Keresés

Részletes keresés

IQ76 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 414
F1DO!

Írtam mélt, hogy érdekel a könyved.
Várom válaszod.

numizmata Creative Commons License 2003.05.24 0 0 413
csimcsam!Hajrá, és ne feledd hogy nem egy oldal jött már úgy létre, hogy a fórumon határozták el az emberkék.(pl:Magyar Túlélő Portál, Vadászíjjászok stb)
Előzmény: csimcsam (409)
Qqberci Creative Commons License 2003.05.23 0 0 412
Vaku összetaposva.
Előzmény: Törölt nick (410)
csimcsam Creative Commons License 2003.05.23 0 0 409
Az a valaki en voltam, csak hat a rendelkezesemre allo ido elegge keves. Amikor nekifogtam akkor nem meloztam, volt ido dogivel, igy eljuttam kb. a feleig, de az angolul volt, mert akkor meg nem tudtam hogy lenne igeny magyar oldalra is. Nos a telen annyit csinaltam, hogy leforditottam magyarra ami kesz van, illetve meg hozzairtam nehany oldalt. Ugy terveztem hogy a nyarra kesz lesz, de nem merek igerni semmit, a nyar itt van, a honlap meg sehol....
Előzmény: numizmata (407)
F1DO Creative Commons License 2003.05.23 0 0 408
ÜDv

Régen voltam úgy hogy én is csinálok tüzijáték rakétát, de nem lett belőlle semmi.
Maradt néhány cucc:
Kb: 1 Kg kén, 1 liter vízüveg, 1 Kg körüli salétrom, meg 1 zacskó villanófényforgács (amit a régi fotósok használtak.. ehh, az istennek se jut eszembe a neve.. :-))
Ér ez valamit valakinek?

numizmata Creative Commons License 2003.05.23 0 0 407
Valaki már régóta modogatja hogy összehoz egy rakétás honlapot, nos, mivan vele?
Elkészült már vagy még dolgoztok rajta?
csimcsam Creative Commons License 2003.05.23 0 0 406
Reszemrol OK. Es javasolnam hogy ne tul nagymeretu legyen ez az elso raketa, es lehetoleg ne tartalmazzon fem alkatreszeket, mert az veszelyes lehet egy esetleges robbanas soran. Itt elsosorban a motorra gondolok. Femfalu motor eseten ne szamitsatok kreativ hozzaszolasokra reszemrol.
Előzmény: Törölt nick (388)
3-2-1-Fire Creative Commons License 2003.05.23 0 0 405
Nem voltam !

Bocs mindenkitől, de az elmúlt időszakban nem voltam gépközelben. Ezért sok levélre nem válaszoltam, de mihelyst minden levelet átnézek, ígérem válaszolok.

Üdv

JFEry Creative Commons License 2003.05.22 0 0 403
Nem írtam el. Ez lenne egy esetleges lehetőség.
És általában a térfogat egyharmada a hajtógáz, a többi a víz.
Amit én elkövettem, és a gyerekek is nagyon élvezték, az természetesen vízcsapról, illetve binyiglipumpáról ment!
Előzmény: csimcsam (402)
csimcsam Creative Commons License 2003.05.22 0 0 402
Te JFEry, nem lehet hogy elirtal egy nullat? Tul soknak tunik az a 100-300 bar... Egy atlagos raketamotorban is "csak" 60-70 bar tulnyomas van, esetleg egy kicsit tobb, es mar ezzel is bajok adodnak.
Előzmény: JFEry (397)
csimcsam Creative Commons License 2003.05.22 0 0 401
biciklipumpa-kolasflakon kombinacio?
Előzmény: JFEry (400)
JFEry Creative Commons License 2003.05.22 0 0 400
Nekem az a kertben felnyomult bő tíz méterre, de nem tudom mekkora nyomással.
Előzmény: csimcsam (398)
IQ76 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 399
Pont most csináltam poliészter gyantából és üveg szövetből egy csövet. Nem tudom, hogy hány bar-t bína ki, de gondolom a sokszorosát mint egy flakon.
csimcsam Creative Commons License 2003.05.22 0 0 398
az nem semmi, oda mar komoly palack kell, hogy ezt a nyomast megbirja... amiket en lattam azok mind uditos muanyagpalackbol keszultek, es 10 bar koruli nyomassal mukodtek.
Előzmény: JFEry (397)
JFEry Creative Commons License 2003.05.22 0 0 397
Magasnyomású-mosóval lehet hajtani. Az olyan 100bar. vagy 300.
Előzmény: csimcsam (394)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 396
Hi!
Azért nempróbáltam ki,hogy felmegy-e a patron mert én pont robbantani szerettem volna vele.Egyébbként dugig volt töltve puskaporral.
F1DO Creative Commons License 2003.05.22 0 0 395
Üdv!

Én csak egy repülőmodellező vagyok, de visszaolvasva láttam hogy V1 szárnyasrakétával foglalkozik valaki.. Nos, az abba lévő Rezgőszelepes gázsugárhajtóműről megjelent egy részletes magyar leírás (azok modellekben alkalmazott formájában) könyv alakban.(részletes ismertetés, tervezés, elkészítési leírás) Ez a könyv nekem megvan, eléggé ritkaság lehet szerintem.. Egy ilyen motor elég nagy buli ha működik, örületes hangja és vagy egy méteres lángcsóvája van, asszem sima modellmotorüzemanyaggal megy (80% metil, 20% ricinus vagy minőségi szintetikus olaj)
A gond az hogy speciális (nagyon hőálló) acél/fém lemez anyag kell hozzá, és biztos, preciz esztergályos, fémmegmunkáló szakember.
Ha valakit érdemben érdekel a téma, írjon nekem mailt! Erről a motorról van egy csomó külföldi weblap is: keresni a pulsejet néven lehet
www.airtoi.com (itt pulsejet modellre tovább katt)
www.pulsorreactores.com (itt a spanish-t válasszuk.. korrekt oldal a témáról)
www.geocities.com/capecanaveral/hall/7507/index5.html
stb. stb.....

csimcsam Creative Commons License 2003.05.22 0 0 394
Nem is rossz otlet. Lattam egesz nagyokat a neten, olyat is amely harom-negy palackbol keszult es egesz magasra (300 m) felment. Es nem ol meg senkit.
Előzmény: JFEry (390)
JFEry Creative Commons License 2003.05.22 0 0 393
Miért nem próbáltad ki?
Hátha mégis felrobban!
Jól beletömörítetted? Gyújtási felületet adtál neki?
Előzmény: Törölt nick (392)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 392
Nyugi felmegy ha közösen megtervezzük. :)
Egyébbként tudtommal a KNO3 műtrágya és a ventilált kénpor mint gombaölőszer még nincs betiltva...-Még. A cukorról nem is beszélve.
Ami pedig ezeknek a az anyagoknak a keverékeit illeti hát az már egy kicsit más.De úgy is elégeted nem?
Amúgy pedig a valami kisméretü lőporos tüzijáték rakétára gondoltam.
Ja nyitottam egy fórumot az indexen "Piro&robbantás-technika" néven.Gondolom itt is van olyan ember akit érdekel.Hát nemtudom mi fog belőle kisülni...
Egyébbként a múltkor szóvolt a szódás patron puskaporral való megtöltéséről.Kipróbáltam.Ha jól kifúrod/kifaragod az ólom dugót akkor robbantólőpor töltettel sem robban.Vagy legalábbis nekem nem robbant. Bár nempróbáltam meg fellőni de gondolom elszálna.
IQ76 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 391
lehet vizi is, ha felmegy lagalább 10 km-re..
JFEry Creative Commons License 2003.05.21 0 0 390
Vizi rakétát..
Előzmény: IQ76 (389)
IQ76 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 389
Szia Papaver!

"Lehet,hogy hülyeség az ötlet de hátha mégsem!Mitszolnátok ahoz ha terveznénk közösen egy kis rakétát?"

Nem hülyeség. Engem érdekelne, hogy milyen hajtóanyagra gondoltál. Azt gondolom, hogy (itthon) legális anyagokkal kellene kísérletezni. Feltéve, hogy lehet rakétát építeni belőlük.
(nem sok szó esett a hidrogén és oxigén keverékről, pedig talán az egyik legjobb megoldás volna.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 388
Sziasztok!
Lenne valaki olyan kedves és visszajelezne valami véleményt a 364-es hozzászolásomhoz?
Ha esetleg szerinte ez a forum leghülyébb ötlete amiatt se fogok megsértődni,hisz lehet,hogy tényleg oltári nagy hülyeség-de legalább tudni fogom,hogy baromságot irtam.
moonshadow Creative Commons License 2003.05.20 0 0 387
Valószínűleg az első lehetett véletlen, ami a falba ment.
A második már nem nevezhető szerintem véletlennek.
Előzmény: numizmata (385)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.20 0 0 386
Hát nem láttam.
A magyar jelzőrakétát azt azért nem lehet véletlenül elsütni.
Előzmény: Törölt nick (383)
numizmata Creative Commons License 2003.05.20 0 0 385
>Egy guberátor kézbefogta és ki akarta húzni azt a "vacak madzagot" belőle ami kilóg, és csak zavarja a zsebredugásban....

De akkor miért kettő rakétát lőtt ki?Mind a kettő zavarta:)?

Előzmény: Törölt nick (383)
JFEry Creative Commons License 2003.05.20 0 0 384
A " Lövölde " utca talán ad némi magyarázatot.
Előzmény: moonshadow (382)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.20 0 0 382
"Hasba lőttek egy nőt Székesfehérváron

Index
2003. május 20., kedd 16:13

Életveszélyes sérüléseket szenvedett egy 62 éves nő Székesfehérváron. Egy jelzőrakéta csapódott a hasába.

Az MTI feltételezései szerint pirotechnikai robbanólövedéktől szenvedett súlyos, életveszélyes sérüléseket egy nő Székesfehérváron kedden. A 62 éves asszonyt a Fejér Megyei Szent György Kórházba szállították és azonnal megoperálták.

Füles Péter, a traumatológiai osztály főorvosa elmondta: a hasüregbe hatolt, s ott, valamint a hasfalon súlyos égési és robbanási sérüléseket okozott lövedék szinte rakétaként csapódhatott be a sérült hasüregébe. Az MTI úgy tudja, hogy a szemtanúk robbanásra és fényre lettek figyelmesek, s azt látták, hogy az utcán sétáló hölgy elesett. Hasüregénél jól látszott a lövedék bemeneteli nyílása, a seb körül pedig fekete, lőporszerű anyag volt látható.

A HavariaPress beszámolója szerint a nő elleni támadás kedden délelőtt háromnegyed tíz körül történt, a fehérvári vasútállomás és a belváros közötti Lövölde utcában. A környéken lomtalanítás volt, ott lőtt bele valaki egy jelzőrakétát a hasába.

A helyszínen a tűzszerészek találtak további három szovjet jelzőrakétát a kitett holmik között, és egy negyediket a közelben a falba fúródva. A rendőrök nem tudják még, ki lőhette ki a rakétákat.

A sérültet még nem sikerült a rendőrségnek kihallgatnia. A földre rogyott nő segítségére sietett egy járókelő, ő értesítette a rendőrséget és a mentőket. A lomtalanítás miatt a rendőrök feltételezik, hogy a két működésbe hozott rakétán kívül további veszélyes eszközök is kerülhettek a kidobásra szánt tárgyak közé. A rendőrség gondatlanságból elkövetett, életveszélyt okozó testi sértés miatt indított nyomozást az ügyben."

Ki az a hülye aki képes utcán lövöldözni jelzőrakétával?

F.E.K. Creative Commons License 2003.05.20 0 0 381
Hmm.. Majd megpróbálom rávenni :) Mindenképpen értékesek (szinte a legértékesebbek) mások tapasztalatai. Amúgy unokatestvérem, nem unaka_öcsém_ ;-)) 27 éves, én meg csak 25 :-)

Előzmény: Törölt nick (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!