Keresés

Részletes keresés

hbummm Creative Commons License 2013.09.22 0 0 7261

Előzetes laboratóriumi vizsgálatok kimutatták, hogy úgy tűnik, a kereskedelmi forgalomban lévő teák közül egészen sok képes hatástalanítani vagy megölni a vírusokat, -Jelenti a Reuters Health information.Többféle zöld és fekete,forró és jeges teát próbáltak ki állati szöveteken, amelyek olyan vírusokkal voltak fertőzve, mint a herpesz simplex1. és 2. típusa és a T1 nevű, baktériumölő vírus.Dr.Milton  Schiffenbauer , a New Yorki Pace Egyetem kutatója szerint,a jeges, ill a hagyományos tea ,a herpesz vírust. AT1  vírusnál is hasonló eredményeket értek el.Habár még nem tisztázott,hogy hogyan gátolja a tea  ezeknek a vírusoknak a fennmaradását,a kutatók kimutatták, hogy még jócskán felhígítva is hatásos volt.Úgy találták, hogy a fekete tea valamelyest hatékonyabb ellenszer,mint a zöld tea.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.22 0 0 7260

Hbummmm, látod ez most őszinte, emberi hang volt, így kell folytatnod. Hagyd a tudományos marhaságokat, a kávé és a nehézfémek, meg a réz kapcsolatát a francba. Egyébként Neked, ahogyan nekem is a betegségünkbe az IBS játszik be, vastagon. Ha ezt a cikket, meg a kapcsolódó cikkeket (a végén) végigolvasod, akkor a gyógyulás felé óriási lépést tehetsz, mert megvan hozzá az intelligenciád (amire a stílusjátékaidból, manipulációs hajlamaidból, stb következtetek). Egyébként az IBS eleve az átlagnál intelligensebb csókák betegsége, sajnos....:/

 

http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/ibs/cikkek/kezelesi_lehetosegek/gyomrunknak_is_lelke_van/20130322143830&utm_source=hirkereso.hu&utm_medium=www&utm_campaign=hirkereso_20130922

Előzmény: hbummm (7259)
hbummm Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7259

 Neked ne haragudj semmi nem jó, egyszer elmondtok,  Sasa barátoddal,mindennek butának,röhögtök rajtam,kigúnyoltok.Most megint gúnyolódóan,reagálsz az írásomra. Elegem van ebből az egészből, soha többet nem írok semmit. És ha párt akarok, magamnak keresni a kezemet ki sem kell nyújtani,válogathatnék köztük kedvemre valót, helyes fiatalt.Engem többé nem néztek hülyének.

Előzmény: Törölt nick (7258)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7258

Hbummm, a TV-ben egykoron volt egy Delta című tudományos magazin-műsor, Kudlik Júlia vezette. Ghepard tán még emléxik rá. Szerintem dolgozhatnál az újjáélesztésén, ahogy látom komoly affinitásod van a tudományos felfedezések iránt. Összehozzalak néhány TV-ssel?

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7257

Engedjétek meg, hogy a szerelmesekről készült legspirituálisabb tartalmú és technikájú képet itt megosszam. Vincent van Gogh kései impresszionista festő 1888 márviusában föstötte.

Egy érzést akart kifejezni. Nem válogatott az eszközökben, elszakadt a valóságtól, s többet adott: az igazi tartalmát a kép címének: Szerelmesek. (Csoda hogy nem dobták máglyára, ha

már nem is az inkvizició, hát a hitetlen, németalföldieken nevelkedett realista festőtársai :)

 

 

Miért is ide ez a kép? Ha el akarunk érni valamit, akkor az utat - legyen az a legszokatlanabb, akár normákba ütköző - meg kell találnunk hozzá. Ha egy betegséget akarunk feltérképezni a teljes valóságában, okozati összefüggéseivel és a lehetséges gyógyítás irányának megszabásával: akármilyen eszközt választhatunk, s elhagyhatjuk a járt utat. Lehet, hogy az lesz az üdvözitő megoldás, amit minden ellenálláson keresztülverve, mi választottunk.

hbummm Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7256

A közelmúltban végzett kutatások szerint a kávé a csapvízben található,oldott állapotban lévő nehézfémeknek,mint például az ólomnak és a réznek akár a 78-90 százalékát is kivonhatja,mivel a kávézacc semleges vagy negatív töltésű molekulái vonzzák a pozitív töltésű  nehézfémeket Minél erősebb a kávé,annál több fémet von ki a vízből.Hasonló kísérleteket hajtottak végre filteres teákkal,de míg a tea az ólom körülbelül egyharmadát ugyan kivonja a vízből,úgy tűnik, nincsen nincsen nagy hatással a rézre.

hbummm Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7255

Évtizedekig általános elfogadott tény volt, hogy az embereknek annyi  agysejtjük lesz egész életükben, amennyivel születnek.Bár már 1965-ben egyes állatokon végzett kísérletek kimutatták, hogy az agyuk új idegsejteket állít elő sok neurológus úgy vélte,hogy ez az emberek esetében nem történik meg.  Az elmúlt évtizedek során összegyűlt bizonyítékok azonban azt mutatják,hogy az agy igenis termel új idegsejteket,és lehetséges,hogy folyamatosan megújítja önmagát.A múlt évben a kutatók arra a felfedezésre jutottak,hogy új sejtek alakulnak ki az emberi agynak abban a részében,amely a rövid távú memóriával van kapcsolatban. Néhány tudós most már úgy gondolja,hogy ......az agy talán állandóan regenerálja önmagát.

hbummm Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7254

Az emberi gének sorrendjének,meghatározásában végzett nagyszerű munka, maga a genom arról árulkodik,hogy nem is vagyunk olyan különlegesek. Kiderült hogy csupán ötször annyi génünk van,mint egy baktériumnak, harmadrésznyivel több mint egy féregnek,és kb kétszer annyi mint egy házi légynek.  De ez még mind semmi.Génjeinknek kb 40 százaléka hasonlatos a fonalféreg génjeihez,60 százaléka közel áll a gyümölcslegyek génjeihez.90 százalékban lehet az egerek génjeihez hasonló vonásokat felfedezni. Az emberi genom ismeretében a rasszokról kialakult nézetünket is módosítanunk kell.Noha két személy,akik ugyanazon rasszhoz tartoznak,külső megjelenésükben hasonlíthatnak egymásra,ám meglehet,hogy genetikailag sokkal  nagyobb a különbség köztük, mint két olyan személy között,akik egymástól merőben eltérő etnikai csoporthoz tartoznak.        Hbummm

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7253

Ne feledjétek, a személyes kontaktust semmiféle netes akció nem helyettesiti...

hbummm Creative Commons License 2013.09.21 0 0 7252

Ez a csodálatos vár,s a havas vár az  egy,én azt hittem két különböző egy kicsit éltérő mivel a havas,távolabbról van fotózva. De nagyon szép megnyugvás képen, most is nézem,s csodálom -e gyönyörű, építményt. Köszi.

Előzmény: Törölt nick (7239)
hbummm Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7251

A lábujjam formája egyiptomi az első.

Előzmény: Törölt nick (7244)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7250

Kössz az elismerést a posztomról Hbummm...s a lábujjad formája?

hbummm Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7249

Ebben az alkotásban,minden benne van.Nagyon szép.

Előzmény: Törölt nick (7243)
hbummm Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7248

Uram Isten,megáll az ész, hogy tudja ez a férfi, a gyomor külső részét így tornáztatni,ez már valami

Előzmény: Törölt nick (7245)
ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7247

Döbbenetes mire képes. Ennyire extrémmel nem próbálkozom, de azért valami megy és bőven elég...........

Előzmény: Törölt nick (7245)
ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7246

Na akkor én simán egyiptomi ezek szerint........

Előzmény: Törölt nick (7244)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7245

Ezek nagyon hasznos gyakorlatok, magam is próbáltam. Itt egy példa a gyomor külső mozgatásának kísérleteire. Tudatosság mint gyógyító erő...

 

Előzmény: ghepard (7241)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7244

Más: nézegettem a lábikámat, miközben az állandó citerázásra (energia-karbantartásra) szoktatom a rajta díszelgő UJJ-akat, s próbálom besorolni az alkatomat, meg gyökereimet.

Arra jutottam, hogy leginkább a rómaira hajaz a lábformám. Szeretném tudni a kedves nicktársak besorolását, ideértve ANA és Sógor szaktársak kvalifikációját is. Ebből aztán bizonyos következtetéseket próbálok majd levonni:) Bizalom: szaktársak - BIZALOM!

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7243

Konstantin Korovin orosz impresszionista festő 1917-ben igy látta egy fiatal pár ESTÉ-jét tóparti házukban. (Nem valóságos vonalakat, kontúrokat használt, vagyis eltért az evidence based igazolható valóságtól) Nekem TECCIK:))))

ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7242

Nagyon szép, így havas környezetben szebbet mutat, mint a másik képen. Kint a természetben az egész világon rengeteg nagyon szép hely található.........

Előzmény: Törölt nick (7237)
ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7241

Régebben én is úgy edzettem, hogy minél többet, minél nagyobb súlyokat mozgassak, minél több ismétlés stb - annál többre keszek képes. De vagy 10 éve olyan érzéseim lettek, hogy nem is kell ezt csinálni, hogy erős legyek. Elegek ezek a kicsi gyors mozgások, meg a légzés gyakorlása. Szinte semmi többletidőt nem kell rá pazarolnom, majd mindig csak úgy mellékesen az akkori tevékenységem mellett párhuzamosan ezek is beleférnek. A gerelyhez is így állok hozzá, megpróbálom megdönteni a már 21 éve fennálló országos csúcsot, mégpedig helyből és gyakorlatilag edzés nékül. Az összes "edzésem" ilyen és ehhez hasonló mozgásokból áll. Persze minden héten egy vagy két nap kimegyek és dobálok még akkor is ha rossz az időjárás. Még télen is kimentem minden héten. Semmi erőlködés, semmi hajsza, csak úgy nyugodtan szórakozásból......

 

Például a gyomorra is hatni lehet így, be lehet "indítani". Ráteszi az ember a nyitott kezét a gyomorra és finoman kezdi kis kilengésekben mozgatni a kezét, persze így bemozog a gyomor is. Erre a finom mozgásra ráhangoljuk a légzést, ahogy megy az egyik irányba a kéz akkor belélegzünk, majd a másik irányba, akkor meg ki. Most lassan felgyorsítjuk a kéz mozgását és a légvételt is meg a kifúvást is. Így lassan meg lehet tanítani akár olyan 300-350 ütemre percenként a gyomrot. Ez már elég nagy freki, amitől felturbózódhat a sejtek potenciálja és jobban fognak működni...... A légzés így icipici lesz (gyors ki/be), de ha ügyesek vagyunk, akkor erre az ütemre rátehetünk egy másikat. Valamivel többet veszünk be, mint kifújunk annál a gyorslégzésnél és így teleszívhatjuk a tüdőt, majd fordítva - egy kicsivel többet fújunk ki, mint amit beszívunk. Ezt már elég nehéz megcsinálni, de akkor uralni fogjuk a gyomrot....... Rá lehet érezni. A szemeket beindítani talán még nehezebb........

Előzmény: Törölt nick (7236)
hbummm Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7240

De gyönyörű látvány,ilyen csak a mesében létezik,számomra.Ha nézem sokáig,számomra a testem,s lelkem,egy érzés tölti el egy nagyon jó,amit nem tudok leírni szavakban. S micsoda stílus,valóban csoda. Előélete számomra szomorú.De milyen jó lenne,ha a szobám falát díszítené,s gyönyörködhetnék e csodás alkotásban mindig.A második kép is csodálatos, nyugalom,árad belőle,jó lenne ott élni,s állandó nyugalmat érezni. köszönöm szépen.Hbummm

Előzmény: Törölt nick (7239)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7239

Münchentől csak egy órányira....

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7238

Biztosan tudjátok néhányan, hogy ez nem fantázia, hanem egy létező, de nem is régen épült vár Bajorországban: Neuschwannstein vára és II. Lajos bajor király (1845-1886) épitette, akit már életében mítosz lengett körül. A vesztes háboruk elől, ide menekült, miután életének utolsó éveiben csak az építészet foglalkoztatta, s időközben elkészült  ez az időtlen stílust idéző CSODA.

 A fantázia- és álomvilágban élő tag az 1880-as évekre teljesen elzárkózott a külvilágtól, ezért 1886. június 10-én egy orvosokból álló bizottság elmebetegnek nyilvánította és a neuschwansteini kastélyban elfogták, és a Starnbergi-tó melletti elmegyógyintézetbe szállították. Három nap múlva a tóba ugorva követett el öngyilkosságot. (A víz amúgy két holttestet vetett partra: a király mellett a pszichiáteréjét is. Ez a tény azóta is találgatásokra és fantáziálásra ad okot: a mai napig nem tisztázott, hogy gyilkosságról és öngyilkosságról, vagy öngyilkosságról és balesetről van-e szó.)

 

A külvilág tehát utolérte, de megtalálta békéjét addig is. Még anyját is csak egyszer engedte belépni az „elvarázsolt kastélyba", a 60. születésnapján. Nekünk könnyebb a dolgunk, mert ez a kastély csak álmainkban él, (tehát nem elvehető, mint a király valódi építménye) különösen ha egyszer eljutottunk oda (én soxor voltam) és elég felidézni magunkban. Őrizzük meg belső képeinket. Igazi BIZTONSÁGOT és szorongásmentességet nyújtanak számunkra.

 

Igy is lehet végezni a REFLUX-szal!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7237

Talán a nyugalom, a béke megtalálása a legnehezebb világunkban, s egyre inkább az. Mindinkább azt hiszem, hogy az út ebben csak befele vezet, saját intim világunkba, mélyen a felszin alá. Csakhogy oda el kell tudni jutni, s az nem egyszerű. Nekem a gyerekkori álmok, a mesék világa segít leginkább a nyugalom felidézésében. Konkrétan ez a vár a legkedvesebb fantáziaképem:

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7236

Jó ez a lábujj, meg kézujj rezegtetés, mindig is izgő-mozgó-szerző EMBER voltam, nem áll távol tőlem, már művelem is. Sok-sok energiát akkumulál....ezért is van hogy a hyperaktiv taguszok frissek-fiatalosak még idősebb korukban is, a tunya, lassan mozgó-döntő Oblomovok pedig elnehezültek idősebbet mutatnak a koruknál.....Én még strandon fekve is ötletszerűen, mondjuk beszélgetés közben lenyomok 20 fekvőtámaszt, s lenyugszok 10 percre, tovább dumcsizok, sokan persze furcsának találják, dehát kit érdekel?:))))

Előzmény: ghepard (7234)
hbummm Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7235

Köszönöm szépen ezeket a bölcs gondolatokat, úgy érzem ezekből a válaszokból erőt lehet meríteni,e-legyengült,testnek.szép napot Hbummm.

Előzmény: ghepard (7234)
ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7234

Hát az kell hozzá az biztos, de abból nálam úgy néz ki nincs hiány. Nekem most már egyszerűnek tűnik. Legnehezebb talán elkezdeni, ha már haladsz, akkor már sokkal kisebb energiával lehet tartani a lépést. Sajnos adni nem tudok erőt, azt magadnak kell magadhoz vonzani és magadnak kell gyártanod.

 

Az energia hiányzik belőled. Gyenge vagy, mondhatni úgy is, hogy lelkileg lusta vagy. Ha lekileg erős vagy, akkor tudsz parancsolni a testnek, hogy ezt vagy ezt csinálja - vagy szintén nagyon fontos, hogy ezt meg ezt ne csinálja. Csak ki kell osztani a parancsot és teljesíteni.

 

A futás mondjuk jó dolog, de sok energiát el is vesz. Aztán mikor megállsz a testnek helyre kell állítani az elveszett energiát, ami megintcsak energiát őröl fel. Én a focin futkározok, meg akkor itt ott, mikor megyek a gerely után. Máskor nem, inkább csak gyalogolok lassan mindenféleképp. De gyakorlatilag állandóan izgek mozgok olyan kicsi gyors mozgásokkal. Főleg jónak néz ki a a végtagok ujjainak és környékének  icipici gyors mozgatása. Például a lábujjak vannak legmesszebb az agytól. A parancs tehát átmegy az egész testen és ezáltal az egész test finoman berezeg, amitől megnő szerintem (nemcsak szerintem) a sejtmembrám potenciálja és máris több energiával rendelkezik. Ha az ember ráérez, akkor olyan helyeken is be tudja rezegtetni a testet, ami nem ment (például a szemeket - eltartott míg rájöttem és ráéreztem, de már vagy 3 éve simán megy). A nagyon mély alig hallható saját hang is megteszi a magáét. Ezeket és hasonlókat szinte bárhol lehet művelni - ami a legjobb, nemhogy nem fáraszt ki még akkor sem, ha huzamosabb ideig csinálja az ember, hanem mintha még több energiánk lenne ezektől. A stresszélményünk drasztikusan lecsökken, energiánk meg feltöltődik - azt hisem jó kombinációnak néz ki hosszútávra is..........

Előzmény: hbummm (7231)
ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7233

Szerencsére nekem már jó ideje nem kell összpontosítanom a gyógyszerekre (legalábbis eddig). Nem ismerek egyetlen gyógyszert sem. Így csak cikkekből, statisztikákból, könyvekből olvasgatok néha néha a hátásokról, mellékhatásokról, kisérletekről stb..... Ezek csak még jobban megerősítenek abban, hogy kerüljem őket, ha van rá módom, hogy másképp is megoldjam......

Előzmény: hbummm (7229)
ghepard Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7232

Hát igen, kell egy kis merészség, hogy más szemszögből lássuk, vizsgáljuk  a dolgokat. Az ember csak azt látja/érzi, hogy a leggyengébb láncszem kezdi felmondani a szolgálatot. Innentől csak rá koncentrál, hogy valahogy megjavítsa, felerősítse azt a gyengét. De ez nem nagyon fog bejhönni, mert egy idő után a másik leggyengébb is kezdi felmondani. Az embert, mint egészet kell nézni és úgy kell ügyeskednünk, hogy a leggyengébb láncszemünknek is mindig legyen annyi energiája, hogy meg tudjon bírkózni a ráháruló feladatokkal....... 

Előzmény: Törölt nick (7228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!