Keresés

Részletes keresés

KP2014 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 30290

Az útvonal kapcsán annyit, hogy Marosvásárhelyet és környékét én is útba ejteném, illetve onnan lehetne mondjuk Segesvár- Székelyudvarhely felé továbbmenni. Segesvár szerintem kihagyhatatlan... Ha már Nagyszeben és Gyulafehérvár mellett elmész, megállhatnál ott is (sokkal inkább, mint mondjuk Déván). Gyergyószentmiklós 3 napot max. a Békás-szorossal és a Gyilkos-tóval együtt ér meg, amúgy 1,5 óra alatt "mindent" meg lehet nézni a városban. Szerintem idegenvezetőre annyira nem lesz szükséged, azért nem olyan nagy városok ezek. Déván magadtól is megtalálod a sétálóutcát, illetve a várat, Kolozsváron szinte minden egy bokorban van, ugyanez igaz Brassóra is, egyedül Temesvár központja nagyobb és szerteágazóbb kicsit.

Összességében azt gondolom, hogy egyáltalán nem rövid idő az a 12 nap, persze ha nagyon alaposan meg akarsz ismerni minden jelölt várost, akkor eltelik, de szerintem több minden beleférne, mint pl. a természeti látnivalók egy-egy városból kiindulva akár...

Előzmény: Tamas(Ottawa) (30288)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.04.10 0 0 30289

Hali,

 

hacsak nincs valami különösebb indokod, Gyergyószentmiklós önmagában szerintem nem ér meg 3 napot (persze, a környék igen), viszont kihagytad (egyik) Erdély legszebb és legjellegzetesebb részét, ez a Marosvásárhelytől Csíkszeredáig húzódó vidéket. Én a Mezőség után lefordulnék Nyárádmentére, mert bár szép a Maros-völgye, ha szelektálni kell, inkább az általam javasolt útvonal.

 

Idegenvezetést azt nem teljesen értem, mindenhol szeretnél egy gájdot, vagy vinnél valakit magaddal, vagy hogy?

Előzmény: Tamas(Ottawa) (30288)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2017.04.10 0 0 30288

Tiszteletem a topiklakóknak!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam a topikra, máris a kedvencek közé került.

 

Nos, az idei európai turnénk során végre Erdélyre is sor kerül. (Túl hosszú és unalmas az a történet, hogy miért alakult így.) Az alábbi útvonalat szeretném párommal végigjárni, június közepén, 12 nap alatt:

 

 

Francia rendszámú kocsival (Renault) indulunk útnak. Ennek van előnye/hátránya a vonal másik oldalán? Az itt megjelent útborzalmakon kívül, mire kell figyeljek? Kaphatnék egy linket erről a, feltételezem Erdélyszerte alkalmazott, sms parkolási módszerről? (ez utóbbit csak a nagyfokú lustaságom miatt kérem)

 

A karikáknál feltüntetett városoknál állnánk meg. Átfutottam a topikot, valaki javasolta a booking.com oldalt szállás ügyben. Részemről, ahol csak lehet, előnyben részesítem a személyes tapasztalatokat. Errenézve kaphatnék javaslatot?

 

Tekintve az idő rövidségét (ezután évente szeretnénk visszatérni) idegenvezetésre lenne szükség megállóhelyeinken ahol egy-egy teljes napot töltenénk, Gyergyószentmiklóst kivéve, ahol hármat (a többi utazás lesz). Természetesen magyarul lenne az igazi, de, ha valaki gyakorolni akarja az angolját, hát legyen az. Errenézve is kaphatnék javaslatot?

 

Válszeg sokféle választ kapok majd, ígérem, igyekszem elkerülni a kutyás vitákat veletek. :-)

 

Elnézést a hosszúságért, és előre köszönök minden szimatot!

czimbi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 30287

Üdv! Gyergyóban több ilyen cég van, a Tigrad System, ami elsőre eszembe jut, guglizgass! Pl.: http://gyergyoszentmiklos.lap.hu/epitkezes_fahaz_gyartas/22089028

 

Előzmény: örökmozgó3 (30286)
örökmozgó3 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 30286

Segítségeteket szeretném kérni. Szováta- Gyergyószentmiklós környékén valamelyi településen van egy cég vagy egy vállalkozó aki kerti kiülőket filadóriákat gyárt. Szeretnék vele kapcsolatba lépni. Tavaly nyáron hoztam egy szórólapot de nem találom. Telefonszám és Email cím kellene. Egy 8 - 10 személyes hatszögletű filagória az elképzelés, legyártva, és felépítva Magyarországon Kerekegyházán.

Előre is köszönöm a segítséget és az infót.

alias78 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 30285

Bölcs döntés.

 

Habár a kutyák-pásztorok-magyar kultúra párhuzamot nem igazán értem.

Előzmény: Transsylvania (30278)
Green Army Creative Commons License 2017.03.30 0 0 30284

Előzmény: Green Army (30283)
Green Army Creative Commons License 2017.03.30 0 0 30283

álom, édes álom...

Előzmény: T-boy01 (30280)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.03.29 -1 0 30282

Bukovina kb 150 km-el odébb van, de ez ne zavarjon. Milyen egyébként az erdélyi magyar kultúra, amikor tiszta magyar? :-)

Előzmény: Transsylvania (30278)
T-boy01 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 30281

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1381215

 

útminőség:

 

kék - kiváló

 

zöld - jó

T-boy01 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 30280
Green Army Creative Commons License 2017.03.29 0 0 30279

a kultúra meg a kutyák közötti összefüggést nem igazán értem:)

Előzmény: Transsylvania (30278)
Transsylvania Creative Commons License 2017.03.29 -3 0 30278

Üdvök

 

Végül- attól tartok hogy a kutyáim megölnék a bukovinai medve leterítő pásztorkutyák legjobbikát, vagy esetleg többet is belőlük- és emiatt komoly agresszióval kellene szembenéznünk a pásztorok részéről, akkor is ha az ő kutyáik jöttek oda hozzánk- Magyaroszágon foglaltam le szállást. Szép hazánk erdélyi része már nem tiszta magyar kultúrát tükröz, ezért eltesszük ezt az erdélyi látogatást jobb időkre.

 

Üdvök

Előzmény: czimbi (30277)
czimbi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 30277
Előzmény: czimbi (30276)
czimbi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 30276

Üdv itt nálunk! Az előttem szólókhoz társulok én is, csak óvatosan gyerekekkel és kutyákkal az erdélyi hegyekben! Tegnap jöttem haza otthonról, hát a gyergyói havasokban most pld. a medvék az urak, március az övék volt (üzekedési időszak), ilyenkor jobb elkerülni még az ismert és biztonságos csapásokat is az erdőkben!

 

Hidd el, sokan vagyunk erdélyiek, akik elég gyakran jövünk megyünk és vannak tapasztalatok. A pásztoroknak a kutyáikkal szemben csak az az elvárásuk, hogy a parancsaikat teljesítsék és bármi áron őrizzék tereljék a nyájat. Arrafelé még a klasszikus legeltetés folyik, kishazánkban már csak nyomokban találni ilyet... Más módszerek, más szokások!    

Előzmény: Transsylvania (30272)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 30275

Jó, de azért románpásztorozzál meg románpásztorkutyázzál ott is szorgalmasan, hogy a megfelelő szimpátiát kiváltsad a székelyek között, gyorsan fog menni.

 

"Szóval vagy a román pásztorkutyák rettenetesen ostobák vagy a gazdáik tanítják őket rosszul."

Majd amikor éppen tépik szét a kutyáidat (jobb esetben), akkor tökmindegy lesz, nem? Nem értékelni kell a szituációt - bár azt is lehet -, hanem alkalmazkodni hozzá.

 

Egyébként valszeg komoly szövegértési problémáid vannak, mert az ír szetter csak annyiban szerepelt a hozzászólásomban, hogy az illető hölgy ír szettereket tenyésztett, egy szóval sem mondtam, hogy a te kutyáid azok.

 

Csak hogy tudjad:

https://szekelyhon.ro/aktualis/udvarhelyszek/kinek-vedelem-kinek-felelem

 

Előzmény: Transsylvania (30272)
KP2014 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 30274

Hát, végül is román állampolgárok (is). :D

Előzmény: Captain Phillips (30273)
Captain Phillips Creative Commons License 2017.03.26 0 1 30273

"román pásztorok", "román pásztorkutyák" ... :P

 

Ti nem Erdélybe mentek? A szállásadóddal hogy kommunikálsz? Románul?

 

Van itt baj...

Előzmény: Transsylvania (30272)
Transsylvania Creative Commons License 2017.03.26 -1 0 30272

:D :D Nem, nem ír szetterek és köze nincs a terrierhez sem egyik kutyámnak sem. A gulyás aki adta egy év kérdezősködés után mondta el mi a kutyám fajtája. Ezzel együtt, a legszótfogadóbb, legértelmesebb kutyák akiket valaha láttam.  Alapból nem bántanak senkit (ha én ott vagyok és rájuk szólok), de ha támadás éri őket (volt már rá példa sajnos sokszor) akkor kivétel nélkül mindig ők futamítják meg az ellenfelet . Viszont sérülést nem szoktak okozni ellenfeleiknek csak a legvégsőbb esetben amikor a másik annyira agresszív hogy tényleg nincs más megoldás. Bölcs, jólelkű kutyáim nem keresik a konfliktust, mert szeretetben nőttek, szeretetre és jóindulatra vannak nevelve és alapvetően a fajta jellege is ilyen normál körülmények között (ha nem zaklatják őket).  Azzal egyáltalán nem tudok egyetérteni hogy jogos hogy emberre támad a román pásztorkutya  mert mi lenne ha csak heverészne amikor a medve szaggatja a nyájat..

Az ember nem medve. Ha annyira hülye a kutya hogy nem tesz különbséget ember , gazdás kutya és medve között akkor nagyon súlyos gondok vannak azzal ahogyan a román pásztorok a kutyáikat nevelik. Ha nevelik egyáltalán. Az enyémek azonnal különbséget tesznek (különösebb nevelés nélkül is egyébként) hogy vaddisznó van előttünk amikor túrázunk vagy őzike..És másképpen helyezkednek el körülöttem teljesen egyértelmű, hogy stratégiájuk van mindenre- pedig még kölyök közülük hat

Szóval vagy a román pásztorkutyák rettenetesen ostobák vagy a gazdáik tanítják őket rosszul.

 

A szállásadómat felhívom még egyszer mert ő 100% biztosra mondta hogy semmi gondra nem kell számítanunk a környéken ha nyolc kutyával megyünk...

Azért rajta kívül megkérdezek még nyilván másokat is a környéken.

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (30271)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.03.25 -1 2 30271

Ne menj kutyákkal túrázni arrafele, mert rá fogsz baszni, mint kovács az ujjára, főleg gyerekekkel ne, mert ha elszbadul a pokol - márpedig el fog, ha találkoztok pásztorkutyákkal, akkor ti is ottmaradtok. Rettenetes felelőtlenség ilyet tenni úgy, hogy szemmel láthatóan fogalmad sincs arról, hogy működik egy esztena. Egyszer egy etológus párral voltunk túrázni a Gyimesekben, ahol körbekerítettek a kutyák, juhász meg sehol. Ha megmozdultunk, vicsorgás volt a reakció, ám a kedves lány, aki amúgy ír szettereket tenyésztett kb tíz perc alatt elérte, hogy a vezérkutya fülét vakargatta, az meg boldogan fetrengett. Aztán megjelent a juhász, aki rettenetesen kezdett dühöngeni, majd követelte, hogy fizessük ki a kutyáját, mert ennek most el kell vágja a torkát, mivel "elromlott".

 

Ezek a kutyák leterítenek egy medvét, mégegyszer, én nem mennék oda vélhetően valamilyen terrierrel, főleg nyolccal. 

Előzmény: Transsylvania (30268)
KP2014 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 30270

Jó utat, de tényleg készülj fel, hogy nem úgy működnek a dolgok, mint itt. Mi, itteni fórumozók rengetegszer megfordultunk már Erdélyben és sok igazság van abban, amit leírtak, még ha a stílus nem is mindig az igazi. :)

Előzmény: Transsylvania (30268)
alias78 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30269

Nem értem a gondolatmeneted.

 

Ha a pásztorkutya a gazdája mellett heverészne, miközben a medve tizedeli a nyájat, nyilván akkor szabadulna meg tőle, mert nem lenne alkalmas a feladatra.

 

De mindegy. Ha egy másik országba mész, az ottani helyzetehez kell alkalmazkodnod. Teljesen mindegy, hogy közben mit gondolsz.

Előzmény: Transsylvania (30268)
Transsylvania Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30268

Jó, rendben akkor tényleg mindent megteszünk majd hogy elkerüljük az esztenákat. Nekem ez furcsa, itt nálunk is sok a pásztorkutya, van sok szürkemarha meg bivaly csorda amit helyi pásztorkutyák őríznek. Én sokszor volt hogy biciklivel mentem el mellettük, úgy hogy a kutyám futott mellettem, és tudtam hogy nem fognak összemenni mert itt a pásztorkutyák soha nem támadnak emberre, idegen kutyákra. Igaz hogy itt nincs annyi medve meg farkas...de azért sakál akad bőven. De nálunk a pásztor, gulyás , juhász el is adná a kutyáját azonnal ha elmenne tőle és másokat megtámadna. Azonnal. Szóval nálunk soha senkinek nem kell aggódnia a pásztorkutyák miatt, pedig elég erősek azok a típusok amik a szürkemarhát terelgetik. Deemberre , másik kutyára amelyik rátámad azt itt azonnal eladják. Megértettem hogy másabb a pásztorkutya kultúrája a két országnak, és megteszünk mindent hogy ne legyen konfliktus.

Előzmény: alias78 (30267)
alias78 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30267

"Maximálisan kordában tartom őket, amíg agresszív támadás nem ér bennünket"

 

Hát ez az első bejegyzésedben nem volt egyértelmű.

 

És igen, a juhászkutyák támadnak, ha megsérted a területüket. Ez a dolguk.

 

Én már jöttem le a hegyről 20 perc alatt egy olyan úton, ahonnan egy óra az út lefelé.:)

Előzmény: Transsylvania (30265)
alias78 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30266

Nézd, az esztenákat kutyák nélkül is jobb elkerülni.

 

De azért arra is számíts, hogy a térkép sem mutatja a napi helyzetet.  Semmilyen térkép nem mutatja azt, ha a pásztor úgy dönt, hogy holnap arrébb megy a nyájjal.

Előzmény: Transsylvania (30264)
Transsylvania Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30265

Az enyémeket nem fenyegeti ilyen veszély. Inkább attól félek hogy ők ne szedjenek szét ránk támadó kutyákat.

 

Igen nekem nagy óriási boldogság a nyolc kutyám, hiper intelligens fajta, egymagam sétáltatok nyolcat pórázon..

Maximálisan kordában tartom őket, amíg agresszív támadás nem ér bennünket

Olyan esetben átveszik az irányítást de ezt én el is várom tőlük két gyerekkel

Előzmény: alias78 (30263)
Transsylvania Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30264

Igen, a szállásadómmal már leveleztem erről. Hogy tudna-e a segíteni abban hogyan tudnánk elkerülni a pásztorkutyákkal való találkozásokat

Azt írta hogy a lehközelebbi esztenák 6-7 kilóméterre van a szállástól, nem lesz gond

 

Persze mi van hogy 60-70 km-t is megyünk hétvégente a kutyáimmal, ezt megírtam neki, de elég segítőkész szerintem tudni fogja nagyjából merre van esztene és hány kutyával..

Vagy ha nem kapunk pontos információkat mégsem, akkor marad az a lehetőség hogy autóval előtte megpróbálom feltérképezni a terepet. De ezzel az a gond hogy mi nem betonon akarunk túrázni..

 

Olvastam hogy egy helyen adtak olyan térképet a környkről amelyen fel voltak tüntetve az esztenák. Egy ilyen nekünk is nagyon jól jönne Lázárfalva - Tusnádfürdő környékéről..

Előzmény: alias78 (30262)
alias78 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30263

"Nem bírod elviselni mások boldogságát."

 

Ha neked nyolc olyan kutya boldogság, akiket nem tudsz kordában tartani, lelked rajta. Érteni ugyan nem értem, de nem is kell értenem.

 

Viszont újra mondom, ha velük akarsz túrázni azon a környéken, készülj fel rá, hogy nem lesz egyszerű. Nem árt, ha viszel egy állatorvost, ha a másik kutya az erősebb, vagy sok pénzt, ha netán a tiéd.

 

Habár a tavaly a barátaink kutyáján már az állatorvos sem tudott segíteni, pedig nem is azon a részen sétálgattak, ahol elvileg legelők vannak.

 

Előzmény: Transsylvania (30259)
alias78 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30262

"Én erről teljesen másképp vélekedek."

 

Vélekedni bármiről, bárhogy lehet.

 

"A pásztornak kötelessége olyan munkakutyákat alkalmazni akik nem támadnak rá másokra és azok kutyáira."

 

Na, igen. De lehet, hogy a pásztor másként vélekedik erről. :)

 

Azon a környéken egy bizonyos magasság felett elég sok juhnyájat legeltetnek. A kutyák nagytestűek, és arra vannak kiképezve, hogy védjék a nyájat.  Nem a pásztor mellett ücsörögnek, hanem kerülgetik a juhokat, és ha úgy "vélekednek", hogy veszélyben a nyáj, bizony támadnak.  És biztosítalak, ha te nyolc  kuttyal megközelíted őket, bizony úgy fognak "vélekedni".  És ha nyolc pásztorkutya összeverekedik a te nyolc kutyáddal, hidd el,  nem fogsz jól kijönni a helyzetből. Bármi legyen a csata eredménye.

 

Vagy a saját kuttyaidat kell összeszedned, vagy fizeted az okozott kárt.

 

Csak érdekességként említem, hogy azok a legelők nagyrészt magántulajdonban vannak. Ennek ellenére sem szólítanak meg senkit, ha a környéken túrázik, vagy gombászik. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy ha te nyolc "vad" kutyával mész be a legelő területére, épp annyira elnézőek lesznek.

 

Amit megtehetsz, hogy megkérdezed a szállásadóidat, merre menjél, és milyen helyeket kerülj el.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Transsylvania (30254)
Transsylvania Creative Commons License 2017.03.24 0 0 30261

Majd a következő életedben átgondolod miután egy tehén vagy ló megtapos ebben a mostani végtelenül sivár, minden boldogságot nélkülöző rosszindulatúban amiben most szenvedsz.

 

Üdvök

Előzmény: Degeczi (30260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!