkel nincs, mivel fél éven keresztül csak olvastam, olvastam és értelmeztem a vonatkozó fórumokat. :) De így igaz, arról a házról van szó, csak közben továbbfejlődött még egy kicsit, de az alapjai maradtak. Szerencsére azokat a hozzászólásokat nem úgy éltem meg mint te. Mindegyikben próbáltam megkeresni a hasznos információmorzsákat.

Nem is volt célom passzívház kialakítása, hiszen az a jelen adottságok mellett irgalmatlan plusz költséggel járna. A passzívház helyett, idővel inkább napelemekben gondolkodom, ami képes lenne a szellőztető és a tervezett hőszivattyú áramigényének kielégítésére. Lesz viszont egy tisztességes rekuperátor az épületben, így a szellőztetés a hidegebb hónapokban elsősorban azon keresztül menne. Fontos, azonban hogy nem akarunk lemondani a hagyományos szellőztetés lehetőségéről sem.

 

Igazad van, Uw értéket akartam írni. A két körablaknál én is úgy láttam, hogy nagyobb eséllyel csak dupla üvegezéssel valósítható meg. Eredetileg 70cm-esek ezek, de pont azért nagyobbíttatjuk meg, hogy ne legyen probléma egy jobban szigetelt ablakkal. Ennél nagyobb viszont már kiütheti a viztosítékot az önkormányzatnál. Ez esetleg akkor valósítható meg, ha kÍvülről ráér az ablak keretére a hőszigetelés.

 

Fontos infó volt, amit a RAL beépítésről írtál. Nem célom felesleges költségekbe verni magamat, ha szakmailag nem indokolt a dolog. Azt hiszem, akkor így maradna a tartófal külső síkja és így lenne hely a zsaluziának is a későbbiekben, ahol kell.

 

Tudom, hogy nehéz előzetesen költségbecslésbe bocsátkozni, de hálás vagyok hogy mégis megtetted. Nagy segítség abban, hogy lássam, beleférhetek-e a tervezett költségvetésbe, vagy muszáj húzni a nyílászárók mennyiségén, méretén, esetleg a műszaki tartalmán. Ha, amit írtál beépítéssel együtt értendő, úgy azt lehet mondani, hogy szűken, de beleférhetünk a nem részletezett párkányokkal együtt is a keretünkbe. Nem akarok sok helyről ajánlatot bekérni. Szeretném előre kiválasztani azt a pár céget aki megfelelő lehet, majd személyesen is egyeztetve, meghozni a döntést.

Természetesen számít az ár, de néhány százaléknyi eltérés mellett nekem sokkal fontosabb ennél a megbízhatóság, a szakértelem, és a szimpátia.

 

Van-e még ezeken kívül bármi olyan dolog, amire érdemes a kiválasztásnál komoly hangsúlyt fektetni?

Előzmény: kiss_atti (18118)
kiss_atti Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18118

Jó reggelt,

 

nagyjából "lekövetve" az előéletedet - főleg a Háztervek topicban -, elismerésem a türelemért, amivel az egyes fórumlakók szokásos marhaságait, mellébeszéléseit kezelted..:-)))

( Axióma pl. "falumbeli", ismerem, de két-három másik nick szokás szerint hozta a formáját..)

 

Néhány kérdés, néhány válasz, ahogyan én látom:

 

így elsősorban 3 rétegű, akár passzívházhoz is használható ablakok jönnének szóba, 0,6-0,8-as Ug értékkel.

Az Ug csak az üvegezés minőségét jelenti, az Uw ( window) az, amire gondolsz valószínűleg. Itt valóban törekedni lehet/kell a minél alacsonyabb értékre, de látva a házad terveit, az Uw= 0,8-0,9 W/m2K érték jónak lesz tekinthető. Ehhez az Általad felsorolt profilokból összeállított szerkezetek megfelelőek lesznek, bármelyiket választod. ( Az Aluplastban nem vagyok egészen bizonyos, mert kevésbé ismerem, de talán jön egy kolléga, és kisegít)

--

valamint kettő 90-es körablak.

Ez elég nehezen lesz gyártható a tervbe vett 86-90 mm beépítési mélységű profilrendszerekből ( vagy nem lesz "szép")

--

Kívülre zsaluziát tervezünk több ablakra is,

A RAL-beépítésnél erre visszatérek.

--

Olvastam pár helyen a RAL beépítésről. Van itt ennek létjogosultsága?

Kövezz meg - és bárki más is ! - szerintem nincs. Kifejteném bővebben:

 

- egy régi házat alakítasz át, ahogyan olvastam, 15-18 cm-es grafitos szigetelést tervezve. A RAL-beépítésnél a szerkezeteket a falon kívülre, konzolokra építjük, ami - több más mellett, konyhanyelven - azt is jelenti, hogy a szigeteléssel érintkezünk, így elveszünk a 15-18 cm-ből 9-10 cm-nyi "vastagságot", így a zsaluziának marad(na) 5-8 cm helye, hogy ne lógjon ki a végleges falsíkból. Ez nyilvánvalóan nem elég, vagy elmarad a zsaluzia és más árnyékolástechnikát választotok.

 

- a ház látványterveit nézve azért - amellett, hogy írásod szerint nem ideális a tájolása - azt leszögezhetjük, hogy egy eleve passzívnak tervezett ház nem ilyen tagoltságú, és főleg nem ilyen funkcionalitással rendelkező szerkezetek vannak benne, így azt gondolom, hogy tök felesleges kikonzolozni, fóliázni, légtömörre építeni, ha egy-két ablak mindig nyitva lesz/lehet. Normálisan, lelkiismeretesen be kell építeni egy jó minőségű, magas műszaki tartalmú szerkezetet a falsíkban meghatározott helyére, és nem vered magatokat felesleges költségekbe.

 

Hogy mibe fájhat ?? Rühellek így költségeket accolni, de ha negyon kellene, akkor ( párkányok, könyöklők nélkül, mert abban van 2.500 FT/fm és 15.000 FT/fm is) azt mondanám, hogy megnézve a terveidet, beépítve, VEKA Alphaline 90 MD-ből olyan 1,9-2,3 Mio-ra lehet tervezni. Nagyjából.

R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.01.04 0 0 18117

Sziasztok!

 

Teljes házfelújítás előtt állok de előtte minden fontos területen szerettem volna képbe hozni magamat.

Elolvastam a fórum utóbbi két évét, rengeteg hasznos információval gyarapodtam. Mondhatni, a mostani elképzeléseim 90%-ban az itt szerzett tudásból táplálkoznak. Köszönet érte minden hozzászólónak!

 

Az épület majdnem 100 éves, de jó falakkal, jó alapokkal rendelkezik. Ezen túlmenően viszont szinte semmit nem tartunk meg.

Építészünkkel lassan a terv vége felé közeledünk, így eljött az ideje, hogy a külső nyílászárókra is megoldást keressek.

 

Mivel terveink szerint AE házat hoznánk ki végeredményként, így elsősorban 3 rétegű, akár passzívházhoz is használható ablakok jönnének szóba, 0,6-0,8-as Ug értékkel. Jelenleg Veka, Kömmerling, Rehau, Aluplast, illetve Salamander megfelelő profiljaikban gondolkodom, de természetesen mindez árfüggő is lesz.

 

Viszont összeszámolva mindent, nem kevés nyílászárót terveztünk be. Még próbálunk rajta optimalizálni, de kb. 35-40 darab lesz a vége, az összfelületük pedig 60 nm körül várható. Ebben van 14-16 fix üveg, köztük egy nagy 200x180-as, valamint kettő 90-es körablak. Lenne továbbá egy 200x100-as bejárati ajtó, két kétszárnyú 200x220-as (BNY), és két egyszárnyú 90x210-es erkélyajtó (BNY), valamint három tetősík ablak. 90%-ban kívül-belül fehérek lesznek. Nagyjából 41 méternyi párkányra lenne szükség belül 37, kívül 23cm mélységgel. Kívülre zsaluziát tervezünk több ablakra is, de ez várhatóan nem lesz része az első körnek.

Szeretnék előzetesen már tervezni valamennyit a költségekkel. Mit gondoltok, mi az az összeg nagyságrendileg, amibe mindez beleférhet beépítéssel, régi ablakok elszállításával?  

 

Még egy kérdés. Olvastam pár helyen a RAL beépítésről. Van itt ennek létjogosultsága?  

Nebáncs!virág Creative Commons License 2014.01.03 0 0 18115

Nem kötelező mindenhez hozzászólni, aki mégis megteszi, tegye normális hangnemben. Jobboldalt van egy ikon: fej x-el. Ha valakit nem akarsz olvasni ezzel letilthatod magadnak.

 

Aki viszont folytatja a személyeskedést azt kicsukom, jó szorosan. 

Calcitos Creative Commons License 2014.01.02 0 0 18109

 Ablakcsere nálunk elnapolva  !

február32 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 18106

A profilrendszer csak egyik alkotóeleme az ablakoknak.

 

Így igaz. A FŐ alkotóeleme!! Annak gyártója kell szerepeljen az abból előállított nyílászárón, vagyis a fólián. Ha a fólián szerepeltetett eltér az összeállító által megnevezettől, azt sehol nem tünteti fel, akkor az átnevezéssel megtéveszt, tudatosan félrevezet, félretájékoztat.

 

A merevítővas, hőszigetelt üveg, a vasalat gyártójának nem feltüntetése is a vevő megtévesztése?!

 

Mi köze a merevítőnek (Szabadáras, így nem kell egyazon gyártó termékét felhasználnia, és ez, ugye, nem tipusmegjelölt alkatrész.) mindehhez? (Mellékesen jegyzem meg, de nem mellékes, hogy sajnálatos az a tény, hogy míg egyes tokokat zártszelvénnyel reklámozzák, addig a gyártáskor már csak U-szelvénnyel rakják össze, mert így olcsóbbá tudják maguknak tenni, amivel meglopják gyakorlatilag a vevőt, hiszen nem azt kapja, amit ígértek neki.) Az üvegen levő cimke mindenről tájékoztat, hiszen rajta van a gyártó, a megrendelő, valamint az üveg minőségi adatai. A vasalatokon is rajta van, hogy kié is az valójában, és ezt külön is jelzik a nyílászárók gyártói a termékük összeállításánál. Remélem, erről nem kell betegyek igazolást, képes vagy magad is utánanézni, ha nem tudsz róla.

 

A szalma meg a széna/alma meg a körte esete az ilyen hasonlítgatás. Nem beszélve arról, hogy nem kapsz Opel emblémával ellátott Fordot, vagy bármilyen más márkát. Nem ártana visszamenj tanulni, hogy a hasonlítgatásokat miként szabad alkalmazni -elemi alsós tagozat-, hiszen, lehetni, lehet, de nem biztos, hogy az jó is.

 

Az ablakgyárak nem profilrendszert, hanem ablakot árulnak!

 

Nagyokoska, szedett-vedett cuccokból állítanak össze, vagy konkrét gyártók, profilgyártók általiból?

Nem beszélve arról, hogy akkora marhaságot írtál ezzel, hogy csak na, hiszen ez azt jelenti így, hogy bármilyen profilból is gyártják is le a nyílászáróikat, adhatnak annak állandó, megegyező nevet is, annak ellenére, hogy a felhasznált profilok eltérőek, nem egyazon gyár terméke. Gondolkozz, mielőtt írsz, mert árkot röhöghetnek köréd, amivel egyértelműen kijelenthető, hogy lejáratod magad. Ha ez a célod, az más, de ha nem, akkor kerüld el az ilyen eseteket legközelebb.

 

Ez az én véleményem, amit neked nem kell elfogadnod! :) Tisztelj meg azzal, hogy nem becsmérled az álláspontomat, ahogy én sem teszem a Tiéddel! :)

 

Így igaz, nem kell elfogadjam. De nem ártana tudd, hogy annak megkritizálása jogomban áll. Kritika meg lehet negatív vagy pozitív. Valamint, egy nagatív kritika nem mondható ki egyértelműen becsmérlésnek. Igaz, hogy a szinonimája a becsmérlésnek a kritizál is, de ezen szavak nem behelyettesíthetőek, ha épp a megfelelő nem jut az ember eszébe. Miért is nem? Az alábbi miatt:

"becsmérel" szinonimái:

ócsárol, szapul, szid, pocskondiáz, mocskol, gyaláz, meggyaláz, kritizál, megsért, lejárat, csepül

Nyelvtan, elemi, alsós tagozati tananyag. És, mielőtt félreértenéd, nem kioktatás ez részemről, hanem simán csak oktatás.

 

 

 

Előzmény: Judit KB-i (18104)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.01.01 0 0 18104

A profilrendszer csak egyik alkotóeleme az ablakoknak. A merevítővas, hőszigetelt üveg, a vasalat gyártójának nem feltüntetése is a vevő megtévesztése?! 

 

Ha az Opeles hasonlatodnál maradunk, én nem érzem magam megtévesztett vevőnek, mert nem tudom ki gyártja az Opel motorját, fékjét, lengéscsillapítóját, stb.... Az Opel autót árul, nem alkatrészt!

 

Az ablakgyárak nem profilrendszert, hanem ablakot árulnak! 

 

Ez az én véleményem, amit neked nem kell elfogadnod! :) Tisztelj meg azzal, hogy nem becsmérled az álláspontomat, ahogy én sem teszem a Tiéddel! :)

 

 

 

 

Előzmény: február32 (18103)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.01.01 0 0 18102

Nem értelek! 

Amit leírtam tények! Mi érdekem fűződne a tényekhez?

Bármelyik csoportra 2-3 gyártót tudnék névvel együtt felsorolni, DE mivel érdekem nem fűzödik hozzá, hogy leírjam, így csak általánosságban fogalmaztam. 

 

A Te Véleményed az, hogy ez nem korrekt, az Én Véleményem, hogy sok féle gyakorlat van, és a Te és Én Véleményem is csak Egy. Ez a szép a szabad véleményalkotásban.

 

 

Ha valamihez érdekem fűződik az, hogy kialakíthassam a Saját Véleményem, és ne kelljen rosszul éreznem magam, ha nem egyezik valakivel a Véleményem. 

 

Különben a Spar BUDGET élelmiszer, tehát biztos nem Opel vagy Adidas, DE lehet Pick vagy Rama vagy Kunság Tej vagy amit nem biztos, hogy tudunk!   :)

 

Csak beszélgetünk! :)

Előzmény: február32 (18100)
asdf_ Creative Commons License 2014.01.01 0 0 18101

Ez miert jon ki nekem folyamatos jelleggel? (csak a legfolsobol)

 

február32 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 18100

Bizos vagy Te ebben, és abban is, hogy ez így korrekt a vevők felé? Meg kérdeztem azt is, hogy miért pont a Fensterm honlapján nincs feltüntetve, hogy kik által gyártott alapanyagból/profilokból készíti a nyílászáróit, amivel azt a látszatot kelti, mintha az a sajátja lenne?

Ja, ha így van, ahogy írod, akkor lehet vagy lehetne kapni a piacon Adidast, Opelt meg Pick szalámit is más megnevezés alatt? Miért véded? Érdeked fűződik hozzá?

Előzmény: Judit KB-i (18099)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.01.01 0 0 18099

Tudod mindenféle cég és mindenféle reklámetika van a magyar piacon: 

- van, aki a profilrendszer nevével ad el,

- van, aki a saját márkaneve alatt,

- van, aki a márkaneve alatt változtatgatja a profilrendszer nevét...

 

Nos, hogy melyik a  jó vagy hasznos, nem hiszem, hogy meg lehet mondani!? Minden a cég döntésén múlik és mindenkinek más erről a véleménye.  

Előzmény: február32 (18098)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.01.01 0 0 18096

Ha beírod a google keresőbe a Panorama profil kifejezést a magyar oldalakon is sok találat van. Nyilván nem fog a  netről eltüni az info, csak azért mert már 3 éve nem gyártják a profilt. Ez nem a web-oldal hibája, hanem azoké, akik szerint a neten az infok kizárólag frissek! 

(Nem vagy Te kissé elfogult  evvel a céggel egész véletlenül?) 

:-)

Előzmény: ganser (18094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!