Keresés

Részletes keresés

borsika79 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7368
Szia. Remélem sikerülnek a szemzéseid,és nem veszik el ez a fajtád. Én tudom milyen nehéz felkutatni 1 elveszettnek hitt gyümölcsöt. Amúgy jól hangzik hogy óriásbarack.A hélya éretten könnyen lejön?
Előzmény: zlota (7367)
zlota Creative Commons License 2012.08.25 0 0 7367

Köszi.

Remélem lesz valami siker is!Jövőre beszámolok róla.Sajnos az órási barackokat adó fa már jövőre 99% nem marad meg.Dobálja el a levelit. :(

Reménykedem, hogy legalább egy vessző lesz ami sikerül, hogy legyen miből további szemzéseket csinálni.A fél környék szeretne egy ilyen fát...

Sajnos ennyi év alatt nem sikerült kideriteni a fajátját, pedig vittem mindenfelé és néztem direkt öszibarack határozóba is.Hasonló a Championhoz, de sokkal füszeresebb és talán nagyobb és kerekebb is nála.Tényleg nagyon izletes és én erre mondanám gyerkkoromról emlékezve, hogy az az "igazi" öszibarack...

Ha kell és tudok valakinek jutattni belőlle szívesen adok vesszőt amig még van egészséges rajta!Igérem nem csalódtok benne-mást nem tudok róla.

Előzmény: Vebber (7365)
Vebber Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7366

ki üveges = kis üveges

Előzmény: Vebber (7365)
Vebber Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7365

Patikában vegyél ki üveges alkoholt, az teljesen jó. Pici pénzbe kerül.

 

Egyébként ha az eszközt normálisan zsírtalanítod  -akár azzal amivel az edényeket, evő eszközöket tisztíjátok- utána rendesen leöblíted, ne maradjon rajta szer maradék, az is teljesen jó.

Előzmény: zlota (7364)
zlota Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7364

Köszönöm!Megpróbálom, illetve rakok még pár szemet bele zacsival is.

Van denaturált szeszem 92% de nem az orvosi, hanem amit a festékboltban lehet kapni 1L kiszerelésben.Arra mit mondotok?

Jbori Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7363

A szederfás szaporításban kezdő vagyok. A téren nagy sikere van a szedernek, jó lenne nagy finom gyümölcsű fajtákkal kibővíteni. Anyukák panaszkodnak csak a lila gyerekruhák miatt. :)

Előzmény: bukfenc12 (7358)
Jbori Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7362

Nem ismeri a fajtáját, nekem azt mondta. Abból az időből való amikor még nem érdekelte ennyire a kertészkedés, és nem jegyezte meg a nevét.

Előzmény: Ali-bá (7359)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7361

alacsonyabb az etanol tartalmuk, mint a gyógyszertári 70 vagy 96%-osnak, ~40-50% közötti

több adalékanyagot tartalmaznak: hidratálásra glicerint, PH beállítót, gélesítőt, adott esetben aloe verát, parfümöket.

szóval a bőrsemleges hatást veszik figyelembe az előállításuknál, ami miatt a hatóanyag erősen hígított

Előzmény: lacy63 (7357)
imkerei Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7360

Mivel nem ismerem ezeket a termékeket, így sajnos nyilatkozni sem tudok róluk!

Előzmény: lacy63 (7357)
Ali-bá Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7359

   " korai cseresznyéről"       (7341)

Előzmény: bukfenc12 (7358)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7358

Kedves Jbori!

 

Nagyon örülök, hogy sikerült újra kedvet csinálni az oltásokhoz. Február végén-március elején emlékeztess rá, hogy szedjek le oltóvesszőt a korai cseresznyéről.

A szederfás szaporításban vannak már sikerélményeid vagy kezdő vagy még benne?

Előzmény: Jbori (7351)
lacy63 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7357

Szia! Kérdezném, hogy mi a véleményed pl. a boltokban kapható kézfertőtlenítő zselé, vagy nedves kendő  használatáról?

Előzmény: imkerei (7356)
imkerei Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7356

No nem a legfinomabb szilvapálinkára gondoltam én sem, bár oltás és szemzés készítésénél sokat segíthet az operáló nyakának megolajozásában. :-)

Lehet kapni patikában alkoholt erre a célra, vagy aki esetleg főz otthon pálinkát az könnyen készíthet ilyesfajta fertőtlenítőszert az összegyűjtött előpárlatból.

Előzmény: tp329 (7353)
tp329 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7355

Azért annyit pontosítanék, hogy a hypós fertőtlenítést (elfogadva, hogy az alkohol jobb, nem a hypó mellett érvelek) én nem közvetlenül az éppen most végzett egy-egy szemzés közötti fertőtlenítésre mondtam (akartam mondani), hanem egy szemzési sorozat befejezése után. És mondjuk hozzá gondoltam a tiszta vízzel történő lemosást, olajozást stb.

 

Előzmény: imkerei (7352)
tp329 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7354

A letekeréssel vigyázz! Néha a szigetelőszalag mindent hoz magával. Jobb, kisebb darabokban óvatosan lefejteni.

Nylon zacskóból vágsz 1-1,5 cm széles csíkot és (nagy kukás zsákból szép hosszút lehet) azzal betekered, de ha nem sajnálod rá a víz és gázszerelők által használt teflon szalag is jó, vagy bármilyen "szőlőkötöző" néven árult műanyag zsinegből a lapos "szálas" kivitel. (a kör keresztmetszetű madzag (PP zsinór "álnéven" is fut nem annyira jó, de szétbontva, az is használható). Aztán ott van még a természetes raffia.

Szerintem szemzéshez ezek bármelyike jobb, mint a szig szalag. De ízlések és pofonok.........

Előzmény: zlota (7344)
tp329 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7353

Igazad van! Bár az alkoholnak vannak szimpatikusabb felhasználási módjai is, ennyi azért belefér.:-)

Előzmény: imkerei (7347)
imkerei Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7352

Nincs mit!

Kis túlzással a klóros fertőtlenítőszerek a WC és a padló fertőtlenítésén kívül másra nem használhatók.

Mi itt élő anyaggal dolgozunk! Nyílt sebre sem önt senki klórmeszet, hypót, flóraszeptet, vagy domestost. A műtőkben sem ezzel fertőtlenítik az orvosi műszereket.

Ha komolyan vesszük, akkor ez bizony operáció, sőt szervátültetés!

Előzmény: bukfenc12 (7350)
Jbori Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7351

Köszi! Nagyon aranyos tőled! :) Szemezek még a dologgal, és tavasszal időben és több tapasztalattal lehet hogy nekifogok újra. A szederfás szaporítás érdekel, regélnek Ali báék csodaeprekről. :)

Előzmény: bukfenc12 (7348)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7350

Kedves imkerei!

 

Köszönöm a felvilágosítást. Én flóraseptet használok fertőtlenítésre és most már tudom, hogy miért rozsdásodnak az oltókéseim, pengéim. Valószínűleg kipróbálom a továbbiakban az alkoholt.

Előzmény: imkerei (7347)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7349

Kedves Ali-bá!

 

Kb. 10 éve ültettem ezt a korai cseresznyefát egy "valószínűleg" Germersdorfi cseresznyével együtt. Mivel akkor még nem volt lényeges a számomra, hogy megjegyezzem a pontos fajtanevüket vagy eltegyem a faiskolában kapott cetlijüket, így azóta elfelejtettem melyik fajta is volt. Ezért inkább tulajdonságaikkal jellemzem az akkor ültetett gyümölcsfákat. A korai cseresznye két héttel korábban érik, mint a másik befőzni való. Megnéztem a jegyzeteimet és május 29.-én már magokat ültettem el belőle. Tehát május végére tehető az érése. És mint írtam, nagyon jó az eredési képessége. Majdnem mindig megeredt, bármelyik hónapban is próbálkoztam az oltóvesszőjével. A héját pedig kiválóan adta sokáig.

Előzmény: Ali-bá (7341)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 7348

Kedves Jbori!

 

Úgy érzem, hogy az oltásban való sikertelenséged "egyelőre" elvette a kedvedet a folytatástól. Hivatkoztál az időhiányra is és az oltóvesszők nem megfelelő kezelésére. Szerintem semmi baj nincs veled. Egy oltás, szemzés sikerét (eddigi tapasztalataim szerint) rengeteg dolog befolyásolhatja. Függhet az időjárástól (napos vagy árnyékos, felhős), a napszaktól (reggel, napközben, késő délután vagy estefelé), a páratartalomtól, mikor esett utoljára eső, az évszaktól, a szaporítás hónapjától, a szaporítás módjától, a használt oltó vagy szemzőkés milyenségétől, a fertőtlenítés mértékétől vagy kihagyásától, az oltó személy hangulatától, gyakorlati tapasztalatától, hogy milyen az oltóvessző (hűtött, gombaölőzött, frissen szedett, érett szemű), stb. Szóval csak egy dolgot mernék kijelenteni, hogy majdnem mindig kizárt annak a lehetősége, hogy 100 %-os legyen egy oltott-szemzett sorozat. Természetesen a körülmények szerencsés összejátszása során előfordulhat, de biztosra sohasem lehet mondani. Egy első próbálkozásos oltó ugyanúgy lehet sikeres, mint ahogyan egy gazdag, több évtizedes gyakorlati tapasztalattal és szerinte minden eshetőséggel számoló oltó ugyanakkor eredménytelen. Ez egy ilyen dolog. Tehát ne vegye el a kedvedet a kezdeti sikertelenség. Ez ellen van egy gyógymód: oltsál és szemezz minél többször, minél többet, minél többféle módon és minél többfélét. Így előbb-utóbb téged is utolér a siker szele. Rám számíthatsz ebben, újra felajánlom a segítségemet oltóvesszők tekintetében.

Előzmény: Jbori (7340)
imkerei Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7347

A penge fertőtlenítésére én inkább alkoholt használok, mert nem rozsdamentes a pengém és a hypó-ban levő klór valamint a felszabaduló naszcens oxigén rövidtávon gallyra tenné a pengémet...másrészt az alkohol inkább zsíroldó és szárító hatása révén (elvonja a vizet) fertőtlenít míg a hypó a sejtroncsoló oxidáló hatása miatt.

Előzmény: tp329 (7343)
Ali-bá Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7346

Küldj email címet.

 

Előzmény: fehérkutya (7345)
fehérkutya Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7345

Sziasztok,

Valaki esetleg tudna nekem felajánlani néhány fajta őszibarack szemzpvesszőt? Mindenféle érdekel, kopaszbarack is.

Eddig csak egy andosám van.

zlota Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7344

Köszönöm az insturkciókat!Lehet megpróbálom akkor letekerni, bár félek ettől majd méginkább tönkremegy.

Milyen fólia csíkra gondoltál?

Előzmény: tp329 (7343)
tp329 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7343

A meleg miatt lágyul a szigszalag "olvad" a ragasztója és a benne lévő feszültség, ami a felrakáskor a meghúzástól (nyújtástól) keletkezett elmozdítja.

Ha teljesen elzárja a szemet az nem jó, mert tönkremegy. Próbáld nagyon éles késsel (borotva pengével) és csipesszel óvatosan kiszabadítani a szemet. Csak a szalagot vágjad!

Én óvatosan levenném az egészet és fólia csíkkal kötném vissza.

A szigetelő szalagot emiatt én csak oltáshoz használom.

 

Kést hypoval fertőtlenítheted. Két szemzés közt egy tiszta ruhával vagy papírtörlővel is megtörölheted. Ha egészségesek a növények akkor a fertőtlenítésnek nincs nagy szerepe. A szemzések közti tisztára törlés azért jó, mert minden vágásnál kerül nedv a pengére, ami rászárad. Ez a száraz nedv leválva a pengéről  a következő vágásnál már, mint szennyező anyag viselkedik és rontja az esélyedet.

 

Előzmény: zlota (7342)
zlota Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7342

Sziasztok!

Szemzés miatt vagyok itt.Öszibarackot szemeztem át, de szigszallaggal tettem.

Kérdezném mivel kell fertötleníteni a pengét?Én ugyanis ezt NEM tettem meg!

Még kérdezném, hogy szigszalaggal lehet túlzásba vittem a kötözést.Most nézem, hogy a szemkre rácsuszott a szalag.

Olyan közel volt akkor is amikor csináltam most meg nem értem de csak gombostű méretű hely van a szemnél.

Maga a szemzés szépen sikerült.A kötözés az nem annyira...

Az oldal részeknél- függőleges oldalak-  is tettem 2 szigszalag csíkot.Ezután kötöztem meg X alakban jó feszesre.

Lehet ez volt a gond...

Ali-bá Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7341

Mennyire korai az a korai cseresznye és milyen fajta?

Előzmény: bukfenc12 (7339)
Jbori Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7340

Szia!

 

Köszi, ne sajnáld. Örülök hogy neked sikerült. Elvagyok a magról kelt növényekkel most, azokra tudok figyelni. Túl sok tennivaló van a kertekben, muszáj a lényegesekkel foglalkozni.

 

Tudom hogy jók a vesszők, gondosan kezeled őket. Sajnos nem tudok olyan aprólékos gondossággal törődni vele mint ahogy azt az oltóvesszők igényelnék. Ez van, ne törődj vele, engem sem zavar hogy megtudtam magamról. :)

 

Köszi a kedves figyelmedet!

 

Bori

Előzmény: bukfenc12 (7339)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 7339

Kedves Jbori!

 

Nagyon sajnálom, hogy az általam küldött korai cseresznye oltóvesszőkből egy sem eredt meg. Mentségemre el szeretném mondani, hogy nálam ez a fajta cseresznye volt eredésben a csúcs. Március óta már 4 sorozatot oltottam belőle, először a neked is küldött hűtött oltóvesszőkből meggyre és cseresznyére, utána pedig már a nyári hónapokban, legutóbb vagy három hete. És még az is megeredt. Az elküldött oltóvesszőket 10 percig áztattam gombaölő folyadékban ugyanúgy, ahogy egy másik fórumos kolléga császárkörte oltóvesszőjét is, amiről már kaptam visszajelzést, hogy megeredt. A cseresznyefán jelenleg is vannak érett szemes vesszők, azokból nagyon szívesen adok, akár most is. Ha ki szeretnéd próbálni, akkor légyszíves írd meg, hogy mikor hozzam be őket a munkahelyemre és a szokásos módon elvitetheted. Bár a nagykönyv szerint már augusztusban nemigen lehet oltani, de talán alvó szemzéssel megpróbálkozhatsz. Szerintem kyváncsiságból az oltással is. Régebben úgy olvastam valahol, hogy a cseresznyét és meggyet igen korán kell oltani tavasszal, hogy sikeres legyen. Ha gondolod, akkor küldök március elején újabb oltóvesszőket és így tudva a sikertelenséget, havonta megbeszélhetünk egy elvitelt, akár a nyári hónapokban is. Tényleg nagyon sikeresen eredt ez a fajta nálam, tehát továbbra is csak ajánlani tudom, a nálad lévő kezdeti sikertelenség ellenére is.

Azt is nagyon sajnálom, hogy nem szóltál időben, hiszen azóta már biztos hogy sikerült volna egy általam küldött újabb oltóvessző sorozatból eredményt elérned.

Előzmény: Jbori (7338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!