Keresés

Részletes keresés

hbummm Creative Commons License 2013.09.19 0 0 7231

Gehpard te a magad orvosa vagy, egy pozitív jelenség, amihez igen nagy akaraterőre, van szükség ebben a szeretetlen, rohanó,világban. A hoz főképpen hogy letudjuk küzdeni a stresszet. De jó neked,adhatnál nekem is kölcsön egy kis erőt.Most olyan el esetnek érzem magam.Olyan üresnek,nem tudok örülni semminek.Csak bámulok magam elé,talán hiányzik az életemből valami,nem is tudom ezt az érzést leírni.Most felerősödtek, a reflux tünetek. Szerintem az időjárás is közre játszik benne. De küzdök figyelem elterelésképpen,korán felkelek s futok,s jól érzem magam tőle egy ideig. Köszi hogy le írhatom a bajaimat.

Előzmény: ghepard (7227)
hbummm Creative Commons License 2013.09.19 0 0 7230

Milyen szép ez a kép,s az utca amit lefestett,oly megnyugtató. Ha lehet tegyél már fel ilyen szép utca képeket, szeretem őket csodálni. Köszönöm Hbummm

Előzmény: Törölt nick (7228)
hbummm Creative Commons License 2013.09.19 0 0 7229

Szia Gehpard  ez érdekes Ha valaki receptre kapható gyógyszereket grépfrúlével együtt fogyaszt,az növelhetia mellékhatások kockázatát,néhány esetben pedig súlyos reakciókat idézhet elő,ilyen gyógyszerek a koleszterinszint-csökkentő gyógyszerek, magas vérnyomás csökkentésére készült gyógyszerek,amely kalciumcsatorna-gátlókként is ismertek,valamint bizonyosfajta nyugtatók. Érdekes azonban,hogy nem minden embernélvált ki kedvezőtlen reakciókat  ez a társítás,és nem is okoz mindenféle grépfrútlé problémákat.Ha gyógyszereket szed ,és egyben grépfrútlét is iszik, akkor jobb,ha megkérdezi a gyógyszerészt a lehetséges kölcsönhatásokról.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.19 0 0 7228

Wassily Kandinsky 1903-ban IGY látta a valóságot. Elszakadt a formáktól, látszólag mindentől, s lefestette azt, amit benne ez az utcakép keltett. Kellő távolságból, megfelelő

vevőkészülékkel pontosabb képet kaphatunk egy 110 évvel ezelőtti utcáról, mint ha lefotózták volna. Miért? Mert a képben benne van a föstő személyisége, életről alkotott VALLÁSA....

Micsoda merészség kellett akkor egy ilyen megközelítéshez...? S miféle merészség, másfelől befogadókészség kell ahhoz, hogy a bennünket megtámadó kórságok okait ne csak jelenség szinten, s közvetlen oksági alapon kutassuk, hanem - KICSIT TÁVOLABBRÓL... 

ghepard Creative Commons License 2013.09.19 0 0 7227

Én sok mindent szeretek és jóízűen megis eszek, a csokit is, a süteményt is, meg a zödséget, gyümölcsöt is. Jelenleg nem kell azon rágódnom, hogy mit szzabadna és mit nem szabadna megennem, hogy ne legyen problémám belőle..... Szerintem is fontos, hogy az ember saját immunrendszere legyen erős és tudjon védekezni. Ha műúton segítünk, akkor a test nem tudja megtanulni - hogyan is. Az kb olyan, mikor egy tanuló kap feladatot, nem tudja megoldani, de ellesi a megoldást és így jó jegyet kap érte. A jó jegy megvan, de még mindig nem tudja, hogy azt a feladatot hogyan kell megoldani.......

Előzmény: hbummm (7225)
ghepard Creative Commons License 2013.09.19 0 0 7226

S nemcsak a munkahelyen, hanem mindenhol ki van téve az ember a stressznek. Tehát fontos lehet, hogyan kezeli azt az ember. Ez például nem kerüli el az orvosokat sem. Az ember azt várná, hogy mivel sokat tudnak a test működéséről, talán jóval hosszabb az átlagéletkor náluk. De olvastam már olyan statisztikákat, hogy ez nem így van és jó pár évvel alacsonyabb az átlagéletkoruk, mint mondjuk az országos átlag....... 

Előzmény: hbummm (7224)
hbummm Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7225

A reflux betegeknek a csokoládéevés köztudottan,nem tesz jót.De mégis vannak, egészségvédő hatásai. Nos, a csokoládéban polifenol van,melyet a kakaó tartalmaz,és ez gátolja az érelmeszesedés és a rák kialakulását.Ezen felül a csoki állítólag hatékony az immunrendszer szabályozásában,és segít a szervezetnek kiheverni a stressz hatásait. A kiválló minőségű csokoládék a legjobbak,melyek jócskán tartalamaz -nak kakaóbabot,viszont kevés cukor és zsiradék felhasználásával készülnek. Azonban  nagyon fontos, azoknak a zöld, és sárga zöldségegnek,valamint fehérjéknek, a fogyasztása,mely a szervezet számára szükséges polifenolok  különböző fajtáit tartalmazzák.

Előzmény: hbummm (7224)
hbummm Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7224

Szia Gehpard, A munkahelyen......a szorongás, a kiégettség és  a debresszió terjedése megfékezhetetlen.Nagy-Britanniában minden 10 alkalmazott közül 3 lelki problémákat él át,az Egyesült Államokban pedig állítólag minden tizedik dolgozó szenved klinikai depreszióban.Németországban a nyugdíjkorhatár alatt nyugdíjba vonulók közel közel 7 százaléka a depreszió miatt teszi ezt meg.Finnországban a munkaerőnek több mint fele szenved stresszel összefüggésbe hozható tünetektől.A beszámoló arra figyelmezetet hogy 2020-ra. munkaidő veszteség elsődleges oka nem a balesetek, s az AIDS és az erőszak lessz,hanem a STRESSZ ÉS A MENTÁLIS zavarok. szia Hbummm.

Előzmény: ghepard (7211)
hbummm Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7223

Egyetértek befejeztem.Elnézést a micimackós,hülyeségért.Igen ez egy fórum,nem pedig egy kabaré,szintere.Én nem társat keresek,hisz nekem már van. S ha keresnék is nem itt keresném.  Még egyszer bocsi, nincs harag. Hbummm.

Előzmény: Törölt nick (7222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7222

Kedves vagy Hbummm, csak hát én komoly kapcsolatban élek, s ha igy cicázunk egymással, akkor lelkifurdancsom támad. Arról nem is szólva, hogy Te házas-asszony vagy, ami ráadásul tovább bonyolítja az ügyet. S akkor még nem beszéltem a szigorú nick-társakról, akik szót emelnek a moderátoroknál, hogy a fórumot nem a REFLUX kutatására használjuk, hanem egyfajta társkereső-ismerkedő jelleggel. Igyhát javaslom, hagyjuk a Micimackót meg Kisherceget, jobb hijján. Egyetértöl???

Előzmény: hbummm (7221)
hbummm Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7221

Jó sokáig fent voltál,mit csináltál addig.Nem tudtál aludni, vagy valamin elmélkedtél, pl azon hogy Hbummm a létrehozód,ezen ostoba nick ügyben.Ugye ezt nem gondolod komolyan.Szeretettel Hbummm.

Előzmény: Törölt nick (7219)
hbummm Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7220

Malcsik 123 vége a viccnek,ez a Rouke,fiatal korában igen jó képű,férfi volt.Mostanság,a túlplasztikázott arc, talán az teszi őt olyan műnek.De azért így sem csúnya.És gratulálok neked,ezen autós szerepedhez.Most már egy mesécskét,a kishercegről,altatónak elfogadnék tőlle.Talán a refluxszom is meggyógyúlna azonnal.Szépnapot- kívánok  Hbummm.

Előzmény: Törölt nick (7219)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.18 0 0 7219

Tralla-lalla-la, prütty-prütty-prütty..... Megyek a pagonyba....:)

Előzmény: hbummm (7218)
hbummm Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7218

Ez a fórum lehetőséget nyújt számomra,hogy jobban megimerjem  az embereket.Kösztük Malcsik 123-mat,a kisherceget,ki micimackó ano iker párja.S magasztos gondolatait,amit én úgy fogok fel,mintha egy értékes gyémánt lenne a kezemben,és lassan forgatnám,hogy minden oldalát megismerjem.Ano Hbummm

Előzmény: Törölt nick (7215)
hbummm Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7217

Nahát iz igen, ez a vak bácsi,nem is olyan rossz.Csak egy bajom van vele,túl feszes a bőre,talán kivasalták,vagy mi.S gratulálok,szóval te egy sztár vagy,ezen kicsiny hazánkban nos ez igen.Most már nem félnék a csúnya bácsitól,ha elmesélné nekem a kisherceget,nem a micimackót.Hbummm.

Előzmény: Törölt nick (7215)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7216

Ja, a filmben mály drámai alakitást nyújt egy kiürült, drogos és szexista figuráról, aki magányos és céltalanul éli életét, míg a végén....szerepel másik kedvencem is benne:Jason Schwartzman, aki hordozza őt egy xar Volvon,agyonpörgetve mégis hűségesen, no  meg  John Leguizamo (http://en.wikipedia.org/wiki/John_Leguizamo), akit szintén nagyra tartok a Romeo és Julia óta....

Sokat filóztam, hogy egy ilyen életvitel mellett egy ilyen züllött életet élő figurát nem talált-e meg a reflux...aztán arra jutottam, hogy azért nem, ha nem, mert qrvára a hajlamai szerint él, s bár messziről nézve szánalmas az élete, belülről nincsenek korlátai, s nem irányitják őt társadalmi elvárások, kötelmek....nemde?:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7215

Kössz az elismerést Hbummm...amit irtál jobb már nem is lehet, tartsd ezt a tempót:))) A Micimackónál jobb a Kisherceg, s imádolom Rourke-val a Spun c filmet, emitt egy kis trailer. (egyébként nem keresett azóta, de jön majd, s lesz egy kis alkalmi munkám, amikor autóval közlekedik a városban, helyettesithetem...)

 

Előzmény: hbummm (7213)
hbummm Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7214

Szia Gehpard örülök hogy itt vagy, köszönöm szépen a válaszokat, s a tanácsaidat megfogadom.S örülök hogy jól vagy. Hbummm.

Előzmény: ghepard (7211)
hbummm Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7213

Micsoda szép,és bölcs szavak ezek,ezen gyönyörű megfogalmazásban . Sajnálom hogy az a csúnya vak bácsi, nem mondott,egy mesét a micimackóról. Pedig szivesen halgattam volna tőlle azt,hogy micimackó,s Hbummm  egy ikerpár. szép napot. Tanár úr ezen,írásomban hány hibát vélt felfedezni.Köszönettel-s szeretettel.Hbumm.

Előzmény: Törölt nick (7186)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7212

Bölcs szavak......

Előzmény: Törölt nick (7182)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7211

Na, szinte látni, hogy egy kicsit megkönnyebbültél........

Előzmény: hbummm (7171)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7210

Mondjuk, ha valami lekerült a tüdőbe, akkor az nagyon bekavarhat. Elég icipici idegen dolog is...... 

Előzmény: Törölt nick (7168)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7209

Szerintem minden egy kicsit hat rád is meg mindenkire. Nem a betegségről kell állandóan beszélni, hanem inkább az okokról, meg hogy hogyan kerüld el. Akkor jobban meg tud nyugodni az ember, ha másról is megy a duma, főleg, ha segítségével jobb működésre lehet bírni a testet, így a gyomor  körüli dolgokat is.......

Előzmény: ibolya111 (7162)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7208

Egyik se jó, a másik se jó. Ha még ha valaki mindkettőt beveti - adott, hogy bizonyos dolgokat nem kerül el........

Előzmény: hbummm (7159)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7207

Ne vedd fel, ez Őket minősíti, nem Téged. Mások hülyeségeiért nem szabad magadat is felturbózni, már csak a reflux miatt is. Ha ezt megtanulod, sokkal kevesebb esélye lesz a refluxnak.....

 

Már többen írtak nekem mailt is, hogy menjek a facebookra, de nincs szándékomban és úgy néz ki, hogy nem is lesz. Itt is folyik a dumcsi, egyre lazább a légkör, oldódnak a dolgok - ez jó hatással lesz mindenki refluxjára..........

Előzmény: hbummm (7158)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7206

Na, akkor az biztos nem tett jól lelkileg - és innentől talán sok minden lassan borult a testedben is. Rengeteg mozgást lehet csinálni szinte rokkant állapotban is. Szerintem még a tolószékbe kerülők is elérhetnek sok mindent, de Te még nem vagy ott. Úgy kell csinálni a dolgokat, hogy ne tegyenek tönkre...... Én sok gyakorlással elértem, hogy olyan gyors icipici mozgásokra vagyok képes, amiket még egy csúnya derékfájással is meg lehet csinálni.  Hát, ha nem tartod hobbyszinten, akor megint kinyírsz magadon valamit......

Előzmény: Törölt nick (7201)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7205

Bizony az, azt kell mondjam hogy sok szempontból az. Vegyük csak azt, hogy gond volt a melóban olyan 3 hetet kivenni egyfolytában. Sok a konbferencia, ahova mennek kollégáim és ha szabin vagyok, nem segíthetek. Vagy 20 éve vezettem be. Nincs lóvé arra, hogy elmenjünk valahova a feleségemmel hosszabb időre. Így mindenki mindenhol tudja, hogy így szabizok - ebből már hoszú éveken át semmi gond és stressz nincs sehol. S nekem is jó, mert ezt a ritmust könnyű felvenni és aztán zökkenőmentesen befejezni..... Mindenre van rengeteg idő - pedig ugyanannyi van ugyebár......

 

Persze lehet éjjel is mindent csinálni - de én egyet csinálok éjjel - alszom. Több okból is...... A forgalmat én is kerülöm, már hajnali 4 órakor fent vagyok - persze már korán ágyban vagyok.....

Előzmény: Törölt nick (7199)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7204

Véletlenül én is láttam Vele egy ilyen filmet, egész gusztustalan volt Őt látni ilyen szerepben.......

Előzmény: Törölt nick (7197)
ghepard Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7203

:)))

 

Nem látom a fehér zoknit, meg  a szandált......... :))

 

Hát igen, ha jól tudod irányítani magad, akkor nem lesz a plafonom az ember a másik piszkálásától stb......

 

Előzmény: Törölt nick (7196)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7202

Na jó, de nem hiszem, hogy Mickey bácsin az élet hagyta a teknősbéka-sapkát, a sapkára biggyesztett béna szemüveget, a latex nadrágot bőrdzsekivel (atyaég) és legfőképpen a borzalmasan elbénázott ajakfeltöltések és a többi plasztikai műtét sem az élet műve.

Előzmény: Törölt nick (7200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!