Keresés

Részletes keresés

elefada Creative Commons License 2011.06.15 0 0 4812

Hát... innét, ebböl, nem nagyon derül ki, hogy mit és hogyan csináltál, hol lehet a hiba:-(

Előzmény: genziana (4804)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 4810

A mostani fordulón nem jtottam tovább. De a filmem tetszett a felvételiztetőknek, csak a fotókkal gondban voltam, még én is láttam rajtuk. De nekem nincs fényképezőm, nem vagyom fényképész, sem operatőr, sem grafikus. :) A kölcsön gépet kezelni meg hát... Na mindegy, jó volna, ha egy év múlva már saját masinával állhatnék neki.

Előzmény: Kriszta721 (4809)
Kriszta721 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 4809

Hogy állsz a felvételivel? 

Előzmény: Törölt nick (4807)
Kecskeb Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4808

Igen....én is erre gondoltam, de érdekes módon bár puffancs volt, mégsem nyomta magából a vizet, mint a gomolya, ha tönkremegy. Télen mindig arra kellett figyelnem, hogy elég meleg legyen.....de most napközben nagyon melegek vannak és ez sem jó....

Pedig azt hittem, hogy minél melegebb van annál jobb a sajtnak....

De most visszaálltam az éjszakai csöpögtetésre....22-24 fok....és mindjárt minden oké.

Előzmény: Törölt nick (4807)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4807

Lyukacsos puffancs, hát nyilán a kultúra nem nyomta el egészen a kólit. Máskülönben a feta egyneműbb.

Előzmény: Kecskeb (4806)
Kecskeb Creative Commons License 2011.06.14 0 0 4806

Köszi, figyelni fogom.

 

Láttam a lilahagymás gomolyád fotóját valahol...de nem találtam leírást hozzá. Van valami spéci tennivaló? Vagy csak simán bele a töretbe a laskára vágott lilahagyma és 24 óra után sófürdő?

 

Feta gond. Eddig joghurttal oltottam, aztán 12,5 %-os savó. Ízre jó volt, de kemény szinte reszelhető lett a sajt. Első kísérletem az R 703-mal egy lyukacsos puffancs lett. Úgy kellett letuszkolnom a savóba. A lyukak felszívtak vagy 2-3 deci savót....egy hét után amikor megnéztem, törős morzsalékos valami lett. A család szerint egy sós túrófélét sikerült gyártanom. :-((((

De én a krémes jellegű görög fetára vágyom....

 

 

Előzmény: elefada (4801)
genziana Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4805

Olyannyira behúzta az anyakultúrám a sajtot, hogy savanyú a szaga. Ezt most dobhatom ki?

Az egyik 8 órát, a másik 9 órát volt formában..

genziana Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4804

Gondolkodtam, és rájöttem, hogy pár dolgot másképp csinálok, banális, pici apróságok, de visszatérek a pár nappal ezelőtti módszeremhez...

Még egyszer köszike a segítséget!

 

Végre megszült az utolsó anyám is de ha ezt csinálja továbbra is, hát pofon vágom.

Odapottyantotta a kecskegyereket a kapu elé, az előbb vittem be friss vizet erre nekem jött és megkapott a fogával. Repülni még nem tudok, úgyhogy marad a kapun történő közlekedés.  Pedig rá se néztem a gyerekére, mondjuk ő alapba is kicsit nem normális, de ha még egyszer nekem jön, felpofozom..

Előzmény: genziana (4803)
genziana Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4803

Pár nap alatt lehet a tejem kolis?

Egyszerűen paff vagyok..

A tegnapi termizált, anyakultúrás sem lett tökéletes, a sajt állaga jobb, mint előtte, de elég savós..

Egyáltalán ezt a kolit lehet valamivel szüntetni, mérsékelni? Tavaly is volt ilyen sajtom, de aztán hogy mindent átfertőtlenítettem, jó lett, most is nagyon odafigyelek a higiéniára és mégis az, hát most nagyon szomorú vagyok:(((

 

Előzmény: elefada (4799)
krnemarika Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4802

Köszönöm.

 

Előzmény: elefada (4800)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4801

"érlelődött egy-két napig....aztán meg hűtőben volt egy-két napig....."

Simán meg lehet csinálni. Akkor pont 5,2-nél tetted a hütöbe.

Kultúra nélkül 34-36 óra kell kb

CHN 20-24

az általam leírt anyával 8

termoval 4-4,5

 

 

Előzmény: Kecskeb (4793)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4800

4276) 4280

A kolis tej forralásakor az edény alján apro göböcskék ,lerakodások vannak.

Lehütöd, megkostolod, s feltünő az iztelensége, picit mintha sós lenne,határozottan hiányzik az édessége.

CMT tesztel ellenörizve a tej nyálkássá válik.

Előzmény: krnemarika (4798)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4799

"Míg nem volt anyakultúrám addig is így készítettem, és jó volt."......mert akkor nem volt kolis a tejed, most az!

Ha anyával oltod, az rögtön aktív, fél oránként megduplázodik,

( a franciák sem pasztöröznek, valöszínő ök is így csinálják.)

ha dvs kultürával kultúrázol, annak fel kell ébredni ,és nagyon lassan kezd szaporodni ,ráadásul most ( mivel nyers)  versengenie kell a kolival a tejcukorért. Mire felébredne, a koli elzabálja elöle a tejcukrot.

Ennek a következménye a vontatott savanyodás, utösavanyodás.

Ugy rémlik, tavaly ezt bemértem,meg sem mozdult a nyers kolis CHN-es tej

Holnap bemérem, s írom.

Mostmár oké?.

 

Kultúrának semmi baja, enyém is tavalyi.

 

 

 

Előzmény: genziana (4794)
krnemarika Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4798

Sajnos, így alakult. Elpusztult egy anyakecske, egy másik pedig szomorkodott. Az kapott szurit, s az orvos ajánlotta a féreghajtózást. 

Megkérdezhetem, hogy te ezt mikor végzed, milyen szerrel, és hogyan?

 

A tejforralás eredményéről van valami észrevételed? Melyik a jó? Ha van lerakódás, vagy ha sima az edény alja?

Köszönettel: Marika

 

Előzmény: elefada (4797)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4797

Hát...nem egy szerencsés időzítés!

Előzmény: krnemarika (4796)
krnemarika Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4796

Az ízében nem tapasztaltunk változást. (Pontosabban csak a férjem issza, én a feldolgozó vagyok.)

Forralás után csak minimális lerakódás volt a széleken.

Most a tejet a szomszéd malacai isszák, mert féreghajtóztunk.

 

Előzmény: elefada (4785)
genziana Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4795

Tényleg ne haragudj, hogy hülyeségeket írogatok!

Előzmény: genziana (4794)
genziana Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4794

Igen, puffadás a gáztól van, a gáz a kolitól.

És igen esti reggeli tejjel, termizálás nélkül.

De miért csak szombaton?

Csak azért mert ezen az egy napon használok kultúrát(rendeset), és csak ezen az egy napon kolis.

Más napokon is készítettem termizálás nélkül, mondjuk anyakultúrával, és az remek lett.

Amúgy majd 17 órát kint volt a konyhába.

Bocs, nem kiakasztani akarlak, de ha fejreállok akkor sem értem.

Míg nem volt anyakultúrám addig is így készítettem, és jó volt.

De most erősen gondolkodom azon is, hogy rendelek friss kultúrát, ez tavalyi.

Előzmény: elefada (4792)
Kecskeb Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4793

Értem én, értem.

De!

Amikor először eszembe jutott, hogy parenyicát kéne gyártani, akkor elsőre sikerült kecsketejből....mindenféle kultúra nélkül és tökéletes lett!!!

A vicc az, hogy azt a gomolyát nem is annak szántam....érlelődött egy-két napig....aztán meg hűtőben volt egy-két napig.....és egyszer csak eszembe jutott, hogy parenyicát kellene gyártani....

Nekiláttam....és olyan szépek és tökéletesek lettek, hogy a bolti csak köszönhetett neki....

Soha nem tudtam még egyszer megismételni....hát ezért piszkálja a csőrömet!!!

:-)

Előzmény: elefada (4791)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4792

Pedig már leírtam!

Előzmény: genziana (4788)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4791

Persze hogy meg lehet. Azt írtam, hogy nem OLYAN, MINT KELLENE.

STI  BEOLTÁS UTÁN 4-4,5 Ó

Előzmény: Kecskeb (4790)
Kecskeb Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4790

Hm...DVS-STI-vel én is hasonló tapasztalatokat szereztem....majd harmadával csökkent a kihozatal (bár lehet, hogy a súlya megvan, csak tömörebb), .....csikorgós, gumis.....majdnem nyúlik.....és mégsem megy a parenyica...

Nem adom fel!!!

Meg fogom próbálni a 4-6-dik órától óránként ellenőrizni....aztán az STI adag növelését is....és a fele tehén-fele kecskét is...

Biztos, hogy meg lehet csinálni!!!

Előzmény: elefada (4787)
Kecskeb Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4789

Köszi!

:-)

Előzmény: elefada (4787)
genziana Creative Commons License 2011.06.12 0 0 4788

Most már abszolút nem tudom, hogy mit rontok el hétvégente. De szerintem megérdemelnék egy Oscar szobrocskát, a "hogyan rontsuk el a sajtot kultúrával" kategóriában.

Elfogyott az anyakultúrám, elfelejtettem készíteni, és úgy jártam, mint amúlt héten, meg előtte héten.

Ma reggel kivettem a formából a sajtot, és szivacsos, csorog belőle a savó. Felvágtam, és tiszta szivacslyukas, de mint előtte is, most is azt mondom, hogy nem kolis. Egyszerűen lehetetlen, vagy legalább is igen kicsi az esélye, hogy csak, mindig szombaton készítek kolis sajtot.

És nem tudom, hogy MIÉRT?

Ugyanúgy készítek mindent, csak sima kultúrával, 11 liter tejem bánta....:(((

Most forraltam tejet, készítek anyakultúrát, és este nekiállok újra, de nagyon idegesít, hogy miért?

elefada Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4787

google, képek

Előzmény: Kecskeb (4786)
Kecskeb Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4786

Köszönöm!

 

Lenne egy kérdésem: Valahol azt olvastam, hogy a röglyukas sajt, meg a kólis között az a különbség, hogy a kóli az szabályos egyforma lyukakat gyárt, röglyukas viszont elrétő lyukas.

Vajon ez mennyire tuti?

Előzmény: elefada (4784)
elefada Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4785

Ha felforralod a tejet, az edény alja sima, vagy van egy kis lerakodás, apro göböcskék?

Kostold meg, van -e az ízben változás?

Előzmény: krnemarika (4708)
elefada Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4784

(4609

Előzmény: Kecskeb (4767)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4781

Akkor ez most kaukázusi kefirgombának számít? (A normál kefirt vajon gombával vagy baktériumokkal állítják elő?)

Előzmény: Törölt nick (4777)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.11 0 0 4780

Jabocs, hát tehéntejből nem csoda, ha más lesz. :) Figyelj, akkor ha keményet akarsz, azt kell csinálni, amit én is mondtam. Azaz mint a lekvárból, 85 °C körül elfőzni belőle a víz egy részét, hogy kb 80%-ára sűrűsödjön, akkor jó szokott lenni a joghurt, gondolom a kefirnek is az az ideális. Persze ha nem kaarsz vele tökölni, akkor marad az ivókefir, végtére is a kaukázusi is ilyesmi állagú. :) (Amúgy az első kefirek és joghurtok is mind kecsketejből voltak a Kaukázusban.)

Előzmény: Törölt nick (4777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!