Keresés

Részletes keresés

Hatyuló Creative Commons License 2003.06.08 0 0 490
Ha részletesebben elolvasod a fórumot, találsz leírást kénpor beszrzési helyre is!
Például elmész Hawaii-ra és a vulkánok környékéről gyűjtesz. :))
Előzmény: sholtz222 (489)
sholtz222 Creative Commons License 2003.06.08 0 0 489
Akkor kérdezek!
Beleolvastam a régebbiekbe.Ez jó nem?
KNO3,kén,szénpor
Arányok is vannak azt most nem írom le.EZ jó nem?
KNO3 műtrágyából de kénport honnan?
moonshadow Creative Commons License 2003.06.08 0 0 488
Én?
Semmit nem ajánlanék. :)

Előzmény: sholtz222 (487)
sholtz222 Creative Commons License 2003.06.07 0 0 487
Akkor mit ajánlanál?Ami szerinted megfelel a célra,biztonságos(abb),és az elemei könnyen beszerezhetők.Esetleg már le van írva valahol?Ha igen kb. hanyadik hozzászólásnál?
Köszi!
moonshadow Creative Commons License 2003.06.07 0 0 486
Arra jó legfeljebb, hogy leégesd a kezed, vagy belepattanjon a szemedbe ha óvatlanul piszkálod.
Mellesleg a hipermangán ahoz is elég erélyes oxidálószer, hogy szerves anyaggal keverve ütésre vagy dörzsölésre begyúladjon.
Ezért szerintem nem lenne alkalmas rakétamodellbe, mert nem biztonságos.
Az "ezüstporból" alumínium oxid lesz, nem fejleszt gázt ami előre vinné a modellt.
Csillagszórónak viszont nem lehet túl rosz.
Előzmény: sholtz222 (485)
sholtz222 Creative Commons License 2003.06.07 0 0 485
Sziasztok!

Csináltam egy puskaporhoz hasonló anyagot és nem tudom jó lenne-e rakétába is?
Hipermangán és "ezüstpor" festékboltban kapható liszt finomságú ezüst színű anyag.Ezt kb 50-50%
osan keverve nagyon hevesen reagáló szert kapok.
A kérdésem:ez jó rakétába is?Vagy keverni kell bele lassítónak egy kis szénport vagy cukrot?
Hol lehet venni hipermangánt?A gyógyszertárban csak 50 grammot adnak ami nem sokra elég.

A könyv engem is édekelne sziasztok!

Hatyuló Creative Commons License 2003.06.06 0 0 484
Az Októberi égbolt c. filmmel kapcsolatban annyit, hogy egy bányászvárosban élő csóró gyerkekről szól, akik rakétáikkal híressé váltak.
Nem egy nagy pukkanás. (filmdráma)
Arra meg nem is számítsatok, hogy konkrét recepteket találtok benne.
Erről annyi van benne, hogy összekevernek kénport kálium-kloráttal, meg etanollal főzik-ennyi.
IQ76 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 483
Valamikor régen leregisztráltam a bluepage domain-t. Van hozzá 50 mega tárhelyem, amit használok, de 2-3 megát fel tudok ajánlani. Nem sok, de leírások, képek elférnek. A terjedelmesebb anyagokat lehet ingyenes szerveren tárolni, ami belinkelhető ide a reklámmentes helyre. Egy aldomain-t kell kitalálni (pl. rocket), az anyagot átküldeni nekem, és én kiteszem az oldalra.
Lehet menürendszer, forum stb...
Ja, PHP futtatási lehetőség is van.

Üdv.
Recece

nagyvargadenes Creative Commons License 2003.06.05 0 0 481
Hellosztok rakétaépítők!
Nagyon érdekel a rakétaépítés ezért ha tudtok, akkoir írjatok olyan könyvről, amit 16 éves fejjel is megértek(abszolút kezdő vagyok).
+Az itt olvasottak alapján tervezem egy szilárd hajtóanyagú rakéta megépítését, ezzel kapcsolatban érdekelne, hogy testnek megfelel-e a horgászboltokban kapható spiccbot egy tagja(általában üvegszálból, néha karbon-erősítéssel, legritkább(és legdrágább)esetben tiszta karbonszövetből készítik, és a botnak a vége felé csökken az átmérője)? Érdekelne egy ilyen rakéta pontos tervrajza is.
Kössz,
Dennis

csimcsam Creative Commons License 2003.06.05 0 0 480
Nem tudom, nem lattam, azert erdekel
Előzmény: Törölt nick (479)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 479
Ja de eleg gyengusz egy film (szvsz).
Előzmény: csimcsam (477)
F1DO Creative Commons License 2003.06.05 0 0 478
Hi All!

Az internetes elérésről: Én FTP-t ajánlom, és hogy mindenki aki megtudja oldani tegye fel.. Ha több helyről lelehet szedni az sose gond, bár az is igaz hogy szerintem nem sokan fogják ezt keresni. Én egy elméletileg 10Mbit-es kapcsolaton vagyok, ami gyakorlatban a letöltés (függ hogy a letöltő személynek milyen a kapcsolata) 15 - 160Kb/sec sebességű szokott lenni. Ami a fontos hogy hétvégeken lekapcsolják az áramot ahol vagyok, így csak hétfőn kb 8 órától, péntek 16 óráig lenne on-line. (szerintem azért ez elég)
Persze egy ilyen FTP-helyre nemcsak a könyv anyagát lehetne feltenni... :-)))))))

csimcsam Creative Commons License 2003.06.05 0 0 477
Nem tudja valaki honnan tudnam letolteni az October Sky c. filmet? Raketas gyerekekrol szol az USA-ban, ugy fel evszazaddal ezelottrol. Nem talalom sehol.
F.E.K. Creative Commons License 2003.06.05 0 0 476
Ja, OppenOffice is van (otthon én is azt használok, illetve cégeknél is igyekszünk ezt telepíteni.). PDF konvertálás is megoldható valószínűleg (bár a munka alatt lévő projekten nem túl sok értelme van persze.)
F.E.K. Creative Commons License 2003.06.05 0 0 475
OCR megoldható.

Sávszélesség ? Hmm... Az ÁNTSZ-nek ugyan van 2megabit, de az a teljes gerinchálózat, ergó időnként elég lelassul. (kb 3000 felhasználó...)Az oldalra nem szívesen raknák ki ilyesmit :) Esetleg bújtatva... Bár nem én vagyok a webmester.

Esetleg szükséged van néhány ív papírra ;-) ?

Előzmény: Törölt nick (474)
numizmata Creative Commons License 2003.06.04 0 0 472
saccperkábé mennyibe kerül a könyv??
Kösz, numizmata
F.E.K. Creative Commons License 2003.06.04 0 0 471
F.E.K.

De a scannelt adatok is megfelelnek jobb híjján. Nyomtatási kapacitás van. Esetleg tudtok használni valamire egy rendszergazdát ? :)

Előzmény: Törölt nick (469)
IQ76 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 470
IQ76
F1DO Creative Commons License 2003.06.04 0 0 468
Na és ezt láttad? :-)))
rezgőszelepes sugárhajtású gokart!!!
www.aardvark.co.nz/pjet/gokart.htm
Különben itt a kiinduló cikk az index.hu-ról!!
index.hu/tech/net/rak0603/
Előzmény: Törölt nick (466)
F1DO Creative Commons License 2003.06.04 0 0 467
Üdv!

Azért nagyon-nagyon ajánlatos modellezőklubban kezdeni mert:
- Értenek valamit a témához, nem úgy mint sok magyar modellező boltban...
- Segítenek akár tanácsokkal, ötletekkel, akár az effektív építésben is
- Adott az építéshez szükséges helység, (nem otthon porolsz a konyhában, nem zavarsz vele senkit, stb.) és adottak a szükséges gépek is. (csiszolók, esztergapad, állványos fúró, köszörűgép stb.)

A repítésről.. a magyar törvényhozásnak asszem erre nincs még letisztult, elkészült jogszabálya. Illetve én nem tudok ilyenről! DE! Értelemszerűleg repülőtéren szokás reptetni. (pl az örs vezér tértől kb 15-20 percre lévő Mátyásföldi reptér, ami manapság kimondott modellező reptér résszel rendelkezik. - rengetegen járnak oda repíteni) Egy ilyen reptér ismét sok előnnyel jár, sok modellezőt találsz ott, akik el tudnak igazítani mindenféle dologban. (általában.. :-)) A távirányítók árairól: Nos, ujonnan, boltból megvásárolva a legdrágább ugye.. De főleg ha csak játszani kell (azaz nem profi műrepülő F3A-kategóriás versenyző akarsz lenni) akkor símán megteszi egy egyszerűbb, használt készülék is.. 25-35 ezer Ft körül szokták adni egymás közt) A modellezőklubbokkal kapcsolatban egyszerűen hívjátok fel a magyar modellező szövetséget (telszám a telefonkönyvben) ott megmondják helyileg hol vannak még klubbok.

IQ76 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 465
Köszönöm a segítséget, az oldalakat már láttam.
A problémám, hogy a távirányítók 50e Ft-nál kezdődnek, vmi olcsóbbat szerettem volna. (Játszani kéne csak:))

"Szerintem elsődleges hogy egy repmodellező klubba eltévedj.. "

Kötelező v. csak javasolt? Ha összerakok egy gépet, akkor azt reptethetem az utcán, udvarban stb. vagy csak klub keretek között?

moonshadow Creative Commons License 2003.06.03 0 0 464
www.modell.hu
Talán segítség lehet a témában, az alkatrészek árai is fenn vannak, viszonyítási alapnak is jó.
De okvetlenül keresd meg az origo-n az origomodellt is.
Előzmény: IQ76 (460)
F1DO Creative Commons License 2003.06.03 0 0 463
Nah!

Igen, a
www.rcmodell.hu
és ennek fóruma:

www.forum.rcmodell.hu

jó weboldalak a témában.
Szerintem elsődleges hogy egy repmodellező klubba eltévedj.. Én mátyásföldön tudok egyet, (ide vagyok regisztrálva is) ennek a klubnak is van weboldala:

www.cavalloni.hu

moonshadow Creative Commons License 2003.06.02 0 0 462
www.rcmodell.hu :)
Előzmény: IQ76 (460)
PaLiprof Creative Commons License 2003.06.02 0 0 461
Ez engem IS érdekelne.
Régi álmom valósulna meg.
Előzmény: IQ76 (460)
IQ76 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 460
F1DO!

Szeretnék összerakni egy r/c-s repülőgépet, de fogalmam sincs, hogy kezdjem.
Igazán olyan boltok érdekelnének, ahol megkapok mindent (megfizethető áron). Valamint kezdő tanácsok, mivel érdemes kezdeni laikusként.

köszi

PaLiprof Creative Commons License 2003.06.02 0 0 459
Úgy tűnik, jól alakulnak a dolgok. Weblap?
F1DO Creative Commons License 2003.06.02 0 0 458
JAh, mégegy:

A képletszámításhoz szerintem egy jó kis programot kéne írni.. nekem sok a munkám, ezt vállalhatná valaki más (de ha nem, ezt is megoldom..) szerintem pl. Delphi-ben megcsinálni nem nagy meló.. Linuxot viszont bevallom: nem ismerem..

F1DO Creative Commons License 2003.06.02 0 0 457
Hi allz!

Ha Autocad kell tudok segíteni.. :-))
R14, 2004 (english) verziókkal. Tudok egy kicsit fénymásolni, tudok ftp-letöltést csinálni, tudok 1-2 emberrel találkát szervezni aki csinált már ilyen motort, tudok R/C -s repülőgépet építeni a motorhoz.. Igazán effektíve esztergályos,marós,szerszámkészítő ügyes szakember kéne.. és persze egy jó terv..

IQ76 Creative Commons License 2003.05.31 0 0 456
Nagyon jó!!!

Ha meg van a szkennelt változat (és letölthető), akkor megnézem, hogyan tudom kivenni a részem a munkában.
(Mert nem vagyok egy zseni..)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!