Keresés

Részletes keresés

Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31647

Nem volt időm arra, hogy kivárjam a soromat az Istenhegyin -már nagyon rosszul voltam, sürgősen kellett a gyógyszer- és hamarabb beszereztem az antibiotikumokat (a férjemmel közben tanulmányoztuk a külföldi szakirodalmat).

Lakos doktor nem kezelt (pedig részletes tünetlistával mentem hozzá), ismeritek a történeteket, én is hasonlóan jártam. Akut lyme-ra adta ki a diagnózisát, ami negatív volt. Elküldött pszichológushoz és fogászatra. Nem mentem el ezekre. Majd elmentem Dr. Balaicza Erikához, de nem voltam elégedett a hozzáállásukkal, mert adatfelvételért -én csak ennek tartottam- 16 ezer forintot elkértek, majd mindenféle szereket kínáltak úgy, hogy nem volt diagnózis. Később elmentem az Istenhegyire vérvételre, ahol p41 pozitív volt, de akkorra már beszedtem a gyógyszereket, jobban is lettem. Most még mit tehetek? Az immunrendszeremet erősítem. Az elmúlt évben 3 negatív laborom volt, ezért nagyon remélem, hogy nem ártottam magamnak a kezelésekkel. A CK növekedett, de az lymeosoknál állítólag magasabb. SM-re is gyanakodtam az elején...elestem a garázsunkban, nem tudtam átlépni egy ládát és ráestem a kerékpárunkra, nagyon megütöttem a karom, hetekig látszott rajta a kék folt. A neurológusnál pedig kijövet nekimentem az  állófogasnak. Neurológia negatív lett. Szent László Kórházból elküldtek, meg sem vizsgáltak. Van egy könyv, a címe Karikázza be ahol fáj! A történet nagyon hasonlít az én történetemhez.

Előzmény: klarixka (31633)
Tiw Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31646

Sziasztok!

 

A Forever probionak jobb a hatása mint a bio-kultnak? Bár a Forever sokkal drágább.

Cefi 2 g-hoz kellene.Napi 1 db elég? Babésia és Bartonella ellen van valakinek valami jó ötlete?

Főleg aki dr.Bózsiknál volt.

Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31645

Sajnos még semmi nem gyógyított meg, különben nem lennék ilyen rosszul (bár az ilyesztőbb tünetek elmúltak). Használtam: szauna, szegfűszeg, shiitake gomba, fokhagyma, kurkuma, kasvirág por, diólevél tea, relaxálás, napozás, mindenféle vitamin, köpölyözés, akupunktúra, kínai gyógynövények, kender paszta, MMS, Taurin, nyomelemek, szelén, mangán, réz, vas, faháj olaj, máriatövis kapszula, és sok más...Tudna valaki ajánlani valamit ami nála bejött?

Előzmény: Törölt nick (31637)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31644

Hát igen, a rángásos tüneteket mindenkinél az amoxicillin tünteti el, már megfigyeltem. De én meg allergiás vagyok rá.

 

Egész jó kis kúrát összeállítottál, ügyes vagy. Szerintem pedig jó esélyeid lennének a gyógyulásra, ha már idáig eljutottál az állapotjavulásban. Nem tudhatod, milyen közel már a cél. De ha ezt így beszedted, akkor legbelül elég biztosra vetted a lyme kórt. Az a tünetlista, amit említettél: nálam is szinte minden tünet fellelhető abból, ill. fellelhető volt a betegség elején.

Előzmény: Nedvig (31642)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31643

Ja a Kliont 4 hetes szünetekkel 2 hétig.

Előzmény: Törölt nick (31638)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31642

Amoxicillin 3x750 mg, Klion 2x250 mg/nap, Rifampicin 2x150 mg/nap. Nem tehettem mást, mert nem tudtam elérni, hogy felírják, így magam állítottam össze. olyan 70-80 nap, már nem emlékszem pontosan, ahogy kijött a gyógyszer. Már nem akarok szedni, mert azt olvastam, hogy a krónikus lyme-ra már nem nagyon hatnak. 

Előzmény: Törölt nick (31638)
pozo Creative Commons License 2015.10.07 0 1 31641

Jól látod a dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (31635)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31640

Merev nyakam 1 éve van, én is reménykedem, hogy egyszer elmúlik. Recseg, ropog hangosan, ha mozgatom. A bal vállam és a kulcscsont fáj, a kis mellizmom is és a mellem is fáj bal oldalon.

Előzmény: klarixka (31634)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31639

A lyme szerológiádon mi állt? Pozitív volt? Az orvosok szerint mindkét betegséged megvan? Mit mondanak?

Előzmény: Ellentmondás69 (31631)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31638

Miket szedtél és milyen adagban? Mert ahogy olvasom, azért sok durva tüneted elmúlt. 

Előzmény: Nedvig (31636)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31637

Nálad milyen alternatívok váltak be?

Előzmény: Nedvig (31632)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31636

Nekem "feketén" kellett beszereznem a gyógyszereket, senki nem akarta felírni.

Előzmény: Naive Ben (31403)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31635

Pozo úgy értette, hogy a fennálló panaszokkal könnyebb a lyme-ban bizakodni, mert az még mindig gyógyíthatóbb, mint mondjuk egy autoimmun, pláne egy als. Annyiban igaza van pozo-nak, hogy als-re én pl. még egyáltalán nem vizsgáltattam magamat, csak most tervezem ezt, amikor már eléggé eldurvult a helyzet. A lyme-ban ugyan biztos voltam eddig is, de sajnos lehet két (vagy több) dolog is egyszerre, egyik nem zárja ki a másikat.

Előzmény: Nedvig (31628)
klarixka Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31634

További fejlemény, fejfájás elmúlt - a merev nyak még maradt. Remélem az is felejtős lesz egyhamar.

Nagyon bízom. Kérdés - a 7 perc mennyivel lehet több? (egyszerre)

Előzmény: One of the millions (31586)
klarixka Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31633

Ez csak időleges tünet (mint sok egyébb). Csak olyankor vigyázz, hogy ne ess el, mert a sebek is nehezebben gyógyulnak mint általában. Lehet gondolkodnod kellenek 1 AB kúrán, hogy hamababb jöjj helyre a gyerekek miatt. Orvos mit mondott? Vagy nem voltál?

Előzmény: Nedvig (31632)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31632

Nekem volt olyan érzés, mintha nem tartana a lábam és nem tudom átlépni a küszöböt. Az autó csomagtartót a karjaimmal aligtudtam felemelni, vagy a tepsit, annyira gyenge volt a csuklóm...ezek elmúltak.

Előzmény: Törölt nick (31423)
Ellentmondás69 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31631

Kedves sorstarsak!

 

En lyme koros es sclerosis multiplexes beteg vagyok es folyamatosan a sclerosis symptomakat produkalom (most eppen kettos latas, szedules es jarasi nehezsegeim vannak). Valamelyiketek hasonlo cipoben jar-e mint en, azaz egyszerre lyme korral es sclerosis betegseggel kell megkuzdenie es melyiket kezeli, mert a ketto  egymasnak ellentmond.

En eddig csak a lyme korral foglalkoztam es ennek ellenere folyamatosan produkalom a sclerosis szimptomakat. Most az agyi MR vizsgalaton ujabb aktiv gocok jelentek meg a felevvel ezelotti MR-hez kepest. Szerintetek az agyban levo aktiv gocok a lyme kortol is megjelenhetnek? En nagy dillemaban vagyok ezzel kapcsolatban es azon vagyok, hogy a tovabbiakban csak a sclerosis multiplexet kezeljem.

Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31630

Nekem is volt, többször és elmúlt.

Előzmény: Törölt nick (31525)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31629

Amikor az antibiotikumot szedtem, akkor 1 éjszaka volt olyan, hogy az egész testem rángatózott kétszer, háromszor és arra ébredtem, meg fel-fel riadtam. Félelmetes volt. A szívütés is minha kimaradt volna, elakadt a lélekzetem...

Előzmény: Törölt nick (31549)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31628

Én nem szándékoztam menekülni lyme kórba. Meg semmilyen betegségbe. 3 kisgyerek mellett nem tehetem meg, hogy lelkileg, vagy fizikailag elhagyjam magam! Ezerrel azon vagyok, hogy eltűnjenek a panaszaim...és mégsem tűnnek el. Most is azért ülök itt és veletek beszélgetek, mert megvannak a lyme tünetek és tehetetlennek érzem magam. Rokkantnak.

Előzmény: pozo (31595)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31627

És hol lehet csináltatni?

Előzmény: bob87 (31598)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31626

Majdnem minden, ami http://www.lymebeteg.hu/betegeknek2.html#altpanaszok.

Órákig írhatnám. Sőt még ki is tudnám egészíteni sokkal többel.

Előzmény: hornet599 (31622)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31625

Én is magamat diagnosztizáltam és gyógyítom több mint 1 éve, több, kevesebbsikerrel.

Előzmény: klarixka (31623)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31624

A nemrég készített lyme filmben (Duna TV) Esztó doktornő azt mondta, hogy már egy -mondjuk p41- pozivitásnál, ha a tünetek fennállnak is lyme kórt diagnosztizálnak a külföldi kollégái. Én nem jártam még Esztó doktornőnél amúgy. Gyógynövényekkel próbálkozom antibiotikum helyett (amit már szedtem kb. 80 napig).

Előzmény: boxerkutya (31603)
klarixka Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31623

Vicc ide, vicc oda - hiddjétek el az orvosnak is könnyebb elküldeni a beteget azzal, hogy nincs semmi baja, minthogy vesződnie azzal, hogy ilyen vagy amolyan gyógymódot találjon a betegségére (jelen esetben a lyme-ra). Esetleg olyan gyógymódot ami nem mindennapos - értem alatta az AB kúrát (de azt is csak 21 napig, ugyan nem tudom ezt milyen alapon számították ki!? - de ez a protokol, amitől egyesek nem mernek - nem tudnak  - eltérni), vagyis marad számunkra az ismeretlen és mi betegek hajlandóak vagyunk próbálkozni (ki mivel tud - anyalilag és szellemileg).

hornet599 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31622

Pontosan milyen tüneteid vannak?

Előzmény: Nedvig (31621)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31621

KB. 2 ÉVE KB. HAVONTA JÖNNEK, MENNEK A FOLTOK A NYELVEMEN, FÁJNAK, A NYELVEM HEGYE PIROS, ÉGŐ, BIZSERGETŐ ÉRZÉS A NYELVBEN, MÉG BARÁZDÁK IS LETTEK AZ ELSŐ HARMADÁBAN...+ OLYKOR DADOGÁS, BESZÉDHIBA MIÓTA AZ EZER LYME TÜNET IS MEGVAN ILLETVE A FÁJDALMAK VÁNDOROLNAK. NEUROLÓGIA NEGATÍV. 

Előzmény: Candico Leblanc3 (31596)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31620

Képzeljétek,bejött egy cikk egy Kennedy- szindrómás pasasról. Illetve azt diagnosztizáltak neki izomrángásokkal és sorvadásokkal. De mily véletlen, lyme kórja is "volt", na persze "lezajlott fertőzésként", amivel már nem kell foglalkozni. Most vagy a lyme váltotta ki nála, vagy nem is Kennedy szindrómája van szerintem, hanem még most is a lyme. De arra egyáltalán nem kezeli magát, merthát az már lezajlott...

boxerkutya Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31619

Nekem is fáj sok mindenem, hol jobban, hol enyhébben,nem gyógyultam tökéletesen ,de viszonylag jól vagyok . Élek és nem vagyok tolószékben, mert én már ott is voltam. 

Előzmény: Nedvig (31617)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.07 0 0 31618

Igazából ő is lehet még személyesen érintett, akár családtagja által. Ha pl. ők lesznek szeronegatív lyme-osok (de nem kívánom ezt senkinek amúgy), akkor ezt a tézisét kénytelen lenne átgondolni, mert csak úgy tudna rajtuk segíteni.

Előzmény: boxerkutya (31616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!