Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30763

Szia!

Neked is lehet igazat, de én már az alapokon túl vagyok 40 éve, nem tenyésztek, hanem tartok, így nem érdekel a sok okosság. Tapasztalataim elegendőnek bizonyulnak még ma is. Én a könyveim könyvszekrényben tartom, ami éppen érdekel, kiveszem, elolvasom és vissza teszem. :-) Szerintem egy kultúr ember tiszteletben tartja mások véleményét, Te azt írod: "és nem a sok hülyeséget ide irkálni." Te elvárod tarsák tiszteletbe véleményed? Akkor, ne hülyézz le senkit!

Előzmény: nyúlelemér (30744)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30762

Szia!

Persze, abból is lehet csinálni, jó is. A bor, mint folyadék, tulajdon képen az erjesztett gyümölcslé végterméke.  Prohászka könyve elég jól eligazít a témában. 

Előzmény: pápailepketarka (30743)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30761

Szia, Kedves Gergő!

Ne haragudj, hogy ismét köszönök Neked is, amely Rólad nem mondható el. Tudomásul veszem, Neked más a kultúrád. :-( A bikáid nem köszönnek, ha bemennek az istálódba? Máshol szoktak.

Nem szeretnék többet itt válaszaidra reagálni, nem tölteném tele a sok értelmetlen szösszeneteid, óvodás sértőségeidet, majd, ha ráérek, és talán méltónak tartalak, válaszolok e-mailban. Állandóan fényezed magad, hát ragyogj egyedül. Te, jó rész, mindenkit hülyének tartasz, tudod ki a tirpák? Keresd meg a szó jelentését és Vegyél tükröt.

Előzmény: juhosttt (30741)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30760
a nyúlam fel van puffadva és nem eszik.valaki tudja mi baja lehet?
pockorocki Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30759

Nagy valószínűséggel német tarka vagy annak keveréke.

Előzmény: Törölt nick (30758)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30758

Bocs a képek le maradtak.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30757

Sziasztok Nyúltenyésztők.

 

Hoztam egy pár db képet az új szerzeményemről pénteken vettem egy fiatal nyúlász barátomtól.

 

Szerintetek melyi fajtatához hasonlit milyen fajták keresztetése lehet.

 

 

Várom az észrevételeket.

juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30756

Szerinted (meg mindenki más szerint is) miben kellene frissíteni a könyveket? A nyúl régen is nyúl volt, régen is ugyanazt megehette amit most... Persze azt be kell látni, hogy az ilyen-olyan humbum fajták/vérvonalak ellenálló képesssége rossz, de azért nyúl... Én olvatam 20+éves könyvet is. A táp ára, a nyúl felvásárlási ára volt ami szembetűnően elavult volt.

Ma már a táp ára nem egységes, sok fajta van, a felvásárlási árról meg ne beszéljünk, mert szinte alig van a régi időkhöz képest.

Esetleg a nyúl ketrec építés lehetne még, de annak csak a pénz és a kreativitás szab határt, régen is voltak jók, most is vannak rosszak...

 

Előzmény: N.Jani (30750)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30755

Szia!

 

 

Ez a kis sárga az első képen nagyon jópofa. Mekkora méretű lesz? Abból egy anyát lehet, hogy vennék... (már megint nincs elég ketrecem...)

Előzmény: Nagy-Imre (30698)
Deryan Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30754

:)

Előzmény: nyúlelemér (30752)
Deryan Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30753

Nekem ugyan nincs ennyi nyulas könyvem, de ugyanez a benyomásom abból a néhányból, amit itt-ott beszereztem: helyenként elavultak.

Viszont alapnak az induláshoz mindenképpen szükségesnek tartom a kezdő nyulászoknak. Megkímél egy pár felesleges izgalomtól a kezdetekben.

Egy kis szakirodalom olvasgatás segít a felvetődő kérdések megfogalmazásában is ;)

Előzmény: N.Jani (30750)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30752

Én igazat adok neked, de te is tudod, hogy egy kezdő nyulász számára mennyi hasznos tanácsot tartalmaznak. Mondjuk itt könnyeb megkérdezni ,de sokkal nehezebb  a jó dolgot ezzekből  a "tanácsokból" kibogarászni, és a sok tanács sajnos félre vezető is lehet.  A könyveket azért valahol csak szakemberek írták, no és könyv és könyv között is van különbség.

Előzmény: N.Jani (30750)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30751

Nem csak tetszik, tenyésztem is, egy új fajtánál!

(De nem sokára megyek országjárásra, csincsillatenyésztőhöz, magyar fehér, magyar óriás tenyésztőkhöz!)

 

Elkészült(felújították) a 24 éves Scsodámat!

 

 

 

Elletőládáról:

 

A méretet nem tudom pontosan, De szívesen megtervezem és elküldöm e-mailben, ha tudom:

 

-milyen nyúlnak megy?

- hogyan, és hol van(lesz) felfüggesztve a ketrecre(oldalt, elöl, hátul)?

 

Üdv.

Előzmény: figura75 (30735)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30750

Én -most már- nem csodálkozom, hogy nem olvasnak nyulas könyvet!

 

Bár több oka van ennek, -egyet leírnék.

 

Van kb. 46 nyulas könyvem,-...lapozgatva érdekesek, olvasva pedig "elavultnak" tűnnek!

 

Aktuális könyvek kellenének, mind a termelői, mind a tenyésztői oldalakról!

Előzmény: nyúlelemér (30744)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30749

Én már hányszor mondtam neki!! :-)

 

Előzmény: nyúlelemér (30747)
kemorgo Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30748

Hát ki tudja :D Bármi lehet...

A most négyheteseket valamiért nem 30 napra, hanem 32-re fialta meg az anyjuk, na, ők másnap már szőrösek voltak és nagyok, mint egy-egy fél bocs.

Az volt a szerencse, hogy vasárnap este még éreztem mozogni a kicsiket a hasában, igen-igen aggódtam érte, hogy reggel, mire kimegyek, már halva lesz. Ráadásul másik vérvonalú anya, aki nem kapkodja el a fészeképítést, utolsó pillanatra hagyja mindig.

Ha nem látom, hogy sikeres volt a párzás, azt hittem volna, nem is vette fel, igen fürge volt utolsó pillanatig, és nem is igen volt hasa. Igaz, csak hat gyereke lett.

 

Ez a mostani anya, ez már félidőtől gömbölyödik, és esténként, amikor a bak sétálgat egy kört, már akkor makogott, meg veszedekedett, ha a bak ránézett, vagy feléje indult.

Szóval nekem már nem kell próbafedeztetést csinálni velük, a többség perceken, órákon belül, a bak után máris bolond lesz, úgyhogy tudom, sikerült a dolog.

 

Minden új anyánál tiszta görcsbe vagyok, főleg, amiket olvasok, hogy mások hogy járnak, jártak, legszívesebben le se feküdnék :D :D

Előzmény: Törölt nick (30740)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30747

Ajánlom figyelmedbe a szikszói kiállítást, és a középtestű fajtaklubbot. 

Előzmény: Törölt nick (30746)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30746

Köszönöm! :-D

Előzmény: nyúlelemér (30745)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30745

Gratulálok!

 Az ezüst az egyik legjobb húsnyúl fajta.Mindenkinek javaslom tiszta vérben ill. keresztezésre is a húskihozatal javítására.

 

Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (30742)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30744

Szia!

Nagyon jókat írtál. A könyvekkel kapcsolatban annyit ,hogy én 23 éve tartok nyulakat ,és azóta 6-7 nyulas könyv az ágyam mellet, és gyakorlatilag minden este bele lapozok.

Sok "öreg" és fiatal" nyulasnak is ezt kénne tenni és nem a sok hülyeséget ide irkálni. Ezt nem célzásnak szántam ez a véleményem.

Előzmény: juhosttt (30741)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30743

OFF: Nekünk ribizli borunk is van az idén, két-három pohár és már az árokban is vagy :D 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30742

Nekem a 3 nöstényem van egyhelyröl csak a bakom van idegen helyröl! :-D  most fialt meg mind a három! 7-8-akat! :-D

Előzmény: figura75 (30737)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30741

Bár sokszor úgy tűnik h csak könyvből nyulászkodom, de a gyakorlatban ez nem így van! Elolvastam pár könyvet, ami hasznos és segíti a kis háztáji nyulászatot azt alkalmazom, használom. ami nem, azt meg nem. Sokszor olyan kérdések merülnek fel ami sokaknak már nagybani termelésnél van csak jelen, pedig 1-2 nyulas helyeken is simán alkalmazható. Ilyen a vemhesség ellenőrzés kézzel.

Én a magam pár évével nem profinak, hanem tapasztaltnak tartom magam...

Megtapasztaltam:

- a hibás takarmányozás hátul ütőit

- a nem megfelelő tenyész állatok végtermékeiből sokára van vágónyúl

- a myxomatozist

- a pastereullózist

- a kokcidiózist

 

Na majd mikor ezeket átéltem, utána jött az, hogy volt időm olvasni a vonaton... Na ekkor kezdtem el könyveket venni és olvasni. Szóval előbb volt a tapasztalat majd utána a könyek. Pl a nyúl vemhesség tapogatást egy alkoholista nyultartótól hallottam nem szakkönyvből ;)

 

OFF:

A boros téma:

Tudom hogy nem csak szőlőből lehet. De azért annyira ne fajuljon el a helyzet, hogy csak vízből és cukorból csináljunk bort... (én csináltam idén bodzából is.)

 

Értem én hogy rám akarod erőltetni, hogy aki 10-40 éve csinál vmit az profi, de az a baj az ilyenekkel, hogy nem mernek újítani, félnek az újabb beváltabb dolgoktól és sokan sokszor nem látják be, ha egy fiatalabb esetleg jobban utánanéz valaminek és talán jobban tudja. (ezt általánosságba írtam nem kimondottan rád!)

Persze nem mindenben kell az új, de vannak esetek amiben jobb egy új dolog mint a régi.

 

 

Előzmény: japipapi (30732)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30740

fél bála szénát? 

óvatos légy, lehet, medvék születnek.

 

:)

Előzmény: kemorgo (30739)
kemorgo Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30739

Hideg lesz az éjszaka...

Előhasú anyám fialni készül, már tíz napja elkészítette a fészket, kicsit lehiggadt utána. Az előbb kimentem megnézni, iszonyú nagy munkában van, még behordott egy fél bála szénát a fészekbe, most aprítja, és tépi a szőrt. Hatalmas fészket rakott.

Lehet, reggelre meglesznek a kicsik.

Remélem, tudja a dolgát, és nem lesz gond.

mlele Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30738
köszönöm a választ japipapi.fészket rakott megtépte magát letelt a 30nap és semmi.
figura75 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30737

Szia szépkis csapat . Én is vetem a nyáron 3 nőstényt különbözö helyről + 1 bakot de azt is máshonan az egyiket elvitem haveromhoz ő hozott még romániából 3 külön vonalat igy mostmár  van ketönknek hét különböző.De ezeket mostmár sokan tartyák.

sok sikert hozájuk

Előzmény: Törölt nick (30711)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30736

Csak egy véletlen elírás,mért égne az"arcod"mindenki csinál ilyet.

Üdv.

Előzmény: japipapi (30734)
figura75 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30735

Szia ha tetszik ez a szín akor tarthac csincsillát is.

Más tudom, hogy sokmident tanulmányoztál a nyúltartásról nem tudod véletlen az oroszoknál használt sülyesztet fiokos kinézetü fialólád méretét.   elöre is köszi

Előzmény: N.Jani (30707)
japipapi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 30734

Szia!

Igazad van. Elírtam, így lett egy jó nagy baromság. Kettő hét, nem12 hét. A támagazdánál megértetted az elírást, az enyém hajmeresztő hiba! :-) Oké. Ég a pofám. Így jó?

Előzmény: Qman74 (30722)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!