Keresés

Részletes keresés

yorka Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38701

Ez kompatibilis a Gran Cremával? Mert ha igen, akkor érdekel.

Előzmény: SiD- (38640)
monyesz Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38700
Ez korrekt volt !
Előzmény: blaze73 (38698)
monyesz Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38699
QuickMill őrülteknek:
http://cgi.ebay.de/meine-Espressomaschine-von-Quick-Mill_W0QQitemZ280290297049QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kaffee_und_Espressomaschinen_MW?hash=item280290297049&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Ha összeadom egy Ibi és egy Gaggia Classic árát, kb ennél lenne - és akkor bizta ezt venném, ha választani kéne. Szerencsére nem kell !
blaze73 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38698
nem zavartam csak finoman es nevetve jeleztem, hogy attol mert kulfoldi vagyok ez az espresso nem eppen perfetto :)

es ranezett es vitte is vissza es jott a kivalo espresso kave...
es a vegen nem engedte kifizetni csak az elsore jol elkeszult lattet amit azzzzaszony ivott :)
Előzmény: monyesz (38697)
monyesz Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38697
Igen !? :O)
Az szép lehetett, mikor egy magyar egy olaszt visszazavar az eszpresszóval - persze nem lehetetlen ! :)
Előzmény: blaze73 (38696)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38696
tudnak, tudnak

de en pld kuldtem vissza espresso kavet Udine belvarosaban mert pocsek volt :) :)

jott is egy sokkal jobb utana meg a millio "szkuzi" :)
Előzmény: monyesz (38695)
monyesz Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38695
"Szeritnem(!) nem kell minden túlmisztifikálni és erre jó példa, ha megfigyelünk egy sima olasz kávéházban dolgozó barista-t. Nincs casadio-ja, nem tömörít mérlegen (többségük jóformán alig tömörít) és 5 másik dolgot csinál, miközben - egyébként kiváló - végeredmény folydogál befelé a csészébe.. :)"

Hm, hm ! Azért nem mindegy ilyen kávéból főz. Egy robusztás keverék sokkal toleránsabb tud lenni, darálási pontatlanság, s tömörítés hiánya tekintetében.
Más kávék eléggé háklisok tudnak lenni, és "büntetnek" ha nem találsz telibe.
Persze ettől függetlenül az olaszok tudnak kv-t főzni ! :)
Előzmény: Circo Massimo (38671)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38694
Tehát akkor: nyitnia kell, nyitnia muszáj?:-))
Azaz az a jó, ha nyit? Mert arra képtelen az ember, hogy úgy daráljon és tömörítsen, hogy nehogy felszökjön a nyomás 9 bar fölé...!
Előzmény: SiD- (38691)
yeahhh Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38693
Ascor DC-t használok már vagy 3 éve - anno a Saecóhoz (tudom, az acélbojleres), de a Gaggiához is. Igaz, mivel Brita-vízzel (illetve kb. 1 hónapja az andrew által ajánlott, 2x forralttal) itatom, nem viszem túlzásba a vízkőtlenítést - évente 2-3x, és tartom magam a csomagoláson megadott keverési arányhoz -, de a jelek szerint semmi baja a Classicnak:-) 
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38692
Na, az egycsészés Gaggia szűrő helyett a Marzocco egycsészést, akár az Expolygonnál forgalmazottat is érdemes használni, mert azzal semmi baj nem volt!!! (a sok cirkusz a kétcsészés Marzocco szűrővel volt). Nagyon jó kávét lehet vele készíteni, és a Marzocco egycsészés szűrő teljes mértékben Gaggia-kompatíbilis, olvass vissza ebben a témában, bőségesen kitárgyaltuk. Én is a Marzocco egycsészést használom.

Továbbá: javaslom Neked kétcsészés profi Gaggia szűrő beszerzését az Expolygontól, vagy ha lesz, feltágított kétcsészés Marzocco szűrőt. A Gaggia ipari szűrőjével (a kétcsészéssel) nagyon jó tapasztalataink vannak...

Egyébk. itt a magyarázat a Gaggia-szűrőkhöz (a "C" betűre is felhívva a figyelmet), benne van a gép használati utasításában, de látom, azt senki nem olvassa el:-)) tehát: a "C" betűs a POD-os szűrő, na ezt tegyétek félre jó messze:-))

ba
Előzmény: cumpika (38689)
SiD- Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38691

"ha nyit az OPV, akkor már rossz az elkészített kávé..."

 

Ezt egyedül DJG állította, de ő sem általánosítva, hanem a saját gépére értve.

Elképzelhető, hogy nála nincs jól beállítva.

Előzmény: andrew7 (38686)
paljoc Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38690
Nekem is az Ascort ajánlották, nem találtam az összetételéről semmit, de ennek ellenére már használtam egyszer. Valszeg elhasználom a 12 adagot, bár a hétvégén vettem a Plus-ban borkősavat 140 ruppóért. Most egy darabig azt fogom használni, hátha addig kiderül az Ascor összetétele. végül is ez a legkézenfekvőbb: mindenki ezt ajánlja és ez a legolcsóbb is. /mondjuk az Ascor egy évi adagja 1500-ért sem fog csődbe vinni :-)/ 
Előzmény: Circo Massimo (38683)
cumpika Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38689
Felejetsd el a POD-ot meg a podos szűrőt

Áááá eszem ágában sem volt podossal próbálkozni,csak nem tudtam melyik az egy személyes szűrő, mondjuk úgy okoskodtam,hogy a nagyobb átmérőjű szita lehet az egy szem.
Az is.

Nem szeretem a "mű" dolgokat, ha egy mód van rá nem fogyasztok feldolgozott élelmiszert.:-))
Előzmény: andrew7 (38684)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38688
igen, ok latom : jogos a pont nalad emiatt.

cleaning kit
"Ascor DC: Use this to decalcify or simply clean out your espresso machine. Mix the entire contents of one packet with a full tank of water. Run the water through the grouphead and steam wand one cup at a time. Wait 5-10 minutes between drawing off water to allow the chemicals to heat up and clean out the boiler and water passageways. "

ez is kb olyan semmitmondo...

azert akarhogyan is nagyon fura ha egy ilyen szerre nincsen rairva, hogy mi van benne... es meg a forgalmazo sem arulja el, nem irja meg...

topic closed :)
Előzmény: Circo Massimo (38678)
paljoc Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38687
Azért gondoltam,mert nekem 3 szűrőm van, egy amit a géphez adtak/erre írta a használati, hogy pod-ra is jó/, egy profi gaggia amit utólag vettem és egy marzocco. A háromból az első a legalacsonyabb, ezért írtam. Viszont nekem egyiken sincs "c" betű! :-)))
Előzmény: cumpika (38682)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38686
OPV szakértők!

Épp most tettem fel egy kérdést SiD-nek az OPV-vel kapcsolatosan, tőletek is kérdezem:
az OPV minden főzésnél nyit, pontosabban kell nyisson? Mert azt vettem észre, hogy nálam a Gaggia Classicnál minden főzésnél - a darálásfinomság és tömörítéserősség függvényében - jobban-kevésbé, de nyit és van visszaáramlás a tartályba. (A visszáramlási csőben mozgó buborék nem jó diagnosztikai eszköz, mert ha a cső falához van tapadba a buborék, akkor abban az esetben sem mozog, ha körülötte áramlik a víz).
Elvileg szinte természetes, hiszen az ULKA (vagy EATON) pumpák jóval nagyobb teljesítménnyel dolgoznak, melynek eredménye több mint 9 bar, és ha a tömörített pogácsán kialakul a nyomás (ez szinte törvényszerű hogy bizonyos mértékben 9 bar fölé emlekedjen), szinte törvényszerű az is, hogy nyisson az OPV minden esetben, előidézve azt, hogy a főzés teljes folyamátában a kávépogácsára menő nyomás 9 bar legyen... Tehát az OPV nem egy vészszelep, hanem egy interaktívan működő, a főzési FOLYAMATBAN aktívan, FOLYAMATOSAN résztvevő SZABÁLYOZÓ szelep... Rosszul gondolom? Érdekel a téma. (Merthogy volt itt korábban olyan vélemény is, hogy "ha nyit az OPV, akkor már rossz az elkészített kávé..."). Nos, mi az igazság?:-))
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38685
Egy jó tanács, hallgass rám: sose higgyj egy orvonak, legfeljebb több orvonak már hihetsz, ha már muszáj hinni:-)) És sose higgyj a szerelőknek, mestereknek se!!! Nézz utána magad, és akkor biztos jó döntést fogsz hozni...
Előzmény: Circo Massimo (38683)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38684
Felejetsd el a POD-ot meg a podos szűrőt, én már a Pure-al is próbáltam meg a Classic-al is. Jó, lefő, krémes is, de nem tökéletes..., messze nem az! Persze egy próbát megér.
Előzmény: cumpika (38682)
Circo Massimo Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38683
Well, a kávéfőzőm és én nem vagyunk egy szintre pozicionálva :)
Azt gondolom, én vagyok a fontosabb, a gyógyszeres hasonlatra ez lehet a válaszom, ill. én konkrétan a Gaggia-hoz kértem anno ezt a csodaszert és tökre elégedett voltam, amikor ezt ajánlották, mert gondolom értenek hozzá, ahogy a dokibácsi is, amikor felírja Neked a gyógyszert..és Te beszeded, mert azt gondolod, ért hozzá :)
Előzmény: andrew7 (38681)
cumpika Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38682
Köszi, megvan a "C" betű.

Ha megnéztem volna rendesen a rajzot,ugye.


Paljoc

A magasságuk egyforma, viszont a szita átmérője kissebb a podosnak.
Előzmény: pepppeee (38672)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38681
Jó, az "aduászod" elfogadható;-)), és az sem kizárt, hogy az említett vízkőoldóban nem barkősav van...
DE én elvből nem vásárolok és nem használok olyan terméket, amelyen nincs feltüntetve az, hogy MIBŐL van, mi az ÖSSZETÉTELe. Te bevennél olyan gyógyszert, amire nincs ráírva, hogy mi a hatóanyaga? Na, én a Gaggiámat se kezelem anonim szerekkel:-))
Előzmény: Circo Massimo (38678)
cumpika Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38680
Elsore sikerult jo kavet osszehozni? Vagy volt kuzdelem azert daralo beallitassal ?

Elsőre dehogy sikerült,úgy a 6. lett iható,de már az is jobb volt a Kenwooddal készítettnél.

Még csak az egy csészés szűrővel próbálkoztam.
A darálót is nagyjából sikerült belőni. Volt azért kűzdelem.
Előzmény: blaze73 (38653)
Circo Massimo Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38679
Ha rosszul linkeltem volna, ott Ascor-t ajánlanak a Gaggia-hoz, bár igazából ez sem hoz lázba.
Szerintem az égvilágon semmi gondom nem lesz, legalábbis ami a gép vízkőtlenítését illeti..
Előzmény: Circo Massimo (38678)
Circo Massimo Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38678
Én csak a saját véleményem írtam le, természetesen mindenki úgy jár el, ahogy akar. Egy régebbi Gaggia-m van és biztos vagyok benne, hogy Ascor ide, vagy oda, még hosszú éveken keresztül szolgálni fog.
Nekem is fontos, hogy amit vettem, az jól működjön, de egy használati tárgy nem fog álmatlan éjszakákat okozni, az biztos.
Statisztikailag pedig: eléggé sok alubojleres gép van a piacon, vagy éppen Itáliában. Az Ascor is ott készül. Gondolom, ez jelent valamit.
Az aduászom pedig itt található:

http://www.espressotec.com/store/pc/viewPrd.asp?idproduct=723

:))))
Előzmény: blaze73 (38673)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38677
Igen, még Gaggiákon belül is GÉPFÜGGŐ (pontosabban: géptípus-függő): teljesen más pl. a Gaggia Pure Espresso "head space"-ja, mint a vastagabb vízterítő blokkos Gaggia Classicé, hiába 58 mm-es mindenik és a saját szűrőik és karjaik keresztbe-kasul kompatibilisek egymással (ez nagy előnye a Gaggiáknak!).
Előzmény: monyesz (38669)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38676
IGAZAD VAN, nagyon jól látod.
Előzmény: blaze73 (38673)
andrew7 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38675
Elképzelhető, hogy maga a gyártó nem hajlandó nyiltakozni a termék összetételéről. Ebben az esteben az Expolygon sem tud mit mondani... Ha a terméknek megvan az engedélyezése, elég azt bemutatni, EU-ban vagyunk, el kell fogadni (elég baj!, ezért ment tönkre a magyar élemiszerbiztonság korábban híresen jó szinvonala, és bármi szemét bejöhet az áruházakba...).

A lényeg: azt kell venni vízkőoldóként, amit a gyártó ajánl és nem kell filozofálgatni. Főleg akkor, ha tisztességesen fel is tünteti és meg is indokolja (!) a gyártó a termékspecifikációkban az általa használt vegyszer összetételét és használatát...
Előzmény: blaze73 (38668)
paljoc Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38674

 Én is vaciláltam ezen a Kenwood-on,meg a Krups-on is, aztán a  Gaggia EVO lett. A Kenwood-ot érdekes módon egyik helyen 50-ért, a másikon 25-ért adták.

Aztán végül az olasz mellett döntöttem, remélem jól.

Blaze-re leszek kíváncsi, hogy az EVO után milyen a Classic, mert a Kenwood után nem csodálkozom a nagy minőségi javuláson, mivel az nem kifejezetten kávéfőzőre specializálódott cég!

 

Ugyan felülről fotóztad, de szerintem a kisebb magasságúval tudsz POD-ozni!

Előzmény: cumpika (38670)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38673
ez nem tulmisztifikalas.... tudod ha nem megfelelo cuccal vizkotelenited a gepedet folyamatosan akkor abban igen nagy kart tudsz okozni
egy Gaggia gep elettartama pedig nem keves ha rendesen van karbantartva

ezert van a "para" az ismeretlen tartalmu ASCOR DC-tol...
Előzmény: Circo Massimo (38671)
pepppeee Creative Commons License 2008.12.01 0 0 38672
Ezt a kérdést én is feltettem anno :D

A pod-osnak a belső peremén van egy "C" betű
Előzmény: cumpika (38670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!