Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2002.12.11 0 0 522
Taktika: akkor kérd meg, hogy szerezzen oltóanyagot FIP ellen, mert Te oltatni szeretnél nála mondjuk 2 hét múlva. Oszt majd a patikusnál szembesül a magyar valósággal...

ÜdV

Előzmény: eMM (521)
eMM Creative Commons License 2002.12.11 0 0 521
kár hogy egyelőre csak olyan lódoktor van aki tüvel akar oltani FIP-re.
Előzmény: Antisystem (519)
orbi Creative Commons License 2002.12.11 0 0 520
eMM: Bocs, de csak félig van igazad, ugyanis a teljes mondata így hangzott: BÁR ELVEIMMEL ELLENKEZIK ILYET MONDANI, de akkor SzVSz tényleg keress egy másik dokit. Ez igy ugyebár elég fura... de a magyarázata korrekt és így már egy magamfajta szőke nő is érti. :))

A "FIP csepegtetésre mondta hogy csinálja inkább a doki."-t pedig nem tudom mire mondod. Ha arra a mondatrészemre gondolsz, hogy "minden apróságért más orvoshoz szaladjunk": mint exeü. dolgozó Antisystem is biztos találkozott olyan beteggel aki - kis túlzással - havonta váltogatja az orvosait. Ez az aminek ellene vagyok, mert egy idő után ez csak rosszabb, mintha egy, nem túl jó de nem is nagyon rossz orvosnál maradunk.

Előzmény: eMM (518)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.11 0 0 519
Szia eMM!

Félreértés ne essék, ha távolság vagy egyéb probléma akadályoz, akkor csepegtesd magad nyugodtan szerintem - ez lényegesen jobb alternatíva, mint nem oltani. Így csak olyan ludoctore kell, aki kiírja/beszerzi az oltóanyagot.

ÜdV

Előzmény: eMM (518)
eMM Creative Commons License 2002.12.11 0 0 518
orbi!
Antysistem javasolta alani hogy váltsak dokit :)

FIP csepegtetésre mondta hogy csinálja inkább a doki.
Majd ha találok olyant aki nem oltani akar a FIP ellen haneMM csepegtetni.

Előzmény: orbi (516)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.11 0 0 517
Szia Orbi!

Természetesen nem az ellenkezik elveimmel, hogy bárki is orvost váltson, hanem, hogy bármely vitában csak az egyik fél meghallgatása után mondjak publikus véleményt.
De úgy tűnik, ebben a kérdésben lehet...

ÜdV

Előzmény: orbi (516)
orbi Creative Commons License 2002.12.11 0 0 516
MOKA: Most olvasom... nagyon sajnálom. Próbáld ki vele az RC babycat34-et, az nagyon kicsi szemű, tulajdonképp rágnia se kell vagy áztasd be a szárazat.

Antisystem: Mennyiben ellenkezik az elveiddel, hogy eMM orvost váltson? Félreértés ne essék: általában ellene vagyok, hogy minden apróságért más orvoshoz szaladjunk, de szerintem nála már elég régóta tart a bizalmatlanság és saját tapasztalatom szerint az esetek nagy többségében nem véletlenül válunk bizalmatlanná..

Antisystem Creative Commons License 2002.12.11 0 0 515
Szia szuszmók!

Kételyeim persze nekem is vannak dolgokkal, de a kérdés az, hogy az ember tud-e jobbat...
Szerinted?

ÜdV

Előzmény: szuszmok (513)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.11 0 0 514
Szia eMM!

Nem, általában az orvos csepegtet...
Persze valóban tudsz Te is, de hát adassék meg a császárnak, ami a császáré, én is kedvenc állatorvosommal oltatok - aki már túl van a 80. évén, Isten éltesse - pedig ölég jól tudok injekciót adni, meg betegségek miatt szoktam is. :-)))
A veszettség-oltással együtadás SzVSZ a lehet de nem ajánlott kategória.

ÜdV

Előzmény: eMM (512)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.11 0 0 513
Nem vitatkozom..Én nem vagyok állatorvos, csak vannak kételyeim ezzel az egész FIP-dologgal (betegség diagnosztizálása, tesztek pontatlansága, oltás abszolút hetékonysága) kapcsolatban. Köszi az infot.
Előzmény: Antisystem (511)
eMM Creative Commons License 2002.12.11 0 0 512
És akkor a FIP oltásnak mi a menete?
Odaadja a doki a cseppekket jó pénzér, én meg belecsöpögtetem az orrába 2X?
Merhogy vinnék még két macsot veszettségre és ugye akkor együt gondolom nem lehet FIP.
Na most ha csak csöpögtetni kell azt én is tudok, nem kell hozzá orvos.
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 511
Leukózis-pozitív macskát valóban nem szokás oltani leukózis ellen, mert értelmetlen, sőt adott esetben ártalmas. De ez nem egy ökölszabály minden oltásra, pl. a szabin cseppet (emlékszel?:-)) lehet fertőzöttnek is adni. Úgy tűnik a Primucell-t is, ártani nem fog.
(A leírása szószerint "Nem okozott betegséget olyan macskákban se, amelyek fertőzöttek voltak a macskaleukózis vírusával, ...továbbá FIP fertőzést túlélt macskákban..."
De a legismertebb mondjuk a veszettség, ahol embernél tipusosan fertőzés után oltanak.

ÜdV

Előzmény: szuszmok (510)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.10 0 0 510
Leukózis pozitív macskát sem oltunk be....
Előzmény: Antisystem (509)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 509
Hali!

1, Úgy, hogy nem a kórokozója tekintetében sötét a folt.
2, A tesztnek mi köze hozzá?

ÜdV

Előzmény: szuszmok (507)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.10 0 0 508
http://web.vet.cornell.edu/public/fhc/fip.html
Előzmény: szuszmok (507)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.10 0 0 507
OK, de ha a FIP olyan betegség, ami egy nagyon nagyon sötét folt még (márpedig olyan), akkor hogyan lehet ellene oltóanyag???
ha a FIP-teszt kb. olyan pontos, ahogyan nem az, akkor honnan tudod, hogy beadhatod a macskának?

tudsz angolul? ha igen, ajánlok neked egy oldalt...

Előzmény: Antisystem (506)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 506
Szia szuszmok!

Egyfelöl nem tudom elképzelni, hogy egy következetesen halálos kimenetelü kórsághoz képest hogy lehet többet ártani?
Másfelől ezt tőlük kellene megkérdezni, én még több és komolyabb mellékhatást, mint pl. a veszettség-ellenes oltásnál, nem hallottam.
A harmadik az - és ezzel most bocs, de picit politikalizálom a topicot - hogy privát véleményem szerint egyes nyugateutópai és amerikai körök, ha a hülyeség fájna, jólétükben vonyítanának.
Példák:
Mai közismert az a duma, hogy egyes gyermekkori oltások 1ppm alatti merthiolat (egy szerves higanyvegyület, tartósító) tartalma felelős az authismusért.

Régi mondjuk a dietyl-stilben hiszti. Gyönyörűen leírták, hogy ez a vegyület terhességben használva a lányutódokban növeli a nőgyógyászati daganatok számát. Ebből lett egy nagy hiszti, és a magyar gyógyszert (Syntestrin) is kivonták a forgalomból. Azt nem tették hozzá, hogy ők teljesen más adagolásban használták, egy átlag terhes nőnek átlagban 1450 mg-ot adtak vetélés ellen. Nálunk meg 1 és 5 mg-osban létezett, és nem használták ilyen célra...

Az állatgyógyászati csúcs meg a tavalyi brit száj és körömfájás volt, amikor inkább elpusztitottak sokszázezer egészséges állatot, mint hogy oltani kezdjenek...mert az oltás által okozott immunitás zavarja a teszteket, és az EU-előírások.
AZ én totál primkó agyam szerint meg ha egy ember vagy állat beteg, akkor meg kell próbálni meggyógyítani, ha egészséges, akkor meg megelőzni a bajt, és kb ez volt az a pont, amikor azokra az ominózus mágjákra az elrendelő miniszter urat is...

ÜdV

ps: azért érdekelne, hogy azok a tenyésztők akkor hogy védekeznek ez ellen a betegség ellen?

Előzmény: szuszmok (505)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.10 0 0 505
Elnézést, csak akor azt nem értem, hogy a legtöbb ameikai és ny-európai macskatenyésztő miért mondja azt, hogy a FIP-oltás esetleg többet árthat, mint használhat???

Előzmény: Antisystem (501)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 503
"nagyobbrészt baleset volt, például véletlenül a farkára csuktam az ajtót." - szegény ceca. Hát nem mondta, hogy nyaaaaaaaúúúúúúú?

:-)))

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (502)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 501
Szia Emma.

1, Valóban ajánlott manapság ez az oltás, bár nem egy occsosági hullám.
2, Adható legjobb tudomásom szerint leukózis-fertőzött cecvareknek is.

ÜdV

Előzmény: Emma Woodhouse (500)
Emma Woodhouse Creative Commons License 2002.12.10 0 0 500
Nagyon ijesztő, amit a FIP-ről írtatok. Lehet, hogy az enyémeknek is kéne ellene oltás? Kinti macskák és nálunk elég sok kóbor macska van. Az egyiknek FeLV-je van, akkor is lehet neki FIP elleni oltást adni? Januárban viszem őket valami éves emlékeztetőre (fejből nem tudom, mire), akkor megkaphatnák esetleg a FIP oltást is, ha érdemes. Gondolom, azt leginkább a saját cicadokim tudná megmondani, hogy a mi környékünkön mennyire fordul elő FIP, de most nagyon megijedtem és gondoltam, baj nem lehet belőle, ha itt is megkérdezem a véleményeteket.
eMM Creative Commons License 2002.12.10 0 0 499
akkor eddig két szavazat a doki ellen.
Vagy már három? :)
Előzmény: Antisystem (498)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 498
Bár elveimmel ellenkezik ilyet mondani, de akkor SzVSz tényleg keress egy másik dokit.

ÜdV

Előzmény: eMM (497)
eMM Creative Commons License 2002.12.10 0 0 497
A "kedvenc" állatorvosom kérdésemre hogy a FIP oltás orrba csöpögtethető e,közölte hogy azt a beteg állatnál kell csinálni,ennek is rendes oltása van.
Akkor???
Márpeig lényeges a kérdés, mert az olvasottak alapján a kijárós kandúromat mindenképpen be akarom oltatni.
Előzmény: Antisystem (487)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 496
Szia Wet RinR!

Koszonom, hogy figyelmeztettel!
En nem vagyok orvos, de ahogy tegnap elneztem Marcipant es visszaemlekeztem a mult hetfoi altatas utani allapotara, ez a ket dolog vhogy osszeegyeztethetetlen volt szamomra.
De remelem, nem lesz semmi gond.
Vegulis, a pufi-has csutortokig akar meg le is apadhat... nem?!:(

Előzmény: Wet RinR (494)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 495
Tényleg Zsolt, te hasonló történetben próbáltad már a Verospiront (spironolakton, Aldactone)?
A káliummal jól spórol, és _emberben_ elég szépen lassíja az ascites ujratermelődését is.
Ja, és van cica-adagja is. (1-4 mg/kg/12 óra)

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (494)
Wet RinR Creative Commons License 2002.12.10 0 0 494
Moka! Szerintem a hascsapoláshoz szükségtelen (és veszélyes) elaltatni a macskát. A rossz máj és vesefunkció miatt ez akár életveszélyes is lehet. Biztos, hogy a macskának sem kellemes ezt a beavatkozást ébren végigszenvednie, de én mindig altatás nélkül végzem. A beavatkozást biztosan túléli, de lehet, hogy az altatást nem! Zs
Előzmény: Moka25 (492)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 493
Nézd ezen a ponton ez természetesen személyes meggyőződés kérdése valahol. Magam meglehetőst euthanasia-ellenes nézőpontot vallok, mindaddig amíg van használható ötlet az időnyerésre. Valszeg elég sokszor láttam olyat amíg kórházban dolgoztam, hogy a megnyert idő az új lehetőséget jelenti az életre.
Azért persze az is hozzátartozik a dologhoz, hogy életemben 3 esetben döntöttem euthanasia mellett mégis, és abból 2 macska-FIP volt.
Szal az én tanácsom kb annyi, hogy szerintem érdemes megpróbálni mindenképpen, hogy hogy reagál a kezelésre, és ha javulgat, akkor tovább kezelni, ha a kezelés mellett is romlik az állapota, akkor nem eröltetni.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (492)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 492
1, Nem tudom, milyen eselyei vannak. Ha az immunszupressziv kezelest valasztja az ember, de azzal csak a szenvedeseit hosszabbitom meg, annak egyelore nem sok ertelmet latom.
Ha viszont a kezeles hatasara meg hetekig-honapokig tunetmentesen elhet, akkor erdemes lenne belevagni.
2, Az altatast a doki mondta. Azert bizom benne, hogy esetleg vmi enyhebb modszer is eleg lesz. Ezt biztos o is fogja latni a makkan, hogy mit lehet es mit nem...
Előzmény: Antisystem (491)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.10 0 0 491
Kedves Moka25!

1, Én megpróbálnám, mert az esélyt meg kell adni, de ez privát.
2, Milyen altatást? A hascsapolásnál teljesen felesleges altatni, egyszerűen egy vastag tűt kell a hasüregbe szúrni...nem fáj különösebben.
Viszont lényeges, hogy csak lassan szabad az egészet lecsapolni ha már nagyon sok van, mert a hirtelen leszívás a fellépő nyomásváltozás miatt kollapszust okozhat (ájulás).

ÜdV

Előzmény: Moka25 (490)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!