Keresés

Részletes keresés

DJG Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38551
Tudom, keressek rá, de keresem, és a fórum nem akarja kiköpni: a Lucaffé boltja a Zsombolyai 1. alatt van, vagy az csak a cégközpont és a bolt másutt van? Nekem a második variáció rémlik, de nem emlékszem a konkrétumokra.
portafi Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38550
Nekem is pont ekkora kellene! Ha tud valaki segíteni, Kössssz, kösssz érte!
Előzmény: peppino (38507)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38549
Szerintem ugyanaz mint a többi QM gép, ami termoblokkos, merthogy a blokk ugyanaz benne. Kinézetre más.
www.espressoworld.ch/quick/bedienung/quick_0820_bis_2820_ba.pdf
Előzmény: zeg4 (38533)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38548
Igen, ezek szép adatok...
A termosztátokat nyilván ahhoz kellett igazítani, hogy máshol helyezkedik el a fűtőszál, meg a bojler anyagát is figyelembe kellett venni.
Előzmény: andrew7 (38540)
weinmaker1 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38547
Ott a pont. Az a lambo nem ez a lambo. Ez egy teljesen új keverék, eddig nem ezt hozták. Ennyi ;)
Előzmény: jobog (38524)
luigi- Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38546
Szvsz az  coffee (és akkor a classic is) olyan jól átforrósította a vékony fémburkolatot a tetején, hogy szintén forró volt. Tökéletesen lehet rajta csészét melegíteni.
Előzmény: SiD- (38513)
cumpika Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38545
Válaszoltam is rá.
Előzmény: andrew7 (38541)
blaze73 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38544
en par napig figyeltem es leveleztem eladokkal es meg is lett a gepem 39 ezerbol angol ebay-rol : ebay.co.uk
a szallitas is nagyon korrekt mindossze 19,99 font plusz afa mert van a parcel2go.com 10 kilos europai diszkont szallitasa :)
szoval nekem 39 ezerbol lesz meg a 90 ezres gepem. (Miramax 89 ezres ajanlatot adott ra)

a gep nem rizikos hasznaltan : SiD mester pedig atnezi nekem, boljer szetszedese stb.
az en gepem egy holgytol van es nem sokat volt hasznalva es allitolag a gaggia gyari vizkotelenitoje volt hasznalva hozza.
meglassuk :)

andrew7 : koszi az infokat, en is erre gondoltam noha sztem tuti melegebbek lesznek a cseszek mint az Evo muanyag feluleten :)
Előzmény: cumpika (38537)
cumpika Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38543
Helyes a meglátásod.:-))
Előzmény: paljoc (38542)
paljoc Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38542
Úgyvan, aki víztisztítón nem spórol, az kávéfőzőben se tegye! :-)
Előzmény: cumpika (38537)
andrew7 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38541
Cumpika, mail ment neked privátban;-))
Előzmény: cumpika (38523)
andrew7 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38540
Folyamatos csapolás: 450 ml (közel fél liter) vízzel mértük, a tartályban levő hidegvíz hőmérséklete 21,5 Celsius fok volt. Előmelegítési idő 24 perc volt a mérésekkor, időnként összesen háromszoros átöblítéssel.

Ami érdekes (és különbözik a Gaggia Puretól), hogy a Gaggia Classic más termosztáttal rendelkezik, nyilván ennek oka az is, hogy külső fűtőszálas, a fűtőszál a bojlert melegíti és nem közvetlenül a vizet, és sokkal fürgébben kapcsol, mint a Pure... Ami még szintén érdekes, hogy a termosztát kapcsolása szinte független a csapolástól: 5-8 másodpercenként kapcsol, és van úgy, hogy csak pár másodpercre, van úgy, hogy 20-30 másodpercre is... A Purenál szépen lehetett követni, hogy kb. mikor kapcsolhat be a termosztát a csapolás közben vagy után. A Classic jóval érzékenyebb, és mivel a teljes bojlert fűti, így gyakorlatilag egy hatalmas fűtőszálban melegszik a víz... Feltételezem, hogy ezért annyira hőstabil is, de ezért a hőstabilitásért igencsak dolgozik a termosztát...
Ha meggondoljuk, a Classic bojlerje aluminuimból van, ezt azt jelenti, hogy gyorsan melegszik és gyorsan hűl ki, tehát az alubojler gyors kihűlését nagyon jól tudja követni a termosztát, és időben tud kapcsolni, a fűtés újrakapcsolása pedig szintén az alumínium nagyon gyors hővezetésének köszönhetően rendkívül hatékony...

Nagyon érdekes a két gép KÁVÉkészítő/hőmérsékletbeállító termosztátjának adata:
Gaggia Classic: 107°
Gaggia Pure Espresso: 95°

Tehát Classicban található külső fűtőszálas, alumínium bojlertestet melegítő termosztát 107°-ra van állítva, és így fűti a vizet teljes bojlerfelülettel (!), míg a belső fűtőszálas Pure Espresso 95°-ra van állítva, mindkét esetben a kávéfőzési érték/beállítás van megjelölve.

(Érdekességként megjegyzem, hogy GŐZÖLÉSHEZ, tejhabosításhoz egyébként a Classic 145°-ra állított termosztátot, míg a Pure 127°-ra állított termosztátot használ.)
Előzmény: monyesz (38535)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38539
Gondolom ez a SiD-nél sorbanálló gépek számától függ.
De mit kéne helyrepofozni !? Itt a bojler szétszedése lehet max, ami játszik, hogy tökéletsen ki legyen tisztítva. Esetleg a tömítéseket kell cserélni, leginkább csak azért, hogy később ne kelljen kivenni a használatból esetleg.
Előzmény: cumpika (38537)
andrew7 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38538
Miért vásároltam új gépet és nem használtat? Mert jó áron van, és azért én egy új gépben jobban bízom..., én tudom, hogy miként vigyázok rá..., hogyan vízkőtelenítem, szelepek, tömítések, termosztátok állapota is így biztosabb, de szerintem ez teljesen érthető.

Az is igaz, hogy pont ilyen gépet érdemes használtan venni, egyetértek Veled, én is gondolkoztam rajta, de úgy voltam vele, hogy belátható időn belül leállnak a gyártásával, és lehetőségem van egy vadiúj ilyen típusú gép megvásárlására, akkor ne szalasszam el..., hiszen évtizedeket bizonyított ez a géptípus ("The Gaggia Classic is one of the oldest continually available espresso machines for consumers on the market today." http://coffeegeek.com/reviews/consumer/gaggia_classic ), ráadásul nagyon tetszik, és ez még masszív, jól átgondolt, gondosan megválogatott alkatrészekből megépített gép... A Gaggia Baby Class is nagyon hasonló, szinte azonos alkatrészekkel szerelt (csak a külső forma lekerekítettebb) gép, de mégis azt kell monadnom, hogy már nem a Gaggia Classic.

Általáb a reklámszövegek torzítanak, de a Gaggia Classic dobozán szereplő leírás fedi a valóságot, valóban ezek jellmezik ezt a gépet:

Gaggia Classic - A small daily luxury. Coffee-tasting is a small daily refinement and pleasure, a veritable little jewel. CLASSIC COFFEE fully expresses this flavour through advanced technology and a traditional form, enriched with materials born to guarantee an exceptional duration and a really refined presence suited also to the most demanding decor. The shiny satinized stainless steel body gives it a really classy touch. Also from the technological point of view, CLASSIC COFFEE is in the vanguard: the brass components keep the drink at a constant temperature; an internal mechanism, with a solenoid valve and an expansion valve, allows a rapid drying of the grounds; the "Panarello" quickly emulsifies the milk.
Chrome brass brew group and filter holder,
Special filter for ground or coffee pods,
38x23x24, 8 Kg, 2.1 L water tank, 120v/60Hz/1425W.....Polished, Brushed
Előzmény: monyesz (38531)
cumpika Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38537
Mert hosszabb procedúra a beszerzése,bizonytalan,hogy milyen állapotban van.
Mennyi idő amig SiD helyrepofozza?
Előzmény: monyesz (38531)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38536
Aktív csészemelegítő ? Solist kell venni ! ;)
Előzmény: zeg4 (38510)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38535
"Megerősítem amit Portafi írt, a mi méréseink szerint is megdöbbentő a hőstabilitás: folyamatos csapolás esetében sem lehet lejebb vinni a bojler hőjét mint 95 C."

Ez a folyamatos csapolás mit jelent pontosan ? Mondjuk 20 perc előmelegítés után, mennyi vizet kell a karon kifolyatni ahhoz, hogy bekapcsoljon a fűtés. A Solisnál a piros lámpa újbóli bekapcsolása leállítja a szivattyút, gondolom a hőfok érzékelő ekkor jelez annyira alacsony hőmérsékletet, hogy a fűtőszál nem bír utána menni.
Előzmény: andrew7 (38505)
andrew7 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38534
A Gaggia Classic csészemelegítője passzív, tehát a bojler hője melegíti. Szép, nagy felület, inoxból van az is: sokkal jobban felmelegszik, mint pl. a Gaggia Pure műanyag csészemelegítője...!

Ahogy Yeahhh is előttem írta, fél óra alatt átmelegszenek a csészék..., DE: teljesen felesleges "aszalni" fél órát a csészéket és nyúzni a tömítéseket meg a termosztátot az indokolatlanul hosszú előmelegítéssel, úgyhogy én forróvizet csapolok a csészékbe főzés előtt: ezzel két dolgot is nyerek: hamarabb melegszik a gép és forrók lesznek a csészék. Ezzel a módszerrel nyolc-tíz perc alatt üzemkész minden!

Szóval, balze 73, a háztartási eszpresszó kávéfőzőgépek (szerintem!, tehát privát véleményem) eszpresszó készítésére készültek és nem tejhabgyárnak vagy csészemelegítőnek..., ezért kérdésedre válaszolva én a csészemelegítőket dísz csészetartóknak nevezem.
Ipari gépeknél, ahol 10-12 órát folyamatosan be vannak kapcsolva a gépek (ráaádsul a legtöbb gépben aktív melegítő van), ott nyilván van idő a felmelegedésre, de nagyon sok helyen forróvizes csapolással vagy forróvizbe merítéssel melegítik a csészéket, nagy olasz kávébárokban is ezt lehet látni... Ahol nagy a forgalom, ott még arra sincs idő, hogy az elmosott poharakat a csészmelegítőn melengessék újra..., úgyhogy forróvízzel melegítenek.

Azért még azt is fontosnak tartom megemlíteni, hogy korábban a Gaggia Classic karosszériáját nikkelezett lemezből készítették, és kb. 5 éve álltak át az inoxra.
A vastag inoxból készült ház sokkal stabilabb, erősebb, nemvbeszélve arról, hogy nem sérülékeny (a nikkletezett/krómozott felületek bizony sérülnek!).
Előzmény: blaze73 (38515)
zeg4 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38533

Nálam is a listán van egy Quick Mill.

Az "Orione" verzió. Az kinézetre bejön.

Már csak el kéne olvasni, hogy mi jókat/nem jókat írnak róla.

 

Valakinek tapasztalata/véleménye/előnye/hátránya? SID?

Előzmény: monyesz (38525)
H_G Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38532
Nemnem, figyeltem -- pont úgy csinálta, ahogy SiD- javasolja, nagyon finom őrlemény, minimális tamperolás, vékony egérfarok. Mégsem volt finom...
Előzmény: monyesz (38529)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38531
Ha igaz, hogy ennyire meghibásodásmentes a Classic, akkor miért veszitek meg újan ? Pont ilyen gépet érdemes használtan venni - feléből megáll postával együtt.
Előzmény: cumpika (38521)
pepppeee Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38530
Hát nem tudom, azért egy Anita elég fullos esztétikailag is :D

http://www.espressocoffeeshop.com/store/product504.html
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38529
Vagy rosszul főzi le ! Ezt se hagyjuk ki a számításból - Carlo ide, Carolo oda...
Előzmény: H_G (38526)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38528
Ízlésficamom lehet, mert nekem a Solis sem csúnya ! ;)
Előzmény: H_G (38527)
H_G Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38527
Meggondoltad? Mert kissé csúnyák :)
Előzmény: monyesz (38525)
H_G Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38526
Biztos, hogy Carlo nem pont ezt használta.
Előzmény: jobog (38524)
monyesz Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38525
QM-t akarok !!! :)))
Előzmény: SiD- (38514)
jobog Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38524

A Lambival semmi baj. Szerintem csöppet sem háklis, könnyű fimnomra elkészíteni, viszont nehéz rosszra.

 

A keserű az egy másik lambi keverék lehetett.

Előzmény: SiD- (38516)
cumpika Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38523
Úgy gondoltam én is,hogy előtte csörgök.
Előzmény: blaze73 (38522)
blaze73 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 38522
Koszonet :)
Az enyem kb 1 het amire ide fog erni. De mar az enyem :)

cumpika : csak ugy ne menj a Miramax-hoz mert par darab erkezett csak.
1,5 hete beszeltem veluk akkor 1 darab volt meg.
csorogj rajuk mielott mennel. eselyes, hogy nem lesz.

hasonlo aron (319 eur) szallitassal egyutt 2 ev garival egy olasz ceg is szallit hozzank.
Előzmény: yeahhh (38519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!