Keresés

Részletes keresés

marinafraasz Creative Commons License 2007.04.13 0 0 61

... és a képek:

 

földszint

földszint

recepció

presztízs

udvar

marinafraasz Creative Commons License 2007.04.13 0 0 60

HR Pozitív!

 

Ezt igértétek:

 Az évszázad ingatlanfejlesztése.

 Budapest legnagyobb ingatlanberuházásaként több, mint 4000 lakás épül közvetlenül a Duna partján, a XIII. kerületi egykori Fóka-öböl területén.

 Az első ütem 3 épületében 224 lakás lesz, melynek az értékesítése hamarosan elkezdődik.

 Az építtető az Autóker, melynek korábbi beruházásai (Cézár-ház, Kleopátra-ház stb) csak kezdőlépések voltak a Marina Parthoz képest.

"Tavalyi nyilatkozatok szerint az első ütemekben kedvezőbbek lesznek az árak, figyelembe véve, hogy a lakóknak további 2 évig kell tűrniük az újabb építkezéseket."

 

És ezt teljesítettétek 4 hónapos határidő túllépéssel:

A fotók a héten készültek, kommentár nélkül!

 

Előzmény: Törölt nick (-)
marinafraasz Creative Commons License 2007.04.10 0 0 59
Kedves ndrew79s,

Nem csak a környék presztízs csatatér, menj be a presztízs épületekbe is!

Magas lóról Marináék beszélnek az emberrel, nem én!

Azt meg nagyon rosszul tudod, hogy a kötbéresek költöztek be!

Aki beköltözik az nem kap kötbért, nem jár neki!

Akik beköltöztek, azután Marinának nem kell kötbért fizetnie!

Ezért igyekszik minden kötbér igénnyel fellépőt költözésre, átvételre bírni!

A kötbér mértéke kb 300 EFt/hó/lakás lehet! Ha szerinted ez bagó, irigyelek!

Az utolsó kérdésedre egyértelműen nem lehet nemet mondani!

Az, hogy sok kivitelező hasonlóan svindlizik, nem mentheti fel a Marinát!

Előzmény: ndrew79s (58)
ndrew79s Creative Commons License 2007.04.10 0 0 58
Kedves Marinafrász!

Nem lettem békeharcos, csak nem szeretem azokat, akik a magas lovon ücsörögnek, és onnan osztják az észt.

Tudod, stílus maga az ember...

Egyébként az miért baj, hogy a kötbéresek már beköltözhettek, mi pedig még nem? Vagy most mi az ami épp nem stimmel szerinted? Vagy hogy nincs még meg a ház környezete? Ez lenne az évszázad átvágása?!

Üdv!
n.drew
Előzmény: marinafraasz (57)
marinafraasz Creative Commons License 2007.04.10 0 0 57

n.drew79’s

 

Mi van? Békeharcos lettél? Peace! Peace!

Te a K épületben vettél lakást a MarinaIII-n

Röviden írok.

Vedd le a szemellenződet és sétálj ki az építkezésre! A K épületbe már beköltöztettek vevőket Marináék!

Te mit szólnál, ha levettek volna a tutko vételárral, és beköltöztetnének most a K épületedbe, a jelenlegi presztízsbe?

Tőlem, az irigytől ne fogad el a frankót, a saját szemeddel csekkeld!

Feltűnő, hogy a lakó beköltöztetések véletlenszerűek. Szinte mindegyik épületben lakik már 1-2 madár!

Nem az odú állapota, inkább a kötbér kötelezettség kifocizása manageli Marináékat!

Ha szerinted minden tuti, légy boldog, mert boldogok……….

Üdvöz légy a szép, új, slave világukban!  

TommyH Creative Commons License 2007.04.10 0 0 56

Szia Attis !

 

Köszi a választ! Él az emailem. Oda elküldhetnéd a műszaki ellenőr elérhetőségét és esetleg h kb menniyéret vállalja..

 

Üdv,

 

TommyH

Előzmény: Attis_78 (47)
ndrew79s Creative Commons License 2007.04.09 0 0 55
Üdv!


Nem nagyon akartam én se hozzászólni, de kicsit értelmetlen irányba ment el a fórum... lehet fiikázni a Marinát, lehet utálni, de érdemes picit bemenni, lesétálni a duna partra...és hallgatni. Na, ez kerül annyiba a Marina parton.

Sajna akárhogy csűrjük csavarjuk, mi elég sok építkezést megnéztünk, a Marina semmivel se lóg ki semmilyen irányba, mint az összes többi hasonszőrű lakópark, egyedül az elhelyezkedése, ami szerintem különlegessé teszi.
Anno a két kezem nem volt elég ahhoz, hogy összeszámoljam a vasúti töltések mellé, vagy a kissebbségi lebujok szomszédságába, nota bene egy szerverpark klíma-szigetére néző építkezéseket.

Mi eddig még szerencsések vagyunk, bár a lakásunkat még nem adták át ( ezt a szersződéskötéskor mondták), eddig semmi komolyabb probléma nem adódott. Ha lesz ilyen, arról majd írni fogok, az biztos. Egyébként a vevőkoordinációsok néha elég rendesek, pl. amikor a konyháról érdeklődtünk, ők maguk ajánlották, hogy mondjuk le, merthogy a konyhás cég elég vastagon számolja a plusszokat.

Szóval peace, inkább próbáljunk hasznos infókkal szolgálni egymásnak, mintsem hogy flame-t kelljen olvasni sokezer karakteren keresztül!

Üdv!
n.drew
piar negativ Creative Commons License 2007.04.07 0 0 54

Szia  Atis,

remélem nem rám gondoltál, mint aki perelni akar! Mert akkor félre értettél vmit!

Te MarinaIII ütemes vagy ugye, melyik épület? Átveted már a lakásodat?

Azért ez a presztizs szöveg kicsit uncsi, presztizse volt a magyar focinak is és nézd hová küzdték le magukat a fiuk!

Az igazi presztizs a minőséget kell, hogy takarja, nem a rongy rázást és a klubozást, ajánlom olvasd el a Mezetlen Marina site-t, értelmes, független építészek irták.

Én is Marina párti vagyok, mint kifejtettem, de azért palimadárnak éreztem magam, amikor már a kiviteli terven lecsiptek 2-3m 2 -t a lakásomból, tudod 1 milcsi kicsit husba vágó, mégha szerződés megengedi is. Az meg "halszagú", hogy úgy tünik mindig HR pozitív előnyére van a méreteltérés. No ez nem a presztizst növeli. Ez olyam magyar vendéglős szemlélet, ha már besett a kuncsaft kaszáljuk le mindennel, pót szerződés kötési díj, minden plusz aranyárban, stb! 

Én nem akarom a Marina presztizsét rombolni. Nem érdekem, hisz minden rossz hír rontja a befektetésem, lakásom értékét! De azért nem kellene minden halszagú süti után még hatalmas borravalót adnunk és nekünk hajlonganunk!

Könyörgök mi vagyunk a fizetők, ők csak a szolgáltatók! A presztizst nekik kellene épiteniük pontos határidő betartásával, pontos lakás méretekkel, kifogástalan kivitelezői színvonallal!

Mesélek egy igaz storyt, Berlinben szerelt egy vasbeton szerelő cég, a német TÜV-ösök állandóan ott lebzseltek. Egyszer észre vették, hogy egy 500 db elem egységből megmaradt 10, a mieink nem építették be. A dajcsok szó nélkül visszabontatták az egészet, na ettől a minőség ellenörzéstől és minőségtől még messze vagyunk! Pl. a konyha szerelése olyan csapnivalók, hogy ezt a szintet bármikor túlszárnyalnám. A konyhát azt qrvára sajnálom, hogy velük csináltattam!

Az érzésem az jó volt, de a kedves család lebeszélt.

Lesz neked elég dolgod költözés után, ezzel legalább nem kell foglalkoznod, stb.

A hely az tényleg jó, Csepel É-i része lesz ilyen tuti, nem hiába vették meg a spanyolok 20 milliárd Ft-ért!

Az biztos, hogy sokkal jobb helyen van, mint a Riverside, vagy bent a büdös városban bármelyik lakópark!

 

Előzmény: Attis_78 (53)
Attis_78 Creative Commons License 2007.04.07 0 0 53

Sziasztok...

 

Eredetileg nem is akartam foglalkozni Marinafraasz hozzászólásával, mert természetes, hogy sok az irigy ember és valahogy le kell vezetniük az indulataikat.. kár hogy itt de mind1 mert ez egy szabad fórum.

Viszont nem kéne, hogy ez a fórum erről szóljon. Perszesok hiba csúszott a kivitelezésbe, dehát valaki mutasson már egy tökéletesen végigvitt lakópark projectet. A Marinaparton nem a minőséget kell elsősorban megfizetni hanem az elhelyezkedést a "márkanevet" a presztizst.. Befektetés és élettér szempontjából nagyon jó helyen van és ezt meg is kell fizetni.

A szobságról csak annyit hogy igen.. sokan vannak akik presztizsből költöznek ide. De vannak sokan akik más miatt. Mi nem saját erőből veszünk itt lakást hanem a család veszi befektetésnek, de egy ideig mi fogjuk lakni. Dehogy ne magamból induljak ki találkoztam ott olyan idős házaspárral akik a Szentendrei családi házukat cserélik egy marina parti lakásra. Talán ők is szobok lennének??? Tényleg drágák ott a lakások, de ebben az országban azért sokan vannak akik ezt megheteik. Ez biztos sokakat zavar de C'est la vie. ez mindenhol igy van a világban (már ahol már nincs kommunizmus).

A lakás méretéhez kapcsolódan: Igazat adok neked, de sajna ez egy köztudott tény hogy a lakásméreteket igy számolják. Még nem mértem le a lakást pontosan de tudom hogy a fal fele az hozzá tartozik.. Ezen is lehet bosszankodni, de attól nem lesz nagyobb a lakás.. Pereli? Minek? ha tájékozódsz ezt már a lakáskiválasztásnál tudni lehetett volna...

Szóval várom továbbra is a hozzászólásokat, de jó lenne ha pár építő jelleű is beleférne..

 

Attis

Előzmény: piar negativ (52)
piar negativ Creative Commons License 2007.04.07 0 0 52

Szia HR pozitív,

Mi történt Marinafraasz szavai szerint a Fun Clubotok tagjaival?

Stabilan hallgatnak. Ja csak munkaidőben van pozitív, benyalós marinás hozzászólás?

Ez csak nem azt jelenti, hogy munkátok a Funclub tagként álcázva irogatnotok!

Ejnye-ejnye bértollnokok!

Gyerünk HR pozitív! Gyerünk Funclub tagok Huzzatok bele, mert így dögunalmas marad ez a Marina beruházók  által grundolt fórumocska!

Vagy talán csak nem az a baj, hogy a király, akarom mondani a Marina meztelen?

Nincs érvetek velünk kritizálókkal szemben? Ez biza szomorú! Szőke nyuszik vagytok?

Marinfraasz is elsumizza a kérdéseimre a választ!

Igaz ő csak kibic és röhög a sok palimadáron!

 

Erről jut eszembe itt van két jó kis cikk, az egyik címe Marina meztelen:

  1. http://index.hu/kultur/eletmod/marina0912/ építészek írták a pucér Maránkról

A másik még izgibb, nem tudom hogy irjam le, hogy el ne piruljanak majd az Autóker Holding fizetett szégyenlős dolgozói?! Tudjátok mit bevállalom, a másik cikk címe Dugjátok meg a lakóparkot! Tékozló Homár honlapján olvashatjátok.

Ime az elérhetőség:

 

    2.http://index.hu/homar/index.php?p=131&more=1&c=1&tb=1&pb=1

 

Ha nem kapok választ meló időben sem, még a végén azt fogom hinni, hogy a piár melót is ellazsáljátok, mint a MarinaIII.  befejezését!

Előzmény: Törölt nick (-)
piar negativ Creative Commons License 2007.04.06 0 0 51

Szia Marinafraasz!

Örülök a hozzászólásodnak.

Úgy látszik nem mindenkit vakított el teljesen 3 hete a New York Palace csillogása.

Ja ezt is mi fizetjük...

Nem értem teljesen a fás-erdős hasonlatod, kódolsz valamit, mint a régi szép mozgalmi időkben?

Beszélj világosan. Szabad országban, jogegyenlőségben élünk! Vagy nem? A 159 évvel ezelötti forradalom célkitűzései még nem valósultak volna meg? Nagyon-nagyon hurrá pesszimistának tünsz, vagy én vagyok naiv?

A Fishy halszagú, mi köze a Marina-Parthoz?

A Dunára céloztál don Corleone, vagy valami másra?

Ha tudsz valamit, oszd meg velünk tudatlanokkal légyszííí...

Lesznobozni bennünket egy kicsit erős volt.

Nem a sznobizmus hajtott specko engem.

Olyan lakást kerestem, amelyik tömeg közlekedésnél, csendes helyen van.

A Marinapart megfelelőnek tűnt. A kivitelezás minősége is jobbnak látszott távolról  a szocreál építőipar nivójánál.

Közelről, nem tudom, sok hibát találtam. Mindenkinek azt javaslom alaposan nézzen a körmükre. Nyugodtan, türelemmel nézzetek meg, próbájatok ki  mindent. Ellenörizzétek azt is, hogy azt rendeltétek-e meg amit kaptok.

Eleget fizettünk, hogy valódi mínőséget követelhessünk.

Új marinásoknak  tanácsként, ugyanazt a konyhabútort forgalmazza a KIKA, amit a marinás konyhások csak  olcsobban. Beköltözés elötti bútor vásárlás közben vettem észre. Az emeleten vannak az étterem mögött eldugva. Felment a pumpám rendesen a különbséget látva.

 

Előzmény: marinafraasz (46)
piar negativ Creative Commons License 2007.04.06 0 0 50

 Szia Attis!

Örülök, hogy Neked tetszik a lakásotok. A mérete is az eredeti?

Én nem örülök az enyémnek.A lakás kisebb lett mint amivel számoltam.

Ime a MarinaIII matek feladat 3. elemiseknek:

Tételezzük fel veszel egy 30m2-es lakást  a Marinaparton mondjuk 400EFt/m2 áron 12 millió Ft-ért!

 

Kérdés: A lakásban mekkora lesz a lakóterület a beköltözéskor?

             Hány forintodba fog kerülni majd a lakható területed m2 e?

 Ha rávágod a 30m2-t és a 400Eft-t megbuktál, vissza a 2. osztályba.

 

A megoldás helyesen: 26m2 a lakóterületed, minusz 4m2 nekem piar negatívnak

                                    460Eft/m2 , plusz 60Eft/m2 bevétel HR pozitívnak

                                    plusz 1,6 millió Ft tiszta haszon ezen az egy kis lakáson

 

Levezetése a megoldásnak:

A lakás 7 m hosszú, 4,3 m széles, ez kb 30m2 normál matekban, de a marina matek más!

A szomszéd lakások határoló falai 30cm, a belső válaszfalak 10cm szélesek.

 Le kell vonnod a lakható lakás alapterületből a szerződés szerint:

 a szomszéd lakásfalak fele alapterületét: 2*7*0,3/2= 2,1  m2

 a lakás belső válaszfalainak alapterületét: 2*4,3*0,1= 0,86m2

                                 5% méret eltérés lehet:30*0,05=   1,5  m2

Összes negatív neked  :                                                  4,5  m2

 

Ne szégyeljétek magatokat a növérem gimis matek tanárnő, ő se tudta kiszámolni...

Ezt a magas matekot nem oktatják minden sima suliban.

Kérdés haladóknak:

mekkora a plusz bevétel a Marinának egy 9 emeletes 90 lakásos épület esetén?

mekkora a plusz bevétel a Marinának a Marina III esetében? Talán 450 millió Ft?

Ez nagyon magas nekem is, 4 sima egyetemi diplomámmal se megy.

Ha rékérdezel, hogy miért lett kisebb a lakásod?

Megnyugtatnak, hogy sok vevőnek nagyobb lett a lakása, neked specko peched van.

Lehet, hogy igazuk van.

Ezért én felajánlok 1 üveg 7*-os METAXA-t akinek nagyobb lett a lakása a MarinaIII-n, mint amennyire szerződött. 

Én még megkérdezem pót kérdésként csak presztizs egyetemre vágyók válaszoljanak:van-e korrelációs kapcsolat a MarinaIII kiviteli tervének több lakást eredményező módosításának a 3. elemis matek feladattommal.  

Mérjétek le a lakás méreteiteket. Lesz egy kis marinás meglepi,...... ha jól mértek.

Azért a Marina építetői se csontra teljesitik  a minuszokat. 

Nálam egy jóval nagyobb  lakás esetében kb 0,5 m2 n múlott, hogy kihasználják a maximális  lehetőséget a lakásom minimalizálására. 

Kiváncsi vagyok HR pozitív véleményére,  légyszíí -légyszíí válaszolj.......

 

Előzmény: Attis_78 (47)
marinafraasz Creative Commons License 2007.04.06 0 0 49

Attis,

? épületben lesz a kéród

? legalább bepucolt

marinafraasz Creative Commons License 2007.04.06 0 0 48

Hi, Attis!

Neked is ajánlom, hogy figyuszd meg a lírámat!

Ne csak a fát nézzétek, hanem az erdőt is!

A haver mondta, látott 1-2 lila fejű vevőt magán kívül!

Beeeeeeeeeeee Careful!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Attis_78 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 47

Szia!

 

Más nagyobb hibák nem voltak, inkább elhanyagolható apróságok.. A műszaki ellenőrt egy ismerős ajánlotta ha él az e-mail címed akkor oda elküldöm az elérhetőségét. a segítséghet képest egyáltalán nem volt jelentős tétel a honoráriuma...

Mi a hetekben újra megyünk megnézni a lakás (remélhetőleg végleges) változatás majd megírom a fejleményeket...

 

Üdv

Attis

Előzmény: TommyH (45)
marinafraasz Creative Commons License 2007.04.06 0 0 46

Hi, TommyH,

én nem javaslom azt a műszaki ellenört! Vigyétek magatokkal inkább az első józan embert a Váci útról! 

"Fishy" a Marina III infom szerint!

Az egyik figura a meló helyemen ott vett egy 30 millás kérót!

Nem vette át! 2 hete dühöng, hogy hülyének nézik! Szerencséjére nála volt a mobiltelefonja, tele is nyomta Marina fotókkal a memóriát!

Megérdemli! Minek vesz ilyen puccos helyen a sznobja! Pedig elötte  nagy arca volt!

Könnyesre röhögtük magunkat a " sirály luxus kéró" láttán!

A betegsége tüneteit diagnosztizáltuk a haverokkal, elneveztük "Marinafrásznak".

Még a  fönököm is megsajnálta, vmi jogi papírja is van. Bekérte a doksikat, töri az agyát a storyn!

Mondja a marinás figura nézzem meg a fórumot, itt mendenki beájult  ettől a "társaságtól"!

Igazsága vagyon! A Marina III fun klub tagjainak sűrgőssen  optikushoz kell fordulniuk!

Na ezért választottam ezt a nevet báránykáim!

 

TommyH Creative Commons License 2007.04.01 0 0 45

Szia Attis!

 

Milyen hibákat vettetek még észre? Illetve mikre hívta még fel a figyelmeteket a műszaki ellenőr ? Ő egyébként az ismerősötök volt ? Ha nem, milyen költséggel jár, hogy őt elhívjam magammal a birtokbaadáskor ?

 

Üdv,

 

TommyH

Előzmény: Attis_78 (44)
Attis_78 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 44

Hali!

 

Nah megvolt az átadás, de vélgül nem vettük át a lakást. Apró hiányosságok még voltak és végülis az vevőkoordinációsok is rendesek voltak és Ők is belátták hogy van még pótolnivaló. Amúgy pár burkolatválasztó és korlát üveg hiányzott. Ami meglepő volt, hogy a korlátüveg és az erkély között több mint 10 cm a távolság ami első látásra is elég balesetveszélyesnek tűnt (főleg kisgyerekek számára). Sajnos a szabvány is azt hiszem 10 cm-et megenged szóval ezt mindenkinek egyedileg kell majd javítania :( . Magát a lakást tényleg szépen megcsinálták, féltem tőle hogy kicsit elkapkodják, de szép vot a festés és a burkolatok is.

Mi még az eredeti (december végi ) határidővel foglaltuk le a lakást, ezért kaptuk meg már most az értesítést a birtokbaadásról. Gondolom minden lakás esetén megvárják a végső kötbérmentes határidőt. Ami furcsa volt, hogy az utolsó vételár kifizetése feltétele az átadásnak, ami akkor lehet érdekes ha valaki hitelből veszi a lakást merthát a bankok szeretik visszatartani az utolsó részletet az átadás utánig.

Az átvételre mindeképpen érdemes visszi egy hivatásos műszaki ellenőrt mert az Autoker nem biztosít ilyet. Mi vittünk és meg is érte mert sok olyan dologra felhívta a figyelmünket amit nem vettünk volna észre és tisztában volt azzal is hogy mi a szabványos és mi nem.. Most 1-2 hetet várunk hogy az hiányokat pórolják és végre birtokba tudjuk venni a lakást....

 

Üdv

Attis

Előzmény: ndrew79s (41)
ndrew79s Creative Commons License 2007.03.30 0 0 43
Szia!


Mi a K-ban. Azt hiszem nem mindenki fog ilyen papírt kapni, akiknek az eredeti szerződése dec 31.-re szólt, azokat gondolom most s.o.s-ben előre veszik, mert ugye különben ketyegne a kötbér. Mi pedig még bőven beleférünk az eredeti márc31+3 hónapos időszakba. Persze remélem azért nem júnuisban fognak értesíteni... már várjuk, nagyon hogy kész legyen:))))

Üdv,
n.drew
Előzmény: TommyH (42)
TommyH Creative Commons License 2007.03.30 0 0 42

Sziasztok!

 

Engem is nagyon érdekelnének az átadással kapcsolatos infók. Mi még nem kaptunk olyan papírt, hogy 3 hónappal halasztanák a birtokbaadást, mi az M tömbben fogunk lakni. n.drew te melyikben ?

 

Üdv,

  TommyH

Előzmény: ndrew79s (41)
ndrew79s Creative Commons License 2007.03.20 0 0 41
tapasztalat nincs, viszont akkor ezek szerint Nektek március végéig átadják? Nekünk megjött a papír, hogy kihasználva a kötbérmentes időszakot, max. júni 30.-ig adnák át a lakást - de ez nem ért váratlanul, mi anno a marinát a dec31 miatt nem néztük meg, mert túl korai volt akkor még az az időpont(2007.es átadású lakás kellett), de hamar kiderült, hogy azt nem fogják tartani, és inkább tavasz vége lesz belőle, ezért is vágtunk bele.

Attis, ha bármit megtudsz, pls. írd le!

Üdv,
n.drew
Előzmény: Attis_78 (40)
Attis_78 Creative Commons License 2007.03.16 0 0 40
elkezdődött a III ütem átadása március végi határidővel... Valakinek van már tapasztalata hogy fog ez kinézni pontosan ?
belepofazok Creative Commons License 2007.02.11 0 0 39

Voltam pár napja, besétáltam a marina part lakótelepre, igaz, pénzügyileg olyan messze állok tőle, hogy hu, de azért megnéztem.

 

Lakót, azt egyet se sikerült felismernem lakó típusú viselkedésről. A lakások nagy része - nekem úgy tűnik - üres. Viszont komoly hányadára ki van írva, hogy "eladó", magyarán valaki befektetésnek megvette még tervezőasztalról, most akarja továbbadni...

 

... ami furcsa, hogy lakókra jellemző jeleket egy darabot láttam: egyik szoba ablakában volt egy függöny. Ezen felül amúgy semmit...

 

Amúgy az egész lényegesen rosszabb, mint pl a bármelyik panellakótelep, ugyanis a 70es évek 10 emeletes panelházi közt egész normális tér, távolság van, azonban itt  úgy felparcellázták az egész területet, hogy ha azt mindet beépítik, olyan lesz, mint valami házerdő. Tíz emeletes épületek közt akkora utcák vannak, mint a 6. kerületben például.... Már most is kényelmetlen az a része, ahol minden meg van építve...

 

Az még szebb lesz, amikor felhúzzák a további ütemeket, és még párezer lakásuk lesz eladó... saját áraikat fogják lenyomni.....

 

A dunapartjuk tényleg szép. De kábé megfizethetetlen.

Attis_78 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 37

Bocsi de én is kicsit hitetlenkedve olvastam a hozzászólásod... Mi még 2005 tavaszán kötöttünk le egy lakást a 3. ütemben és a múlt hónapban mehettünk csak megnézni.. eredetileg dec végére ígérték az átadást, most eltolták március végére, de nekem ott úgy tűnt hogy az is kissé korai határidő. - vagy baromira össze fogják csapni a végét:( Az ügyintézés is nagyon akadozva ment nekünk - lehet hogy te már benfentes lettél ?:) - az alaprajz változatás és a burkolatválasztás is hónapokig húzódott. És bár tényleg megtérülő befektetésnek tűnik, bár tapasztalatom még nincsen de nem hiszem hogy egy 10-15 % hasznnál többet lehet vele nyerni. Még túl sok lakás fognak ott építeni ahhoz hogy ekkora legyen a kereslet az átadott lakásokra.

A közös költség neked 19eFt? És benne van a fűtés? de ha hőmennyiségmérő van a lakásba akkor hogyan építik be a fűtést a közös költségbe? Amúgy a te környékeden sokan beköltöztek már? amikor voltunk olyan érzésem volt mintha a lakásoknak csak jó ha a fele lenne belakva.. Bár a Kleopátra házban a mai napig ez az érzésem (ott ismerősök laknak).

köszi a válaszokat

Attis

Előzmény: epkiram (34)
OazIs (13) Creative Commons License 2006.12.25 0 0 36

Huh, jól végigolvastam amit írtál, még gondolkodom, hogy csak háromszor vagy inkább négyszer nézed hülyének benne az olvasót. Te figyelj már, Karácsony van, nem április elseje :).

 

Én a Marinától rosszul lettem, nem gyerebe. Persze ízlések és pofonok, mondhatni.

 

Előzmény: epkiram (34)
ndrew79s Creative Commons License 2006.12.25 0 0 35
Üdv,

Jó végre egy ottlakó véleményét is olvasni, nekem gyanús, hogy amellett hogy mennyi lakás van a marinán, nem nagyon van ottlakó-fikázó itt az indexen, mert ha megfigyeled, majd minden komolyabb lakóparknak van topikja - és egynémely eléggé pörög a gondok miatt.

Amit írtál, azzal kb. egyet értek, én is pl. örülök a kinti kapunak, így az plussz az ütemenkénti portaszolgálat már eléggé jó biztonságot ad, nekem valami olyat mondtak, hogy a duna plaza közelsége miatt csinálták, hogy csak a lakosok és az építők mehessenek be, de szerintem ha elkészül a komplett lakópark (ami még jó messze van), akkor is megmaradhatna - s addigra elég sok lakás közt oszlana meg a kölcsége ahhoz hogy ne dobja meg túlságosan a közösköltséget.

Viszont a csend még odébb van, nem? Csinálják a fadesáék a kinti részt, készül a 3. ütem mellett a sportcentrum, és mintha a negyedikbe is belevágtak volna...
De engem ez nem zavar, vagyis majd meglátjuk.

A lakással elégedett vagy? A beépített anyagok jók voltak? A szomszédok milyenek?

Üdv,
...és Békés Karácsonyt!
Előzmény: epkiram (34)
epkiram Creative Commons License 2006.12.20 0 0 34
Én már itt lakom nyár közepe óta, és nem csalódtam. Hozzáteszem én valami Autóker-fan féleség lehetek, vettem már lakást a Kleopátra-házban, de megfordultam a Cézárban és a Római-kertben is.
Ami elsőre megtetszett - ha bejössz a sorompón egy kis "faluba" érkezel. Mindenki köszön -jóformán- mindenkinek, ha valakivel összefutsz az utcán az minden bizonnyal az egyik szomszédod - lévén sem átmenő gyalogosforgalom, sem autóforgalom nincsen. Tök jó. (egy taxis a múltkor leszarozta, hogy ez egy rezervátum - az, de ez miért baj???)
Autók. Hát, ha minden lakásban lakik majd valaki én nem tudom hogyan fognak az autók az utcán elférni - kevés a hely. Ott vannak a mélygarázsok, nagyrészt eladva, üresen. Miért? A legtöbb lakást külföldiek vették meg és bérlők lakják- az én kaputelefonomon a mai napig egy ír pasas neve szerepel. Vettek ők mellé persze garázst is, a lakást kiadják, de a beállóért már nem szívesen fizet ki senki havonta 30 ezer bérleti díjat úgy, hogy viszonylag biztonságban tudhatja az autóját a szabad és alatt is. Bármikor kiteszem a lábam a lakásból, -és ezt nagyon komolyan mondom, valóban bármikor - tuti hogy találkozom 2-3 biztonsági őrrel. Az autóker lakásaiban tudtommal még nem volt soha betörés, és ez jó. Nem tudom milyen sűrűn, de állandóan járőröznek, a kamera hegyekről nem is beszélve. Ez azért ad egy kis nyugamat, már ezért is megéri. Tudom, jön az ellenérv, hogy ez drága.
Hát nem tudom kinek mi, én az ötvenakárhány négyzetméterre fizetek havi 19 ezer közös költséget úgy, hogy ebben már a fűtés is benne van. Azt hiszem ez egy hasonló méretű újpesti panelben is ugyanennyi ha nem drágább - a távfűtés miatt.
Egyébként a fűtésről annyit, hogy pld. a Kleopátrában bérletem egy kis lakást irodának, és egyáltalán nem kellett fűteni, (!!!) mert a többi lakó körbefűtött - így is épp' elég meleg volt. Ez az ottani/itteni hőmennyiségmérős elszámolásnál hadd ne mondjam mennyire kellemes anyagi következményekkel járt. :-)
A lakás minősége a Marinában az autókertől megszokott, szerintem kifogástalan, semmi, de semmi problémám nincs vele. Ja, de. A konyhai szagelszívó néha enyhe hagymaszagot nyom be, ilyenkor rákapcsolom a ventillátort és visszaküldöm a szomszédnak. Ennyi. Aztán persze van aki sikít, ha meglátja repedni a falakat, de ez az első 2-3 évben teljesen természetes. A Kleopátrában szépen kivártam amíg jó széles és csúnya repedések képződtek és a gyerekek is kellőképpen összetaperolták a falakat, majd szóltam a garanciális irodán és két nap alatt teljesen átfestettek mindent. Vettünk két flakon színezéket pár ezer forintért, azt belekeverték az amúgy ingyenes fehérbe így még színt is kapott a lakás. Ez a kötelezettségük 3 évig él egyébként, érdemes élni vele. (Ha esetleg nem repednének a falak akkor nincs szerencsétek...)
Itt van mellettünk a Prestige towers, (újabban Prestige city, a fene tudja miért váltottak?) érdekes volt látni ahogy épült egymás mellett a két projekt. Ha valaki ismeri a terepet tudja hogy onnan milyen a "panoráma", és innen milyen, de ez egy dolog. Azok az épületek az Ytong válaszfalakat kivéve egy az egyben betonból lettek kiöntve, szőröstül-bőröstül (azt hiszem 100 év múlva csak robbantással tudják majd elbontani :) ) Mellette -ellenben- a Marina épít betonból egy pálcikavázat, majd az összes falat téglából készíti. A külső falat felhúzza 30-as Porothermből, ami kívülről kap még egy dryvit hőszigetelő vakolatot. Erre azért nem mondanám senki helyében hogy panel. Ez tégla, szép, vörös por jön fúráskor minden egyes falból.
Hétvégi munkavégzés. Dehogynem. Úgy dolgoznak szemben a melósok szombat-vasárnap is mint a kisangyal. Bosszantó is, hogy állandóan fúrás-faragás van már reggel 7-kor és száll a por, de már csak a 3-as ütem felől, a kettest ugyanis elkezdték átadni, az teljesen kész. Áprilisra végeznek a hármassal is és akkor -ahhoz képest hogy mindez végülis a városban van- baromi nagy csend ül a környékre. Tényleg. Nyáron nyitott ablaknál az Árpád hídon áthúzó villamosok dübörése hallatszik, de az is csak akkor, ha nagyon fülelsz és kötekedni támad kedved, így szinte észrevehetlen. A szúnyogok elnyomnak minden hangot ami kintről jön.
Lakótelep. Hát ja, azok a lakások amelyek hátrébb vannak (pld. 3-as ütem) valóban nem sokban különböznek mondjuk a Kleopátrától, egy redőny nem árt ha nem akarod hogy kinézzék a vacsorát a szádból a szemben lakók. Itt elől, a dunapart felé viszont akár függöny sem kell... Igaz ennek már tényleg ára van.
Apropó árak. Mennek fel, szinte megállíthatatlanul. Az én lakásomat először 3 éve egy ír pasas vette meg (mint az itteni lakások kb. felét) és tőle vettem át az előszerződést. Ő ezidőalatt 5M Ft-ot keresett az 50 nm-es lakáson (láttam az eredeti szerződését) picit fájt is miatta a szívem... Na de ahogy átvettem, másnap -hitel miatt- hívtam a Raiffeisen-től egy értékbecslőt, aki 6M-val többre értékelte mint amennyiért én vettem.
Az egész vásárlás nálam az első érdeklődő telefontól a beköltözésig kb. 1 hét alatt lezajlott, de ezek szerint tényleg alkalmi vétel volt. Így kell 1 hét alatt bruttó 6M-t keresni :o)
Ahogy nézgettem a 3-as ütemben, az északra néző 2. emeleti lakásokat lehet most hasonló feltételekkel venni mint az én aktuális piaci lakásáram. Pedig ez jórészt a Dunára néz, így könnyen lehet hogy az eltelt fél évben még feljebb csúszott a léc.
Már el is döntöttem, hogy leszerződök a 4-es ütemben egy másik lakásra, és átköltözöm majd oda - tényleg érdemes ide befektetni.
Röviden ennyi, ha bármi kérdés van szóljatok - szívesen válaszolok!
ndrew79s Creative Commons License 2006.09.12 0 0 33
Hali!


Ha a főkapun bemész, akkor a hullámos első ütem mögött (előtt) fog egyszer épülni egy ütem, vagyis a bejárattól jobbra. A mi K épületünk mögötti részt, ami a bejárattól balra esik (jó nagy beton placc) a fadesa(?) vette meg, és nemsokára ott is lakások lesznek. A nemsokára persze még képlékeny, a lényeg, hogy a telek az övé, lehet figyelgetni a honlapjukat, hogy mikor kezdődik a menet.:) :(

Nem vettünk garázst, mert még nincs autónk, de az az igazság, hogy szerintem lesz ott hely megállni azoknak akik nem vettek garázst. Az értékesítő azt mondta, hogy jellemzően, akiket most látni kint autóval, általában garázstulajdonosok, de kihasználják, hogy sok a hely,és nem állnak le a garázsba:) Aztán persze, ha megvesszük az autót, elképzelhető, hogy kénytelenek leszünk garázshelyet is venni, de az még odébb van.

Üdv!
ndrew
Előzmény: Attis_78 (32)
Attis_78 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 32

A 7végén kimentünk az építkezésre és sikerült is bejutnunk szerencsére :) Nyitva maradt egy kiskapu talán pont nekünk ? :) A partot gyönyörűen rendberakták tényleg élmény volt ott sétálni már kész van két gyerekjátszótér is és egy aprócska tó (ez tényleg csak a hatás kedvéért:) A házak bár itt sem tűntek kissebbnek, de nem volt annyira tömbszerű érzés mint ahogy kívűről néztük, főleg az első ütem mert szerintem az a hullámos design tényleg ki van találva.. sajnos, hogy ezt a későbbi ütemekről nem lehet elmondani :(

Viszont a legjobb élmény az volt, amikor átsétáltunk a népszigetre. Asszem akkor jöttem rá, hogy tulajdonképpen mit is kell megfizetni a Marina parton. Bár bevallom előtte még nemigen jártam ott, de lenyűgöző volt az "érintetlen" természet és az északi részen lévő homokos dunapart. azért Pesten tényleg kevés ilyen helyet találni. Ami itt negatívum volt az a déli részen lévő szemét, és bár nincsenek előítéleteim, de van ott egy hajléktalan szálló is ahonnan egész gyanús alakok is szállingóztak. A tisztaság idóvel biztos rendeződni fog ha másképpen nem majd társadalmi munkában :)

Nderw: Nektek mondtak valamit arról, hogy a III mögött (előttetek) mikor fognak építkezni? Ahogy a látványterveket néztem oda eredetileg nem is terveztek házat, de az Autoker biztosan nem. Lehet hogy ez is változott valamit?

Amúgy a decemberbe szerintem még ne bízz mert szerintem örülhetnek ha a II ütem október végére elkészül (ami eredetileg Júli 31 lett volna), most 7végén se mondhatni, hogy munkások serege dolgozott volna :( de mind1 mert mi még a márciusra is rászámolunk még 1 hónapot is nem kell majd idegeskednünk:)

Még egy kérdés. ti vettetek parkolót? Ahogy elnéztem nem túl sok utcai parkolót alakítottak ki, mert már most is szinte tele volt pedig jó ha a lakások felébe költöztek már be ténylegesen... erre azért kíváncsi leszek bár egyenlőre ez sem érint mert egész jól megvagyok autó nélkül is...

 

Üdv

Attis

Előzmény: ndrew79s (31)
ndrew79s Creative Commons License 2006.09.07 0 0 31
Na, addig addig konyháztunk mi is, míg le lesz mondva... egyszerűen vicc, hogy PG4-es frontért, és a sima felső elemek helyett magasítottakat rendelve 215+áfa plusszt akarnak fizettetni - ennyiből lassan a komplett konyha kijön asztalossal csináltatva... Gyakorlatilag 900e forintba lenne mindösszesen (ha a 470-et is beleszámolom), miközben hasonló minőségben, Electrolux gépekkel úgy számolom 700-ból is kijövünk...

A burkolatválasztás jövő héttől indul. Ami miatt elszontyolodtam, hogy már a vakolással is megvannak, így minden centi vésés horror árba lenne - hajlok rá, hogy amit lehet házilag fogunk megcsinálni, majd keverünk egy kis fehér festéket végül :))) A fene a jó dolgukat, hogy ilyen gyorsan csinálják, elvileg márciusban lesz az átadás, ehhez képest én úgy látom a decemberre hajt a kivitelező...?!

Üdv!
n.drew
Előzmény: Attis_78 (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!