Keresés

Részletes keresés

Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6629

Igen köszönjük!

 

De remélem mostmár nagyon vigyázol magadra!

Ne ülj sokat, székelj préselés nélkül, legyen puha a széklet....és ami nekem nagyon sokat segít de csak saját felelősségre ajánlom a fejen állás vagy gyertyázás. Aki nem gyakorolja ne kezdje el mert el is törhet a nyaka ami instant halálhoz vezet. Én szoktam és olyankor kiürül a vér nem csak a végbél ereiből de a lábból is, érezni, és nagyon jó mert rugalmassá teszi az érfalat, nem bonyolult rájönni, hiszen ha az ülés és állás okozza a lefelé megtágulást...akkor az ellentéte megelőzi azt!

 

Bocsánat a sok kommentért csak segíteni szeretnék ahol csak lehet.

 

Hali jóéjt.

Előzmény: bonap arte (6627)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6628

Neked is nincs mit!

Privátban küldenék valamit de nem látom hol tudok írni neked?

Előzmény: Rarpad71 (6626)
bonap arte Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6627
A vérzés a hidegebb hónapokban jött elő nálam. Nyáron melegben ritkán volt. Örültem volna ha csak a vécépapír lett volna véres. Október vége felé kezdődött mindig és az utolsó évben decemberre már nagyon durva volt. Minden székeléskor 2-3 evőkanál vér spiccelt szét a vécében. Féltem már, stesszeltem tőle. Aztán elég lett belőle mert már olyannyira fáradékony voltam, hogy pár lépcsőfok után ziháltam. A férfiaknál normális vasam a tizedére csökkent a vérkép szerint.

Elmentem dokihoz és műtéttel megcsináltattam. 25 év kellet hozzá, hogy ilyen súlyosra alakuljon. December 13.-án műtöttek, kettő 4. stádiumú aranyeret vágott ki a doki szikével. Január 10.-én mentem dolgozni először. Ennek már jópár éve. Az első perctől leírtam a történetemet itt. Ha van hozzá kedved elolvashatod az elejétől.
Előzmény: Rarpad71 (6624)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6626

Köszönöm és jobbulást Neked!

 

Árpi

Előzmény: Swtrooper (6625)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 1 6625

persze, mint minden betegség lelki eredetű!
Én januárban eldöntöttem megyógyulok, és sikerült! Szerettem a testem, elfogadtam ahogy van, és elhatároztam nincs szükségem betegségre. Így is volt Aug 31-ig, aztán eszembe jutott ősszel kezdődtek a végbél betegségeim...és annyira féltem tőle, hogy Szeptember 1 óramű pontosággal jött a vér a wc papíron....szinte biztos, hogy pszichés, féltem, hogy megismétlődik és így is lett. Úgyhogy használok kúpot, de nem ez az igazi szer, kell ez is, de a hit az adomány. Bocsánat nem akarom elvinni a topikot ennyire, de halgass rám, lelkileg kell változnod és rendbe jössz én is ezen vagyok és várom, hogy ismét tünet mentes legyek.

 

A vérzést megállapítása gugolva a legkönyebb pl erdőben vagy otthon újság papíron a földön...tudom bizarr, de úgy látni fogod hány csepp jött a wc elnyelni ott nem tudod meg pontosan. Plusz infó gugolva tud ellazulni a puborectalis izom, gugolva lehet normálisan székelni, az ősember is így csinlálta. 

 

Helló

Előzmény: Rarpad71 (6624)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6624

Köszönöm a biztatást, nagyon kedves! :)

 

Egyébként a stressz okozhatja a kiújulást?

Szinte mindig akkor kezd el vérezni, ha előtte egy-két nappal valamin nagyon aggódtam...

 

És a vér mennyiségét hogyan állapítsam meg?

Ha pár db. wc papír (4-5) után már nincs vér a papíron, de a wc-ben van pár  csepp, az sok?

 

Köszönöm, és kitartást Nektek!

 

Árpi

Előzmény: Swtrooper (6623)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 1 6623

Nem szabad félni! Én is bizakodom, néha megingok, hogy biztosan gyógyul-e a seb, de muszáj hinni benne, különben elvesztünk. Gondolj rá milyen jó lesz megyógyulni.

Előzmény: Rarpad71 (6621)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6622

Én 8 hónapig teljesen boldogan éltem sajnos most megint végbélrepedés, KRÓNIKUS végbélrepedés. A Doktor úr szerint elég a tonogenes kúp bár nem teljesen értem miért nem írt kenőcsőt a kúp fent hat a repedés pedig sokkal lejjebb van nem? Köröm virág vagy shea vaj vagy aloe vera?

Még egyszer ki kell gyógyulnunk ebből drága barátaim de mostmár a lelki okait is találjátok ki akko jövünk csak rendbe teljesen.

Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6621

Köszönöm!

 

 

Csak a félelmeimmel tudnék valamit kezdeni... :(

 

 

Üdv:

 

Árpi

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6620)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.11.10 0 1 6620

Hát ha már voltál protológusnál akkor tutira ellátott tanáccsal, kúppal, kenőccsel.

A laza székletre kell hajtani.

Napi min. 2.5 liter folyadékot fogyasztani.

Javasolják a napi 1 kanál korpát joghurtba.- nekem nem jött be, puffadtam tőle.

Van még a parafinolaj. -no ez meg irritál.

Van a Laevaloc szirup az is lazít.

Nekem is ez a problémán. Fissurának hívják .

Írnak rá kúpot, Sudocremmel.

Most kérek egy második véleményt, mert vérhígítót kell szednem és állítólag kockázat a műtét.

Szerintem nem leszel daganatos pláne ha jársz vastagbél tükrözésre/proctológushoz.

Viszont jó ha tudod lemegy a vérzéstől a Fe tartalékod és a hemoglobin is alacsony lesz.

Ez álmossággal/fáradsággal/gyengeséggel/sápadtsággal jár.

Előzmény: Rarpad71 (6618)
jksxxl Creative Commons License 2019.11.09 0 0 6619

Magánorvos csinálta, jó drágán és semmiképpen sem ajánlanám, mert még kúpot sem írt fel, hiába mentem vissza kontrollra, mert a gyűrű leesése után rettenetesen vérzett. Vettem rá a legelső patikában Mastu kúpot és krémet és ez egy-pár napon belül begyógyította a visszamaradt sebet. Gyakorlatilag másfél hét alatt teljesen meggyógyultam. Most megint lett egy aranyerem, mert megerőltettem magam, de ezzel inkább elmegyek a sebészetre, mert ott sem fogják rosszabbul megcsinálni a gyűrűzést, mint a magánorvos.

Előzmény: Swtrooper (6612)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 6618

Sziasztok!

 

Előre is bocsánat, ha hosszú lesz:

 

2018 májusában kezdődött,egy nagyobb cipekedést követően: este véres volt a székletem.Hypochonder lévén egyből tumorra gondoltam. Ezért felkerestem egy magán proktológust, aki megállapította, hogy három 3-as stádiumú aranyerem van, amiből egyet meg is gyűrűzött. Azután a betrombotizált aranyeres csomó olyan nagyfokú vérzést indukált, hogy sürgősségi osztályra kerültem, ahol 2x csináltak colonoscopiát... Semmit sem találtak, és mivel a vérzés elmúlt, haza engedtek. Idén márciusban újabb vérzés miatt mentem el egy másik magán proktológushoz, aki "csak" pár 2-es és 3-as stádiumú aranyeret talált, amik - mondta - okozhatnak vérzést, de semmi esetre sem daganatot, és legalább 5 évig ne törődjek vele. Vérezhet,de nem lesz gond.Kúpozzam,ha vérzik...

Erre 2 hete kezdett egy erőltetést követően kezdett újra vérezni, 1-2 napig tart aztán egy hétig semmi.  Kenegetem, kúpozom, de csak vérzik. Az a baj, hogy ha nem is kell akkor is erőltetek, és ma reggel pl. szinte csak vérzett és csak nagyon kevés széklet volt...

A vér mennyiségét nehéz megmondani, de ált. 4-5 wc papír után már nincs vér a papíron, van, hogy kettő papír is elég.

De, sajnos most is attól rettegek, hogy a következő véres lesz-e, és ha igen az tumor jele-e, vagy, mint a doki is mondta, csak aranyér...?

 

 

 

Szerintetek?

 

Köszönöm mindenkinek!

 

Árpi

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 6617

Helló!

 

Nekem orvos ajánlotta ezt a krémet és írt hozzá kúpot is.

Vény nélkül kapsz Hemorid kúpot ez olyannak is jó aki vérzik.

Sok folyadékot inni, csípőset nem enni.

Ét csoki/vörösbor este nem ajánlott.

Igyekezni kell laza végtermékre. /gyümölcsökkel, zöldségekkel, kompóttal stb/

Előzmény: jimmbesz (6615)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.07 0 0 6616

ÜDV!

 

Tudja valaki mi az az "örkis őrszem polip" másnéven sentiel polip?

Tükrözésen látta az orvos de nem mondott semmit hogy mi legyen vele, csak a repedést kell kezelni kúppal.

jimmbesz Creative Commons License 2019.11.07 0 0 6615

Köszi előre is!

Esetleg még annyit hogy aranyèrre melyik patikai krémet ajánlanátok mert van egy pár...

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6614)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 6614

Helló!

 

Próbáld meg a Sudocremet vény nélkül adják és hámosít.

Nagy dolog után alváz törlés/zuhanyzás finoman.

No, és kenőcs / lefekvéskor még egyszer.

Előzmény: jimmbesz (6613)
jimmbesz Creative Commons License 2019.11.04 0 0 6613

Sziasztok!

Melyik krémet ajánlátok aranyèrre vagy esetleg van valakinek jó és rossz tapasztalata?!

Van egy pár vényköteles és anélküli is...

Belgyógyászaton azt mondták műteni nem kell nincs olyan gond viszont esténként főleg alváskor arra ébredek nagyon viszket meg székletelès után is szokott de ez hogy alváskor....sajna úgy kidörzsölöm hogy kireped elfertőzödik.

A környékèt betandine kenoccsel kenem de a fő tünet nem múlik bár erre semmilyen gyógyszert nem írtak végbél tükrötès után csak az elfertőzödèsre.

 

Swtrooper Creative Commons License 2019.11.03 0 0 6612

És ki csinálta megírod privátban?

és 3-4 nap után kiesett és ennyi megyógyultál boldog éle?

Előzmény: jksxxl (6611)
jksxxl Creative Commons License 2019.11.03 0 0 6611

Szerintem a gyűrűzést csak egyféleképpen lehet csinálni (szerintem ez a része független az orvostól), inkább mindenkinél más -és más, hogy hogyan tolerálja a szervezete. A vizelési inger nálam is fennállt, mert a prosztatámmal is bajlódok, és az orvos csak a gyűrű felrakása után mondta, hogy ettől lehet, hogy a prosztatám be fog durranni. Tavasszal csinálták, most megint van egy amit gyűrűzni kellene. Amint a munkám engedi megyek és megcsináltatom, kipróbálva az ambuláns sebészeti ellátást, mert a fizetős nem vált be.

Előzmény: JCS70 (6605)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 6610

Azért nem kell arrogánsnak lenni.

Lehet hogy a nők alaposabbak, de mindenki más.

Előzmény: Swtrooper (6609)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.01 0 0 6609

Ennyire oktalan vagy?

Azért kértem női proktológust mert a nők sokkal alaposabbak, több helyre figyelnek és nem olyan vadállatok mint a férfiak. 

 

Apropó nektek volt már lüktető érzés? Elég rossz.

Ill a kúpot hogy lehet 100 % ig beszippantatni? Nem mindig érzem h bemegy néha kifolyik mi a módszeretek?

 

Köszi

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 6608

Ne hogy azt hidd hogy a hátsódat csodálja ám egy pasi/szakorvos.

Nekik ez olyan mindennapi. Ráadásul napi 50 hátsó közül ki emlékezne a tiédre?

Előzmény: Swtrooper (6606)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.28 0 1 6607

dr licht anna proktológus

Előzmény: Swtrooper (6606)
Swtrooper Creative Commons License 2019.10.28 0 0 6606

Sziasztok!

 

Tud valaki NŐI proktológust mondani? Egyről tudok Dr. Csatár Éva de neki csak magán rendelése van ami arra enged következtetni, hogy anyagilag motivált csak, persze lehet tévedek. MÁS valaki akinek van tb támogatott rendelése?

 

KÖSZI

JCS70 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 6605

Sziasztok!

Nos, már 7. napos gyűrűzött lettem. Az első 2 nap borzasztó volt!!!! Szerintem valamit a doki csinált el-félre-szarul, mert állítólag a gyűrűzésnek nem kellene fájnia. Akivel beszéltem, mindenki csak 1-2 napos diszkomfort érzetről mesélt, a gyűrű leválást pedig észre sem vették. Én másképp éltem meg. 3 napig féltem elmenni wc-re (persze mentem, a természetet nem érdekelte a félelmem :) ), pedig a kúp miatt csúszós volt, de akkora göb volt bennem, hogy a "hígfos" (bocs a kifejezésért) is elakadt benne. Ezt a 3 napot megfűszerezte egy egész alhasi fájdalom, folytonos vizelési inger (soha nem volt ilyenem), és ha jött a pisi, mint ha izzó vasat húztak volna elő belőlem. Szóval, ami csak tudott ott lenn, az mind begyulladt. a 4. napon már határozottan jobban éreztem magam, "elvesztettem" a csomóm, a helyén kissé kellemetlen érzés maradt, a nagydolog még nem egy felemelő érzés, de sokkal jobb. 5.-6. napok egyre jobbak, megszűnt bennem a gyulladás, elhagyott a vizelési inger, és az izzó vas érzés is (persze kellett hozzá a napi 3x2db voltaren). A kaki még mindig csak 70%-osan elviselhető, de a napok már nem a seggfájásról szólnak. Holnap mennem kellene kontrollra, és még 1 gyűrű feltevésére. NEM MEGYEK! Eddig sem fájt, csak a reggeli wc után némi sperti segítségével vissza kellett tenni (gyömöszölni) a helyére. 25 éve ezt csinálom, a következő 25 is bele fog férni. Persze a mostani gyűrűzésnek lett nem kívánt mellékhatása! Eddig csak 3 belső értágulatom volt, most kaptam a kínlódással kívülre is egyet. Talán erre segítség lesz még valamilyen kenőcs, vagy kúp. Ha egyszer rákényszerülök még ez ügyben orvoshoz menni, csakis valami lézeres beavatkozást választanék, vagy tényleg egy hozzáértő orvost keresnék, és nem általános sebészeti, "éppen ott ügyelő, leszarom a munkám és vele a pácienst is" orvosra bíznám magam. Egyszer minden fájdalom elmúlik, semmit nem adnak ingyen, hát aki a jövőben rákényszerül akár melyik beavatkozásra, annak sok sikert, kitartást és szerencsét kívánok! Sziasztok! 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 6604

Helló!

 

Tud valaki véleményt mondani a Medicover központokról, ahol proctológiai vizsgálat/esetleg műtét is lehetséges?

Vagy valakiről akiről jó véleménye van ? No, és az ország nyugati feléből.

 

Köszönöm.

 

 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 6603

Helló!

 

Remélem jól alakulnak a dolgaid.

Igyál sokat ,/vizet/levest/teát . Széklet lazítónak paraffinolaj/laevelouc szirup/Dulcosoft szirup. Valamelyiket, amelyik szimpatikus./vény nélkül/

Másik biztos kaptál kenőcsöt, kúpot.

A Sudocrem hámosító hatású./vény nélküli/

Állítólag egy idő után a gyűrű feletti rész leesik.

Itt valakinél a helyén seb lett, mert a gyűrű lejött azóta nem írt ide.

A beavatkozás kockázattal jár.

Most én is kérek mástól egy második véleményt, mert nekem nem ajánlották egyik lehetőséget sem./lézer, műtét, gyűrű/

Fissurának/belső/ nevezik és vagy 20 éve " boldogít."

 

Jobbulást és azért jelentkezzél hogy jöttél ki belőle.

 

Előzmény: JCS70 (6600)
poczak007 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 6602

Szia,

 

Nekem is kéne menni...

Nagyon félek tőle.
Kérlek tájékoztass mindenről...
Köszi.

P.

Előzmény: JCS70 (6600)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.22 0 0 6601

72 óra múlva el kell halnia a gyűrűzött ércsomónak ,miközben a fájdalom is megszűnik.

Előzmény: JCS70 (6600)
JCS70 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 6600

Sziasztok!

 

Most voltam gyűrűzésen, belső aranyér miatt. A kérdésemre, fájdalommal jár-e, semmi válasz. No, a semmi, akkor biztosan semmi fájdalom. A beavatkozás tényleg a kellemetlenség szintjét súrolta, azt is alulról, viszont az utána következő 5. perctől őrület!!! Majd szét szakadok belülről, az egész alsó fertályom lüktet, és iszonyú a fájdalom. 2 Cataflam után (10-es skálán) 7-esre esett vissza. Egyfolytában vizelési ingerem van, és már ott is olyan, mint ha tüzes vasat húznának elő belőlem. Ez így normális? Ha igen, akkor meddig tart??? Mikor szűnik meg a fájdalom?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!