Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138021

nem olyan gyorsan, mint az ott töltött 1-2 hét :)

Előzmény: pearl_13 (138020)
pearl_13 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138020

Én is várom az infókat  :)

bár még csak 1x voltunk, de  megfogott a hely és már  foglaltunk is jövőre :) gyorsan eltelik az a 11 hónap :) ugye? :D

Előzmény: Pilsner76 (138015)
EMPS Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138019

Sajnos az egy mediterrán ciklon, melynek hátoldalán hűvösebb levegő áramlik majd a térségbe, amely gyakori csapadékkal társul szerdán csütörtökön is. 

 

Előzmény: Törölt nick (138017)
slayerfan Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138018

Képek lennének vagy GPS koordináták? Füge mennyire hozzáférhető (hátizsákkal szoktam szedni :) )

Kösz!

Előzmény: AZS (137998)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138017

Hétfőn lesz egy kis lehűlés zivatarokkal, kedden már távozóban. Utána kellemes nyári idő 27-30 fokokkal (árnyékban) szeptember közepéig vagy tovább.

Előzmény: EMPS (138013)
antipajti Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138016

Azt hittem ez egy NASA/CERN diagram valami részecske fizikai kísérletről:D

Előzmény: EMPS (138013)
Pilsner76 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138015

Csatlakoznék fekvőrendőrhöz!

 

Én is várom a Viniscei élményeket beszámolókat.Kíváncsi vagyok a véleményekre, mint visszajáró Viniscei veterán!

Előzmény: fekvőrendőr (138014)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138014

Cyberslider!

Légy szíves folyamatosan számolj be a tapasztalatokról! :-)

Előzmény: Cyberslider (138007)
EMPS Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138013

Továbbra is óriási szívásnak néz ki az 5-től kezdődő időszak Krk-re.

 

 

 

cinderella82 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138012

Sziasztok!

 

Eddig csak olvasgattam a fórumot, sok hasznos infó van. :) 

 

Szombaton indulunk Promajna-ba és a strandokkal kapcsolatban lenne kérdésem, hátha valaki tud segíteni. Melyik az a strand  a környéken (Punta Rata-n kívül), amit mindenképp ajánlotok? Ésszerű távolságon (10-15 km) belül bármi szóba jöhet, viszont nem szeretjük a tömeget és némi árnyék jó lenne a gyerekek miatt... Itt olvastam a Krvavica-n lévő bezárt szálloda strandjáról, azt pl. merre keressük a településen belül? Illetve bármilyen jó ötletet szívesen olvasok. :) Köszi!

szabolcs75 Creative Commons License 2016.08.31 0 4 138011

Strand

A leírásoknak megfelelően homokos, lassan mélyül, úszni nem tudóknak is biztonsággal használható. A kiszélesedő, tágasabb homokos partszakaszokon elég ritka a növényzet, így kevés árnyékos hely van, a fás, bokros, árnyékos részek pedig elég hepehupás, göröngyös, dimbes-dombos, ezáltal nem túl kényelmes részeken vannak. A Shooko Beach közelében lévő partszakaszra jártunk, mert itt a homokos partszakaszon is több volt az árnyékot adó fa. Napernyő/nyugágy bérlés ára: 15 kn/db.

 

Időjárás

Olvastam, hogy sokan nagyon hidegnek érzik, érezték a vizet az elmúlt hetekben. Kiskacsás hőmérőt nem vittem, de érzésre valóban hidegebb volt a megszokottnál. Ha valaki hisztizni akart emiatt, nyilván megtette, a józan többség vett egy nagy levegőt, 5 mp-en belül nyakig merült, majd tökéletesen érezte magát pancsolás, labdázás, úszás közben. A levegő hőmérséklete általában 30 fok körül volt, így szerintem kifejezetten jól jött, hogy hűsítő volt a víz.

Hétfőtől szerdáig szinte folyamatosan elég erős szél fújt, de semmiben nem gátolt bennünket. A teraszról be kellett menekíteni a dolgainkat első éjszaka, ennyi.

 

Vásárlás, árak

Sokan, sokszor leírták, csak megerősíteni tudom: igen, valóban drágábbak az árak, mint idehaza. Érzésre jellemzően 20-30%-kal. De nem hiszem, hogy csak ezen múlik, hogy valaki megengedhet-e magának egy hetet a tengerparton. Kis odafigyeléssel, tudatos vásárlással megoldható, hogy fájdalommentes legyen a történet. A strandbüfében 0,5 l csapolt Karlovacko 17-18 kn, a boltban 0,5 l-es doboz 10 kn, közel 2 l-es kiszerelésben 20 kn. Az itthoni Sparban megvett akciós Pilsner Urquelle 239 Ft és a kutya sem kérdezi meg, hogy hány doboz van a csomagtartódban. Döntse el mindenki, hogy mit engedhet meg magának, mire van igénye és lehetősége. Másik példa: étteremben kétszemélyes haltál 250-400 kn-ért vagy a szálláshelyen saját magad által grillezett orada két személyre 60 kn-ért. Persze, ehhez kell még pár szem krumpli, esetleg mángold, egy db citrom, egy csokor petrezselyem és fél fej fokhagyma, meg pár csepp olívaolaj is. Utóbbi megoldás nem csak lényegesen olcsóbb, hanem sokkal hangulatosabb is. J

Pékségben sajtos burek 11-12 kn, fánk 3,30 kn, isteni tonhalas szendvics 16 kn, pizzaszelet 8 kn, édes péksütemény 6,50 kn, kenyér/bagett mérettől, fajtától függően 5-10 kn. Boltokban 1 l tej 5,79 kn, joghurt 2 kn, 1 l gyümölcslé 5 kn-tól felfelé, 1,5 l ice tea 7 kn, kefír 3,30 kn, 10 dkg sajtkrém 5 kn, pizzasonka 74 kn/kg, 10 dkg szalámi 13,50 kn, 10 dkg sajt 6,50 kn. Orada 75 kn/kg, csevap 45 kn/kg, 20 dkg ajvár 10 kn-tól. 1,5 l ásványvíz 4,19 kn-tól.

Omisban, a Galeb kempinghez közel van egy nagy Studenac, itt minden kapható, amire csak szükség lehet. A Studenacon belül van hentes és halaspult is. Tudom, szentségtörés, hogy oradaért nem a helyi halpiacot kerestük fel, de őszintén szólva lusta voltam ezért korán kelni. Ducéban pékségek vannak és kisebb boltok (Konzum), szűkebb kínálattal, de alapvető dolgok természetesen ott is beszerezhetők.

Az omisi piac pultjai rogyadoznak a gyümölcsöktől és zöldségektől, de Duce felé is van több árus az út mentén. A barack nekünk nem jött be, a szőlő viszont nagyon is. Ára: 25-35 kn/kg.

 

Nem emlékszem, hogy elhangzott-e korábban: az omisi piacon lehet, érdemes alkudni. A 150 kn-ért kínált áru 130-ért, az 50-ért kínált portéka 40-ért simán elhozható. :)

 

Éttermek

Helyben megerősítést nyertek az itteni pozitív vélemények a Restoran Milo nevű étteremről. Igényes hely, színvonalas kiszolgálással és mérsékelt árakkal. A mixed grill nevű egy személyes hústál kifejezetten ajánlott!

 

A tripadvisoron látott Pizzeria Antula volt a másik kedvenc. Isteni pizzák, nagy választékban, háromféle méretben (átlagos étvágyú férfi számára a középső bőségesen elegendő). A fullos pizzák közül a kis méret 50 kn, a középső 56 kn. A családi már tényleg ipari méret, az árát meg sem néztem. Spagetti frutti di mare 60 kn, korsó Karlovacko 17 kn, tehát abszolút mérsékeltek az árak. Egyetlen (ugyanakkor nem kis) hátrány: vacsoraidőben gyakorlatilag nincs szabad asztal, illetve vadászni kell rá, hogy mikor üresedik meg egy hely.

Mindkét említett étterem Omis központjában van, az erőd alatti kis utcákban.

 

Kirándulások

A sokak által ajánlott raftingot kihagytuk, annyira nem hozott tűzbe a gondolata.

 

Az omisi Mirabell erőd kötelező program, gyönyörű panoráma nyílik a városra és a Cetina folyó torkolatára. A belváros feltérképezésével együtt max. 2-3 órás program.

 

Brela, Punta rata stand ugyancsak ajánlott. Pihentettük az autót, a helyi tömegközlekedés szépségeivel ismerkedtünk, így kb. egy órás út volt Ducéból, de nagyon megérte. Köves, gyorsabban mélyülő a partszakasz és kivételesen tiszta, valószínűtlenül szép színekben pompázik a víz. Fürdőcipőt vigyetek!

A napernyő/napágy bérlés jóval drágább, mint Omisban: 15 helyett 30 kn/db/nap.

A strandbüfék, éttermek árai nem ennyivel húzósabbak.

 

Szintén egy napos kirándulás Trogirban. Talán szentségtörésnek hangzik, mert soha, senkitől nem hallottam negatív véleményt a városról, de számomra semmi extrát nem nyújtott. A belvárosa kb. olyan hangulatú, mint bármelyik dalmát kisvárosé. Tehát gyönyörű, de kissé túlzottnak érzem a hype-ot körülötte. A hídon folyamatos dugó, zéró parkolóhely.

 

Számos hajókirándulást kínálnak Omisból, mi egy fél napos fish picnicet választottunk. Indulás: 09:00, érkezés: 15:30, utazás a 90-100 fős, Junior nevű hajóval. Program: hajókázás Postirába, ott kb. 70 perc szabad program vagy olívaolaj üzem látogatás, onnan hajókázás Puciscába, menet közben kb. egy órás megálló: fürdés, úszás, ugrálás a hajóról, vízi játékok egy kis öbölben. Puciscában kb. másfél óra szabad program, majd irány vissza Omisba. Ellátás: az út során folyamatosan víz, szörp, házi vörösbor fogyasztható, indulás után rakija, Postirából elindulva sült hal, csevap, vegyes saláta, kenyér. Egy alkalommal kávét és dinnyét is kínáltak. Ára: 180 kn. Foglaláskor 60 kn fizetendő, a többi a hajón. Jegyet venni délelőtt és kora este lehet, a kikötőben. Ha valakinek szempont: magyarul is kiválóan beszélnek a srácok.

A hajókirándulás fénypontja a párom által felfedezett delfin volt, valahol Postira és Pucisca között. Sajnos, nem engedte magát lefényképezni, de pár másodpercig gyönyörködhettünk benne, mielőtt eltűnt volna a habokban.

 

Pénzváltás, árfolyamok

EUR készpénzzel utaztunk és EUR alapú bankkártyát használtunk, csak fizetésre. Omis központjában az egyik pénzváltóban 1 EUR = 7,32 HRK volt az árfolyam, itt váltottunk több alkalommal. Más helyeken 7,3, illetve 7,1 lett volna az árfolyam.

A netbankom szerint a kártyás vásárlásokat átlagban 7,48-ért számolták el, a napi árfolyamtól függően pár lipa eltéréssel.

szabolcs75 Creative Commons License 2016.08.31 0 2 138010

Üdv. mindenkinek!

Hosszú hónapokon át tartó read-only üzemmód és 2 év termésének visszaolvasása után illő viszonozni a sok infót, amit összegyűjtöttem idei nyaralásunk előtt. Sajnos, idén már nem sokan veszik hasznát, de lesz nyár jövőre is.

Tehát: augusztus 20-29., Duce.

 

Utazás

A turnusváltás minden nyűgje ellenére szombati indulás, mert a foglaláskor (május vége felé) ez volt a legkorábbi elérhető időpont a kiválasztott szálláshelyen. Családi okok miatt az utolsó pillanatig bizonytalan volt, hogy egyáltalán el tudunk-e utazni, ezért az előzetesen tervezett éjszakai indulás helyett csak kora délután keltünk útra. Ha volt is dugó az autópályán, bennünket már nem érintett. Split és Duce között elég élénk forgalom, helyenként nagyon lassú haladás, de ez nyilván nem meglepő. A határon és a két fizetőkapunál nulla várakozás, így nagyon kényelmes tempóban csordogálva kb. 8 óra volt a 810 km-es táv.

Visszafelé: indulás hétfőn 11 órakor, érkezés 20 óra előtt. A luckói fizetőkapu a no cash sávban pillanatok alatt letudva, a másik ágon viszont szokás szerint némi dugó, saccra kb. 20 perc. A másik fizetőkapunál és a határon összesen kb. félórát várakozás.

 

Duce

Lassan mélyülő partszakaszt és lehetőleg homokos partot kerestünk, ezúttal nem vágytunk szigetre, ez alapján választottuk a helyet. Eredetileg Omisban is keresgéltünk, de nagyon jó, hogy végül ducei szálláshely lett a befutó. Nyilván kevésbé ingergazdag a környezet, viszont éppen nyugis szálláshelyet kerestünk, ez volt a cél. Omis központjában adottak a különféle vásárlási és szabadidő eltöltési lehetőségek, a kb. 30-40 perc séta pedig számunkra éppen tűréshatáron belül van még. Korábban mintha azt írta volna valaki, hogy nincs rendes, kiépített járda a két település között. Ezt cáfolom, simán át lehet sétálni. Ha valaki kényelmesebb, vagy nem tud/akar ennyit sétálni, akkor a 60. sz. helyi buszjáratot (Split–Omis) tudja igénybe venni, vagy a magistralén közlekedő távolsági buszok bármelyikét. A díjszabás Duce-Omis között 10-11 kn, attól függően, hogy melyik társasággal utazik az ember. A 60. busz elméletileg 30 percenként jár, gyakorlatilag random időpontban érkezik. :)

 

Szállás

Mindenkinek bátran ajánlom a Villa Brigita apartmanházat, kitűnő választás volt. Tágas, akár 2+2 fő számára is megfelelő apartmanban voltunk ketten. A terasz teljes egészében tengerre néző, semmilyen ház/tereptárgy nem akadályozza a kilátást, szemben Brac, konkrétan Postira látványában gyönyörködtünk 10 napon át. Az apartman teljesen felszerelt, klíma, SAT TV van, bár, egyetlen percre sem használtuk egyiket sem. A ház földszintje a tulajdonos lakása, felette két szinten 8 apartman található. Ha valaki itt szeretne foglalni, akkor az 1-3. vagy az 5-7. sz. apartmant ajánlom, mert a 4. és a 8. sz. erkélye a ház oldalán található, így csak oldalról tengerre néző. Nagy kemence van a házban, használható, éltünk is a lehetőséggel. A tulaj kitűnően beszél angolul, nagyon kedves és segítőkész, a vendégek döntő többsége cseh, szlovák vagy lengyel. A ház nem közvetlenül a főút mellett helyezkedik el, hanem kb. 100-150 méterre a parttól, ez külön piros pont! Az emelkedő max. 2 perc alatt leküzdhető gyalog, cserébe a főút zajától távolabb van és tényleg fantasztikus a kilátás az erkélyről.

 

 

BlackSwanR Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138009

Sziasztok!

 

Pár napja jöttünk meg Sabunikéből...már jó pár éve idejárunk vissza, bár mindig másova, mert az igazi szállást még nem találtuk meg.

Most sem...sok jót nem tudok mondani a legutóbbi szállásunkról, bár tény, hogy ár-értékben jó volt.

Már az odaúttal voltak problémáink, úgyanis letereltek minket Sveti Rok előtt, úgy voltunk vele, hogy semmi gáz, mert majd a régi főúton megyünk Zadar felé tovább, a csavar ott jött, hogy a régi út is levolt zárva és tereltek minket elfele..na de merre? A GPS egyfolytában visszakart fordítani minket, térkép elő..újratervezés....kerülő, csekély 100 km-es...ez egy dolog, csak hát felvitt a hegyekbe az út, eldugott kis falucskák stb..csak nekem meg banzinhisztim volt, mivel arra nincs túl sok benzinkút, amienk meg vészesen fogyott...azért csisszre, de odaértünk..a szálláson bár hirdetve megvolt és rá is kérdeztem indulás előtt nem működött sem a wifi, sem a klíma..se mikro, se vízforraló..a tulajok sem angolul, sem németül, pláne magyarul se nagyon tudtak, de talán még horvátul se, legalábbis a pár szavas horvát nyelvtudásomat nem igazán reagálták le :D

A nyüzsgés folyamatos volt, lent volt az udvarban kis faházas szállás, közepén egy "konyhaszerűséggel"...a házban alul is voltak , fent pedig mi...mindenki károgott a wifi miatt..így pár nap múlva bekapcsolták, de olyan lassú volt, hogy nem mentünk vele semmire.

A Nin-i lagúnákhoz jártunk el strandolni, az jött be a legjobban, ami naponta 30 kunát jelentett...kajálda, élet Sabunikén nulla...utoljára, amikor voltunk volt egy lakókocsis büfé, pizzéria, ahol isteni volt a kaja...most a pizzéria zárva volt, a lakókocsi eltűnt, lett helyette egy kis fabódés árus, ahol olyan szar kaját kaptunk, hogy sajnáltam kifizetni :/

Mivel pár napra mentünk csak kirándulgattunk, de inkább a parton voltunk, nem akartunk sokat tekeregni.

Eljövetelünkkor viszont meglepődtem, mert a háziak adtak egy kis szuvenírt, gyerekeknek csokit, nekem levendulás kis párnát, férjemnek kis páleszt...beszéltek is feszt, de nem értettünk egymás szavából semmit...végülis aranyosak voltak, de az hiszem Sabunikét kimerítettük.

 

Nos...amiért ezt így kifejtettem az az, hogy szeretném kérni a segítségeteket..már most elkezdem begyűjteni a jövő évi nyaraláshoz az infókat, hátha tudtok, olyan helyeket mondani, amik megfelelnek az igényeinknek :)

 

Jövőre 10 napra szeretnénk menni legalább, a Zadari térséget eléggé bejártuk már és Omisban, Loparon is voltunk...most jó lenne valami más...

 

-A kiválasztott hely legyen könnyen megközelíthető, nem szeretek kompozni... 

 

-Olyan apartmant szeretnék, ami nagyon(nagyon) közel van a vízhez, esetleg saját strandja van, lassan mélyülő homokos, vagy aprókavicsos. Ne legyen zsúfolt a hely, és az se baj, ha van árnyék. Lehet faház, ház vagy akár lakókocsi is, 2 háló minimum, és jól felszerelt konyha...(mikro, kávéfőző, edények stb), legyen wifi, klíma. A tulajjal lehessen némileg kommunikálni és ne azt lesse egész nap, hogy mi mit csinálunk.

 

- És persze legyen gazdaságos :D ár-érték arányt nézem, nem kell luxus, szeretem a természetes dolgokat, de azért van némi igény..amiket fentebb soroltam..

 

Ha tudtok ilyen helyet mutassátok! :)

 


 

 

antipajti Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138008

De miért hideg a víz ( ?? ), most már tényleg jó lenne, ha lemondana az aki azért felelős..:)

Előzmény: Cyberslider (138007)
Cyberslider Creative Commons License 2016.08.31 0 1 138007

Hello!

Mi most értünk le Viniscére, a partmenti házba..!

Az idő remek, 30 fok, szuper jó. Viniscénél hideg a viz, érdemes átmenni Marinába, stb,stb.. De mi szeretjük a nyugit :) Most kis pihi és hivatalosan is megkezdem a nyaralásom.

Előzmény: Buba1 (138001)
Rezsee Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138006

Jerolimhoz hasonlóan én is a pályát ajánlom Karlovacig, azzal együtt is, hogy némi kerülő a letenyei átkelő, de a határ és Zágráb közti rész a legrosszabb, sok lakott terület, biciklisek háztáji gépek, alsóbbrendű utak stb. Ha mégis Zágráb, akkor is pálya Karlovacig, aztán jöhet az 1-es út! Tökéletes egy lassabb tempóhoz, kellemesen kanyargós, első felében több, másodikban kevesebb településsel. Többször mentünk arra, Plitvice vs. Rastoke-Slunj pihenővel. Talán 1-2 helyen van kisebb szerpentines emelkedő, abszolut nem vészes. Lemehettek egészen Knin-ig, én nem mennék vissza Udbina-nál a pályára!

Előzmény: hugokape (138005)
hugokape Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138005

Pécs felől megyünk, így kb. Zágrábnál tudnánk felmenni az autópályára, ha akarnánk, de úgy terveztem én is, hogy az 1-es úton megyünk a Plitvicei tavak irányába. A fő kérdés, hogy a magasabb hegyeket melyik  irányba tudnánk jobban elkerülni. Sajnos oda felé időre megyünk, így fontos a minél gyorsabb utazás, de visszafelé jó ötlet, hogy a tengerparti úton menjünk.

Előzmény: hugokape (138002)
selgir Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138004

én a helyetekben elmennék fiuméig, onnan meg végig a parton. marha látványos, kanyargós, és jól is lehet haladni :) igaz hogy kerülő, de gondolom nem számít, mert nem rohantok...

Előzmény: hugokape (138002)
jerolim Creative Commons License 2016.08.31 0 1 138003

Karlovacig pályán mennék, onnan régi 1-es, Plitvicei tavak érintésével. Aztán Udbinánál vagy vissza a pályára, vagy Knin felé is eljuthatsz Sibenikbe.

Előzmény: hugokape (138002)
hugokape Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138002

Sziasztok!

Már többször voltunk Horvátországban autóval különböző helyeken, de most veterán korú autókkal indulunk útnak. Sibenik környékére megyünk jövő héten, de szeretnénk az autópályákat és Boszniát is elkerülni.

Van valakinek tapasztalata milyenek az utak, hogy lehet haladni, érdemes-e néhány szakaszon felmenni az autópályára?

Köszönöm!

Buba1 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138001

Sziasztok, hazaérkeztünk Viniscéből. Szép a falu, de nagyon hideg a víz. Elmentünk Grebasticára fürdeni és hazafelé beugrottunk Murterre, mindenütt érezhetően melegebb volt a víz. Viszont Primosten és Grebastica között gyönyörű öblök vannak.

andreas19 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 138000

Amennyiben menteni kell valakit vagy valamit:

pénteken hajnalban indulunk Szarajevó érintésével Mosztár felé, majd onnan szombaton tovább Korčulára (via Ston).

 

 

jerolim Creative Commons License 2016.08.31 0 0 137999

Például ahol egy angol trónörökös tradíciót teremtett /nem most volt/ :-)

Előzmény: AZS (137998)
AZS Creative Commons License 2016.08.31 0 0 137998

Rabnak vannak lélegzetelállítóan csodás részei. Ja, igen, meg ott van Lopar is...

Előzmény: slayerfan (137996)
hotblood Creative Commons License 2016.08.30 0 0 137997

Igen! Az egyik kedvenc idézetem ☺

Előzmény: antipajti (137976)
slayerfan Creative Commons License 2016.08.30 0 0 137996

Egy napos hajóúttal kapcsolatban:

Baskáról mentünk. Goli Otok, majd Rab sziget Lopar.

 

Emlékszem mennyire semmittelen volt a lopari strand a baskaihoz képest a szépség szempontjából.

Persze utólag gondolván nyilván azért, mert magasra tettük a mércét a baskai kilátással kapcsolatban.

 

Természetesen nem a Lopar alapján ítélném meg a Rab szigetet, hiszen más részén nem jártunk.

Tervben van, az elkövetkezendő 30 évben . :)

andreas19 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 137995

Szerintem menni, lakni és nem győzni a sok érdemes látnivalót.

:)

Előzmény: csikiati81 (137987)
BeusK Creative Commons License 2016.08.30 0 0 137994

Köszi, ránézünk.

Előzmény: jerolim (137967)
Lizus11 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 137993

Én azt tudom , mondani, hogy Budapest belváros áraihoz tudnám hasonlítani.

Egy pizza 45-50 kuna, tintahal 75 kuna.Fizető parkolók vannak a városban,3-5 kuna/óra.

Az éttermi árak általában mindenhol ugyan azok.

fizetn pedig kártyával jobb.

Előzmény: csikiati81 (137991)
csikiati81 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 137992

Köszi a választ!

Előzmény: admin68 (137989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!