Keresés

Részletes keresés

iszugyi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 89
A Planck állandó azért lép fel mert a kétfajta elemi töltésekre épülö Egyesített Mezöelmélet Hamilton elve a kényszerfeltételek miatt Lagrange multiplikátorokat produkál, és a h egy ilyen L. multiplikátor.

Ha nem léteznének a természetben elemi gravitációs töltések, az elemi elektromos töltések mellett, nem is szerepelne a Planck állandó a mikroszkópikus jelenségekben.
Előzmény: cíprian (88)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 88
A multiplikátort miért hagytad el?
Előzmény: iszugyi (87)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 87
A mezötenzorok a Lagrange függvényben lépnek fel az Egyesített Mezöelméletben.
Előzmény: cíprian (86)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 86
Sokkal egyszerűbb. Különösen a spinorok zavartak engem eleinte. Már a tenzorokkal is haragban voltam, amikor a statikában kötélábra helyett át kellett térni rá. Úgy éreztem, mintha a látásomat veszítettem volna el. Ráadásul ezekben Lorentz-trafózni! Tényleg nagy megkönnyebbülés a máglyára rakni őket. Csakhogy manapság a szemétégetést is tiltják. Micsoda idők!
Előzmény: iszugyi (85)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 85
Ide figyelj Ciprián, a mezöket ismerjük, mind a kettöt és a Minkowski térben, a részecskéket meg se nem sprinorokkal se nem a kvantált mezökkel kell leirni, csak töltés- és áramsürüségekkel. Nem egyszerübb ez?
Előzmény: cíprian (84)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 84
Ne keseríts el kérlek, biztosan lehet az elméleteddel valami hasznosat is elérni, azon kívül, hogy okosabbak leszünk, ha megtanuljuk. Persze jön majd az új generáció, amely már nem lesz megmérgezve Newtonnal, Galilei ejtési humbugjával, és Einstein hóborttal. Dehát már csecsemőkorban az anyatejjel együtt kell Iszugyit szívatni velük.
Sajnos ez sok időbe telik.
Előzmény: iszugyi (83)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 83
Mivel se glüonok se kvarkok nem szerepelnek és levesemben, egyszerübb az egész: a magok spin nélküli protonokból, elektronokból és pozitronokból állnak, és egy (új) variációsszámítás áll a rendelkezésre.

Mit értesz Te 'felhasználhatóbbnak', ha csak a gravitációss mezö változik meg a newtoniról g-dinamikaira?
Előzmény: cíprian (82)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 82
Mi is tudunk valamit a glüonokról és a kvarkokról. Sajnos a számításokkal sem megyek sokra. Jobb lesz tőle a kvarkleves? Vagy ha nem lesz nekünk kvarkleves se, feltálalsz elénk valami jobbat? Sajnos a számításokkal még a krumplilevesem se lesz jobb.
Valami felhasználhatót, ha kérhetem.
Előzmény: iszugyi (81)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 81
Például ki lehet vele számítani az atommagok szerkezetét. (Nem akarlak untani az instabil részecsékkel, de azokat is ki lehet számítani.)
Előzmény: cíprian (80)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 80
Nem ilyenre gondoltam kedves Iszugyi, hanem kézelfoghatóra.
Gravitáció semlegesítése, Langrange multiplikátorral előállított kvantumforrás felhasználása a hulladékhasznosításban stb. De ezt jobban tudod nálam, ne én találgassak mire lesz jó?
Előzmény: iszugyi (79)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 79
Arra jó lesz, hogy megértsük a fizikát!
Előzmény: cíprian (78)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 78
Jó. Hagyjuk ezeket a fránya tapasztalati ellenőrzéseket, tulajdonképp feleslegesek, és főleg rosszindulatú és bizalmatlan az, akinek ellenőrzésen jár mindig a feje.
Ígérem nem leszek bizalmatlanságommal tiszteletlen az elméleted makulátlansága iránt.
Csak egy kis reményt azért tarts meg bennem, mondd mégis mire lesz jó ez az egész?
Hamarabb jutunk a Marsra, vagy megrendezhetjük az Olimpiát stb, ilyen konkrétumokra gondolok.
Előzmény: iszugyi (75)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 77
na tessék!
Előzmény: pint (76)
pint Creative Commons License 2006.01.03 0 0 76
43 utánad jár, amig be nem látod, hogy marhaságot beszéltél. azt állítottad, hogy a rel.elm szerint a 43'' a precesszió értéke, és hogy ez milyen gyenge már, szar a rel.elm. azóta ködösítesz.
Előzmény: iszugyi (75)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 75
Ha megengeditek visszatérünk a fizikához, jó!

A 66-ban megadott mozgásegyenlet hasonló egy elektron mozgásához az e.m.-mezöben, söt a minusz elöjel kivételével, ugyanaz.

Megkérdezlek, kiszámítottad-e már az elektron precesszióját a proton körül egy kezdeti ellipszis pályára? A kiszámolás ugyan az mint a Merkúrnál.

Ráadásul mindakét mozgásegyenletnél a nem-konzervativ (v(c)^2-tag el is lett hanyagolva.

Mindenesetre a Merkúrnál a gravito-Lorentz erö már a 574'' per évszázad forgást nagyjából jól kiadja úgyhogy a perturbációs számítás csak kissebb javitásokat fog hozni (ami a csillagászok feladata kiszámítani). De a perturbációt is a g-dinamika alapján kell elvégezni, és nem a newtoni gravitációs mechanika alapján.

Ciprián, ezt a problémát már Veled megbeszéltem. Nem tudom mit eröszakoskodsz vele még mindig. Ha tudnád egyáltalán, hogy milyen felkészülést követel a Merkúr pálya pontos kiszámítása, hagynád. Azt is mondtam Neked, hogy ez a numerikus probléma engem most egyáltalán nem érdekel.

Pint is csak a 43-as számot vágja be állandóan a fórumba, minden elképzelés nélkül. (Úgy látszik nincs más dolga.)
Előzmény: cíprian (70)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 74
Egy kicsit fellélegeztem, mert ezek szerint az OVB is félhülye Iszugyihoz képest, nemcsak én. Ott tudtommal számítógépes programmal számítják ki az eredményeket.
Tehát akik szoftvert készítettek, azok nem értik, mert Iszugyi egyetlen oldallal falzifikálni tudta őket. Hát igen, én ugyanolyan gyanútlanul elfogadtam a választási eredményeket, mint Galilei kamuejtéseit.
Erről jut eszembe, mi lett végül is az eredmény Szerencsen?
Előzmény: pint (73)
pint Creative Commons License 2006.01.03 0 0 73
nem hiszem, hogy a választások eredményét ne lehetne valamiféle multiplikátorokkal kiszámolni. egyébként a politikusokat is lehetne egy kútba ejtési kísérlettel vizsgálni.
Előzmény: Jo Tunder (71)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 72
Húha! Ez volt a kegyelemdöfés nekem, beismerem félhülye vagyok Iszugyihoz képest.
Előzmény: Jo Tunder (71)
Jo Tunder Creative Commons License 2006.01.03 0 0 71

http://www.kfki.hu/cnc/services/szechenyiarchive/2002-April/002869.html

 

 ciprian ezt nézd meg, nemcsak a relativitáselméletet számolták el, hanem a 2002-es választások eredményét is. ja, ez is iszugyi :))

Előzmény: cíprian (70)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 70
Sajnálom Iszugyi, hogy a számszerű bizonyításban az én szerény tudásom akadályoz téged leginkább.

Ezek után csak félve jegyzem meg, hogy a Merkur-anomáliát megint elbaltáztad, az ált. rel. 43"-nek a szögeltérést adja meg évszázadonként az általad megadott teljes szögelforduláshoz képestl. Itt a perihélium-vándorlásban jelentkező szögeltérést mondják anomáliának. Lorentz-nél ez 8" volt, Einstennél 42,95", ez utóbbit nagyon jó közelítésnek mondanak. Iszugyi nyilván hajszálpontosan meg tudja mondani, elárulnád mennyi ez, vagy ezt csak a könyvedben fogod közölni?
Előzmény: iszugyi (68)
pint Creative Commons License 2006.01.03 0 0 69
megértetted végre? :) beszéltél könyvelővel, aki segített összeadni? :)
Előzmény: iszugyi (65)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 68
Csinálj parafinnal és platinnal ejtökisérletet, ha mag akarod látni a súlyos és tehetetlen tömegük különbségeit!

Ciprián, a kezeben olyan éles fizikai és matematikai fegyver van, amivel minden 'nagy fizikussal' felvehetem a párbajt, és ök aradnak a porondon.

Az idézeteid nem vezetnek sehová, gondolkozni kell és újra kisérletezni.
Előzmény: cíprian (66)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 67
A gravitomágneses mezö (magnetostatikus közelítésben) meg

rot B(grav.) = - j(grav.).
Előzmény: iszugyi (65)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 66
Bocs, úgy látom nem jól írtam az Eötvös-kísérletet, ez paraffin-platina párra vonatkozott, és ez a modelled szerint is két szésőséges eset lenne.
Előzmény: cíprian (63)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 65
Várd meg amig teljesen a gravitodinamika alapján kiszámítják a csillagászok a Merkur 574 '' per évszázad precesszióját, a gravito-Lorentz erövel

m a = - g(Merkúr) {E(grav.) + v(Merkúr)/c x B(grav.}.

A 43' kiszámítása az áltrel szerint semmi bizonyítást nem ad a tér görbölésére.

(De Eddington fégyelferdítés kimutatása sem, amit 1919-ben kihámozott a délamerikai expidiciója után.)
Előzmény: cíprian (63)
Gézoo Creative Commons License 2006.01.03 0 0 64

És elton nélkül???  Hiszen minden mező interferálható! Ez tény. Akkor

ha a gravitáció töltés etredetű, akkor mező amit létrehoz polarizálható

 és interferálható.. vagy mégsem lenne mező... esetleg töltés sem???

Előzmény: iszugyi (62)
cíprian Creative Commons License 2006.01.03 0 0 63
Kedves Iszugyi!

Köszönöm a hosszú válaszod, itt a topikodban ezt teljesen helyénvalónak találom.

Régebben megpróbáltam diskurzust kezdeményezni veled az ált. rel. és az elméleti modelled összevetéséről. Akkor segítő szándékkal tettem, és erről teljesen most sem mondtam le.

Az előzőekben (29) leírtam, hogy a tudományos világ abból az indíttatásból vetette el Lorentz gravitációs töltésekre vonatkozó elméletét, mert Einstein pontosabban közelítette meg a Merkur perihélium vándorlását. Egyébként az ált. rel.-nek is van eltérése a mért adatoktól. Azt mondják Lorentz mintaszerű precizitással dolgozta ki a modelljét, mégis a mért adatok Einstein javára döntöttek.
Igyekeztelek abba az irányba vinni, hogy elméleted milyen mértékben tudja megközelíteni a Merkur-anomáliát, sajnos sikertelenül.

Most már megelégednék azzal, ha konkrét számítást tudnál felmutatni, amely számszerű elvi eredményt adna. Pl. kiváncsi lennék egy geodetikuson haladó három test mozgására, amely mondjuk paraffinból, aluminiumból, valamint fele részt aluminumra kent paraffinból állna (Eötvös-kísérlet és Iszugyi-modell összevetése az űrben).
Előzmény: iszugyi (49)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 62
Az antigravitációs polrizatorhoz sok elton kellene, amik nincsenek jelen az anyagunkban. Az elektronok ellenkezö elöjelü g-töltései, ezeknek a taszító gravitációs ereje a protonnal szemben, erre nem elegendöek.
Előzmény: Gézoo (60)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 61
Be kell szúrjak ide egy megjegyzést az anyagunk felépításéröl:

Az atommagokban, a protonok között, egy (e,p,e)-féle képzödmény van jelen, ami a mageröt képezi. Ennek a képzödménynek az átméröje kb. 1 fm,ami az e-neutrínó (e,p) nagyságánál kicsit nagyobb. Lehetne ezt úgy is megfogalmazni, hogy az elektronneutrínók képezik a mageröt, mivel ez elektron és a pozitron nem tud egymáshoz közelebb kerülni mint 0.7x10^-13 cm = 0.7 fm. Nincs tehát az atommagban virtuális pion jelen, mint ahogy ezt Yukawa feltételezte.


Nincs is szükség más mikroszkópikus kölcsönhatásra, nincs szükség az erös-kölcsönhatásra, hogy megértsük a mageröt.


De nincs szükség a gyenge kölcsönhatásra sem, mert az instabil neutron bomlásánál

instab. neutron = (P,e,p,e) -> P + e + (e,p)

csak a proton + elektron + e-neutrínó felszabadul és ez a négy elemi részecske bent volt már az instabil neutronban is. Ferminek az elképzelése sem volt helytálló, a részecskék nem a bomlásnál 'képzödnek', hanem ezek mind benne vannak a neutronban, mint stabil részecskék.
Előzmény: iszugyi (59)
Gézoo Creative Commons License 2006.01.03 0 0 60

Igen? Akkor építhetnénk antigravitációs polarizátort...  Ez esetben ingyenes

lehetne a szállítás, közlekedés!

Előzmény: iszugyi (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!