Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3537
Nincs ezzel az e-maillel semmi gond. Max. megkérheted a cimborát, hogy tartózkodjon a spammeléstől. Engem nem zavar, én is kaptam már vagy egy tucat hasonlót.
Előzmény: Graubünden (3533)
Real Putyur Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3536
Nem az én álláspontom (engem marhára nem érdekel); ez a hivatalos állásfoglalás.
Hogy mit nevezünk multinak, és azoknál az eladó áruk hány százaléka képezi az Ő tulajdonukat, és hány százalékot értékesítenek bizományosként - hát ezt én nem tudom, ehhez nem értek. Mindenesetre ők valahogy mégis kereskedőknek titulálódnak, a Vatera (meg a Zsibvásár, meg a TeszVesz, meg még egypár) pedig nem.
Előzmény: Törölt nick (3534)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3535
Kinyilvánította a véleményét:

ÓVAKODJ A VATERÁTÓL!!! SOKKAL JOBB A ZSIBI...

Joga van hozzá...
Előzmény: Graubünden (3533)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3534
A Te álláspontod alapján a multik többsége csak piactér és nem áruház.
(ugyanis az áruk többsége nem a sajátjuk)
Előzmény: Real Putyur (3530)
Graubünden Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3533
Kipróbáltam a Licitbazárt. Rendesek, mert ingyen feltöltik a 250 termékes adatbázisomat vdb fájlból :-)
Jut eszembe, nemrég kaptam egy vaterás eladótól emailt, "köszönöm a vásárlást, bankszámlaszám, stb. " és egy jókora Zsibvásár-logó és link. Ebben nincs semmi kivetnivaló, ugye?
Real Putyur Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3532
A jogszabály "onnan" nézi.
Előzmény: bacimaci (3531)
bacimaci Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3531
Mintha több "év internetes kereskedője " címet is kapott, vagy az is csak vakítás lenne? Ha innen nézem kereskedő, ha onnan akkor közvetítő.
Real Putyur Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3530
Akkor lenne áruház, ha a saját tulajdonát árulná. De így csak közvetítő.
Ki van ez találva... :-/
Előzmény: Törölt nick (3529)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3529
Így van...
Minden arra utal, hogy csak a pénzek behúzása a lényeg és semmi más.
Jó lenne, ha már fent is észrevenné valami lufifej, hogy ez nem piactér...
Kosár... megrendelés... feltöltési díj(polc pénz)...
Ha ez nem áruház, akkor a madaras teszkó sem az...

TARTSD MAGAD TÁVOL A VATERÁTÓL!!!
Előzmény: prs (3528)
prs Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3528
A Vatera már régóta nem piactér.
Inkább webáruház.
Lemaradtál másfél évvel.

Azért lett a feltöltési díj, hogy a bolhapiacos vackokat árulók eltűnjenek. A őrofi eladó cím sem véletlen.

Drágább termékek, több jutalék, több bevétel.
Az olcsón eladott apróságokból kevés a bevétel.

Vagy nem tűnt még fel, hogy "kosár" van? Meg megrendelés?
Előzmény: Graubünden (3486)
prs Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3527
Én azért szoktam megkérdezni, mert ha egy városban vagyunk, nekem olcsóbb, gyorsabb, és biztosabb.

(Nincs postaköltség, hamarabb elmegyek érte, mint postán ideérne, és nem veszti el és töri össze a posta.)

Hát ennyi.
Előzmény: Katka1980 (3483)
gepesz Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3526
Ha már mondtátok. :-)
Előzmény: Real Putyur (3525)
Real Putyur Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3525
Azért úgy kíváncsi lennék, hogy ezt a következtetést miből vontad le.

1. A Vatera nem tartozik egyik kategóriába sem (nem csomagküldő, és nem foglalkozik internetes kereskedelemmel), csupán közvetítő (online internetes aukciós piactér).
2. A jelzett kereskedelmi cégek 500 millió Ft éves adóalapig adómentesek.

Szóvalakkor...? :-)
(Így keletkeznek a rémhírek. Persze ettől függetlenül lehet, hogy a Vatera díjat emel, de nem az ominózus adótörvény miatt.)
Előzmény: bacimaci (3524)
bacimaci Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3524
a vatera megint emelni fogja a díjait:
"A bolti kiskereskedelmi szektorra kirovandó adó adóalanyai közül kiveszik a gépjármű-nagykereskedőket, viszont adóval fogják sújtani a piaci kiskereskedőket, és a nem bolti piaci kiskereskedő tevékenységet folytatókat (csomagküldőket, internetes kereskedelemmel foglalkozókat)."
*ridonli* Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3523
Na jó, nem olyan nagyon idegeskedem ám, nyilván nem ér meg egy idegességet idegenek próbálkozása. Csak egyszerűen rühellem a helyből alkudozókat, ez van.

Előzmény: boxer-gs (3503)
*ridonli* Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3522
Na jó, de nekem ennek az inverze kellene, mondjuk egy NO ALKU! címke :)

Előzmény: digicat (3518)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3521
Licit, zsibvásár, expressz, cserebere, oszeres(készül), és még sorolhatnám...
Visszaolvasol kicsit, akkor találsz vagy harmincat biztos.
Előzmény: Solymosi.Eszter (3520)
Solymosi.Eszter Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3520
"ÉLJENEK AZ INGYENES FELÜLETEK!!!"

mint például?
Előzmény: Törölt nick (3519)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3519
Már gyakorlatilag semmit nem éri meg feltölteni.
Feltöltési díj van, korrektség nincs.

Javaslom mindenkinek, hogy nézzen meg néhány nagyobb árukészlettel
megáldott eladót és aztán csináljon egy mérleget! Nem túl rózsás...

Persze ha csak "jáccásiból" csinálja valaki(lejjebb volt írva), akkor annak mindegy.

ÉLJENEK AZ INGYENES FELÜLETEK!!!
Előzmény: boxer-gs (3516)
digicat Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3518
" akár ezt is deklarálhatná, hogy alkudozni nem szabad"
Létezik "Az én ajánlatom" lehetőség, ezzel a Vatera kijelentette, hogy szabad alkudozni. Ezt az eladó kell engedélyezze listázáskor, nem automatikus.
Előzmény: *ridonli* (3492)
almirena Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3517
Jaja, igazad van. Csak már régóta vadásztam a licit tárgyát.... Most csak remélem, hogy korrekt lesz az eladó.
Előzmény: boxer-gs (3515)
boxer-gs Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3516

Hogy mire van értelme feltöltési díjat fizetni, azt minden eladó el tudja dönteni. Ez nyílván áruspecifikus.

 

Az eBay sem egy csodavilág egyébként. A nyílvánvaló különbség, hogy óriási a piactér, lévén az egész világ használja immár. Tehát ha oda feltöltesz valamit, azt a világ másik végén is láthatják és meg is vehetik.

 

Egyet azért nem szabad elfelejteni. Bár közhely, de a piacon is farkastörvények uralkodnak. Akik értéktelen dolgokat drágán próbálnak eladni (feltételezve a korrekt leírást és nem ideértve a csalókat), azoknak előbb-utóbb felkopik az álluk. Persze a világméretű piac miatt előfordul, hogy hazánkban értéktelennek titulált valami egy másik kontinensen élő szemében egy vonzó célpont lehet és ez az egyik feltétlen előnye az eBay-nek.

De alapvetően az eBay-en is a jóformán nulláról indított áru aukcók sikeresek, ahol tényleg a licit dönt. A fixáras termékek jó része ott is hónapokig, vagy akár évekig is csak várja, hogy megszülessen az a balek, aki majd kellő körültekintés nélkül ráharap.

 

Ja és az eBay-en nem csak feltöltési díj létezik, hanem egyéb sápok is ugyanúgy. És hidd el, ott is vannak bosszantó dolgok még.

 

Tehát az eBay sem fenékig tejfel, de annyi biztos, hogy nagyobb piac=nagyobb esélyek.

Előzmény: Törölt nick (3512)
boxer-gs Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3515

A megállapodás alatt azt értem, hogy milyen szállítási, fizetési mód volt feltüntetve a terméklapon, amit te a liciteddel és végül a vásárlással elfogadtál és lényegében kötelezted magad arra, hogy azok szerint jársz el és bonyolítod az átvételt.

 

Nagyon fontos, hogy ha bármi kételye van az embernek akár az eladóval, akár a termékkel kapcsolatban, azt érdemes előre felderíteni, nem pedig utólag akadákoskodni, problémázni.

 

Visszatérő probléma sajnos, hogy a kezdő vaterázók nem olvassák el a terméklapot rendesen. Nincsenek tisztában a szállítási-, fizetési feltételekkel, továbbá rendszeresen olyan dolgokra kérdeznek rá, ami a leírásban egyébként szerepel, vagy a fotókon látható.

 

A lényeg, hogy a vevő saját érdeke is azt kívánja, hogy még vásárlás előtt körültekintően vizygáljon meg minden körülményt, nézze meg jól az aukció tárgyát, akár többször is olvassa el a leírást, esetleg böngéssze át az eladó korábbi értékeléseit és csak ezután döntsön. Sok kellemetlenségtől megkíméli önmagát és az eladót is.

Előzmény: almirena (3508)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3514
Megnéztem. Azért kaptad meg ilyen keményen. (o;
Előzmény: vatero (3513)
vatero Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3513
Az biztos, hogy profi cég.... (ezzel a nick-el nem is írhatsz mást)


hehehe... nézd meg, miket írtam eddig róluk. Pedig még vissza is fogtam magam :)))
Előzmény: Törölt nick (3497)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3512
Megnéztem 1-2 mukit...
Átlagosan 100 aukcióból 1-2 licit (azok sem a legdrágábbak).
Erre van értelme feltöltési díjat fizetni?
Beszedni biztos, hogy van értelme, csak inkorrekt.

Az eBay-en szerintem eredményesebb az eladás(megvizslatom).
Előzmény: danken21 (3511)
danken21 Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3511
A világért sem akarom védeni ezt az amatőr, pénzéhes céget, de az eBay-en is van feltöltési díj. És ott nem 5 forintok repkednek.

(Illetve ha egy valamiért teszed fel, akkor ingyenes, de ha jól tudom ez a vaterán is így van.)
Előzmény: gepesz (3498)
caterina3 Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3510
Ez így korrekt szerintem is.

Ez a nyomtatós ember meg tényleg "kicsit furcsa" lehetett, én valószínűleg már kitessékeltem volna, elvégre nem vendégségbe jött. :-)
Előzmény: Katka1980 (3505)
caterina3 Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3509
Hát igen, sajnos vannak macerás vevők. :-) Az szerintem is nonszensz, mikor azt várják, szállítsd el valahová. Alapból szerintem a vevőnek kell menni az eladó által megjelölt helyre, hacsak nem állapodtak meg előre ettől eltérően.

Én személy szerint jobban kedvelem a személyes átadást, mert a postára elmenetel meg ott a várakozás minimum másfél óra, és a csomagolás is pluszmacera, meg időnként költség is. Csak egyetlen (jó közlekedésű) helyen lehet tőlem személyesen átvenni. Nekem is volt olyan vevőm, aki bepróbálkozott, hogy vigyem ide vagy oda, de mondtam neki, maradjunk a terméklapon megadottnál, az árba ugyanis a házhoz szállítás nem fér bele. :-))
Előzmény: *ridonli* (3494)
almirena Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3508

Nem, nem volt a megállapodásban.

Azt vettem észre több aukciójánál, hogy ugyanazzal a képpel hirdeti, mint amit már megvettek egyszer. Ez így együtt egy kicsit furcsa.

Előzmény: boxer-gs (3507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!