Keresés

Részletes keresés

N.Jani Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30793

Ha van akácfalavél(idényben), csalán(lehet eltenni szárítva is,- illetve fűzfa, alma, cseresznye, megy lemetszett vesszők, gallyai.

Előzmény: juhosttt (30787)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30792

A takarmánykeveréked szerintem tökéletes. Szokott lenni hirtelen takarmányváltás? A jóddal óvatosan. A zöldet hagyd el, szinte semmit sem nyersz az etetésével, az anyáknak jó ha fiasok. Én már nem adok a kicsiknek. Nem éri meg. Víz meg mindig legyen előttük. Nem lehet, hogy valamelyik gabona rosszminőségű, esetleg penészes, ez is okozhat gondot?!

Jártam úgy, hogy a nyuszkót a ketrec tetejéről raktam vissza! Annyit lehet, hogy jobban bedönteni az etetőrész fölött és így keskenyebb hézagod lesz és önetetőként is alkalmazhatóvá válik.

Előzmény: kerivili (30776)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30791

Nem az íze miatt kell az ecet, hanem a ható anyag miatt. Szóval inkább almaecet mint sima. A sima ecet savasítja a nyulat, ami egyes baktériumoknak kedvez egyeseket elpusztít. Az emberi szervezetet inkább lúgos irányba kell eltolni hogy kevesebb baktérium éljen meg. Nyulaknál nem tudom hogy melyik a kedvezőbb. Régen volt szó róla h ha kissé savas az a jó.

Na de maradjunk az egyszerű ténynél: alma ecetet adj inkább.

Előzmény: mlele (30790)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30790
a fekete az olajnapraforgó nálunk (maroslelén)sokan termelik. a sima ecet nem jó csak az alma?
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30789

Ha már puffadás van akkor a káposztát is hagyd el. A széna jó. Ha éhesek lesznek megeszik a zabot és árpát is...

Én zab hiányában fekete forgót etetek kevés csíkossal keverve. Ha lenne csíkos azt kapnának.

Ha lenne zab azt is...

Ezen kívül lucernát kapnak, de csak mértékkel, mert ebben a ködös időben a lucerna a csürben nem bors száraz a ködös párás idő megnedvesíti.

Az alom nevelő anyák 2-3 naponta kapnak fél cső tengerit az energia pótlás végett. A választásiak, süldők vágók nem kapnak.

Nálam is a tritikálét falnák keményen, de attól nem kapnak, vagy csak nagyon ritkán, ha sietni kell az etetéssel, mert az kéznél van.

 

Amit javaslok:

Add a zabot és árpát. Más szemest ne. Ha megéheznek megeszik... Ha pedig dohos v penészes helyről van, akkor az is lehet h azért nem eszik. A széna mehet ad libitum.

1-2 extra is mehet, pl nyalósó, alma ecetes víz, néha egy kis vitamin ha fussa. Nálam a nyalósó alap, az alma ecetet időnként kapják, a hasas, alom nevelő, és választási nyulaknak is alap h kapják.

Előzmény: mlele (30788)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30788
tisztelt juhosttt!az árpát nem eszik meg se a zabot. te mit etetsz? mit ajánsz? kapnak szénát illetve fejeskáposzta hajat is
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30787

A kokcitól nem puffad fel... A kokci rámegy a belekre, és a májra. De nem a bél, hanem a gyomor puffad fel. Ez szimpla takarmányozási hiba. Korábban írtad, h napi 2x adod a tritikálét. írtad, hogy semmi bajuk... Látod csak hanyagolni kéne! A búza darát is hanyagold, sőt általában a darát is... A nyulnak kell a rágás!

 

Ha kokcidiózisa lenne sovány lenne, nem nőne ha súlyosabb az eset megdöglik.

Kokci ellen a legegyszerűbb a coccifort kúra szerűen, nem folyamatosan!!! Egy idősebb nyulat már nem visz el könnyen a kokci. Ha a választás túléli onnan már csak a takarmányozáson múlik a legtöbb emésztőszervi elhullás.

Előzmény: mlele (30770)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30786

Első fijalásnál megeshet, hogy az anya megöli a kicsiket, vagy nem szoptatja, mivel idegenként kezeli. Ez kb a kezdő nyulak tapasztalatlansága, vagy túl stresszes helyen van a nyúl. Pároztasd fel újra, ha akkor se javul a helyzet akkor kést neki. Az első fijalás nem mindig sikerül a legjobban, erre rá kell számolni.

Előzmény: borsika79 (30784)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30785

A tritikálé nagy mennyiségben fosat, és bele dagad a nyúlba... Vagy hagyd el teljesen, vagy csak nagyon kis mennyiségben add! A búza is csak kis mértékben jó. Az árpa tökéletes, inkább abból szerezz többet, meg zabot, meg napraforgót.

Előzmény: mlele (30782)
borsika79 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30784
Sziasztok.Sok év kihagyás után újra nyulazni kezdten. Ma reggelre megfialt az 1-ik anyanyulam( 7hónapos előhasú). Mivel az odú bejáratánál 1 halott kisnyulat láttam,alapos kézmosás után ovatosan,és felületesen átnéztem az almot. Ma késő délután alaposan át akartam nézni de a maradék kisnyúl(6db) mind halott volt. Nem értem mi történhetett? Talán nem szoptatta meg őket az anya?
figura75 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30783

Köszi de az alap ötlet és méret megvan csak az angolfiokhoz hasolo magasága nincs.

Előzmény: N.Jani (30751)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30782
ha keverem a tritikálét árpával,búzával kiválógatják.itt falun 55ft/kg a tritikáló
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30781

Szia, Zoli!

Köszönöm. Igazán illett volna már megnézni, hogy mi is az, de úgy sem lehet kapni a kőrnyéken. Látod, itt vannak gondjaim a szakkönyvekkel. Dr. Holdas azt írja, hogy jó a rozs bel tartalma miatt a nyúlnak adható, de vigyázni kell, hígítja a bélsarat. Télen jó fűtőértékű. Nagyon nem izgat, hisz úgy sem tartanak rozst, ahol én vásárlok. Érdekesség, nyulaim viszont nem eszik a zabot. Okát nem tudom, a kacsák, libák eszik fel a készletet.

Előzmény: G.Zoli (30780)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30780

Ha már megosztottad velünk ezt a jó kis oldalt :)

 

A tritikálé a búza és a rozs állandósult hibridje. Közepes energia tartalmú, viszont az ivari folyamatokra igen kedvező hatása van. Az abrak keverékbe 20-30%-os arányba keverjük.

A rozs kevésbé alkalmas a nyúl takarmányozására, mert számukra nehezen emészthető. Étrendi hatása rossz, mert frissen etetve megduzzad a gyomorban. Íze kesernyés, ezért a nyuszik nem szívesen fogyasztják. Abraktakarmány keverékben az aránya 10-15%-os legyen. Különösen a baknyulak ivari életére van kedvező hatással, viszont a vemhes nyulakkal ne etessük. Vigyázzunk mert anyarozzsal való fertőzöttsége előfordulhat!!!

Előzmény: japipapi (30777)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30779

Jó kis oldal! Köszi.

Előzmény: japipapi (30771)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30778

ui. Hasznos a 30776 sz. hsz.-t alkalmazd!

 

Előzmény: mlele (30774)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30777

Szia!

Nem nagyon ismerem a trikálét, valami gabona féle, úgy tudom. (Budapesten nem beszerezhető) Szénát adjál nekik bőven, mert bélműködésekhez szükséges a sok rost tartalom. A takarmányt keverd, árpa, napraforgó, kevés rozs, kukorica, zab, búza. Ha így eteted őket, nem lesz bélproblémájuk, hidd el.

Előzmény: mlele (30774)
kerivili Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30776

Szia! Köszi a válaszod! A többieknek is.

Takarmány: kb. 30% árpa, 20 % zab, 30% abrak, 20% kukorica. Ezt keverem össze. Télen cukorrépa, széna. 4-től kb. 8 hetes korukig kapnak tápot. Amióta észrevettem a kokcit, eltelt 5 nap, elhullás nem volt. Almaecet és jódos víz keverékét kapják inni, igaz alig isznak és csak éppenhogy eszegetnek. Reménykedem! Ebből az etetőből nem tud kibújni a kisnyúl? De nagyon jó!

Előzmény: Chezulu (30720)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30775

Szevasz!

Megfogadom tanácsod, pedig a minap én kértem egyik tagtársunkat, hogy ne töröljön, talán gondolkodsz, és okoskodásod lejjebb veszed. Tévedtem. Igaz, a bikád nem köszön, de amikor hazajön a legelőről, és bemegy a portára, elbőgi magát! Igaz, az állat, ösztönösen "köszön". Te ember vagy és tudatosan nem köszönsz. Na, itt a vége, e topicban Téged többet nem látlak. Nagyon burgis vagy!

Előzmény: juhosttt (30773)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30774
rendszeresen takarítva van.szalma van alattuk egyesével külön vannak.napi 2x kapnak tritikálét és friss vizet kapnak
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30773

Te fényezed magad, nem én... Az, hogy én próbálok művelődni és átadni a tudást a fórumon az nem fényezés. A nyúl tartás nem követeli meg, hogy mindent tudjon valaki, hogy jó nyulai legyenek... Egy korrekt tartással nagyon jó egyedeket lehet tartani. Az, hogy én kicsit több infót gyűjtök neked szúrja csak a csőröd. Lehet más szívesen olvassa. Ne hidd hogy az egész fórum csak a Te példád követi, hogy amit írok az felesleges. Ha úgy érzed felesleges kapcsold ki h ne lásd a hsz-eim, és akkor nem offolsz és kényszerítesz engem is offolásra...

Továbbra is kiállok a dolgaim mellett, ha pedig valaki kézzel foghatóan bizonyítja hogy hülyeséget írtam akkor megköszönöm és örülök neki...

Előzmény: japipapi (30763)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30772

Tekintettel h évek óta itt vagyok, az évek óta itt lévő embereknek nem köszönök mindig, fórum másabb mint egy személyes találkozás. Lehet a kutya se olvassa el, lehet mindenki...

Ha egy idegen fórumra megyek ahova sose vagy évente 1 hsz-t írok akkor köszönök. Ezzel a köszönős témát le is zártam, mindenki képzelje oda, hogy köszönök. Én úgy adom meg a tiszteletet, hogy próbálok segíteni, hasznos tanácsot adni. Az, hogy egyesek nézeteivel ellenkezik, az már más kérdés...

A bika nem szokott köszönni...

Nem szoktam megsértődni, de ha mutatsz egy hsz-t amiben megsértődem vissza vonom.

A tirpákról meg nem mondok semmit, tudod a személyeskedés nagyobb inteligencia szint mutató (de a szint lefele megy), mint az, hogy egyesek szerint okoskodok...

Előzmény: japipapi (30761)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30771

Szia!

Könnyen lehet, ha nem tartod elég tisztán őket, vagy valamilyen parazitát szeddtél össze nekik. Javaslom olvasgasd:http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

Előzmény: mlele (30770)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30770
azt mondja a szomszéd hogy kokcidozistól puffadt.az mitől van? mit lehet tenni?
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30769

Az első két képen Thüringiai színű van ,ha jól tudom.Szoktak lenni sárgák is azok valamivel világosabbak.Kb 6-7 kg között lesznek kifejletten a nőstények.az alomban 2 ilyen van és mindkettő nőstény valószínű ,hogy meghagyom mindkettőt ,de még meggondolom.

Előzmény: Jency76 (30755)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30768
kösz a segitséget.elfelejtettem írni h ez egy másik nyúl.3anya és 1bak az állomány.
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30767
kösz a segitséget.elfelejtettem írni h ez egy másik nyúl.3anya és 1bak az állomány.kezdetnek elég
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30766

Szia!

Nemrég azt írtad, hogy nyulad fészket csinált, 32 napja párzott és nem fialt. Most azt írod, "fel van puffadva és nem eszik". Nézd már meg finoman a hasát, hogy nem érzel kis mocorgós dudorokat? Lehet elszámoltad magad, most készül fialni, akkor nem eszik.

Előzmény: mlele (30760)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30765

Szia!

Igazságod lehet.

Az enyémek ilyenek:

   

Az apa német óriás és a anya német lepke. Mondják ebből lesz a német tarka. Van ugyan ilyen barna színben. Nem tudom , hogy mi az igazság, pörköltbe, kolbászba nekem tök mindegy.  

Előzmény: pockorocki (30759)
japipapi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30764

Szia!

Ebben viszont Neked van igazat, azzal a megjegyzésemmel, hogy alapvetően a természetes nyulak még nemigen változtak genetikailag, a szakemberek mind ugyan az írják könyveikben, csak más a rendezés. Keress rá pl. dr. Holdas könyveire, más a küllem, más az kiadás éve, egyrészt el hagy, másban bővít, de az egész, ám blokk ugyan az. Több a kép, színesebb, jobb a papír minősége, de ez fontos? 6 könyven is tartalmilag ugyan az, akkor minek? Az írónak jó üzlet.

Előzmény: nyúlelemér (30752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!