Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25280

Én nem tudok róla. Ez lenne az?http://www.montenegro-traveler.com/hu/Apartmanok/Ulcinj/VILA-NASER

http://www.montenegro-traveler.com/hu/Apartmanok/Ulcinj/VILA-NASER

 

Eképzelhető, hogy lent egy nagy terasz, közös, fentebb nappali-konyha, közös, fentebb a szobák.

Előzmény: Hajnalka Csokmai (25279)
Hajnalka Csokmai Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25279

Sziasztok!Járt már valaki Montenegro Ulcinj-Villas Nasser apartmanban?Esteleg hallot-e már róla?Vélemények?Bármi!

Előre is köszönöm!

 

sátortábor Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25278

Sziasztok !

Idén csak "irigykedünk", hogy sokan eljutnak Montenegróba.

De jövőre mi is.

 

gery7528, más is megkaphatja a tel.számot?

 Biztos nem haragudna érte, ha megadnád. Előre is köszi .

Előzmény: gery7528 (25277)
gery7528 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25277

Ha nem is jövőre,de utána tuti. Találkoztunk egy szerb- magyar  idegenvezetővel aki már 25 éve él Kotorba. Annyira megörült Nekünk :) elbeszélgettünk,telszámot cseréltünk és azt mondta,hogy Kotorba megyünk,mindenképp jelentkezzünk. Fantasztikus programokat szervez nekünk :D 

Előzmény: Amaribp (25244)
jubile Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25276

Keves Buhul, és többiek! Ez a fórum a tapasztalatok és élmények megosztásáról kellene, hogy szóljon! Az hogy beszólogatunk másoknak, az nem méltó egyetlen jószándékú utazó társunkhoz sem. Kedves Buhul, nem hiszem hogy vagyunk olyan nexusban, hogy így beszélj velem! Szervezkedőnek igaza van jobb innen kiszálni! Örülök, hogy azok a "régi motorosok" annyi sok hasznosat megosztottak velünk! Én is kiszáltam, mert sajnos ez már csak egy vitafórum!

Előzmény: Buhul (25255)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25275

Ugyan, eszem ágában sincs veszekedni! Ahány ház, annyi szokás. Mi próbáljuk mindkét módszert alkalmazni: olcsó, költséghatékony nyaralás (főzni akkor sem :)), néha megyünk mi is hajnaltól éjjelig, de úgy hiszem, kell néha a "parton fekvős-lustulós-semmittevős" nyaralás is. Én sem bírnám ki, hogy hetekig a parton fetrengjek anélkül, hogy közben az országból bármit is látnék.

Előzmény: Törölt nick (25271)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25274

Ugyan, én csak rögzítettem, amit a természet (meg néha az emberek) odatett. :)

Előzmény: Villa Franco (25270)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25273

No igen, apám szerb-horvát anyanyelvű, ezért nincs gondunk.

Előzmény: Villa Franco (25272)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25272

Természetesen a helyi nyelv ismerete egészen más helyzeteket és lehetőségeket képes teremteni, mint amikor csak mutogatnak egymásnak.

Előzmény: Törölt nick (25269)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25271

Jól van, én sem akarok veszekedni. Ki így-ki úgy, ezen ne kapjunk már össze! Huszonévesként nyilván mi is máshogy fogtuk fel és bulinak tartottuk az egész utazást, ma már családosként nekem is le kell higgadnom. Mivel mi ugye megszívtuk idén a szállást, úgy döntöttünk, hogy ezentúl ott helyben foglalunk, ami tetszik, kivesszük. Néhány éven belül pedig szeretnénk venni egy lakóautót, na az lesz az igazi. Akkor jöhetnek a tuti családi kirándulások.

Előzmény: obi_van_kitobi (25267)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25270

Gratulálok! (A mondatot inkább csak általánosságnak szántam.)

Előzmény: obi_van_kitobi (25268)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25269

Így gondolom én is. Mi is sokszor helyi gazdáktól vásárolunk, akik az út szélén árulnak helyi dolgokat. Nekünk ez valóban nagyobb élmény mint beülni zsúfolt éttermekbe. 

Előzmény: Villa Franco (25265)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25268

Egyébként Crna Gora sem kizárólag tengerből áll.

 

Nem mondod! ;) (Bejártuk már tetőtől-talpig az országot)

 

Tömegnyomor? Ez nálam alap, hogy olyan strandra menjünk, ahol nincs tömegnyomor. Eddig sikerült megoldani! :)

Előzmény: Villa Franco (25265)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25267

Így kifejtve érthetőbb a hozzáállásotok. Mi is szeretünk főzni, de csak itthon. :) A költséghatékony utazás sem ismeretlen fogalom számunkra sem, mi is igyekszünk a lehető legtöbb helyre eljutni, és alacsonyan tartani a költségeket.

 

Tipp a szállással kapcsolatban: én sosem érem be pl. a booking.com -os fotókkal az adott helyről, elég sokat guglizok az út előtt, hátha egy elégedetlen nyaralótól valós képet kapok a helyről, ahová készülünk. Eddig (kopp-kopp) sikerült is elkerülni a komolyabb csalódásokat. 

Előzmény: Törölt nick (25264)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25266

Helyes!

Előzmény: Törölt nick (25263)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25265

A helyi gasztronómia nem feltétlen jelleggel étterem kötődésű, sőőőőt, inkább függ a helyi alapanyagoktól és módszerektől, amivel az éttermi árak töredékéből jön ki az ember. Az igényes ember jobban szereti azt, ha tudja mit használ fel. Egyszóval miért ne lehetne egy nyaralás örömteli velejárója a sütés-főzés is, nem mindenki van beájulva a pancsikálásokkal járó tömegnyomortól. Egyébként Crna Gora sem kizárólag tengerből áll.

 

Előzmény: obi_van_kitobi (25262)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25264

" Mi abban a nyaralás, hogy a konyhában állsz? Ezt otthon is megteheted. "

 

Ez egy döntő kérdés. Anno, amikor elkezdtünk csapatostul nyaralni, leültünk és megbeszéltük, hogy mi legyen a lényeg. Ne vergődjünk a pénztárcával és legyen egy hét Horvátország, vagy kössünk kompromisszumot ( főzzünk magunknak, sátrazzunk vagy csak úgy kifeküdjünk a partra aludni ), de akkor nyaranta 5-6000 km kirándulás 12 napra. Mindenki bevállalta ezt. Így már 3-szor voltunk Monte-Carloban, Nizzában, Cannesban, St.Tropezben, Marseilles-ben, 3-szor Veronában, Pisaban, Firenzében, Velencében, háromszor Athénban és környékén, egyszer Szicíliában, Rómában és Barcelonában, kétszer Párizsban ( ez év közben tavasszal ). ÉS hasonlóan megvolt az elmúlt kb 15 évben: Milano, Bologna, San Marino, Nápoly, Bari, Padova, Genova, Trieszt, Pula, Rovinj, Opatija, Makarska, Dubrovnik, Split, Budva, Bar, Kotor, Sveti-Stefan, Ulcinj, Sarti, Marathon, Napflio, Meteorák, Krk, Krakkó, Szarajevo, Mostar és szerintem még egy csomó helyet ki is hagytam. Mi ebben a nyaralás? Mi láttunk benne rációt. Ahogy öregszünk, már egy nyáron csak néhány város fér bele, de általában rengeteg helyen járunk. Voltak persze más típusú útjaink is, de az már csak családi és ott mi is belecsaptunk a lecsóba. De az Los Angeles és Las Vegas volt. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25263

Apám származása révén tökéletes képem van a balkán kultúráról, kajáról. Otthon rendszeresen esszük a tipikus balkáni kajákat. A szerb határtól 3 km-re lakunk és elég sokszor vagyunk a határon túl. Szóval ez nekem nem újdonság. Amúgy imádunk főzni, már-már hobby, az a napi másfél-két óra ( ennyi van egy étterem is ) pont kell ahhoz, hogy boldogok legyünk. A mosogatás is jó dolog, ha az ember a szeretteivel van. Étterem helyett inkább múzeum vagy ilyesmi, nekünk ez fontosabb. Szóval az éttermezésre aligha lehetne rábeszélni minket.  Persze az otthonról vitt kaja is pénz, de faluban ott van minden a spájzban jóval olcsóbban mint bárhol máshol. Volt, amikor két bérelt mikrobusszal mentünk 18-an, ha mindenki csak 2 ezer forint értékben hozott ezt-azt, akkor számoljátok ki, mi minden volt ott.Amúgy nekünk a nyaralás sosem a pihenésről szól, hanem a menésről, a fotózásról, a mit nézzünk még meg érzésről. Ezért nem ritkán reggel 7-kor kelünk, hajnalban fekszünk, aludni otthon is tudunk. Pihenni a tenger után szoktunk egy belföldi nyaraláson. De volt olyan is, amikor tengerről hazajöttünk és mentünk újra külföldre. Mi inkább a mennyiségre adunk, minél több helyen minél többet látni. Nekünk egy hét nem elég egy nyáron. Elkölthetnénk mi is 2-300 ezret egy hét alatt, de azt inkább félretesszük 2-3 nyaralásra ( mármint egy nyáron ). 

obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25262

Az idő is pénz!! Amit hagymaszeleteléssel, krumplihámozással töltesz, azt az időt tengerben is "elpocsékolhatnád", vagy városnézéssel, stb. Mi abban a nyaralás, hogy a konyhában állsz? Ezt otthon is megteheted. 

Ha egy hónapra megy az ember nyaralni, érthető, hogy kell néha főzőcskézni, mert annyi ideig valóban megterhelő lehet éttermezni napi szinten, de egy-két hét - különösen Montenegróban- igenis megoldható olcsón. Én inkább mennék rövidebb időre, de az a felhőtlen pihenésről szóljon, kikapcsolódásról, ne mosogatásról.

 

Meg egyébként...gulyásleves Montenegróban? Ugyan már...ennél nyitottabbnak kell lenni, kipróbálni a helyi gasztronómiát, azzal is közelebb kerülsz a helyi életérzéshez. Ha pedig főzés, akkor is érdemes kipróbálni a helyi alapanyagokat, már egy ottani piacra is érdemes ellátogatni a hangulata miatt.

Előzmény: Törölt nick (25258)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25261
Az "otthonról" vitt alapanyag az ingyen van,azért nem kell fizetni,az terem a fán? Csak úgy morfondirozok magamban :-)
potika Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25260

A helyi éttermeket nem szabad kihagyni szerintem. Valamint ha nyaralunk, akkor nem főzünk, vagy csak ritkán.

Előzmény: Törölt nick (25258)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 25259

mi mindig spórolunk a kaján, sosem éttermezünk, ez sokkal olcsóbb és többet eszünk ráadásul

 

 

...de nem is találkoztok a kultúra egy fontos részével, a helyi konyhával.

 

Ennyi erővel lehetne menni Balatonakarattyára is.

Előzmény: Törölt nick (25258)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25258

Én valóban számoltam egyet gyors egy párnak aki Budvába menne és étteremben enne. Erre mondtam ,hogy minimum 100 fejenként. A két fő a leggazdaságtalanabb nyaralás (persze az egyedüli után). Már négy főnél jobban megoszlik a benzinpénz, az autópálya matrica és jó esetben a szállás is becsúszik 10 euró per fő alá, kb 8 euróra. Az eddigieket nem lehet megúszni, de mi mindig spórolunk a kaján, sosem éttermezünk, ez sokkal olcsóbb és többet eszünk ráadásul. Ötünk 10 napos nyaralása mindennel együtt így kijön 50 ezerből fejenként. És akkor minden este söröztünk, boroztunk a szálláson, voltak grillezések, sült hal, gulyásleves, olasz kaják, dinnyézések. Reggelire sonka, kolbász, sajtok, felvágottak, zöldségek, rántották. Mondjuk mi sok alapanyagot viszünk is magunkkal, ezt a csapat mindig összedobja. Amikor még szállás nélkül nyaraltunk, akkor 35-40 körül 12 napoztunk pl francia riviérán, szicliában, barcelonában, rómában..

jollép Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25257

Nekem is sok a napi negyvenezer. Itthon  lennénk, majdnem egyhavi kajánk kijönne belőle négyünknek....:)De néha kell ez is.

Előzmény: Amaribp (25253)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25256

Becsaptak minket, ennyi. Nem azokat a fotókat láttuk, ahol végül szálltunk. A telefonban meg hazudtak. Ennyi. Soha nem vertek minket át, nem gondoltuk, hogy pont egy magyar fog. Amúgy nem tudom a fejenként 100 ezret honnan veszed, ennyiért mi sem mennénk sehova. Ennek töredékéért nyaralunk, sőt kb 10 éven át még szállásunk sem volt. Azok a pálmafás, csillagos éjjelek.....

Előzmény: Buhul (25249)
Buhul Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25255

Bocs,de akkor nem tudsz olvasni!

Előzmény: jubile (25251)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25254

Pedig  annyival kell számolni,minimum.

Előzmény: Buhul (25249)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25253

Igen, jó helyen van, jó a kaja....csak nem mindenki eshet bele egy akcióba.  Vagy ami Neked akciósan jó, az másnak úgyis sok.  Csak az otthon maradás olcsó  :)

Előzmény: jollép (25250)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25252

Ne bonyolítsuk túl az árakat, átlag fejenként, 10-20 euró,meg kell nézni, mi tartozik bele, általában a 10-be semmi, a szállás.

jubile Creative Commons License 2013.08.15 0 0 25251

Ilyen árakról senki nem beszélt, hiába olvasok vissza! :-)

Előzmény: Buhul (25249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!