Keresés

Részletes keresés

Pulguinha Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1498

Köszönöm a tippet. Megnézném de semmit nem hoz az oldal :)

A megírt értékhatárhoz akkor az az előbbi electroluxot javaslod ár/érték arányban ha jól értem.

Előzmény: interlevin (1486)
Sanyi_72 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1497

Igen, én is a hozzászólásokból okoskodtam ki, hogy nem lehet rossz választás. Valamint nyomós érv volt, hogy 5 év garival, ingyenes házhozszállitással + ajándékutalvánnyal kaptam meg. Annyira friss, hogy ma délután fogják kiszállítani.

Előzmény: interlevin (1496)
interlevin Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1496

Nekem rozsdamentesben van ugyanez, ha olvastad a többi hozzászólást sokan javasoljuk Most Media Marktban szerintem 5 év garival, ingyenes házhozszállitással + ajándékkal árulják, hacsak nem járt még le:)

Előzmény: Sanyi_72 (1495)
Sanyi_72 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1495

Sziasztok!

 

17 év után megérett a cserére Zanussi-Lehel kombi hűtőnk. Fogyasztása már elérte a napi 2,5 kWh -t. Ezt választottuk helyette: http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/low-freezer/RB29FSRNDWW/EF. Reméljük nem bánjuk meg.

besike75 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1494

Nem szántam kioktatásnak, elnézést, ha így csapódott le!

 

Az általad felsoroltakat így kapásból nem tudom, de nem is írogatok Róluk se így, se úgy...

Előzmény: bankfan (1491)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.06.24 0 0 1493

Biztos jó az a mérő mert ezt a fogyit felezni kéne,és ennyit tuti nem dob rá a meleg,mint irtam nekem semmivel nem nöt a fogyasztás.

persze lehet nem a Te hanem az én mérőm a rossz:)

Nem próbáltad más készülék fogyastását is mérni,amiröl tudod,hogy mennyi a fogyasztása? pl, ajszárító vagy porszívó?

Előzmény: bankfan (1491)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.06.24 0 0 1492

Aggódni annyira nem aggódtam mert hűt rendesen és a fogyasztása sem nőt,sőt minimáliasan csökkent:)

Egyébként már tegnap kezdett visszaállni (27-28fok) ma meg már végig ugy ment mint a kánikula elött. kiváncsian várom a köv. kánikulát:)

fagyi 17 a hűtő rész 5.

Előzmény: interlevin (1489)
bankfan Creative Commons License 2013.06.24 0 0 1491

Igen. Egy kicsit megfogott ez a hetedik osztályos, enyhén kioktató szöveg. (eszembe jutott, hogy kapcsiból elmondod-e mikor volt a szatmári béke és ki volt Pállfy és Károlyi :) ha jól gondolom, ez is hetedikes anyag - és ha legalább 40+ éves vagy)

 

 

más...

Az új samu fogyasztása a horror melegben nagyjából havi 2300Ft körül alakult. Ez kevesebb egy ezressel, mint a régebbi Siemens fogyija, de én legalább 2eFt csökkenést várok. Mérek tovább és majd kiderül, hogy a konszolidáltabb időjárás mennyit javít a számon.

 

Előzmény: besike75 (1485)
interlevin Creative Commons License 2013.06.23 0 0 1490

Ezeknek a márkáknak még márkaboltjuk sincs, csak olcsó outletekben kaphatók. Ha ennyi van rá akkor nincs mit tenni, de szerintem fagyasztót nem két évre veszel. Olyat válassz, aminek van márkaboltja és természetesen megbizható szervize! Persze ez csak egy vélemény.

Előzmény: wheeldave (1488)
interlevin Creative Commons License 2013.06.23 0 0 1489

Nekem nincs gondom vele, jobban izzad:) szegényke mint rendesen de teszi a dolgát. Biztos, hogy ilyenkor többet dolgozik, nálam is 30 fok van a lakásban, mi sem működünk ilyenkor normálisan hát még szegény gép. Szerintem mielőtt elkezdenél aggódni várd meg még egy kicsit lemegy a hőmérséklet és ha akkor is csinálja akkor kezdj aggódni. Egyébként hányason van a fagyasztód?

 

Előzmény: ANONYMOUS (1487)
wheeldave Creative Commons License 2013.06.22 0 0 1488

Sziasztok!

Fagyasztót szeretnék venni. Szekrény kiépítés, max 55cm széles. Kicsit gondban vagyok az általam ismeretlen márkákkal. Először kinéztem egy Bekot, arról még hallottam véleményeket pro és kontra. De most belefutottam PKM, HANSEATIC ill. TotalFrost márkákba. Ezekről tud valaki valamit? Nincs esetleg valami táblázat, vagy ilyesmi valahol?

Köszi előre is!

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.06.21 0 0 1487

Samu RB-s kollégáktól kérdezném,hogy ezekben a durva napokban,hogy megy a gép?

 

Nálunk pár napja átállt olyan üzemmódra/vagy beszart:)/,hogy a szokásosnál is többet megy tuti 2-3 óránál többet nem áll,viszont amikor megy annak a nagyrészében szépen elmolyol 20-25 wattos fogyival,ez fele a szokásosnak.Az "olvasztást" is szépen megcsinlja,általában utána megy 50wattos fogyasztásal.Most kezdtem el mérni,de az biztos,hogy minden keményre van fagyva,kivéve pár kilo hus ami napközben került bele,de már azt sem lehet összenyomni.

 

interlevin Creative Commons License 2013.06.20 0 0 1486

Igen jobb mint a Zanussi, de ha lenne még egy kis plusz rá forintban, én javaslom a Samsung no-frostost ezt: http://www.mediamarkt.hu/mcs/shop/samsung_nf.html 5 év garancia, ingyen házhozszállitás, ráadásul no-frost és gyönyörű, 10 év gari a kompresszorra és kb. 280 kW az éves fogyasztás. A költséghatár miatt javasoltam a másikat, bár hasonló sima hűtő a Samsiban is van, de arra nem ennyi a gari és nincs akció.

Előzmény: Pulguinha (1483)
besike75 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 1485

Ez jó! Látom ezt a kW, kWh kérdést nagyon átérzed:)))

 

 

Előzmény: bankfan (1484)
bankfan Creative Commons License 2013.06.20 0 0 1484

~45Ft/kwh :)

Előzmény: Pulguinha (1483)
Pulguinha Creative Commons License 2013.06.19 0 0 1483

Köszönöm:) Szép is, olcsó is. Megkérdezhetem mi alapján javaslod?

 

Itt azt írja: Éves energia fogyasztás (kW/h)305. Tudom névleges, de gondolom nemzetközi szabvály szeritn mérik. Ha egy A++ hűtőnél 270-et írnak az éves szinten Ft-ban mekkora különbség?

 

Electroluxról mik a tapasztalatok? (Ahogy visszanéztem, Te is és többen is a Samukat dícséritek).

Előzmény: interlevin (1482)
interlevin Creative Commons License 2013.06.18 0 0 1482
Előzmény: Pulguinha (1477)
interlevin Creative Commons License 2013.06.18 0 0 1481

Nekem is meg kellett volna forditani az ajtót, de olyan bonyolultnak tűnt, hogy inkább hagytam, ezek szerint jól tettem:)

Előzmény: bankfan (1478)
interlevin Creative Commons License 2013.06.18 0 0 1480

A termosztátot kicsit alacsonyabb hőfokra kéne venni, talán ez megoldás.

Ha bekapcsol a kompresszor annak van hangja, ha napközben is zavaró és erősen hallod, akkor van csak gond, és ha zörög.

Előzmény: maicimackó (1479)
maicimackó Creative Commons License 2013.06.18 0 0 1479

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nem ez a jó fórum, de hátha tud valaki segíteni.

A hétvégén jött meg az új hűtőnk, kombinált alul fagyasztós. Három jelenséget vettünk észre, amiről nem tudom, hogy mennyire normális.

 

1, a hangja néha olyan mintha egy nagyon hangos szúnyog zümmögne, elég zavaró

2, a hűtő része folyamatosan be van párásodva

3, a hűtő hátsó falán a vízcseppek megvannak fagyva

 

Ja, egyébként nem tudom mennyire számít, de ez egy bosch készülék.

 

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

bankfan Creative Commons License 2013.06.18 0 0 1478

Tegnap megjött a herkentyű. Jól néz ki (pláne az előző 15 éveshez képest. Amin kiakadtam, hogy az ajtó átfordítás kb egy órát vett igénybe. Ráadásil ennyi biszbaszt hogy tudtak egy ajtóba beépíteni... Az előző siemenst tényleg néhány csavarral megfordítottam anno. Emlékeim szerint egy csavarhúzóval. Ide meg kétféle csavarhúzó, 11-es villáskulcs, 8-as dugó kulcs. Szóval azért ez nem német :) Ma kedves feleségem kitakarítja és este üzembehelyezzük. Aztán jön a nagy fogyasztás teszt (amit természetesen kwh-ban fogok megírni :))

Előzmény: interlevin (1468)
Pulguinha Creative Commons License 2013.06.17 0 0 1477

Szia,

Köszönöm, köszönjük a segítséget :)

Max. 115.000 Ft-ot (extra maxxxx 120.000 Ft) szánunk hűtőre.

Amilyet keresünk:

- mivel jó magam kissé alacsony vagyok, így a hűtő ideális magasság a 175 cm

- alulfagyasztós (hogy ne kelljen hajolgatni)

- alacsony fogyasztás

- megbízható működés

- CSENDES :)

 

Persze lehet mindegyik kívánság nem teljesülhet, de kompromisszum készek vagyunk :)

Tudsz ajánlani? :)

Előzmény: interlevin (1471)
interlevin Creative Commons License 2013.06.17 0 0 1476

Próbáld meg a mi szervizünket, kedvesek és jók: Hűtőcentrum (remélem budapesti vagy)

322-0408. Sok sikert:)

Előzmény: kisnyuli (1475)
kisnyuli Creative Commons License 2013.06.17 0 0 1475

Sziasztok!

 

Tudnátok esetleg megbízható hűtőgép szervizt javasolni? Úgy néz ki tönkrement a hétéves Electrolux alulfagyasztós hűtőnk - már 11 fok van benne :(  és elképesztő de megolvadt a lámpája körül a burkolat!!!!!

(fel vagyok dúlva, nem volt olcsó darab és ráadásul a legmelebb időben kezd kipurcanni)

 

Örömmel venném, ha valaki akinek volt jó tapasztalata szerelővel segítene az elérhetőségével.

Köszönöm előre is

bankfan Creative Commons License 2013.06.14 0 0 1474

jaaa hogy lemaradt a h a kwh végéről! hát ebben viszont csúnyán igazad van. szóval 7. osztály ide vagy oda kw-t írtam kwh helyett. elnézést ha nem volt érthető!!!! ;)

Előzmény: besike75 (1472)
bankfan Creative Commons License 2013.06.14 0 0 1473

?boccs de szerintem te keversz valamit.

annyit írtak a hűtőre, hogy mittoménmilyen szabvány szerint 160w-t fogyaszt. nem tudtam, hogy ebből hogyan csináljak kwh-t. Interlevin meg is mondta, hogy pusztán a működés idejével kell szorozni. azt hiszem, hogy amit írsz azt többé-kevésbé tudom. hogy illeszkedjek a hozzászólásodhoz: figyeljünk mááá oda :)

Előzmény: besike75 (1472)
besike75 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 1472

Egy kis pontosítás:

 

A teljesítmény pillanatnyi érték (pl: kW-ban megadva), az energia (energiafogyasztás) pedig a teljesítmény szorzata valamilyen idő mennyiséggel (pl: órával (h) azaz kWh).

 

Ezeket ne keverjük már, csupán azért is zavaró, mert talán ált. iskola 7. osztályos a fizika tananyag...

Előzmény: bankfan (1457)
interlevin Creative Commons License 2013.06.14 0 0 1471

Kedves Pulguihna! Köszi és örülök, hogy visszakapod a pénzed, nálunk főleg kereskedelmi gépek vannak, de szivesen segitek, ha megirod milyen nagyságú gépet szeretnél küldök pár ötletet, mert azért van egy kapcsolatunk egy jó nagykerrel, ott szoktak lenni exportra menő gépek is hátha megtetszik valamelyik. egyébként link: www.kereskedelmihuto.hu

Itt hasznos hűtős dolgokat is olvashatsz:)

Előzmény: Pulguinha (1470)
Pulguinha Creative Commons License 2013.06.13 0 0 1470

Kedves interlevin :)

Korábban írtál nekem linket, ami hozzátok/az üzletetekhez vezet.

Azóta elfejetettem megkérdezni, hogy ott hol találni otthoni használatra szánt hűtőt? Csak nagyteljesítményűeket láttam :) (még várjuk egyébként a gyártó visszajelzését a vénzvisszafizetésre. a csere papírt megkaptuk másodszor is -gyári hiba okán-, amire első körben a gyártó javítást ajánlott...viccesek. még a csere se érdekel az előzmények után, nem hogy a javítás!!! :) )

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.06.13 0 0 1469

Jól ránk sozták 2+2 évvel,most meg már 5év,lehet kevesen vitték:)

Előzmény: interlevin (1468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!