Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 2017.05.18 -4 11 62644

Mindkét pontoddal egyet értek. De hidd el, a szalag, a sörös doboz, a flakon és hasonlók ugyanúgy szemét.

Előzmény: Torgyi1 (62627)
csg65 Creative Commons License 2017.05.18 0 1 62643

Bocsánat, hogy a csapos is közbeszól, de valóban elég macerás és lassú munka a tisztességes jelzésfestés. Miután sok utazással is jár, ezért nem elhanyagolható az útiköltség része. Ha végre ennyire sok anyagi forrás jut most a felújításokra, igazán elvárható a minőségi munka, mert sajnos gányolt új jelzést már én is láttam (a három csík egyszerre lett felkenve és össze se értek, nehogy összekeveredjenek a színek, meg az oldaluk sem volt egyenes, hiszen nem láttak az ecsetek sablont). És mennyi le ne szürkített régi maradt kint! Ezért szerintem helyes, hogy az átvétel előtt le is ellenőrzik ma már a munka minőségét és teljességét.

 

A táblák és oszlopok ügye az meg egy másik történet, bár kíváncsi lennék rá, hogy miért van annyi csupasz jelzésalapos oszlop szerte az országban. Később kerültek ki, mint ahogy jelzésfelújítás megtörtént?

Előzmény: garass (62640)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 -14 3 62642

Te most éppen miről is szeretnél beszélni? De komolyan. 

Mert ez nettó mellébeszélés ám, a javából (bár már nem először)

A pénzt hagyjuk, mert csak ront a dolgon.

 

Azt is mondtam hogy maximális respect az erdészek munkájának, ( nem figyeltél) de nem kis pénz van a fában, bőven van haszon a rendszerben, amely most, hogy kidőlt még plusz pár tízezer köbméter nem lett kevesebb.

Ennek az égvilágon semmi köze ahhoz hogy én hogy jártam a múltkor a Vöröskőnél. (és nem Lillán, ha figyeltél volna) 

Le a kalappal a munka előtt amit végeznek, de nem kell úgy beállítani hogy szívességből teszik amit tesznek.

Egyébként most miért is jössz ezzel? Nem ezt hívják személyeskedésnek, ha már elfogytak az érvek? 

 

De tudod mit?

Így tényleg nehéz még beszélgetni is hogy csak a magadét mondod és óriási tárgyi tévedéseket is beleszősz a mondanivalódba, továbbá nettó mellébeszélés amit csinálsz.

Azt már megtudhattuk máskor is egyik tökéletesen téves dörgedelmedből hogy a kéktúra sosem ment Méra felé viewArticle. Hú.

Azt is hogy egy emlékmű, amit  a térképek is ábrázolnak, és fotót is mutattam róla, nem is létezik.viewArticle

Jaj.

 

Azt is megtudhattuk tőled hogy mit hogy kell csinálni a Rám-szakadékban, pedig szerintem évtizedek óta nem járhattál arrafelé... csak osztottad az észt. (odaát)

 

Ez csak pár példa volt a sok-sok mellé-dumcsiból, mert nem jegyeztem meg mindet, csak azt hogy így nem lehet véleményt cserélni hogy teljesen másról beszélsz, és még csak nem is értelmezed amit a másik mond.

És rohadt magas lovon tanyázol. 

 

 

 

Előzmény: garass (62640)
garass Creative Commons License 2017.05.18 -4 10 62641

A fába szögelésbe és hasonlókban egyet értünk. De én nem csak mondom, teszek is érte. Az idén több bejelentésem is volt és lesz is a Nemzeti Parkok felé. Köztük közismert egyesületek is szerepelnek.

Előzmény: Törölt nick (62623)
garass Creative Commons License 2017.05.18 -3 10 62640

Lám, lám, amikor ezt írtad, még ne tudtad, mennyi egy km jelzésfelújítás ára. Megállt benned az ütő. És ekkor már talán kellene, hogy érdekeljen, hogy ennyiért elvárható a tisztességes jelzés készítés. Nem doboz, nem flakon, hanem egy fára festett jelzés, amit nem csak úgy odahánytak, hanem külleme is van a hasznossága mellett. Nem Leonardo da Vinciről beszélünk , könyörgöm, hanem turistajelzésekről,  - ez ide tökéletes folytatás, pedig Te írtad.

"és az hogy rusztikus a széle...? Szerintem ez még senkinek nem jutott eszébe, rajtad kívül."

Ebben is tévedsz. A múlt évi jelzésekből 450 km nem lett elfogadva, ma is dolgoznak a javításukon. A hibák egy része épp a jelzések küllemét kifogásolta. Mert 9000 forintért már elvárható a szép küllem is.

Ami az erdészek munkájáról a véleménye, az nagyon meglep. Épp Te voltán igen szorult helyzetben a hókár kapcsán. Első kézből tapasztalhattad Lillafüred környékén is az erdőkárt. A megjegyzésed valahogy nincs szinkronba a saját szemeddel látottakkal. Túl hamar felejtesz, pedig ez a kár ugyancsak az erdészeké is, meg persze a miénk is. Nemrég értem haza, mert ma is az erdőkár felmérésén voltam. még mindig van olyan terület, ahová az erdészet még nem jutott ki, egy hónap után. Milliószámra fekszenek a fák az erdőben és érdekes az elmúlt napokban egyetlen emberrel nem találkoztam, egyedül jártam a területen, mert le van kötve mindenki. Úgyhogy gondolkodj el azon, amit láttál és amit írtál. Én a helyedbe vissza vonnám a félre sikerült kis történetedet. 

Előzmény: Törölt nick (62622)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 -11 3 62639

Ez mekkora szöveg! 

De tök igazad van. 

 

Más

Hadidoki, pontosan így gondolom én is, ugyanakkor ezt sajnos nem nagyon lehet tanulni, ez tapintat, jóérzés kérdése.

 

Néha úgy érzem hogy iszonyú öncélú egynémely jelzés, és sokat árt a turisták megítélésének is!

Elrettentő példaként nekem ezek jutnak eszembe:

 

 Szekszárd központja. iszonyú gáz. És van még belőle máshol is, épületeken, mintha a főutcán nem találná meg valaki a vasútállomást...

 

A hétvégi túránkon volt egy kereszt amely a kivételek közé esett, szó szerint 500 méteres körzetben semmi sem volt, a jelzés festése itt talán rendben van.

 

Ugyanakkor én nem szürkéztem volna az alsót, sőt lehet hozzá sem kellett volna nyúlni, de ugye a szabályozás...

Egy szürke és egy kék lett így a patinás, 1937-ben, a közelgő Szent-István évre állított kereszten:

 

 

 

Előzmény: Váratlan Vendég (62633)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.05.18 -2 3 62638

"Ezért senkitől nem kaptunk köszönetet, csak kritikát."

Az értelmes kritika szinte egyet jelent a köszönettel. Ki az aki nem örülne az megújult jelzéseknek? A felújítást "menet közben" az Alföldi Kéktúrán láttam, Sükösd környékén. Nagy lett hirtelen a változás, addig csak sejteni lehetett, hogy valószínűleg jó úton haladunk, a felfestés után szinte 20 méterenként volt egy jel. Ez vicces volt, de nem sok szóra érdemes, csak annyira, hogy végre történik valami. Viszont aztán jöttek szembe a sárga táblák, amelyek nem létező, a Kéken nem található célt jelöltek meg, akkor már talán jogos volt a kritika.

A becsmérlést, a jó szándék visszautasítását nem tekintem kritikának, és nem tartom viccesnek, ha valaki az értelmetlen sárga táblákat megjegyzéseivel rongálja. Bízom benne, hogy ez a táblarendszer csak egy kezdeti betegség (bár elég súlyos...).

Előzmény: garass (62620)
korbela Creative Commons License 2017.05.18 -9 6 62637

"Hogy Te nem érted azokat, az rád nézve lehetne kritika, ha már az erdőt járod. De Te csak vendég vagy az erdőben, és hogy ezt megtehesd, sokan dolgoznak érted, helyetted. Azon vagyunk, hogy jól érezd ott magad, de ennek feltételei, szabályzói, költségei, és időigénye is van, többek között. "

Honnan veszi magának valaki a bátorságot, hogy ilyen fensőbbségesen beszéljen másokkal?

 

Előzmény: garass (62620)
Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.05.18 -1 6 62636

Vagy Mátraverebély előtt a kis réten magyányosan álló százéves sírkőre való festés... 

Előzmény: hadidoki (62634)
olahtamas Creative Commons License 2017.05.18 -1 2 62635

Attól függ, hogy ki kapja el!

Ugyebár a 2009. évi XXXVII. törvény 37. § (4) bekezdés szerinti turistautakat lehet a 93. § (1) c) pontja szerint fenntartani.

Mivel viszont a 153/2009. (XI. 13.) FVM rendeletben szabályozott módon, a 3/E. § (7) Az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény (a továbbiakban: Evt.) 93. § (1) bekezdés b) pontja szerint kijelölt turistaútvonal 20/A. § (4) bekezdés szerinti adatait az erdőgazdálkodó a létesítést követő 30 napon belül köteles bejelenteni az erdészeti hatóságnak.
Így tehát nekük ezzel feladatuk volna, így nem könnyű rábeszélni őket, hogy valahol legyen turistaút.
Lásd a hivatalosan és törvényesen létező, nyomvonalas közjóléti berendezéseket a http://erdoterkep.nebih.gov.hu/ honlapon...
Szóval elég törvénytelen állapotok uralkodnak jelenleg, így ha a törvény feljogosított őre kap el, nem árt, ha fel tudod mutatni a megfelelő engedélyeket.

 

 

Előzmény: Mr Long (62630)
hadidoki Creative Commons License 2017.05.18 -1 13 62634

Kedves jelzésfestők!

Tisztelettel tartozom felétek, hisz valóban nem lényegtelen a kihelyezett festések egységessége, megjelenése. De talán túlzás a jelzés szélének rusztikusságát kifogásolni, amikor sokkal lényegesebb gondok is vannak még. 

Nekem régóta vesszőparipám a műemlékekre, kápolnák falára, keresztekre történő festés. Ha már szabályok betartásánál tartunk, ezt a szabályt is be kéne tartatni. Ha jól tudom csak végső megoldásként szabadna ezekre festeni, az elemi emberi tapintatról már nem is beszélve. Még Rockenbauer Pál  is megjegyezte egyik epizódjában, hogy talán lehetett volna annyi tapintat az akkori festőkben, hogy nem a keresztre festik a jelzést. (Bati-kereszt)

És a maiakban van? De ha nincs is, legalább a szabályokat tartsák be, s ha már ezeken túl vagyunk, akár a rusztikusságra is lehet majd figyelni.  

Előzmény: garass (62615)
Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.05.18 -1 8 62633

Dobozok, oszlopok, átfestések, táblák, kilátók minden dombtetőn, sokszor úgy érzem valahol mindez már leginkább csak egy erőszakos nyomhagyás... De ez csak egy naiv vélemény...

Güsziológus Creative Commons License 2017.05.18 -10 2 62632

Turistautak Magyarországon

Tápió-vidék

 

Sok éve rendezik meg a Kincsem ttúrát, egyik évben még térképet is árultak.

Sok érdekesség volt a térképen, mint később kiderült, a turistautak egy része csak tervezett volt.

 

2016-ban felújították a ttúra "oda" útvonalát (Tápiószele - Tápióbicske közötti zöld sáv). Ez rendben lévőnek tűnik.

Pár hete busszal jártam Tápióbicske környékén, és észrevettem S- jeleket.

Erre alapozva reméltem, a visszaút (Tápióbicske - Tápiószentmárton közötti sárga sáv) sem maradt el.

 

A térkép részletet már közzé tettem:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143871641&t=9012640

 

A hely, ahol a jeleket láttam, a térkép bal felső sarkában a buszmegálló (Külső Sági út).

Nemrég kiderült, csak az egyik irányban vannak jelek, azon a részen, melyet a térkép-részlet szemléltet. Ezek se festett jelek, leginkább szögeltek, de kétségtelen tény, vannak jelek.

Tápiószentmárton határáig, addig, ahol a TUHU térképén a jelzett út dél felé fordul. Ennyi.

Hogy mi a helyzet a folytatással, azt nem tudom.

 

Van tehát kb. 6 kilométer jelzett szakasz egy "helyi" térképen "létező" sárga sáv jelzésű útvonalból, se "eleje", se "vége".

Sokkal nem lettem okosabb, de tapostam egy kis homokot.

 

Mivel a nem létező útvonalak megszüntetése (virtuális "szürkítése") nem a leghálásabb feladat, nem hiszem, hogy a közeljövőben azért utazok arrafelé, hogy megnézzem, vannak-e jelek.

Ha valaki tud valamit az útvonalról, ne kíméljen!

 

Van tehát egy újabb bizonytalannak minősített fürt.

Elvben van az útvonalnak kiágazó útvonala (S3), de az már egy másik "történet".

efemm Creative Commons License 2017.05.18 -1 9 62631

Továbbá egy hatékony csapat legalább 3, de inkább 4 fős; előkészítés - alapozás, visszafelé fedő zománc, másnap/harmadnap szín és javítás. Egy nap kb. 3-4km-t lehet lejárni, ezt leosztva a résztvevők számával, hozzáadva az anyagköltséget, az utazási költségeket, beszámítva az utazási idő - nem ebből fogsz meggazdagodni.

Előzmény: jzp2107 (62629)
Mr Long Creative Commons License 2017.05.18 -10 3 62630

"el kell végezni egy tanfolyamot"

Ha valaki áldozna erre és csak úgy vesz egy (na jó kettő, mert nem csak fehér kell) vödör festéket és célirányosan újrafest útvonalakat az erdőben önszorgalomból, azt ott helyben lelövik, vagy megveregetik a vállát, esetleg valahol a kettő közt?

Előzmény: olahtamas (62628)
jzp2107 Creative Commons License 2017.05.18 -1 8 62629

ebben gondolom benne van az anyagköltség meg utazás meg minden

nehogy végén szavadon fogjanak! :-)

Előzmény: Törölt nick (62626)
olahtamas Creative Commons License 2017.05.18 -1 8 62628

Látod, és sokan ezt még keveslik is!

A 9000 Ft-ban minden benne van, tehát az adminisztrációtól(engedélyek ellenőrzése, pályázat, egyeztetések, stb...), a festékvásárláson keresztül a teljesítésigazolással átvett utakra való számlaadásig!

Ha festeni szeretnél, arra is van mód, el kell végezni egy tanfolyamot, aztán már pályázhatsz is egy-egy szakaszra, természetesen a megyei szövetséggel egyeztetett útvonalon.

 

Előzmény: Törölt nick (62626)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.05.18 -1 9 62627

1. Jobb, ha van jelzés, mintha nem volna.

2. Erdőbe, természetbe számomra zavaró a műanyag. Talán inkább egy fa tábla volna elfogadhatóbb.

Minden esetre, jó hogy valami van. Néhány éve az volt a kellemetlen, amikor hiányoztak. Akkor jól esett, ha valaki az előttünk járók közül egy kék műanyag szalagot kötött a bokorra (az még inkább szemét).

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 -11 2 62626

9000/km? :-O

Basszus, hol lehet jelentkezni festeni ???

 

Ennyit nem keres a népek 80%-a!

 

 

Előzmény: olahtamas (62625)
olahtamas Creative Commons License 2017.05.18 -1 8 62625

OFF

Pedig megpróbáltam nem belemenni a vitába, de az alábbi mondatod:

"Szerintem ez még senkinek nem jutott eszébe, rajtad kívül."

Még talán nem lett kitárgyalva abból a szemszögből megvilágítva, hogy akik a jelzésfestésért 9000 Ft-ot kapnak kilométerenként, azokra vonatkozik leginkább a kritérium!

Ugyanis, sokan meg szépen festenek, és joggal mondhatják (és vannak akik mondják is), hogy ugyan azért a pénzért más meg csak "pacsmagol".

Ha kifizetsz egy autóért 4 millió forintot, akkor te neked sem lesz mindegy, hogy Suzukit, vagy Volvót kapsz érte, hiába mindkettőnek 4 kereke van, és elvisz A-ból B-be...

ON

 

Előzmény: Törölt nick (62622)
Güsziológus Creative Commons License 2017.05.18 -10 1 62624

Most már tudom:-)

Előzmény: jzp2107 (62604)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 -11 1 62623

Mutatok azért olyan jelzést, amiért én is dorgálnék, mert facsemetébe vertek szögeket, hatosával:

 

Úrkút mellett. Na, ez már gáz, valóban. 

Előzmény: garass (62621)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 -11 4 62622

Garass, mi értjük azt amit mondasz és el is fogadjuk, te nem érted amit mondani szeretnénk.

 

Senkit nem érdekel hogy milyenek a jelzések, általában rendben vannak egy átlagos szemlélő számára.

Nem Leonardo da Vinciről beszélünk, könyörgöm, hanem turistajelzésekről, és az hogy rusztikus a széle...? Szerintem ez még senkinek nem jutott eszébe, rajtad kívül.

 

"Neked is leírom, a sörös doboz, műanyag flakon nem tartozik az egységes jelzésrendszerbe. Ideiglenes, pót megoldásként elmegy, de nem lehet tartós jelzés (mert nem is az) sehol az országban."

Pontosan így van, ennyi! Köszi!

 

"Az erdészek jelzéseit nem érdemes kritizálni. Egyrészt ők a terület gazdálkodói, a jelzéseik része az ő tevékenységüknek és nem csak "firkák". Hogy Te nem érted azokat, az rád nézve lehetne kritika, ha már az erdőt járod. De Te csak vendég vagy az erdőben, és hogy ezt megtehesd, sokan dolgoznak érted, helyetted."

Ettől a "vendég vagy" dologtól mindig falra mászok. Meg a turista jelzések miatt összefirkált fák, stb...

Alapvetően persze igaz, de mind azok vagyunk!

Maximális respect az erdészeteknek, sokat dolgoznak, meg minden, de azért ne felejtsük már el hogy nem önzetlenül gazdálkodnak, hanem hasznot húznak az erdőből, nem kell ezt sem túlideologizálni. Hatalmas lóvé van a fában, vadban. Ők ebből élnek, az ország erdővagyonából. 

Te jelzéseket festesz a fákra, ők meg végső soron majd kivágják. Ennyi a történet. 

 

 

 

Előzmény: garass (62620)
garass Creative Commons License 2017.05.18 -2 10 62621

Halálosan komolyan. Ha már a kis figura felfestésére idő fordított a festő, akkor egy egyenes szegélyre is érdemes lenne időt áldozni. A humor mellett a csinosság is, nagyban emelte volna a jelzés értékét.

Előzmény: Smith W. (62617)
garass Creative Commons License 2017.05.18 -4 10 62620

Megjegyzéseidből arra lehet következtetni, hogy nem vagy kellően tájékozott a témában.

Itt most nem ismételgetem a dolgot, de korábban ezt az ok-okozati összefüggést kitárgyaltuk. Olvass vissza. A komoly összegek és nagy munkák egyik célja épp az egységes, szép kivitelű folytonos és tartós jelzésrendszer kialakítása. Nem csak a kéken, hanem a teljes jelzésrendszeren. Most erre költ a kormány jelentős összegeket, végre. Amennyit eddig még sohasem kapott meg a turista társadalom. Ezt kell kihasználni és a jelzéseket tudatos munkával rendbe rakni. A múlt évben 1610 km túraút lett felújítva. Hogy Te épp nem arra jártál, az talán nem lehet hibája a festőknek.

Szabályozók nélkül egy káosz alakulna ki a jelzésrendszerben, mint ahogy ez előállt a tanösvények terén. Épp egy ilyen jelzésre kérdeztél rá.

Az elég olcsó dolog, hogy szapuljuk a jelzésfestőket, mert nem ott, nem azt festik amit én járok. De itt megáll a dolog. Elvárok valamit, de semmit nem teszek érte, csak bírálok, mert az a legkönnyebb.

Csak néhány reflexió a megjegyzéseidre. Nem a Csereháttal kezdtük a felújításokat, hanem a Zemplénnel. Mert nekünk az van a legtávolabb, mert az jóval egységesebb túraút rendszer, mert azt sokkal többen járják és mert azt egy-másfél év alatt teljesen rendbe lehet hozni.

Nem az ország másik fele jött ide festeni (sajnos) hanem a megye természetjárói. Igaz Miskolctól 80-120 km-t kell utazni csak oda így is, de a fenti okok ezt kívánták meg. Ezért senkitől nem kaptunk köszönetet, csak kritikát. Pedig nem magunknak festjük. Mi jelzés nélkül is elég jól odatalálunk a kívánt helyekre. 

Neked is leírom, a sörös doboz, műanyag flakon nem tartozik az egységes jelzésrendszerbe. Ideiglenes, pót megoldásként elmegy, de nem lehet tartós jelzés (mert nem is az) sehol az országban. Ezeket egy jól jelzett útra nem szabad kihelyezni és főleg nem foggal körömmel harcolni értük, ahogy itt most ez történik többetek részéről. Ezek nem illenek a természetbe, még újrahasznosítás címén sem.

Az erdészek jelzéseit nem érdemes kritizálni. Egyrészt ők a terület gazdálkodói, a jelzéseik része az ő tevékenységüknek és nem csak "firkák". Hogy Te nem érted azokat, az rád nézve lehetne kritika, ha már az erdőt járod. De Te csak vendég vagy az erdőben, és hogy ezt megtehesd, sokan dolgoznak érted, helyetted. Azon vagyunk, hogy jól érezd ott magad, de ennek feltételei, szabályzói, költségei, és időigénye is van, többek között.  

 

  

Előzmény: Smith W. (62616)
jzp2107 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 62619

http://csetneki.hu/turistajelzes-memory/#info

 

piros (katica)bogár: ismeretlen tanösvény a Balaton-felvidéken

 

ennyit találtam róla, remélem segítettem :-)

Előzmény: Smith W. (62618)
Smith W. Creative Commons License 2017.05.17 0 0 62618

Az alsó, piros színű jelzés tulajdonképpen micsoda? Milyen utat jelöl? Sümegen láttam ilyet. Vagy valami ilyesmit.

Előzmény: Törölt nick (62610)
Smith W. Creative Commons License 2017.05.17 -9 2 62617

"Ha valamit ott bírálni lehetne, az talán a szegélyek rusztikussága."

 

Ezt most komolyan mondod? :)

Előzmény: garass (62615)
Smith W. Creative Commons License 2017.05.17 -2 10 62616

Elég komoly vita lett itt a jelzésekkel kapcsolatban...

 

Nekem is az a véleményem, hogy alapvetően az a lényeg, hogy legyen jelzés, ha az éppen egy sörösdoboz, akkor legyen az. Lehet itt szabályozni, hogy milyen méretben, milyen árnyalatú festékkel, meg milyen magasságban kell(ene) lennie a jelzésnek, de a hétvégén is pár alkalommal inkább azzal lettem volna kisegítve, ha a jelzésfestők nem szabályozókat alkotnak, hanem inkább festenek...

 

"[...] egységes, szép kivitelű jelzéseket várnak el, ha már annyit költenek azok felújítására."

Én annyit várok el, hogy legyen jelzés. Hogy mennyit költenek rá, azt nem tudom, de kevés ennél olcsóbb dolgot tudok elképzelni a kéktúra kapcsán. Kár, hogy pl. a Cserehátban valahogy nem sikerült eleget festeni, kihelyezni oszlopokat, pedig talán kellene. Táblák vannak, volt olyan, amelyik hasznos volt...

Költeni amúgy sokat lehet rá, főleg, ha az ország másik végéből megyek festeni.

 

Ha már szóba került a Tátika: Zalaszántó felé haladva (a Tátika felől) is jó lenne pár jelzés. Volt olyan elágazás, ahol csak pislogtam, de aztán megtaláltam a kivágott fából megmaradt részt, amin rajta volt a kék jelzés... (Jó, hogy legalább azt otthagyták.) Igyekeztem úgy elhelyezni, hogy az utánam jövők már könnyebben észrevegyék.

 

"Nem akarok hosszas vitát generálni, de nem csak a turisták, hanem mások számára zavaró leginkább a sörösdoboz.

Hogyan magyarázod el a kisgyerekeknek, hogy nem szabad szemetelni az erdőben, amikor tele van szemetelve sörös dobozzal!"

Műanyag flakont láttam pár napja (hete) valahol jelzésként. Szerintem rendben volt, mint jelzés. Felfoghatod úgy, hogy szemét van az erdőben. Vagy akár úgy is, hogy hasznosítjuk a szemetet. Így talán a kisgyereknek is el lehet magyarázni.

 

"Ha szépek a jelzések, akkor többen elfogadják a létezésüket, többek között az erdészek is, nyilván nem véletlenül lett a méretük is kisebb."

Az erdészek jelzéseivel van tele az erdő. "Összefirkálják" a fákat. :) Egyelőre inkább nekünk kellene elfogadnunk, hogy a munkájuk miatt különböző színekben pompázik az erdő. :)

garass Creative Commons License 2017.05.17 -2 9 62615

A szmájlis jelzés egyébként nem azonos kategória a dobozzal. Ott egy fára festett, szabályos kétpofás jelzésről van szó, amit a festő kiegészített egy kis rajzzal. Ha valamit ott bírálni lehetne, az talán a szegélyek rusztikussága. A doboz sehogy sem illik ebbe a kategóriába.

Előzmény: nagypapi (62607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!