Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7516
És itt a hozzászólásból hiányzó 1. kép.
Előzmény: Volt tüzér (7515)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7515

Na akkor megpróbálom, hátha most nem nyeli le. Itt a szöveg.

Az istenit neki! Egy hosszú hozzászólásom szállt el. Megpróbálom ismét, hátha minden eszembe jut, amit leírtam.

Na szóval:

Jászberényben a tüzér ezred külső lőszerraktárját és a helyőrségi becsületsüllyesztőt leszámítva két katonai objektum volt. (1. kép) A nagykátai út mellett a tüzér laktanya, a Jásztelki út mellett meg az Öreg laktanya.

A Nagykátai úti tüzér laktanyában (2. kép) székelt a tartalékos tiszti iskola, egy 122-es tarackos tüzér ezred, valamint a R-70-es osztály. Igazából komoly műszaki létesítmény nem választotta el az alakulatokat, csupán kerítés volt a laktanyán belül. Nemrég jártam a területen, de a régi dolgokra már nem nagyon lehet ráismerni, mert ipari park, vállalkozói központ és Aldi áruház van bent. (Ez itt nem a reklám helye)

Az öreg laktanya (3. kép) nem véletlenül öreg, még a múlt - múlt században létesült. A háborúig a mittudom én hányas gyalogezred állomásozott itt. Az alakulatról annyit kell tudni, hogy ez az ezred része volt a gyorshadtestnek, amely kerékpárral vett részt Erdély visszafoglalásában. Ebben a laktanyában alakult meg a háború végén a demokratikus hadsereg 1. gyaloghadosztálya, akik valóságosan is részt vettek a háborúban. (A 6. hadosztály Debrecenben alakult meg, és valójában ez volt az első) Ebben a laktanyában az én időmben a MN 5. EÜ dandárja (5. tábori kórház) működött, és Eü anyagellátó központ.

Más katonai objektum a környéken nem volt, de nem is nagyon lehetett eldugni, mert kifejezetten nem erdős, sík vidék az egész. Gyerekkoromban elég rendesen fel tudtuk fedezni az egészet.

Előzmény: Volt tüzér (7514)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7514

Az istenit neki! Egy hosszú hozzászólásom szállt el. Megpróbálom ismét, hátha minden eszembe jut, amit leírtam.

Na szóval:

Jászberényben a tüzér ezred külső lőszerraktárját és a helyőrségi becsületsüllyesztőt leszámítva két katborder=0>

Előzmény: Hpasp (7509)
hadsz Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7513

a lemaradt szöveg:

 

Miközben a helikoptert vezette,nekem volt alkalmam fényképezni.Mivel Galgamácsa is útba esett és már messziről feltűntek a jellegzetes tornyok,kicsit közelebbről is szemügyre vettük az ojjektumot.Az antennák /illetve ami maradt belőlük/ a tornyok tövében hevernek,láthatóan nem fordítottak sok gondot a leszerelésükre...

Előzmény: hadsz (7511)
Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7512
A Tapolcai Luna osztály már volt szerintem:
hadsz Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7511

Üdv Mindenkinek!

 

Tegnap délelőtt volt szerencsém Jagger3 kollégával végigrepülni egy Budaörs - Jobbágyi - Budaörs útvsrc="https://img.index.hu/imgfrm/5/0/9/2/THM_0005655092.jpg" border=0>

Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7510
Nagykanizsa?
Előzmény: Hpasp (7509)
Hpasp Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7509
Akkor már csak a Tatai, Nagykanizsai, és Jászberényi osztály hiányzik...
... gondolom ők is bekerített erdőben keresendőek.
Előzmény: charlie21 (7508)
charlie21 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7508

 

Ez nyíregyháza mellet van aktívnak tünik....

bodrostomi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7507
Komolyabb épületeknek sem léteznek már a terveik. (Sajnos) Szerintem kevés az esély rá, hogy teljes tervdokumentációt megtaláljon valaki.
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7506

A honvédségi építkezéseket annak idején az ÉKV (Építőipari Kivitelező Vállalat) tervezte, szervezte és irányította. A cég már nem létezik, de a dolgai a HM Infrastrukturális Ügynökségnél esetleg fellelhetők. Vagy irattárban.

A Határőrség ugyanezen az alapon mindent a Belügyminisztérium alatt csinált, a dolgokat a IRM-ben esetleg megtalálod. Tehát ha az önkormányzatoknál nem jársz eredménnyel, akkor itt próbálkozhatsz. Viszont nem lesz egyszerű dolgod.

Előzmény: Profy (7504)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7505

Ha mondjuk a Google Earth lenne nálad, akkor ott a kép bal alsó részén lehet leolvasni a földrajzi koordináta értékeket, esetünben az északi szélességet és a keleti hosszúságot. Ha nem tudod elolvasni, mert túl kicsi a kép, akkor célszerű elmentened a képet, ami így már nagyítható lesz, így könnyebben boldogulsz.

Az általad is hivatkozott terület egyébként itt van, csak itt nem lett összefirkálva a kép.

Előzmény: DHM (7503)
Profy Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7504
3 helyen tudod megszerezni a terveket ha még megvannak.
1, önkormányzat építéshatósági osztály
2, mivel a szocializmusban hatalmas építő tervező vállalatok voltak ki kell helyileg nyomozni hogy a jogutód tervező cég melyik,felkeresni és ha megvan a tervtárba akkor előkeresni az M jelű terveket
3, helyi szintek kell lenni egy létesítmény felelősnek kinél az összes építész,statika,gépész,közműves tervnek meg kell lenni.
Előzmény: Aparátmester (7499)
DHM Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7503
Én a legutóbbit, a 7486-ost néztem. Ha te azon el tudod olvasni, szuper szemed van.
Ezért kértem, amit kértem.
Egyébként láma vagyok, ezért kérlek avass be a titokba, hogy hol látom a G Maps-nál a koordinátákat. Én csak úgy tudtam meg a helyet, hogy kijelöltem útvonalpontnak, és az beírta az útvonaltervezőbe.
A küldés, meg a link funkciókkal csak a térkép megnyitási koordinátáit adja.

Köszi a választ! Előre is!
Előzmény: Volt tüzér (7502)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7502
Ha valaki a teljes képet beszúrja, akkor annak a bal alsó sarkában ott van a földrajzi koordináta érték. A többség ilyen.
Előzmény: DHM (7501)
DHM Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7501
Kicsi kérés mindenkihez!

Ha GE műholdképet szúrtok be, ha tudtok, adjatok koordinátákat is.

Ha valakit érdekel, ezen a site-on vannak fotók szu silókról is:
http://englishrussia.com/?p=2189

Nézz szét az egész site-on, mert igen érdekes!
Előzmény: Hpasp (7487)
yoggi Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7500
Ha már magánszemélynél van, akkor a területnek önkormányzati kezelésben kéne lennie, így az adott önkormányzatnál kéne próbálkozni, a telepen kivüli közmű egyébként is oda kellene hogy tartozzon. Neked csak a kinti meg a benti kialakítást kéne összehozni, de nem lennék meglepődve ha adottságoktól függően, de önellátó lenne( saját kút és derítő) .

Laikusként mondom ezeket ;)
Előzmény: Aparátmester (7499)
Aparátmester Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7499
Sziasztok!

Segítségeteket kérem !

Egy Határőrség laktanyával kapcsolatban.Esetleg milyen intézményből tudnék dokumentációkat terveket szerezni az objektumról!
Megszeretném venni és szeretném tudni hogy a víz szennyvíz elvezetés stb hogy volt kialakítva!

Elvileg ezek szerintem már nem titkosak!Magánszemély tulajdonában van egyébként!

Válaszotokat várom!
jagger3 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7498
Kedves Olvtársak!

Örömmel jelentem , a jelentkezők száma elérte a tíz főt.
Aki az alapszabály tervezetet megkapta , meg kellett kapja ( nem sablont írtam , ezért nem biztos) az elérhetőségeimet. Kérem az urakat, tegyenek javaslatot az alakuló gyűlés helyére és időpontjára.
Ha valaki esetleg nem kapta volna meg , az továbbra is zargasson!
Az ajánlatom természetesen áll, de ez csak egy ajánlat , nem akarom a többiek elől elvenni a lehetőséget!

Minden jót!
J.
M62 265 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7497
Előzmény: Hpasp (7492)
jagger3 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7496
Kedves Olvtársak !

Jelenleg - alapító tagok - 9 en vagyunk. nem kell már sok , és elérjük a 10 főt.
A tagság megoszlása: Budapest, Kapuvár , Nyíregyháza , Tököl , Veszprém ( szigorúan betűrendben)
Javaslatokat kérnék az alakuló közgyűlés helyére , és időpontjára. Hátha addig is akad még egy jelentkező.
Addig is preliminary-ba:
Akit érdekel , ( hadsz olvtárssal már beszéltünk korábban privátban erről)

- látogatás Zeljavában (szerintem én mindenképp megyek , és akit érdekel csatlakozik. nem egyszerű de nem is túl bonyolult kb 500 km ha jól emlékszem)

- van egy Pristinában aktívan tevékenykedő ismerősöm és vele konnektálva egy látogatás a pristinai ( a zeljavaihoz hasonló) objektumba összejöhet ( ő azt monta , el tudja intézni)

Ha és amennyiben úgy dönt a tisztelt tagság , annyit mindenképp bevállalok , hogy az alakuló gyűlést ( kajával ) arra tökéletesen alkalmas kerti objektumomban megrendezem.
Ha valaki másként szeretné , annak is állok elébe!

Köszönöm a figyelmet, szép napot mindenkinek!

J.
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7495
Jagger3!

Mail ment tegnap előtt!!
Várom a válaszod!! Köszi....nem sürgetlek!!! :-)
Előzmény: jagger3 (7478)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7494
Na ez a beharangozó nekem is tetszett......egy pár hónapja még én is elhittem volna, hogy az első előttiek azaz nulladikok......de most már tudom miután bepillantást nyerhettem a fórum profi tagjainak fotóiba, elbeszéléseibe, hogy szenzációhajhász tv2 ismét nem hazudtolta meg a béka segge színvonalat!!!
icemanLHKG Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7493
Én is láttam a riportot, a tényekbe, kicsit bulvárosan közelítették meg a kérdést (kereskedelmi csatorna lévén mire számítsunk): Milyen büszkék voltak hogy ők jártak ott először :) ezzel kicsit elkéstek.

amúgy kicsit ferdén néztem amikor Újmajort és Hajmáskért egy kalap alatt emlegetik a Vázsonyi fejtárolóval... nem értettem az összefüggést, bár TV2-től szerintem ne várjunk sokat.

A bővebb riport ma sz esti tényekben lesz valamikor éjfél körül :)

Kíváncsi vagyok mennyire torzítja majd a riport a valóságot, szerintem majd lehet kaparni a falat a hírhajhász megközelítés miatt...

üdv mindenkinek!

Iceman
Hpasp Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7492
Le lehet tölteni majd a teljes riportot valahonnan?
Előzmény: Kaszi28 (7489)
mezenguz2 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7491
....csak ketten előztek be...:))
Előzmény: M62 265 (7490)
M62 265 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7490
Ízelítő itt.

Üdvözlöm a topic nemcivil tagjait :)
Előzmény: Kaszi28 (7489)
Kaszi28 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7489

 

Üdv!

 

Ma 0:20, TV2, Tények ESTE, Atombunker a Bakonyban.

 

Kaszi

 

 

Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7488

Az most valami veszélyes anyag raktár. Oda jobb, ha nem mentek be, de még jobb, hogy nem is tudnak róla, mert itt most lenne ám variálás.

Siló meg ugyebár csak a TSZ udvarban...

Bár egyszer Sárbogárdon a laktanyában találtunk valamit, ami úgy nézett ki.

Előzmény: Hpasp (7487)
Hpasp Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7487
Muhaha...

És pont a volt rakéta tüzelő állásba nem mentek el, ahol a SILÓK voltak!!!
:DDD

pedig rajta van a műhold képen...
(felső piros területtől jobbra, köralak :)
Előzmény: hadsz (7486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!