Keresés

Részletes keresés

gery1988 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30814

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy idáig árpát etettem a nyúlaimmal,elfogyot és nincs a közelben eladó.Zab viszont van eladó. A zab is van olyan jó tápértékileg,mint az árpa?

nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30813

Szikszói kiállítás elő katalógus.

 

http://www.mnyoe.hu/orszagos_rekord_szikszon_

Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30812

Akasztó majd privátban beszélünk.

Előzmény: nyúlelemér (30809)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30811

Azóta vettem egy pitet ha netán valami-valaki betévedne így járt.

Valaki írta itt,hogy egy kuvasz szokott kóborolni,tőle a kutyáknak kell félni.

Láttam már sok kuvaszt beszéltem tenyésztővel,nem láttak még olyan kuvaszt amelyik kutyán-macskám kívül más állatot bántott volna.

Nem a saját területén inkább elmegy minthogy támadjon.

Előzmény: Qman74 (30810)
Qman74 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30810

Szia.

Nekem tavaly előtt jött be egy németjuhász keverék rengeteg tyúkot meg mondaint elintézett ráadásul még a kerítést is.

Tudtam kié a kutya,a kisebbik fiam látta beszéltem a gazdájával közölte velem leszarja oldjam meg.

Ez úgy sikerült hogy legközelebb mikor jött szerencsére hétvégén volt,kiabáltak a csirkék így észrevettem másik szerencse szelídvolt a kutya meg jó éhes.

Sikerült vele megetetnem 4db tojást amibe fagyállót tettem (iso 15001-es szabvány szerint.DDD)

Négy nap múlva jött a gazdi hogy mi van,finomann elküldtem az anyukájába. Ennyi.

Előzmény: Attila1996 (30795)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30809

Szia !

 

Én felajánlok neked egy ezüst bakot, ha ez segít  a tovább lépésben.

írd meg hol laksz, és egyesztetünk.

Előzmény: Attila1996 (30801)
tp329 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30808

Azért ez jegyzőn és a károsult hozzá állásán is múlik!

A lehetőség adott, ki hogy él vele, az más kérdés!

Ha abban a levélben a kártérítésre kötelezés is benne volt összeg szerűen, akkor ugyan lehet szarni a levélre ,de onnantól közigazgatási eljárásban köteles a jegyző érvényt szerezni neki!

Ugyan az , mintha bíróságra mennél, csak elvileg gyorsabb és nem kerül pénzbe. Persze erélytelen jegyző esetén ez sem tuti megoldás, de ha rögtön bíróságra megy és majd 5 év múlva lesz valami ítélet, akkor mi van? Meg a bíróság is dönthet úgy, hogy nem elegendők a bizonyítékok és megszűnteti az eljárást, de az ügyvédet ki kell neki fizetni. Ha meg saját magát képviseli, akkor sok órát tölt azzal, hogy felkészüljön stb. stb.

(szerintem!)

 

De az a legjobb, ha egyikre sincs szükség!

Előzmény: Törölt nick (30804)
molrobi Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30807

Szia! Nagyon sajnálom az állataidat. Nem szeretnék okoskodó tanácsot adni, de itt is látszik, mennyire fontos egy jó kerítés. Annak idején én is azzal kezdtem, hogy körbekerítettem az egész udvart, a régi lyukas omladozó facölöpös kerítést kicseréltem "kisvasútsín" cölöpökre, és ún. vadháló kerítésre, ez egy erős drótháló, az alján sűrű szövéssel a teteje felé ritkul, a drót kétszer olyan vastag, mint a hagyományos drótháló kerítésé. Sok pénzbe és munkábakerült, de a mi szomszédunkban is van egy ilyen kóborolni járó kuvasz, kb. kéthetente elcsatangol bejárja a környéket, az emberek nagy örömére. Szóval a legjobb megoldás, ha kerítkezel, és megvéded magad és a környezetedet az ilyen felelőtlen gazdik nem hibáztatható! kutyáiktól. Ne haragból cselekedj, a kutyát ha bántod, vagy megölöd, azzal a hülye gazdája nem okul majd megfelelően. Kerítkezz el! Köszönettel : Molnár Robi

 

Előzmény: Attila1996 (30801)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30806

Hát, nem irigyellek! Ez nagy veszteség, nagy bosszúság. Ráadásul nem tudod bizonyítani, hogy az a kutya tette, így esélyed sincs egy kártérítési perben.

Sajnos, ezt le kell nyelned, tanulni belőle (ha van mit), és megakadályozni, hogy legközelebb ilyen történhessen.

Még egyszer mondom, én is hozzád hasonlóan el lennék keseredve, és együttérzek veled.

Előzmény: Attila1996 (30801)
Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30805

Mire megfogtam a lapátot elszaladt.

Előzmény: japipapi (30802)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30804

birtokvédelem

a jegyző ír egy felszólítást az állat gazdájának, hogy vigyázzon rá jobban

a gazda vagy megköti a kutyát (jaj a kutyának), vagy nagy ívben szarik a levélre.

Előzmény: tp329 (30803)
tp329 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30803

Megértem a lelkiállapotod, voltam már hasonló helyzetben.

Sajnos, ha a kutyát nem fogtad be, akkor (szerintem) semmi esélyed bármilyen módon is rendezni a dolgot.

A kárt okozó állat visszatartására feljogosít a Ptk!

 

Egyébként ügyvéd helyett (az ugye pénzbe kerül rögtön) első körben a jegyzőhöz kell fordulni, birtokháborítás miatt. Ha szerencséd van, akkor már itt lehet rendezni a dolgot.

Előzmény: Attila1996 (30801)
japipapi Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30802

Akkor, a vasvilla segít, jogos önvédelem.

Előzmény: Attila1996 (30801)
Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30801

A pusztitás domumentálva van körbe fényképeztem az elásott tetemeket (még nem is szedtem ki őket a földből) sejtem ki volt a kutya gazdája de azt mondta hogy otthon aludt a kutya. Megpróbálom rendezni mert lefojtotta a baknyulam (4-5 kg 3-4000 ft) két nagy bakot 3-4 kg(2500-3000 ft) és eltünt 11 süldő amiből kettő visszajött az olakhoz megtépázva az is lazán számolva több mint 10.000 forint.... sík ideg vagyok mert reggel a kutya még ottvolt és majdnem megtámadott.

Előzmény: Jency76 (30799)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30800

ha nem ismeri, hogyan írjon neki levelet?

Előzmény: Jency76 (30799)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30799

Akkor ügyvéd által írt felszólító levelet javaslok, melyben kártérítést kérsz jelezve, hogy bíróságra viszed az ügyet, ha követelésed nem rendezi. Fontos, hogy a pusztítást megfelelően dokumentáld, hogy később is bizonyítani tudd... De ebben is inkább az ügyvéd tudna segíteni... legkritikusabbnak azt a problémát tartom, hogy utólag hogyan fogod bizonyítani, hogy a kutya tette.

Persze ha a kutya gazdáját ismered, akkor még nehezebben rendezhető a helyzet úgy, hogy a kapcsolat ne romoljon meg köztetek.

 

Ha van valamilyen felelősségbiztosítása =(akár lakásbiztosításba ágyazva), akkor esetleg abból rendezhető a kár.

Előzmény: Attila1996 (30797)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30798

Üdvözöllek.

 

Igen, igazad van nem "hülyeségeket" kellet volna írnom, ezért elnézést.

A könyvekben valóban sok a hasonlóság, én még is inkább könyvpárti vagyok.

A "tenyésztő-tartó " témához csak annyit számomra aki nem csukott szemmel vásárol tenyészállatot, az már valamilyen szinten tenyészti, hiszen  a saját nyulához választ párt vmilyen szempont alapján. Ez lehet küllem, súly, fajta, stb...

Tisztelet ,és jó tenyésztést sok kolbit.

Előzmény: japipapi (30763)
Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30797

Az csak akkor lenne lehetséges ha az én kutyám lett volna de nekem nincs kutyám se...

Előzmény: Jency76 (30796)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30796

Szia!

 

Amikor legközelebb éhes leszel, akkor a kutyát kell megenned. Ez részben kárpótol a kiesett termelésért, másrészt többet nem fordul elő az eset.

 

 

 

Előzmény: Attila1996 (30795)
Attila1996 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30795

Segítséget szeretnék kérni, reggel mentem ki etetni ás egy németjuhász elég sok nyulamat lefojtotta, lehet-e tenni valamit hogy a károm megtérüljön?

csabanoble Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30794

Köszi a választ.
Lesz neki két felesége Óriás magyar beütésü nyuszik.
Lepketarka-Óriásmagyar szülőktől az Óriásmagyar volt az apa.
Kiváncsil leszek mi lesz az eredmény.
Ezek eszerint ez Újzélandi nyuszi mikorra lesz kb egészséges ivarérett bak?
Kb 4-5 hónapos.
Az anya nyuszik 7 hónapossak.

Előzmény: Jency76 (30560)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.20 0 0 30793

Ha van akácfalavél(idényben), csalán(lehet eltenni szárítva is,- illetve fűzfa, alma, cseresznye, megy lemetszett vesszők, gallyai.

Előzmény: juhosttt (30787)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30792

A takarmánykeveréked szerintem tökéletes. Szokott lenni hirtelen takarmányváltás? A jóddal óvatosan. A zöldet hagyd el, szinte semmit sem nyersz az etetésével, az anyáknak jó ha fiasok. Én már nem adok a kicsiknek. Nem éri meg. Víz meg mindig legyen előttük. Nem lehet, hogy valamelyik gabona rosszminőségű, esetleg penészes, ez is okozhat gondot?!

Jártam úgy, hogy a nyuszkót a ketrec tetejéről raktam vissza! Annyit lehet, hogy jobban bedönteni az etetőrész fölött és így keskenyebb hézagod lesz és önetetőként is alkalmazhatóvá válik.

Előzmény: kerivili (30776)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30791

Nem az íze miatt kell az ecet, hanem a ható anyag miatt. Szóval inkább almaecet mint sima. A sima ecet savasítja a nyulat, ami egyes baktériumoknak kedvez egyeseket elpusztít. Az emberi szervezetet inkább lúgos irányba kell eltolni hogy kevesebb baktérium éljen meg. Nyulaknál nem tudom hogy melyik a kedvezőbb. Régen volt szó róla h ha kissé savas az a jó.

Na de maradjunk az egyszerű ténynél: alma ecetet adj inkább.

Előzmény: mlele (30790)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30790
a fekete az olajnapraforgó nálunk (maroslelén)sokan termelik. a sima ecet nem jó csak az alma?
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30789

Ha már puffadás van akkor a káposztát is hagyd el. A széna jó. Ha éhesek lesznek megeszik a zabot és árpát is...

Én zab hiányában fekete forgót etetek kevés csíkossal keverve. Ha lenne csíkos azt kapnának.

Ha lenne zab azt is...

Ezen kívül lucernát kapnak, de csak mértékkel, mert ebben a ködös időben a lucerna a csürben nem bors száraz a ködös párás idő megnedvesíti.

Az alom nevelő anyák 2-3 naponta kapnak fél cső tengerit az energia pótlás végett. A választásiak, süldők vágók nem kapnak.

Nálam is a tritikálét falnák keményen, de attól nem kapnak, vagy csak nagyon ritkán, ha sietni kell az etetéssel, mert az kéznél van.

 

Amit javaslok:

Add a zabot és árpát. Más szemest ne. Ha megéheznek megeszik... Ha pedig dohos v penészes helyről van, akkor az is lehet h azért nem eszik. A széna mehet ad libitum.

1-2 extra is mehet, pl nyalósó, alma ecetes víz, néha egy kis vitamin ha fussa. Nálam a nyalósó alap, az alma ecetet időnként kapják, a hasas, alom nevelő, és választási nyulaknak is alap h kapják.

Előzmény: mlele (30788)
mlele Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30788
tisztelt juhosttt!az árpát nem eszik meg se a zabot. te mit etetsz? mit ajánsz? kapnak szénát illetve fejeskáposzta hajat is
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30787

A kokcitól nem puffad fel... A kokci rámegy a belekre, és a májra. De nem a bél, hanem a gyomor puffad fel. Ez szimpla takarmányozási hiba. Korábban írtad, h napi 2x adod a tritikálét. írtad, hogy semmi bajuk... Látod csak hanyagolni kéne! A búza darát is hanyagold, sőt általában a darát is... A nyulnak kell a rágás!

 

Ha kokcidiózisa lenne sovány lenne, nem nőne ha súlyosabb az eset megdöglik.

Kokci ellen a legegyszerűbb a coccifort kúra szerűen, nem folyamatosan!!! Egy idősebb nyulat már nem visz el könnyen a kokci. Ha a választás túléli onnan már csak a takarmányozáson múlik a legtöbb emésztőszervi elhullás.

Előzmény: mlele (30770)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30786

Első fijalásnál megeshet, hogy az anya megöli a kicsiket, vagy nem szoptatja, mivel idegenként kezeli. Ez kb a kezdő nyulak tapasztalatlansága, vagy túl stresszes helyen van a nyúl. Pároztasd fel újra, ha akkor se javul a helyzet akkor kést neki. Az első fijalás nem mindig sikerül a legjobban, erre rá kell számolni.

Előzmény: borsika79 (30784)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.19 0 0 30785

A tritikálé nagy mennyiségben fosat, és bele dagad a nyúlba... Vagy hagyd el teljesen, vagy csak nagyon kis mennyiségben add! A búza is csak kis mértékben jó. Az árpa tökéletes, inkább abból szerezz többet, meg zabot, meg napraforgót.

Előzmény: mlele (30782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!