Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13447

Létráról szeded?

Előzmény: Törölt nick (13445)
Jani71 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13446

Abból a fóti paradicsomból esetleg szabad kérni magot? :-)

Cserébe én is tudok adni ezt-azt (paradicsom, paprika, gyümölcs- és szőlővessző).

Előzmény: Törölt nick (13443)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13445

De, kb. 5 m magas a felépítmény. Lehet hogy csak 4 és fél. Uborkaháló nekem is, tavaly bab volt rajta. Más paradicsomot nem tervezek rá: ez a fajta annyira nyurga és olyan kicsi a bogyója, hogy ezt elbírja. :D

Előzmény: CBNora (13444)
CBNora Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13444

Az 5 méteres kordont ugye nem úgy kell érteni, hogy 5 m magas? Egyébként az már biztos elég lenne, még fölfelé vezetve is. Én igyekezni szoktam vízszintesen vezetni. Idén uborkahálón van.

Előzmény: Törölt nick (13443)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13443

Különben ez a fóti gerezdes paradicsom bámulatos. Ugyan még nem pirosodik - ezt betudom annak, hogy az ültetés utáni stresszben az első fürt nem kötött, meg nálam amúgy sem nagyon érik még a paradicsom a Manón kívül - , de egyszerűen rengeteg van rajta. És rengeteg nagy, egy-két óriási is. Az erdélyi marhaszívnél sokkal több. (Azért a marhaszívet sem fogom lecserélni, mert azt az ízéért termesztem. :) ) Az 1,7-es karót most növi ki, kell mellé tennem valami magasítást.

Egyik-másik korán ültetett Lugas F1 meg már 2 méter körül jár, annak sem biztos, hogy elég lesz a 3 méteres karó. (De még az sem nagyon pirosodik, pedig áprilisban ültettem, fura.) A CBNorától kapott koktélpari már bőven 2 méter fölött van, de annak szerintem elegendő lesz az 5 méteres kordon.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13442

Az Amistar felszívódó szer, így a gyökereken keresztül is felszívódik és a nedvkeringéssel eljut a növény minden részébe, ezért palántáknál beöntözni szokás. (Ami engem illet, Trifendert használok a palántaföldbe palántadőlés ellen, tehát gombaölővel nem öntözök.) Szabad földbe, kinti talajba én sem locsolgatnám, mert annak nagy része úgyis lemosódik a talajvízbe, túl szennyezőnek gondolom.

Előzmény: Törölt nick (13440)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13441

Elkezdem az idei termés ismertetését. 

Ez az első. Próbának szánom.

Ide kattintva átlép a program egy ismertetésre. Ezeket az ismertetéseket még bővíteni fogom.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13440

csak masoknak mondanam meg el, hogy aki akar, az ontozzon be batran

 

kulonosen, mert ezek a szerek nem oldatok, hanem kolloidok, a talaj szuri, a gyokerhez nem megy le

 

meg a kalasz...

 

 

 

 

 

Előzmény: Samubá (13438)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13439

ugyesek vagytok, ez a konyokkel orrbavagas jol megy, temahoz is megy 

 

jol is sikerult

 

hajra

Előzmény: Rhéman (13436)
Samubá Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13438

Kösz én is ismerem ezeket is. Talán annyit hozzá, hogy a fitoftóránál egy amistar ridomil koktéllal beöntözve a gyökér felől mindent kap a növény és elég hatékony , mert levélre permetezve nem megy le

 

A topiktársnak elég hervasztó stílusa van az tény. De hát ahogy a közmondás: üres kalász...

Előzmény: Rhéman (13434)
taormina001 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13437

Minek köszönhetem ezt a példátlan kirohanást?

Jó lenne, ha visszavennél kicsit!

Előzmény: Törölt nick (13423)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13436

Elolvastam volna a hozzászólásaidat, de nem publikusak az adataid.

 

Kerestem volna, hogy mitől vagy ilyen gúnyos, ki adott rá okot? 

 

Ameddig én eljutottam nem találtam rá indokot. 

 

Tulajdonképen azt sem találtam, hogy hol közölted a diagnózisodat először, amire később hivatkozol. 

 

Ahogy én látom egy fénykép többnyire nem elegendő a paradicsom betegségének megállapítására. Kellenek hozzá egyéb, élettani adatok is.

 

Ezért érdekel, de konkrétan, hogy azokon a fényképeken, aminek alapján megfellebbezhetetlen diagnózist adtál, amatőr létedre, mik voltak a számodra egyértelmű jelek.

Nem olyan általános megfogalmazás érdekel, hogy : "a betegsegeket nehany ev gyakorlattal, tehetseggel es tanulassal .."

 

A konkrétumok!

 

Pusztán azért, hogy mi gyakorlatlanok, tehetségtelenek, tanulatlanok, egy picikét had sütkérezzünk a TE tudásod fényében. :)

Előzmény: Törölt nick (13435)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13435

ugy kezdodik, hogy nem is olvasod el, pedig nem szamtalan sort irok

nem varom el, csak akkor mas izu a kritikad

 

alternariat egy kepre mondtam, az nem itt szerepel

 

egy masik novenyen mozaik van, azon esetleg atka is, az sem itt van

 

a betegsegeket nehany ev gyakorlattal, tehetseggel es tanulassal ...

 

az alternaliat a serules alakja, a level epnek tuno resze allasa, vitalitasa mutatja, a levelen valo megjelenest

ugyanis megelozi a gyoker fertozese altalaban, amit kiterjedt osszeomlas kovet

Előzmény: Rhéman (13434)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13434

Köszönöm, ezek nagy részét láttam. Cserébe nézd meg ezt.

 

Valójában azért kérdezem re-rebondot, mert nekem is kicsit durvának, és gúnyosnak tetszik az, ahogy írt nemrégiben. Mielőtt azonban azt mondanám, hogy ejnye!, szeretnék meggyőződni arról, hogy a diagnózisa megalapozott. Annál is inkább, mert, ha jól számolom három betegséget sorolt fel.

Előzmény: Samubá (13433)
Samubá Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13433

Csemegézzetek 

 

https://www.google.hu/?gfe_rd=cr&ei=iDfRU5v-AYqJ8Qf6uYGIBA#q=paradicsom+alternarias+betegsege 

Ez egy jó anyag fotokkal

Előzmény: Rhéman (13429)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13432

A fitoftóra és az alternária nem gyógyítható egészen, hiszen a sérült részek már sérültek maradnak, de sikeresen megfékezhető, ha odafigyelünk. Nekem már sikerült. Az atkával mindig több bajom akadt.

Előzmény: Törölt nick (13423)
Andrea555 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13431

Nem is feltételeztem,hogy bajod lehet velem :) Nem szeretnék semmi féle vitát,félreértést. Így írtam az előző hozzászólásomat is ,ennek fényében..Nem is vettem a lelkemre ,ne értsétek félre.(Sőt,abban egyet is értek,hogy a sok felesleges permetezés -és nem ide tartozik de mégis ,a sok feleslegesen elfogyasztott gyógyszer-mind a kórokozók rezisztenciáját segíti elő,és ebből kifolyólag sajnos egyre erősebb kemikáliákra van szükségünk)

Mint írtam is én részemről örülök ha bármiféle irányvonalat kapok segítségként. Aztán meg ,ha többféle infó is érkezik akkor lelkem rajta ,döntök valahogy és vagy bejön amit teszek vagy nem.

 

Előzmény: Törölt nick (13427)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13430

Megtaláltam a képeket. 

 

re-rebondot kérdezem, melyek azok a jelek, melyekből a betegséget egyértelműen beazonosítottad, és pontosan mi a baj, mert több betegséget említettél. :)

Előzmény: Rhéman (13429)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13429

Érdekelne, hogy milyen jelekből lehetett ilyen biztos diagnózist felállítani. Kerestem, hogy hova tettél a problémádról képet. Nem találtam. Segítsél légyszi, megmondanád, hol találom. Köszi.

 

Esetleg, ha re-rebondo előbb olvasod, akkor tőled kérdezem.

Előzmény: Andrea555 (13424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13428

Az a hozzászólás igen bicskanyitogató volt. Erre a fórumra nem volt eddig jellemző ez a lekezelő-ledorongoló hangnem. Ne is legyen.

Előzmény: Törölt nick (13427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13427
Semmiféle bajom nincs veled
Előzmény: Andrea555 (13424)
alfi13 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13426

Valaki itt a fórumon javasolt egy módszert hogy az Atkákat hogy lehet meglátni a növényeken. A módszert a "Növényvédelem" fórumban írtam le és tettem be képet is.

Előzmény: Andrea555 (13424)
dorger Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13425

Red Pear

Előzmény: Lunni (13414)
Andrea555 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13424

Azt gondolom ezt inkább nekem szántad . Ugyanis nekem mondtad a paradicsomra,hogy alternariás. Viszont hidd el hogy így laikusként ,hozzá nem értőként,nagyon nehéz eldönteni esetleg mi a gond ,milyen betegség ,kártevő az ami látszik a növényeken. (Ne vedd magadra de ugye mikor itt is több félét olvasok,az sem egyszerűsíti le a dolgot,de legalább némi kiindulási pont lehet,és hálás is vagyok mindenkinek aki próbál segíteni) Mostmár tudom hogy a megelőzésre kell nagyobb hangsúlyt fektetni. Viszont az egy tő paradicsom volt,amiről a képet csináltam.Másik leveleken láttam élősködöt ezért fújtam rájuk a rovatölőt és lehet hogy az amistar már felesleges volt,de így egy kicsi reményem még maradt hogy esetleg tudok valamennyi termést betakarítani.

Előzmény: Törölt nick (13423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13423

a nagyresze epp az amatorok miatt van betiltva

 

en is amator -no panic- csak kicsivel tobbet foglalkoztam vele

 

megmondom, hogy mi a betegseg,  te meg kitalalod, hogy atka, de az amistar jo ra

 

fujkaltok ossze vissza, azt se tudjatok mit es mire

 

nem a szerrel van baj

 

mondom, hogy a paradicsomvesz, az alternaria stb nem gyogyithato

 

megelozheto esetleg

 

de jonnek a jotanacsok

 

hajra

Előzmény: taormina001 (13411)
hoffmann eta Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13422

Érdekes álláspont. Jó neked, hogy csak az egyik problémát érzed a magadénak – azt, hogy nem működnek a szerek. Én ezzel is és a másik gonddal, amit te az ellenkezőjének nevezel, a veszélyektől való félelmekkel is küszködök. Az új nekem ebben az, hogy azt hittem eddig, mert ezt is tapasztaltam naponta, hogy az a baj fő oka, hogy a kórokozók rezisztensekké váltak és válnak folyamatosan, nem pedig az, hogy „gyengék” a szerek. A „200 %-os” biztonságról sem hallottam még – nyilván neked ilyen információid vannak, s így nem kell arra gondolnod mindig (mint nekem), hogy veszélyes mérgekkel van dolgod.

 

Előzmény: taormina001 (13411)
Andrea555 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13421

Na majd jövőre...Sajnos sok kísérleti lehetőség nincs egy idényben :) Köszi

Előzmény: URobi76 (13420)
URobi76 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13420

gombára champion 50wp vagy joker77(biotermesztésben engedélyezett réztartalmú kontakt gomba,és baktériumölő(megegyeznek,csak a gyártó más)Ezzel elég megelőzésre,néhány alkalommal egy szezonba!Rovar ellen csak ha muszáj .

 

Ha muszáj akkor felszívodó amistar,ridomil,stb

Előzmény: Andrea555 (13412)
Mariska néni Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13419

Ezt a hurcibálást én is csináltam (panel hatalmas keleti ablak + erkély). Lehet, hogy áprilisban a telekre költöztetve estek vissza. Mindenesetre a Tieid a legszebbek, és hétfőn, amikor utoljára kint voltam, már mind piros volt. Hétvégén ehetjük. Nagyon hálás vagyok:)) Nálam pedig szépen nő a paprika alakú, majd írok, ha szép érett lesz.

Előzmény: Lora1213 (13418)
Lora1213 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 13418

Március 15.-én vetettem, minden évben akkor szoktam.   Ahogy kezdett jó idő lenni, ki-be hordoztam őket. Nappal a teraszon éjjel a konyhában.  Egy hete volt az első érett parim.  Örülök hogy megmaradtak a palánták, remélem az ízük is tetszeni fog.

Előzmény: Mariska néni (13416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!