Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.29 0 5 1569

Komolyabbra fordítva az én véleményem a következő:

 

Az Azori és Madeira egyformán "drága".

Értsd ezen azt, hogy a portugál szigetekre költséges odajutni, költséges ott autót bérelni és nem nagyon találsz elfogadható olcsó szállásokat. 

Persze minden megoldásnál van egy olcsóbb megoldás, de a kérdés mindig az, hogy annak a szinvonalát elfogadhatónak találod-e még. A dolgok anyagi részét inkább hagynám, hiszen mindenki mást engedhet meg magának, és biztos, hogy olcsón is nagyon tartalmas élményekben gazdag napokat tud összerakni magának.

 

Madeira és az Azori - ott is leginkább a többek által látogatott Sao Miguel - annyiban hasonlít egymásra, hogy mindkettő benne van a nagy-nagy óceánban. Aztán szerintem ott vége is van a dolognak.

 

Ha az embereket nézem akik lakják, akkor Madeirán sok-sok szegény embert látok, akik körül egyre több az iszonyúan gazdag letelepedő vagy nyaralót építő külföldi. A málló vakolatú házak és a csillogó üvegből készült kerítések ettől függetlenül szépen megférnek egymás mellett. A tavalyi banánföld, idén már diszes keritéssel van védve, benn pázsit és komoly palota. Mellette ponyvával fedett ház, mert a tetőt elvitte az enyészet.

A sziget déli oldala tele van szállodákkal, apartmanházakkal és szinte tapinthatóan jelen van az eszelős függőség a turizmustól.

Az élet egyébként pezseg, rendőrt elvétve látni. Nincs agresszió, nincs durvaság, nem nagyon látsz okot arra, hogy állandóan leltározd a dolgaidat, hogy meg van-e még mindened. 

 

Az Azori más. Amennyit én láttam belőle egy tízegynéhány napos látogatás alatt az azért nem egy nehézsúlyú vélemény. 

Ami feltünt az első pár órában az az, hogy sokkal kisebb a szegénység, sokkal kisebb a látható anyagi tagozódás. Egyszerűbben mondva: jobban élnek. Szemmel látható, hogy nem függnek a turizmustól.

Minden azorira valamivel több mint egy szarvasmarha jut, az általuk termelt tejtermék egész portugáliában megtalálható. Tehát anyagilag jobb bulinak látszik teheneket fejni, mint turistákat.

Ami még feltünő különbség az azoriak és a maderiansok között az az, hogy az azoriak rendkívül igényesek a környezetükre. Sajna ők is el-eldobják a csikket, de ettől függetlenül sokkal gondozattab a környezetük szinte mindenhol.

 

Az anyagi jobbanlétükből eredhet az is, hogy nem nagyon stresszelnek. Ha pénz kell a falitehénből, akkor simán megállnak az út szélén ott ahol te nem mernél, és elmennek az automatához. A többiek meg kivárják, ha nem férnek el mellette. Nincs ám "huzzá má' anyádba"

 

Egy szó mint száz az azoriak úgy élnek, ahogy szerintem egy normális ember élni szeretne.

 

Ha a természeti szépségeket és változatosságot nézzük akkor Madeira felülmúlhatatlan. Az Azorin Sao Miguel és Terceira is nagyon zöld, nagyon gyönyörű, de nem olyan vad. Más. Ezt egyszer majd valaki pontosan megfogalmazza, nekem nem sikerült.

Én csak egy béna hasonlatot tudtam hozni, ami viszont szerintem tökéletesen fedi azt az érzést amit érzek amikor erre a két helyre gondolok:

 

"Sao Miguel egy érett nő. Minden rendben van rajta, egész lényéből sugárzik a harmónia, minden porcikája illik az összképhez, semmi kirívó rajta és nem tudod levenni róla a szemed. Madeira pedig egy tizenéves fruska. Roppant jól néz ki, pörög-forog, öröm ránézni, tekinteted elkalandozik, de mégis újra meg újra látni akarod." (idézve innen)

 

2017-ben volt lehetőségem közvetlenül egymás után mindkét szigetcsoporton ott lenni, igy a véleményem azonali érzéseken alapult, nem utólag megszinesedett emlékeken. Madeirát jobban szeretem, de 2019-re mégis az azorit választottam.

Előzmény: Torlonia (1567)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.29 0 1 1568

Az Azori gyönyörű.

Maga a tökéletes harmónia.

Pénzed legyen egy taligával, meg talán két köteg a farzsebekben is.

Előzmény: Torlonia (1567)
Torlonia Creative Commons License 2018.12.29 0 0 1567

Űdv a topiknak. Azorit, vagy Madeirát ajánljátok "nem hegymászóknak és nem napozóknak"? Kösz.

Árkülönbség?

Woodyka Creative Commons License 2018.12.22 -1 1 1566

Nekünk még nincs foglalva, de valamikor menni kellene. De úgy érzem, nekünk is a korábbi szállásunk lehet. Nagyon megfogott a házigazda, a kertben a banán és minden citrusféle: mandarin, grapefruit, narancs, stb. :)

Előzmény: Törölt nick (1565)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 -1 2 1565

95e lett a TAP  retur októberre PDL-re.

Gorentacar-nál batár foglalva. Szállásnak meg maradt a tavaly előtti nyikorgó ajtós "legjobbszállássaomiguelen".

Előzmény: Woodyka (1564)
Woodyka Creative Commons License 2018.12.05 -1 1 1564

Nekünk a súroló hurrikán szélét leszámítva ideális időnk volt.

Előzmény: Törölt nick (1562)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.04 0 1 1563

"

Hi, Mr Janoo.

 

Nice to read you again.

We've made some changes in our cars this year, we add several Peugeot 208, some Peugeot 2008, one Peugeot 5008 (7 seats SUV), another 9 seats van and one more automatic car. For 2019 there will be also some changes but not so much.

We've had some hungarian clients, all of them very nice, no problem at all and was a surprise to see that so many hungarian visit our island.

If you need a quote to rent a car next year let us know.

 

Best regards

Vítor Manuel

Go rent-a-car

"

 

Kedvelik a magyarokat. Jók voltunk.

Rákérdeztem vesznek e új kocsikat mielőtt befoglalok egyet.

Előzmény: Törölt nick (1562)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.04 0 1 1562

Rápróbálok jövőre.

Előzmény: suirebit (1561)
suirebit Creative Commons License 2018.12.04 0 0 1561

habár nem tőlem kérdezted, de jó :)

Előzmény: Törölt nick (1560)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.04 0 0 1560

Milyen volt az október?

Előzmény: Rune2112 (1538)
Woodyka Creative Commons License 2018.12.03 -1 1 1559

Van az a topik ahol egyszerre 7 vagy 8-at... :) Beteges :)

 

Előzmény: Mr. Hadley (1558)
Mr. Hadley Creative Commons License 2018.12.03 0 2 1558

Asszem téged szeret minyusz men, nem kaptál rossz pontot...

Előzmény: Woodyka (1555)
hunestfin Creative Commons License 2018.12.03 -1 1 1557

Repülővel :az biztos.-)

Mínuszokkal ne foglalkozz.

Hány napot szánjak egyik szigetre ill. a másikra?

Előzmény: Woodyka (1555)
Mr. Hadley Creative Commons License 2018.12.03 -1 2 1556

Flores olyan, mint egy szirén. Odacsábít és felfal.

 

Ha odaérsz a délelőtti géppel, akkor még van valami, amit tudsz csinálni délután. De mit csinálsz másnap?

Estére már ismered név szerint az összes szigetlakót.

Ha aktív ember vagy megeszi az agyadat, pláne ha kifogsz egy pár igazán esős napot.

Előzmény: Woodyka (1555)
Woodyka Creative Commons License 2018.12.02 0 3 1555

NA ezt nem értem, hogy ez most mitől ad rá valaki erre betegesen mínuszt, de mindegy :) :(

Pico , Flores-re hogy fogsz utazni? Meg úgy általában mi az útiterv?

Előzmény: hunestfin (1554)
hunestfin Creative Commons License 2018.12.02 -1 1 1554

Májusban megnézem:-)

Plusz Pico és Flores.

Vagy esetleg kinek milyen ötlete van?Hová érdemes menni?

Előzmény: Woodyka (1553)
Woodyka Creative Commons License 2018.12.01 0 0 1553

Nekem az jött be a legjobban a három közül: Caldeira Velha, Parque Terra Nostra és Poca da Dona Beija. Igaz itt nappal voltunk, az utóbbi sötétben varázslatosabb lehet.

Előzmény: hunestfin (1552)
hunestfin Creative Commons License 2018.12.01 0 0 1552

Ott nem voltam.-(

Előzmény: Woodyka (1551)
Woodyka Creative Commons License 2018.11.30 0 0 1551

Caldeira Velha is megvolt? Van róla fotód? Mert azt hiszem új medencéket csináltak és nem nagyon tudom hová tenni azt a pár közeli képet amit eddig láttam.

Előzmény: hunestfin (1549)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.30 -1 2 1550

Előzmény: hunestfin (1549)
hunestfin Creative Commons License 2018.11.30 0 0 1549

Megvolt másodszor is ebben az évben.-) FINOM

Poça da Dona Beija meg a csúcs!

Imádjuk az Azori-szigeteket-tehenestül,hortenziával együtt

 

Előzmény: Törölt nick (1540)
Woodyka Creative Commons License 2018.11.29 -1 0 1548

Ezt az infót is jó tudni még ha "rendes" légitársasággal is utazunk. Köszi!

Előzmény: Ka Pál (1547)
Ka Pál Creative Commons License 2018.11.27 0 1 1547

Pontosítanék!!!

 

Ha a repülőjegyedet egyben veszed meg (egy jegy legalább az egyirányú út, tehát A-ból C-be, B-n keresztül), akkor a légitársaság felelőssége az indulóról a célállomásra eljuttatni.

Amennyiben két darabban (két külön szakaszra A-ból B-be ÉS B-ből C-be, ezt sokszor kiajánlják így a repjegy irodák is, mert sokszor kisebb a végösszeg ezzel a "trükkel"!!!) veszed meg a jegyet, hiába látod azt a légitársaságnál, hogy egyébként azt ők adják egyben is, nem garantált a hazajutásod!!!

 

Előzmény: Fekla (1545)
attamatta Creative Commons License 2018.11.26 0 0 1546

Ha  a légitársaság oldala engedi ezt a 45 perces átszállójú foglalást, akkor ők gondoskodnak a továbbiakról.

A partnereken keresztül akad még átszállós járat, amire át tudnak tenni, de arra számíts, h. későn érhetsz haza. Vagy csak másnak, de akkor biztosítanak szállást. 

Előzmény: Fekla (1545)
Fekla Creative Commons License 2018.11.25 0 0 1545

sziasztok,

április végén szeretnénk repülni TAP-pal lisszaboni tartózkodás nélkül. A kifelé út nem problémás, azonban hazafele a TAP csak 45 percet biztosít átszállásra. Ez elegendő? Van valakinek tapasztalata? Ha lekésem a társaság hibája miatt, valóban újrafoglalnak díjmentesen a következő elérhető járaton? (a jegyek egy foglaláson belül vannak!)

előre is köszi a válaszokat.

 

házsé Creative Commons License 2018.11.24 0 0 1544

Sziasztok, Hortára szeretnék eljutni, de nem igazán találtam jó megoldást. A hajós oldalak nem adnak májusra semmit..pláne nem árat, vagy időpontokat. Tudnátok esetleg segíteni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.10 0 1 1543

TAP hazafelé vasárnaptól csütörtökig 11-kor van.

Csütörtökön van éjfél után is egy. Értsd: péntek 00:30

Pénteken, szombaton van 23:55-kor.

 

Gyermekkel biztos jobb a 11 órás, de azt macerás elérni mindkét szigetcsoportról. Egyébként ha mindkét helyre akarsz menni akkor azért három héttel érdemes számolnod, legalábbis szerintem. 

Hazafelé általában megszállok Lisszabonban. Neked is ezt tanácsolnám.

 

Előzmény: Nagymama2016 (1541)
Woodyka Creative Commons License 2018.11.10 -5 0 1542

Csak személyes vélemény, de ha drága a TAP  vagy nem jó az átszállás és inkább nem mennék. Nem nagyon fizetne NEKEM annyit senki,hogy a Ryanair-t bevállaljam.
Csak pár hír amivel a médiába be tudott kerülni:https://www.hirkereso.hu/search?q=ryanair&timelimit=10000

Mi odafelé két napos városnézést tartottunk Lisszabonban,hazafelé meg késő du. elindultunk és másnap reggel kényelmesen hazaindultunk Lisszabonból.

Előzmény: Nagymama2016 (1541)
Nagymama2016 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 1541

Sziasztok,

Szeretnénk március körül egy 2 éves kisgyerekkel az Azori szigetekre (ponte Delgada) utazni, de csak oda útra találok a neten elfogadható repülési és átszállási időkkel repjegyet (BUDLIS 5.45-8.30, LISPDL 11.15-12.40). Visszafelé rövidebb idővel csak éjszakai utazással találok repjegyet. Látom, többen is írtátok a Ponta Delgadara Wizz-Ryanair combót, arról tudnátok bővebben írni?

Ha van valakinek tapasztalata, hogyan lehetne egyszerűbben (tekintettel a 2 évesre) visszajutni, kérem írjátok meg.

Gondolkodtunk pár napos madeirai út közbeiktatásával is, de csak brutál áron találtunk repjegyet és szállást. Tudtok esetleg segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.22 0 1 1540

Queijadas of Vila Franca

 

 

Ne

hagyd

ki

!

Előzmény: Rune2112 (1538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!