Keresés

Részletes keresés

vnuk Creative Commons License 2012.09.19 0 0 41599

Mi is eltöltöttünk egy hetet naposparton. Vegyesek az érzéseim... Az apartman amit béreltünk szuper volt és a tengerpart is tetszett, főleg azok a nagy hullámok. Egyik meg is mutatta milyen ereje van a víznek, úgy felborított hogy a fejemen bukfenceztem a tengerfenéken. A nap is mintha sokkal erősebben tűzne. Ami nem tetszett az a nullát közelítő infrastruktúra :( és a vacak kaja. 

zyzy78 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 41598

Fogalmam sincsen. Gondolom így lehet.

Nekünk nem kellett fizetnünk a gyerekágyért, pedig itthon azt mondta az iroda, hogy 5 leva/nap lesz :))))))

Előzmény: gemike7 (41596)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 41597

Hosszú idő után végre egy optimista, pozitív kisugárzású beszámoló Bulgáriáról. Azért meg csillagos ötös jár, hogy mindezt egy tündéri 16 hónapos kisgyerkőccel csináltátok végig. Gratulálok! És köszönöm a bolgárok nevében is.

Előzmény: sebifater (41588)
gemike7 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 41596

szia Zyzy!

köszi a választ , ha nem kérek külön gyerekágyat akkor a szülővel alszik a gyerkőc egyágyon ??

üdv

gémike

Előzmény: zyzy78 (41593)
gemike7 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 41595

szia !

köszi a választ , még egy kérdés , a babakocsit összecsukjuk és a chekkin .-nél adjuk fel ??

ez lesz az első külföldi út kis makival és ezért kérdezősködöm .

Ha jól értettem akkor ti magán szervezésben voltatok .

Én a Hotel Trákiát néztem ki ,bár itt nem talátam róla visszajelzést a fórumon.

A neckermannal beszéltem nov. vége vagy dec.elején jön ki az új katalógus.

Vívódom, hogy a Robinson tourssal menjünk vagy a neckivel.

Lánykád hogy viselte a korai kelést ??

üdv

gémike

Előzmény: sebifater (41594)
sebifater Creative Commons License 2012.09.17 0 0 41594

SZia!

 

Nálunk utazóágy volt, de nem volt vele gond.

Azon kiakadtam mondjuk, hogy mindenhol azt mondják meg írják, hogy nem lehet 100ml nél

több folyadékot felvinni a gépre,erre az előttünk lévő nő másfél liter vizzel átengedték a kapun.

Én meg előtte dobtam ki... 

Mire megkérdezem az ellenőr nőcit mi volt ez, azt mondta, hogy gyerekkel fel lehet vinni sokkal

több piát is.

A kiscsajt is a kapu előtt etettük meg, de ezzel nem volt gond.

üdv!

Előzmény: gemike7 (41592)
zyzy78 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 41593

Bár nem engem kérdeztél,de mi augusztusban voltunk egy 18 hóssal :) Bébiételt és vizet is fel lehettet vinni a repcsire, így a tápszert is meg fogják engedni :) Mi a Nessebar Beach Hotelben voltunk, ott rendes kiságy volt,nem utazóágy,sőt a kiságy fa betéti a szoba színével harmonizáltak ;)

Előzmény: gemike7 (41592)
gemike7 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 41592

szia !

köszi a részletes beszámolót , mi jövőre mennénk egy 16 hónapos kiscsajszival. van esetleg még valami tipped ?? jó tanácsod ??

a repcsire engedtek fel tápszert ?? a kiságy a szállodában ilyen utazóágy féle volt ??

üdv

gémike

Előzmény: sebifater (41588)
solozo Creative Commons License 2012.09.16 0 0 41591

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Édes a kiscsaj.)

Előzmény: sebifater (41588)
János 2 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 41590

Heló!

 

Igazán örülök, hogy jó időtök volt és elnézést, ha egy kicsit megijesztettelek. A képek alapján úgy látom kb. ott strandoltatok ahol mi.

 

Üdv: János

 

 

Előzmény: sebifater (41588)
sebifater Creative Commons License 2012.09.16 0 0 41589

   

 

     

pár kép rólunk és a helyről

Előzmény: sebifater (41588)
sebifater Creative Commons License 2012.09.16 0 0 41588

Sziasztok!

 

Wizzairrel mentünk 6:10 kor indult a gép. Kisgyerekkel előre vettem mindenhol így gyorsan ment a becsekkolás. 9:45-kor már a kajáldában voltunk reggelizni. Elsőre kicsit furcsa ize volt a kajáknak de két nap után megszoktuk. Minden kajánál ettem sopszka salátát, nagyon finom volt. A kaják közül lehett válogatni, minden napra találtunk valamit, a kiscsaj is tudott rendesen enni. A szállásunk tökéletes volt a Dune residence nagyon tetszett. Szépen meg van csinálva takarítottak rendesen, a recepcion segítettek ha kellett valami. Gyerekágyat kértünk azért külön kellett fizetni, de nem volt vészes.

Először kicsit furcsa volt, hofy folyamatosan fúj a szél de egy idő után rájöttünk, ha nem fújna akkor biztosan kilennénk a nagy melegtől. kb 24-26 fok volt végig az utolsó két napban volt szerintem 28-30 fok is az már durva volt. Jó hogy nem a nyár közepén mentünk, mert akkor nem bírtunk volna a nagy meleggel.Ezért is választottuk a szeptembert, hogy a kislányukkal minél többet tudjunk fürdeni. Hát ez sikerült is. NAgyon tetszett neki a tenger bár egy kicsit félt tőle, lehet, hogy hangos volt neki.(16 hónapos). A karomben bevittem és úgy angyon jókat mókáztunk, addig anya tudott napozni :) . Azt viszont sajnáltuk, hogy a medencék vize nagyon hideg volt nem mertünk bele menni a kiscsajjal, nehogy megfázzon, pedig jó lett volna csúzdázni.

Kétszer volt vörös zászló, de be lehett menni a tengerbe derékig. Jó móka volt a hullámokban ugrálni. Egyik nap elmentünk Nessebar-ba szép kis hely vettünk egy két hűtőmágnest.

Napközben iszogattunk egy két koktél, hogy a kaják esetleges mellékhatását kiküszöböljük. Este miután megvolt a fürdetés és az altatás az erkélyen beszélgetve szürcsölgettünk még egy pár koktél és jókat beszélgettünk. Kikapcsolódásnak nagyon jó volt bulgária, szép volt a hely, jó volt a tenger!

Hazafelé tényleg nem voltak valami kedvesek a vámosok de nagy nehezen átverekedtük magunkat rajtuk. A felszállásnál és a leszállásnál egy kicsit rosszul érezte magás a kiscsaj, de egyébként végig aludta az utat. Szerintünk neki is tetszett a nyaralás, mert folyamatosan vigyorgott és jó kedve volt.

Összefoglalva jó választás volt Bulgária, köszönjük Ilyannak a szervezést, tudom ajánlani ha valaki oda szeretne menni, nagyon készséges, segítőkész.A repjegyeket is ő nyomtatta ki nekünk nem kellett netkávézóba menni és ott szórakozni a nyomtatással.

Bocs, hogy egy kicsit csapongtam a témában de azt írtam ami eszembe jutott.

 

Üdv mindenkinek!

Előzmény: solozo (41587)
solozo Creative Commons License 2012.09.15 0 0 41587

Várjuk.

Előzmény: sebifater (41586)
sebifater Creative Commons License 2012.09.15 0 0 41586

SZiasztok!

MA délelőtt értünk haza a Dune Resinence-ből és tegnap a feleségemmel egy egy koktél

melett úgy értékeltük, hogy jó választás volt bulgária.

Ha lesz egy kis időm és kipihentük magunkat írok bővebb infót!

T-boy01 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 41585

www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=95081192&postcount=2278

 

jövőre Debrecenből Sunny Beach-re menet ki kéne próbálni az új hidat

yulo62 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 41584

Én voltam a Naposparton. Van alga a tengerben, de nem olyan durva, hogy abban úszna az ember. Kosz meg ott van, ahol ember van. Ahol sok ember van, ott sok kosz van.

 

A medúzákról annyit, hogy 1 hét alatt EGYET találtam, azt se ott, ahol mindig fürödtünk.

 

Amúgy nagyon jó volt az az 1 hét, szívesen emllkszem vissza, fapados gép (bár erre nem szívesen, mert félek a repüléstől), de az all-inclusive ellátás, na az nagyon ott volt. Szerencsétlen bolgárok nem győzték újratölteni a medence melletti italbárt, mert odamennek a hülye magyarok és kiisszák az egészet :D

A tatárjárás az semmi, ahhoz a pusztításhoz képest, amit műveltünk az étkezéseknél. Alig maradt valami. De hát ez van, amikor a falánk magyarokat elkapja a gépszíj. Az egyik pinér meg is jegyezte röhögve, hogy mennyit esznek ezek...

Előzmény: Becky74 (41520)
utazo idegen Creative Commons License 2012.09.12 0 0 41583

Sziasztok! Sajnos ez a nyár is elmúlt(de lesz jövőre is) .Nagyon jól éreztük magunkat a víz csodálatos volt a levegő is. Az út szinte tökéletes ha minden igaz akkor jövőre már a tengerig autópálya lesz . Semelyik határon nem kell várni mivel mér a Török vendégmunkások haza mentek. 1 szóval minden nagyon fantasztikus volt . Majd jövőre is találkozunk a tengerrel.  

Srammi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 41582

Nagyon jól éreztük magunkat, nem volt csalódás. Tavaly Spanyolországban, tavalyelőtt

Görögországban voltunk, tudtam, hogy az ottani fakultatív kirándulásokat, látnivalókat nem lehet összehasonlítani.

A vendéglátás viszont első osztályú. All inklusive ellátást ilyen áron sehol se találni.

A tengervíz meleg volt, 25 C körüli, nappal meleg volt, de a reggelek és esték hűvösebbek.  Az állandó szél  a meleget mérsékelte. Az biztos, hogy szerencse, hogy nem későbbi időpontban mentünk.

A jövő évre  igazán a gyerekeimnek gondolnám, hogy menjenek el busszal Bulgáriába.

18 , 20 éves fialatoknak bulizni nem lehet jobb helyet találni.

A buszos úttal kapcsolatban nincs rossz élményem nekem sem, pedig az előző években mi is busszal mentünk. 

Ha jövő év elején írsz, az nem bánom, igaz, kicsit távolabb Vas megyében élünk, de sose lehet tudni.   

Előzmény: Daruska978 (41580)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 41581

Burgaszban tudja valaki véletlenül hol lehet internetről nyomtatni?

Daruska978 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 41580

Szia! Örülök, hogy jól sikerült, és nem volt csalódás :) Az idő meleg volt illetve a víz? Azokban a hatalmas hullámokban még jobb lehetett gondolom...mikor mi eljöttünk, akkor kezdett viharosabbara furdulni még csak a tenger, akkor már az utolsó 2 napot ez jellemezte.

Igen, mi már másodjára mentünk idén is busszal, a párom volt az egyik sofőr, egy helyi cég szervezésében vittük,vitte  a dolgozókat. Igy kicsit kalandos, kicsit hangulatos, családiasra sikerül mindig az utazás, ki lehet bírni, bár nagyon hosszú az biztos. Este 18-kor indultunk, és másnap délután 3-ra értünk oda....Ehhez hozzá kell tenni, hogy az oda út azért több, mert teszünk egy kerülőt a rilai kolostorokhoz, ami Szófiától kb.300 km-re lehet, és azért az rengeteg időt elvesz, oda álltalában reggel 7-re értünk eddig, és gyönyörű a napfelkelte. Egyébként célirányosan a haza út, pontosan 14 óra , nem gond mert én speciel a teljes utat végig alszom kb. 4-5 x állunk meg a határátkelőkkel együtt. Persze logikus a repülő kényelmesebb, gyorsabb, viszont ez is úgymond "buli" így.

Ha jövőre is érdekel Benneteket a dolog,(ha lesz út szervezve) és nem messze éltek Bács-Kiskun megyétől, szívesen értesítelek Benneteket, ha esetleg annyira tetszett, hogy nem okozna gondot egy éven belül 2x ellátogatni ugyan arra a helyre. Mi már alig várjuk, hogy augusztus legyen :) Minden jót,üdv.: Dóra

Előzmény: Srammi (41577)
Jeff. Creative Commons License 2012.09.11 0 0 41579

Burgasba utazóknak néhány kép itt elérhető:

 

http://indafoto.hu/nagy_istvan/tag/burgas

 


joci 68 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 41578

Mi sarafovóba voltunk Burgasztól kb 12km-re van, a 15-ös busz 15 percenként közlekedett.Studióban voltunk amit nem bántunk meg mi láttuk el magunkat de reggel este éterembe kajáltunk ami nagyon izgalmas volt igy megismerhettük az ők étkezési kulturáit.És nagyon finom ételeket sikerül meg ízlelni.

Előzmény: suny83 (41576)
Srammi Creative Commons License 2012.09.10 0 0 41577

Megjöttünk az Amfora Hotelből.Nagyon jól éreztük magunkat, igaz, nagyjából tudtuk is, hogy mire számítsunk. Nem kulturális körútra mentünk, hanem bulizni. Erről is szólt a hét, kaja, pia, napozás. A Hotel beszippantott bennünket, sok időt töltöttünk a tengerpart mellett a szálloda bárjában és  medencénél. Az animációs programok aktív részvevői voltunk, szinte minden este a színpadon kötöttünk ki. Vagy versenyeztünk, vagy táncoltunk. 

Egy fakultatví kiránduláson vettünk részt, Szozopol város, Ropatamo folyó hajózás és egy kolostor megtekintése volt  a program.  Szozopol tetszett, ennyi elég is lett volna a programból, mert a hajózás és a kolostor megtekintése kicsit erőltetett volt.

Ismerősink voltak Magellán hajókiránduláson, nekik nem jött be, de a dzsipezés az tetszett mindenkinek.  

A tenger tetszett, hatalmas hullámok voltak, igaz egész héten sárga jelzés volt, egyszer piros, zölddel nem találkoztunk. Nekem újdonság volt,  hogy az Adriához képest kevésbé sós a tenger.

A kajával nem volt gond, mindig volt fogunkra való. Egy-egy napos gyomorproblémák előfordultak, de hogy egy-egy ételtől vagy a túlevéstől-e,  az nem derült ki.

A bárban a koktélokra sem lehetett senkinek se panasza, ennyi pia közül mindenki megtalálhatta a neki legjobbat.

Nekünk tetszett, én mindenkit bíztatok, aki csak pihenésre, kikapcsolódásra, evésre. ivásra vágyik, az próbálja ki.  Aki sok szép természeti látnivalót, kulturális értéket akar látni, az jobb, ha máshova megy.

Mi repülővel mentünk, ami gyors volt. 

Ti busszal voltatok? Mennyi ideig tartott és milyen volt  a buszút?

Előzmény: Daruska978 (41513)
suny83 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 41576

Melyik szálodában voltatok?

 

Burgaszból busszal mentetek a szállodába? Azt olvastam, hogy a 10 busz jár a napospartra, de az a baj hogy nemtudom pontosan hol kell leszállni. De majd még valahogy utánanézek.

Előzmény: joci 68 (41575)
joci 68 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 41575

Szia Suny83!

 

Másnap 15 óra után érkezett meg a vonat Burgaszba .Ülőhelyesben de aki hálókocsiban utazott az is átjött hozzánk mert 48c fok körül volt a hálófülkébe.a híres Máv-start ülöként is normál 1 oszt kocsit állított be kb 50 c fok volt.bár ez 08.21-én .az volt a szerencsénk hogy az előttünk lévő ülős kocsiban volt klima és a határtól majdnem üresen közlekedett és átmentünk.Mint előzőleg írtam kb 50km-es átlagsebességel közlekednek a vonatok.Hajnalban a Román Bolgár határ között megy át a vonat 2223m-es Duna hídon ami csodálatos látvány felettünk mentek a kamionok,ha fényképezni akartok akkor menetbe tegyétek meg mert vissza útban éjszaka lessz amikor átmegy a vonat.

Ha van kérdésed szivesen válaszolok amire tudok. Jó utat és jó pihenést kívánok.

üdv:Jőzsi

Előzmény: suny83 (41574)
suny83 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 41574

Szia Joci 68!

 

 

Felvagyunk készülve :) 

Mennyi idő alatt értetek le Burgasba? 

11.10kor indul a keletiből, nem ér ki másnap ottani idő szerint 12.30-ra?

Hálókocsi-ban vagy ülőhelyesen utaztatok?

Előzmény: joci 68 (41572)
utazo idegen Creative Commons License 2012.09.08 0 0 41573

Akkor te már nagyon ismerheted a moderátorokat!!!!

Előzmény: Törölt nick (41567)
joci 68 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 41572

Szia !

Készüljetek fel az út nagyon hosszú.Főleg a román átépítés miatt kb 50km/o átlag sebeséggel halad a vonat,mi agusztus végén voltunk.jó utat nektek.

Előzmény: suny83 (41569)
suny83 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 41571

Persze! :D

 

De csak jót hallottam róla, mert a kolleganőm a családdal és a barátaikkal most voltak júliusban és minden szuper volt.

A Burgas Beach Hotel minden szolgáltatását ingyen használhatod.

 

Ha hazajövünk 23-án megírom az élménybeszámolót. Remélem én is hogy csak pozitív gondolatokat oszthatok meg, :D

Előzmény: Pötyi71 (41570)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 41570

Szívesen. Beszémolót majd kaphatunk?

Előzmény: suny83 (41569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!