Keresés

Részletes keresés

taormina001 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13411

Én öszintén szólva már régen nem értem ezt a rugózást és páni félelmet a növényvédöszermaradványok miatt. Nekem épp ellenkezöleg, az a problémám, hogy mindent egyre inkább túlzásba visznek, így a közönséges halandók számára még egyáltalán hozzáférhetö szerek már teljesen ártalmatlanok, és jóformán alig töltik be az eredeti funktiójukat, a kórokozók hatástalanítását. Az EVI-k is hasonlóképpen túl vannak mértezve és nyilván 200 % biztonságra megállapítva.

anegytech1 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13410

Nálam is vannak olyan parik, amiknek kanalasodik a levele, én is arra jutottam, hogy ez nem okoz komolyabb gondot és egyszerűen a sok oldalhajtás eltávolítása miatt van, főleg a folytonnövő parikon.

Előzmény: taormina001 (13405)
hoffmann eta Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13409

A nagyáruházat sokkal gyakrabban ellenőrzik, mint a kistermelőt, vagy a kisboltost. Többek közt azért, mert ha baj van a termékkel, akkor abból itt nagyobb, több embert érintő baj lesz, és mert az ellenőrök sem tudnak piszlicsáré tételekkel bevételt termelni stb. A gyakoribb ellenőrzésből az a látszat keletkezik, hogy ott gyakoribb a probléma. Ehhez hozzáadom a jelenlegi, erősen a hazait támogató politikát és médiát, és kijön, hogy  a kistemelő akármilyen mérget beletehet, vagy hagyhat, ritkán derül ki, ha lehet, erről csendben vannak. Végeredmény: fogalmam sincs, melyik a rosszabb...ettől még lehet az áruházi is.

Én a méz vagy hasonló fórumon ütődtem meg egy méhész elképzelésén, miszerint az egész környezetünk, az egész mg. el van szennyezve, minden csupa méreg – kivéve a méhek és méz, az maga a mennyei manna. És aki azt meri mondani (én voltam),hogy a méh is része a mindennek, az az ő megélhetését veszélyezteti, aljasul, és legyek szíves, ne tegyem.

Előzmény: kemorgo (13375)
Cinkit Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13408

Sziasztok!

 

Keresem ezeket a paradicsomokat:

-tv paprika formájú

-tölteni való piros paradicsom(aminek üreges a belseje)

-különleges ízű paradicsomok(mézédes, más gyümölcsökre hasonlító ízű)

 

Ezekből keresek magot jövőre és hátha tudtok segíteni.

Előre is köszönöm.

 

beetee Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13407

Ha nem sárgul, akkor nem atkás nagy valószínűséggel,

Mondtad, hogy kordában tartod, szeded az oldalhajtásokat.

Vannak fajták, amiknél ez kanalasodást okoz. Vannak amelyeknél nagyon is.

Semmit nem kell vele kezdeni. Nincs különösebb hatása a termésre.

Előzmény: taormina001 (13405)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13406

nem vagtal le tul sok levelet egyszerre? az is okozhatja.

Előzmény: taormina001 (13405)
taormina001 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13405

A kanalasság több órai esö után se szünt meg. Sárgulást ezeken viszont nem látok. Ezexerint tehát atkásak? Asszem ezek pont a determinált fajták,  nagyon le vannak viszont maradva a növekedésben: az elsö kör szépen kötött, továbbiakat meg egyszerüen nem növesztettek. Mikor áll meg egy determinált paradicsom?

Előzmény: taormina001 (13389)
taormina001 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13404

Sehogy. Vagy túl rövid, semmire se elég évröl-évre rövidülö "karómaradványokkal" vagy túlságosan gyönge, hosszú vékony pálcikákkal. Nagyon kellene egy adag rendes, jó 1,5 m-es vastag karó.

 

Akkor nem kellett volna kidobnom az ilyen aljú paradicsomokat.

Előzmény: Laci/Zápolya (13390)
CBNora Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13403

Bár az atkáknak lárvakorban csak 6... De nagy vonalakban igaz.

Előzmény: Törölt nick (13401)
CBNora Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13402

No de ha a különböző csoportokra más vegyszerek hatnak, akkor mégiscsak kell legyen valami fogalmunk róluk, különben hiába nyomjuk a vegyszert.

Előzmény: URobi76 (13399)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13401

hat ugye ez volt az egyik legfontosabb az iskolaban megtanulando, hogy a rovarnak 6 laba van, a pokoknak meg 8.:)

Előzmény: hoffmann eta (13395)
hoffmann eta Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13400

Ez így van. Mert ahogy írtam is, amikor kértem a Vertimecet atka ellen, azt mondta, az rovarirtó. Mondom én: ajánlották...Ő: megnézem a könyvben is: rovarirtó. És 30 éves tapasztaltom van. Kibontom: mondom neki: nézze meg, belül már atkairtó.

Sőt: a gyártó honlapján is ez van: "A Vertimec felszívódó rovarölő szer."

De, ahogy írtam, gondolom ezt összefoglaló névként adták, mert pl. tripszek ellen is jó, amik ugyebár már rovarok, és aknázólegyek elle is, melyek talán szintén rovarok. Arány 2:1. Úgyhogy valami igazuk azért van. De attól még megtévesztő.

 

Előzmény: CBNora (13398)
URobi76 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13399

Nem cifrázni kell,hanem permetezni!Ennyi.

Felesleges rendszertanba belemenni!

Egy csoportba tartoznak:

 

KÁRTEVŐK!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

(((-:

CBNora Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13398

A vegyszergyártónak pedig pontos leírást kellene adni. Hétköznapi szóhasználatban elmegy, de ha védekezni kell valami ellen, nem árt tudni, hogy tulajdonképpen mi az, és mi hat rá. Nem lenne sokkal bonyolultabb helyesen megfogalmazni, és itt a felhasználás szempontjából egyáltalán nem mindegy.

Előzmény: hoffmann eta (13395)
anegytech1 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13397

Egyébként én is most tanultam meg, csak én használtam a guglit :D.

Előzmény: kopjáss (13396)
kopjáss Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13396

Ajajj, nincs más hátra, mint megadnom magam:) Ma megtanultam, hogy a pókszabású az nem rovar. Köszönöm nektek.

Előzmény: anegytech1 (13394)
hoffmann eta Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13395

A Wikipédiából 3 helyről kimásoltam 3 mondatot, hogy egyértelmű legyen:

 

"A rovarok (Insecta) az ízeltlábúak (Arthropoda) törzsének, a hatlábúak (Hexapoda) altörzsének egy osztálya.

Az atkák (Acari) az ízeltlábúak (Arthropoda) törzsében a pókszabásúak (Arachnida) osztályának atkák (Acari) alosztályába tartoznak.

A pókszabásúak általában könnyen megkülönböztethetők a rovaroktól, mivel nyolc ízelt lábuk van, míg a rovaroknak hat."

 

HA ez igaz, AKKOR ugyebár az atka nem rovar. Más kérdés, hogy számtalan helyen így hivatkoznak rájuk: apró rovar stb. de ez csak hétköznapi szóhasználat, annak meg is teszi. 

Én csak azért írtam, hogy a gazdaboltost IS megtévesztette a rovarölő szó, ami a külső kartonon van, mert belül meg a leírás ATKÁK ellen javasolja elsősorban. ÉS TRIPSZEK ellen. A tripsz viszont rovar. Ezért írták egyszerűsítve a rovar kifejezést. Ha valakik, akkor a mérgegyártók tudják, mi az a rovar...

Előzmény: kopjáss (13391)
anegytech1 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13394

Hűha. Én csak növények és gombák rendszertanát tanulom, de a gugli segít nekem is. Csak be kell írni, hogy atka. A pókszabásúak meg hogy a fenébe lennének egyszerre rovarok is??

 

ROVAROK:

ország: állat

   törzs: ízeltlábúak

      altörzs: hatlábúak

         osztály: rovarok

            rend: bogarak, lepkék, bolhák, poloskák, tetvek, stb.

 

PÓKSZABÁSÚAK:

ország: állat

   törzs: ízeltlábúak

      altörzs: csáprágósok

         osztály: pókszabásúak

            rend: ATKÁK, pókok, skorpiók

 

Gugliból ez mind metudható. Wikipédia is elég jó, bár néha kicsit félrevezető a rendszertani besorolásban, mert sokszor alosztálynak ír egy rendet. Egyébként maga a rendszertan is néha félrevezető, mert sokszor változtatnak benne, növények esetében legalábbis biztosan.

Tehát a pókszabásúak és a rovarok két külön osztály, ezért elég nehezen lenne egy pókszabású egyszerre rovar is. Növények esetében ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a kétszikűek egyben egyszikűek is. Elég lehetetlen.

 

Az, hogy "Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár" pedig igaz, de kb értelmetlen. Minden lepke is rovar, de nem minden rovar lepke. Egy nagyobb halmazt akar ez a mondat összehasonlítani egy bele tartozó kisebb halmazzal.

 

Bogarak esetében általános suliban azért így tanítják, mert a köznyelvben sok repülő, mászó izére rámondják, hogy jé ez egy bogár, de ennél több értelme nincs.

 

Pl minden rózsavirágú kétszikű, de nem minden kétszikű rózsavirágú. Igaz, de nincs értelme ennek az összehasonlításnak. Mert ugye pl a paradicsom (Solanum licopersicum) is kétszikű, de burgonyavirágú, nem pedig rózsavirágú (csak, hogy a parikról is mondjak valamit :D).

 

Tehát AZ ATKA PÓKSZABÁSÚ, nem rovar, nem bogár, nem lepke, nem bolha, stb.

Előzmény: kopjáss (13391)
URobi76 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13393

Nyugodtan keverd össze!

 

Előzmény: Andrea555 (13345)
tp329 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13392

Ezt még finomítani kéne, nem jellemző a rendszertanra, hogy "valaki" két osztályba is tartozik!

 

Előzmény: kopjáss (13391)
kopjáss Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13391

Tegyük már tisztába ezt: Rovar-e az atka?

 

Válasz: igen.

 

(a pókszabásúsak is rovarok)

 

Bogár-e az atka?

Válasz: nem.

 

(a rovarok közül az a bogár, amelyiknek kemény "fedeles" szárnyvédője van, ami alatt hártyás szárny található)

Előzmény: CBNora (13388)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13390

Ha a barna foltok beszáradtak, akkor magnézium hiányuk van. A sok Ca esetén könnyen előfordul. 

Nem okoz problémát, csak esztétikai hiba. (Lombtrágya valamennyire segíthet.)

Hogy sikerült a karózásod idén?

Előzmény: taormina001 (13389)
taormina001 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13389

Nem tudom, mióta ezt észleltem, nem volt még esö.

Ráadásul tegnap kötöztem, így sok levél még ide-oda áll, némelyik fejjel lefelé; eltart egy ideig míg a megfelelö helyzetbe fordulnak.

 

Tápanyaghiányt persze nem tudom; összel szerves trágyát ástam be; komposzt és marhatr. keverékbe ültettem, a talaj meg inkább meszes, mint nem, így Ca-hiányra se gyanaxom különösebben.

 

Atkákkal uborkák tekintetében már soxor gyült meg a bajom, ezért most nem ültettem, és térben is nagyon máshol vannak a paradicsomok. Tudom, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen láthatók.

 

Öntözörendszer látja el öket, azonban nem tökéletesen; utána kell igazítani, mert nem kapnak eleget.

Előzmény: kemorgo (13386)
CBNora Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13388

Ez igaz lenne, ha az atkák bogarak lennének. De nem bogarak, hanem már mint írtam, pókszabásúak.

Előzmény: csutka52 (13385)
kemorgo Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13387

Azt kifelejtettem, hogy ha nincs megfelelően erős nagyítód, de van jó fényképezőgéped, akkor makróra állítva fotózd a fonákját, majd a gépen kinagyítva jól látszik, mit kell keresni.

Nálam is, a kezdetekkor így jött elő, így derült ki. Ha van uborkád, és az se nő és terem megfelelően, kóstolj meg egyet, keserű lesz. A levél fonákján viszont sokkal jobban látszik az atka, mint a paradicsomon. És még szeretik is a dögök, ha fertőzés van, akkor az ubin is tobzódnak :(

Előzmény: taormina001 (13380)
kemorgo Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13386

Azt írod, krónikus a vízhiány.

Olyan általánosan szomjas benyomást kelt, ha locsolsz, vagy esik utána napokra helyre jön? Nem köt, olyan, mintha valami tápanyaghiány lenne? Aztán alulról felfelé elkezd sárgulni a levél, majd leszárad?

Ezerszázalék, hogy atka :(

 

Előzmény: taormina001 (13380)
csutka52 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13385

Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár! 

 

bogarak (Coleoptera) az ízeltlábúak törzsének és a rovarok osztályának egyik rendje

 

A bogarak rendjébe tartozik a Földön ismert élőlény-fajok több, mint 20%-a,  ismert rovarfajok 40%-át teszik ki a bogarak és napjainkban is folyamatosan írnak le újakat. 

Tehát az atka igenis rovar! 

Előzmény: CBNora (13379)
hoffmann eta Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13384

A levelek begörbülése – mindig alulról felfelé megy a dolog és egyre sebesebben – majd sokszor hirtelen elsárgulása, barnulása nálam: atka. És sem látok semmit, pedig van egy tízszeres nagyítóm – több kéne, hogy biztos legyek benne, mikroszkóp. S a a levelek is tele vannak felverődött földszemcsékkel, fogalmam nincs, mit látok. De hogy nálad mi van, azt persze nem tudhatom.  

A furcsa egyébként az, hogy ahány helyen a szakértők a Neten a kanalasodás okait említik (és itt a fórumon is), szinte sosem sorolják föl a sok közt az atkát – pedig benne van.

A locsolásra nem gyanakodnék – de ez a jó eset, akkor baj nincs, nem mennek tönkre a levelek, csak begörbülnek, ártalmatlanul.

Hogy nincs kötés, az meg inkább tápanyaghiány – valamelyiké a sok közül, én meglocsolnám valami komplex dologgal, hátha segít.

 

Előzmény: taormina001 (13380)
alfi13 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13383

Ha jól látom az egyik képeden az egyik paradicsomon is látni foltokat. Nem látszik jól a képen nézd meg és ha van beteg azt is fényképezd le és a paradicsom szárakat is vizsgáld meg hogy nincsenek e rajta barnás foltok. Ha igen akkor ez Fitoftóra vagy más néven paradicsomvész. Ez ellen a megelőző védekezés a legjobb réztartalmú szerekkel történő permetezés pl Champion. Ha már kialakult akkor a fertőzött növények eltávolítása elégetése és Ridomil Goldal történő permetezés talán megmentheti a többi növényt.

Előzmény: badubadu (13382)
badubadu Creative Commons License 2014.07.22 0 0 13382

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!