Keresés

Részletes keresés

zorwick Creative Commons License 2006.08.11 0 0 465
Nagyon pöpec!

Tudnak élni:)))
Előzmény: vaskerék (462)
vaskerék Creative Commons License 2006.08.11 0 0 464

Hát szauna csak akkor, ha mondjuk Nevadában, vagy Arizonában elromlik a mozdony légkondiciónáló berendezése.  :-)

 

Előzmény: RhB (463)
RhB Creative Commons License 2006.08.11 0 0 463
Gondolom úszómedence és szauna is van... :-)))
Előzmény: vaskerék (462)
vaskerék Creative Commons License 2006.08.11 0 0 462

Ismét egy fotó a www.railpictures.net  -ről.                                                            SD70-es vezérállása, ami már hajóhídnak is beillik.  :-)

 

 

 

hmsoft Creative Commons License 2006.08.09 0 0 461
Ezt oroszországban meg tudták oldani hasonló szerkesztési szelvény mellett.

Azért nem ilyen egyszerű. Oroszországban a drót miatt az 5300 mm-es magasság sajnos be lett betonozva jó időre. A forgalom növekedésével a vonatok hossza megint kezd problémás méreteket ölteni, és az állomási vágányokat ugyebár nem lehet a végtelenségig hosszabbítgatni. Igaz, nem kell minden állomásra beférniük a hosszú vonatoknak, de ahova nem férnek be, ott meg külön eljárási rendeket kell kialakítani arra az esetre, ha netán az a vonat hivatlan vendégként mégiscsak meg kell hogy álljon azon a helyen.

A hosszak minden határon túl való növelése ellen elindult a tengelyterhelések emelése. Igen ám, de a rakomány mérete is nő, ha a tengelyterhelést növeled. A magasságot nem hághatod meg, csak drót nélküli helyeken (ott is csak addig, amíg a különféle műtárgyak engedik). Tehát marad a széltében való terjeszkedés. Már készülnek pár éve "túlszéles" kocsik, amelyekhez az egyes vonalakon alkalmazható rakszelvényekkel folyamatosan idomulnak. Na ja, csakhogy ez az idomulás óhatatlanul oda fog vezetni, hogy az 1520 mm-es hálózaton alkalmazható tengelyterhelések, rakszelvények és egyebek menthetetlenül eltávolodnak egymástól, Oroszország és a környező államok tekintetében. Ez a tendencia már most is erőteljesen megmutatkozik, és egyre csak mélyül a "szakadék".

Na de ez itt messzemenően OFF. :)

hm
Előzmény: vaskerék (459)
hmsoft Creative Commons License 2006.08.09 0 0 460
RK, ami túlér a rakszelvényen. Egyébként a harckocsik tervezésekor valóban szempont szokott lenni a vasúti szállítás lehetősége (szélesség, tömeg, kocsiról kocsira való mozgás lehetősége, miegymás). De végülis nem feltétlenül. Valaki vehet egy nagy levegőt és mondhatja, hogy márpedig ezentúl nem szállítunk vasúton, csak tréleren és annyi.

a GP30, meglehetősen öregecske mozdony szélessége 10' 21/2", vagyis kb. 3317,5 mm
OK, de épp azon a pár milliméteren szokott múlni: GP30 befér, Abrams nem mindenhova fér be.

Jut eszembe ezekről az RK-król, bár nem amcsi téma, hanem keletebbi. :)
A Transsziben, már Vlagyivosztokhoz közel, van egy alagút, amelyik felett a hegy egyszercsak fogta magát és elmozdult, nem is olyan rég. Tovább nem terjedt a dolog, megvizsgálták, a mozgás megállt. Csakhogy deformálódott maga az alagút, a szelvénye szűkebb lett, és az RK-s vonatok már nem fértek át. Farigcsálni nem lehetett a hegyet két vonat között, mert ahhoz a forgalom túl nagy. Inkább fúrtak egy másik, de egyvágányú alagutat, azt most adták át. Az elmúlt időszakban az RK-s vonatokat azon a részen körbeküldték a BAM keleti szakaszán. Most lezárták a régi alagutat alaposabb farigcsálás céljából (és ha eközben ne adj isten, beszakad, nem a vonatokra szakad). Tehát lett a Transszib-en egy palacknyak, de a BAM keleti szakasza most is kisegíti őket, ha muszáj. 1 év múlva remélik újból átadni a régi alagutat, felújított állapotában.

hm
Előzmény: manhattani (458)
vaskerék Creative Commons License 2006.08.09 0 0 459
"Szerintem az Abrams tank tervezésénél szempont volt a vasúti (és közúti) űrszelvény."

Azért döbbenet! Magyarországon egy Abrams tank tömegénél, és szélességénél fogva vasúton nem igazán szállítható, a karcsúbb T-72-es páncélos is necces, ahogy a hattengelys kocsira farol. Jellemzően az Abramsokat közúti tréllereken cipelték magyarországon a délszláv háború idején a "rendfentartók".
Biztos emlékeztek, hogy mennyi panasz érkezett akkoriban a tréllerek által megrongált útak, és házak miatt. Az USA-ban meg egy vasúti kocsin kettőt szállítanak... COOL! :-)

Nagyon tetszik, az utóbbi ~15 évben elterjedt kétszintes konténer, és csereszekrényszállítás is, illetve az autók három szinten szállítása is meghökkentő.
Egyedül a vasútvonalaiknak csekély arányú villamosítása zavar. Ezt oroszországban meg tudták oldani hasonló szerkesztési szelvény mellett.
Előzmény: manhattani (458)
manhattani Creative Commons License 2006.08.09 0 0 458
Hogy az RK mi vasútul, azt nem tudom, de ez a rakomány biztos nem minősül nagyon szélesnek, mert a GP30, meglehetősen öregecske mozdony szélessége 10' 21/2", vagyis kb. 3317,5 mm. Szerintem az Abrams tank tervezésénél szempont volt a vasúti (és közúti) űrszelvény.
Előzmény: hmsoft (457)
hmsoft Creative Commons License 2006.08.09 0 0 457
Jó masszív gerinctartója van a pőrekocsinak.
Egyébként az M1 szélessége 3,66 m (12 láb), a T-72 viszont alig keskenyebb, 3,58 m. Láthatóan a pőrekocsi itt is valamivel keskenyebb a harckocsinál. Vajon az adott vonalon a 3,66 méteres szélesség RK-nak minősül, vagy sem?

hm
Előzmény: vaskerék (456)
vaskerék Creative Commons License 2006.08.09 0 0 456

Egy érdekes szállításról készült fotó a  www.railpictures.net  -ről.

Itt látható, hogy az Abrams tankokat hattengelyes kocsikon párosával szállítják az USA-ban. (Korábban egy hasonló fotónál a kocsik tengelyszáma nem volt látható, így vita tárgya lett)

 

Egy Abrams tank 63 tonna, miközben magyarországon a 41 tonnás T-72-es tankjainkat is csak egyesével szállítják a hattengelyes kocsikon. Ennyit számit az 300-320KN megengedett tengelyterhelés...  :-)

 

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams
seTTebello Creative Commons License 2006.08.06 0 0 455
zorwick Creative Commons License 2006.07.06 0 0 454
Szép képek!
Előzmény: seTTebello (453)
seTTebello Creative Commons License 2006.07.04 0 0 453
bézés Creative Commons License 2006.07.03 0 0 452
Lesz Balatonalmádiban Július 9.-én Érem és Képeslapbörze a
pannónia Kultúrális központban.
Ez a Vasutállomással szemben van.Elképzalhető,hogy lesz Amerikai Vasuttal kapcsolatostémájú képeslap,újság.
Akit érdekel jöjjön el és aki árulni akar:Asztalfoglalás Balog Pál 0688413493 vagy 0670339-6347.
9-15 óráig tart.
etwg Creative Commons License 2006.07.02 0 0 451

Igy van az egyes ujabb modellekhez félkész állapotban szállitják a kuplungot. Azért nyégyszögletes a drot, hogy az ne tudjon elfordulni összerakás után, hiszen ez lehetetlenné tenné a müködést.

 

A Frateschi modellek nagyon egyszerüek, de voszont olyanok, amit más nem igen gyárt.

Előzmény: bézés (450)
bézés Creative Commons License 2006.07.01 0 0 450
Nem akarok a vitátokba beleszólni,de amit most vettem Gépet annak a Kadee kuplungjához attak drótot,méghozzá nem is kőr hanem téglalp keresztmetszetűt.Természetesen fémdrótot.Lehet ,hogy van műanyag drót is?
Még azt szeretném megkérderzni,hogy mi a véleményetek a Frateschi modellekről?
Előzmény: zorwick (449)
zorwick Creative Commons License 2006.07.01 0 0 449
A KATO-nak vannak ilyenjei, de annak mégsincs drótja...rosszul emlékeztem...bocs. Na szal a KATO-ba nem is lehet rakni drótot. Az az élethűség jegyében készült és műanyag.


Előzmény: etwg (448)
etwg Creative Commons License 2006.07.01 0 0 448

Itt

 

FERKEL

 

 

Van amelyik nem mágneses.

 

Akkor az mire ill. miböl van?

 

Előzmény: zorwick (447)
zorwick Creative Commons License 2006.07.01 0 0 447
Én is a lelógó draótra gondoltam. Van amelyik nem mágneses.

hol is van a képtárad?

Előzmény: etwg (446)
etwg Creative Commons License 2006.07.01 0 0 446

A mozdanyaim listája elég hosszu, valamikor pl. valamennyi MDC Roundhouse, Athearn, Browser stb. mozdony fémtestü volt (az egyik polus a sasszin), de a rézmodellek egyike másika is ilyen. A saját gyártásu mozdonyaimon konzekvensen kerülöm az ilyen megoldást. A mozdonyaim részben fenn  vannak a WEB-en levö képgyüjteményben.

 

A mágneses hatással egyet tisztázni kell. A kupplungnak csak a lelogo karja a vasdrot (ami reagál a mágnesre) minden más lényegtelen milyen anyagbol készül ebböl a szempontbol. Az drotot általában minden kupplungan amugy is vasdrotbol csinálják (ez egyszerübb) - már nem emlékszem, hogy voltak-e olyan klonok amelyiknek nem volt ilyen vasdrotja. (Az ilyen természetesen nem kapcsolhato szét mágnessel)

Előzmény: zorwick (445)
zorwick Creative Commons License 2006.07.01 0 0 445
Milyen modelljeid vannak, amik fémből készültek? - csak kíváncsiskodom:)

Amúgy, nem teljesen igaz, hogy a Kadde és klónjai mind mágnesesek. Van nem mágneses is. Egy két gyártónál az külön fel van tüntetve, hogy "Non-magnetic" kuplungot is árul. Nekem egy van ami teljesen műanyag, egy KATO kocsin, de az nálam cserés Kadee-ra:)
Előzmény: etwg (444)
etwg Creative Commons License 2006.07.01 0 0 444

Minden kupplung (Kadee és klonjai) müködik a mágneses szétkapcsoloval. A különbség inkább a felhasznált rugokban (spirálrugu, müanyagrugo) ill. a megoldás megbizhatoságában van.

 

Èn is a Kadeet szeretem, de miután ezek fémböl vannak, és a modelleim egy része is  (nem potenciálmentes) fémmodell ez gyakran vezethet rövidzárlathoz, igy ilyen modellekre a Henry csatlakozokat szerelem - ma már ezek is tisztességes rugokkal jönnek.

Előzmény: RhB (434)
etwg Creative Commons License 2006.07.01 0 0 443
A Brummi nem árul használt modelleket
Előzmény: bézés (442)
bézés Creative Commons License 2006.06.30 0 0 442
Találtam egy ilyet: www.bahn-austria.at/linkc_ahtm
minden féle modellbolt,hátha árul valamelyik Amcsi vasutat.
A BRUMMI árul használt cuccokat is?
Elfogadható árai vannak?
etwg Creative Commons License 2006.06.30 0 0 441
www.wien.at
Előzmény: zorwick (438)
RhB Creative Commons License 2006.06.30 0 0 440

Tudja valaki a Brummi honlapjának a nevét?Tudum meg kéne néznem a Keresőben

 

Hiába is keresnéd a keresőben, merthogy nincs nekije ilyesmije... Elég érdekes figura, az biztos.

Előzmény: bézés (439)
bézés Creative Commons License 2006.06.30 0 0 439
Tudja valaki a Brummi honlapjának a nevét?Tudum meg kéne néznem a Keresőben ,de most nem érek rá. Köszönöm Csaba
zorwick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 438
Én is akarok menni Bécsbel a Brummihoz! :)

csak mikó??? :)

Kocsival hogy lehet odajutni? Van valami térképe valakinek? Vagy valami on-line Bécs térkép? Mi a pontos címe?

köszi
etwg Creative Commons License 2006.06.29 0 0 437

A Südröl egyenesen mehetsz S-Bahnnal a Wien Nord-ig (Prater, onnan már zu Fuss csak kb. 20 perc.)

Ugyanide metroval is el lehet jutni (Praterstern) a legközelebb a Brummihoz a Táborstrasse villamosok vannak.

Előzmény: bézés (436)
bézés Creative Commons License 2006.06.29 0 0 436
Szia RhB!Köszi az infókat.
A Gépet 89 euróért vettem,postaköltség 17 euró volt,
-A Brumminál milyenek az árak?
Nemrég volt egy ugyanilyen színű BNFS 82ÉS 9 EURÓÉRT,licites,nekem már nem volt több pénzem pedig milyen jól mutatott volna a 2 Gép.
Lehet ,hogy áldozatot hozok és eladok pár Európai modellt.
A Brummit ,hogy lehet megközelíteni,én vonattal tudnék menni,West vagy a Süd Banhofra.
Digitálisra sajnos nincs pénzem,de meg kéne próbálni 1 Startszettel,annak a dekódere is passzol ebbe a Gépbe?
Üdvözöl Csaba
Még arra gondoltam,most rendeznek Balatonfüreden Nemzetközi kiállítást 26-27.-én,jó volna ott látni Amerikai modelleket-Megkérdezem a Vasuttomot mit szól hozzá.
Előzmény: RhB (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!