Keresés

Részletes keresés

AKTÍV Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1970
Tisztelettel kérdezném, hogy 56 év felett a munkanélküli-járadék meghosszabítható e a munkaügyi központ által abban az esetben,ha még mindig nem tud elhelyezkedni dolgozni? A munkanélküli-járadékra való jogosultságot 109 napra állapították meg.
Van erre valamilyen törvény? Vagy járadék nélkül marad?
eksön_ Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1969
Ez a helyzet tömören. Sőt, a szervezeti egység elnevezésében bekövetkezett változás, vagy akár egy lényeges szervezeti átrendezés esetén sem kell feltétlenül munakörmódosítás, csak akkor ha a munkaköröd változik.
Előzmény: Törölt nick (1968)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1968
Köszönöm a velős tájékoztatást.
Tömören ez azt jelenti, hogy mindaddig, amíg a munkaköröm, munkabérem, munkavégzésem helyében, vagy a szervezeti egység elnevezésében ahová tartozom nem következik be változás, addig kutya kötelességem a munkámat elvégezni. Ha viszont ezek egyikében is változás állna be, akkor munkaszerződés módosítást kell kapjak, amit visszautasíthatok. Ekkor a munkáltató felmond, mivel nincs más választása.
(Egyébként nagyon szeretem a munkámat, csak az új munkáltatóval van problémám.)
Előzmény: eksön_ (1967)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1967
Pedig nincs itt semmi probléma.

A jogutódlás jog szerint is bekövetkezik, de ez nem jelent munkaszerződésmódosítást. A korábbi munkáltató helyébe az új munkáltató lép, és majd ha át akar szervezni valamit, akor ad javaslatot új munakörre, új munakhelyre, új bérre, stb. Azt módotokban lesz elfogadni vagy visszautasítani, és visszautísítás esetén a munkáltató felmondhat átszervezésre való hivatkozással.

A jogutódlás előtt csak az alábbi kötelezettsége van:

85/B. § (1) Jogutódlás esetén a jogelôd és jogutód munkáltató - legkésôbb a jogutódlást megelôzôen tizenöt nappal - köteles tájékoztatni a munkáltatónál képviselettel rendelkezô szakszervezetet, szakszervezet hiányában az üzemi tanácsot, üzemi tanács hiányában a nem szervezett munkavállalók képviselôibôl létrehozott bizottságot a jogutódlás
a) idôpontjáról vagy tervezett idôpontjáról,
b) okáról,
c) a munkavállalókat érintô jogi, gazdasági és szociális következményeirôl,
továbbá - a megállapodás érdekében - köteles konzultációt kezdeményezni a munkavállalókat érintô tervbe vett egyéb intézkedésekrôl.
(2) A konzultációnak ki kell terjednie az intézkedések elveire, a hátrányos következmények elkerülésének módjára, illetve eszközére, továbbá e következmények enyhítését célzó eszközökre.

Ez azonban csak tájékoztatás, és valójában csak igen általános szintű kötelezettség, és ráadásul semmiféle kötelezettséget nem ró a munkáltatóra tájékoztatása, tehát késíőbb dönthet máshogyan is.

Előzmény: Törölt nick (1966)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1966
Kedves Eksön!

Még mindíg az előző problémán rágódom. (Jogutódjás) Mi a búbánatot csinálhat a dolgozó, ha nem kap a fúzió előtt munkaszerződés módosítást. Ha felveszi a munkát, akkor ráutaló magatartást tanusít arra, hogy hajlandó elfogadni a változtatást, ha nem akkor pedig rendkívüli felmondásra ad alkalmat, a munkavégzés megtagadása címén. Magyarán mihez van joga a dolgozónak, ha semmiféle írásbeli értesítést nem kapott? Azt szeretnénk mindannyian, hogy a munkáltató feketén-fehéren nyilatkozzon végre és ne csak hazudozzon és ködösítsen. Annak akit nem tud tovább foglalkoztatni mondjon fel és fizesse ki a felmondást és végkielégítést.

léna100 Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1965
Köszönöm kedves eksön! Legalább már tisztán látom a lehetőségeimet, és biztosabban tudok dönteni!
Előzmény: eksön_ (1964)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1964
Igen elveszíted.
Előzmény: léna100 (1963)
léna100 Creative Commons License 2004.04.26 0 0 1963
Köszi! Kérdezhetek még valamit?
Az átszervezés kb. 2-3 hónap múlva várható (ha csak drága bm. asszonyunk meg nem gondolja magát). Nos, ha én pl. 3 hét múlva találok egy munkahelyet, amit nem akarok elszalasztani, kénytelen leszek beadni a felmondási kérelmemet. Ezután következik 3 hónap felmondási idő ledolgozása. Ebből dolgozok mondjuk 2 hónapot, és akkor közlik, hogy 2 hét múlva átszervezés lesz. Akkor milyen helyzetben vagyok? Elveszítettem azt a lehetőséget, hogy kedvező feltételekkel "szabaduljak", illetve megkapjam a végkielégítést? Bocs, hogy ilyeneket kérdezek, de nem tudok dönteni, mert természetesen szeretnék új állást, de sajnálnám ha az ezzel járó magasabb fizetés fele tm. szerződésben foglalt kötelezettség visszafizetésére menne + még a végkielégítéstől is elesnék.
Előzmény: eksön_ (1962)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.25 0 0 1962
Pontosan.
Előzmény: léna100 (1961)
léna100 Creative Commons License 2004.04.25 0 0 1961
Decemberben ez már egyszer megtörtént, most pár hónapon belül újra várható.
Mivel az egész osztályunkat érinti mindenkit külön-külön behív a személyzetis. Felvázolja, hogy átszervezés van, de munkájára igényt tartanak csak más szervezeti egységen belül (minden változatlan, csak másként hívják). Ha ezt elfogadja jó, ha nem akkor ennyi és ennyi végkielégítés jár, és megköszönik az eddigi munkáját, illetve aki nyugdíjra jogosult, az oda is elmehet.
Namármost, mint korábban említettem a cég nem biztosít nekem végzettségemnek megfelelő beosztást. Ezért nem támadhatom őket,hiszen tanulmányi szerződésemben nem szerepelt, hogy ezt megteszik, csak annyi, hogy befejezés után 3 évig köteles vagyok maradni. (Más kérdés, hogy ilyen szerződés kötése normális cégeknél elképzelhetetlen, hiszen nem azért iskoláztatunk egy munkatársat, hogy aztán megszerzett tudását mellőzzük.) Próbálok olyan munkahelyet találni, ahol szükség van a végzettségemre. Azonban kissé visszatart az, hogy elég nagy összeget kellene visszafizetnem (fizetésemhez képest nagy). Úgy érzem ez az átszervezés lehetővé teszi számomra, hogy mentesüljek a fizetés alól, hiszen a tan. szerződés arra az esetre ír visszafizetési kötelezettséget, ha én szüntetem meg a munkaviszonyomat 3 éven belül. Így viszont ők szüntetik meg, én csak nem fogadom el az új állást, nem?
Előzmény: eksön_ (1960)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 1960
Először is, ugye mi között választhatsz?

Egy munkaszerzősmésmódosítási ajánlat és a rendes felmondás között?

És ezt ugye írásban is megkaptad? Mert amíg nem, addig nincs semmi. Te nyilván sem közös megegyezést nem fogadsz el, és magadtól fel sem mondasz, így ha a felajánlott módosítát nem fogadod el, akkor marad a mostani helyed, és amunkálttaód választhat, hogy így továbbfoglalkoztat vagy felmond. és ha ő mond fel, akkor bizony nemhogy neked kellene még fizetni, hanem neki kell továbbra is fizetnie a tanulmányi szerződésből fakadó támogatásokat, mivel az egy külön jogviszony.

Előzmény: léna100 (1958)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 1959
700 Ft-os órabérrel 3 műszakban nálunk túlóra nélkül kb 135000 Ft-ot kap havonta, ami nettóban ~91000 Ft, plusz az étkezési támogatás, a bejárásra norma szerint belszámolt benzinen is lehet fogni, szóval az általad számítottnál ez sokkal jobb kereset.
Előzmény: Nannics (1954)
léna100 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 1958
Kedves eksön!
Cégemnél átszervezések várhatók, melyek annyiban érintenek engem, hogy ugyanazon munkakört más szervezeti egységnél kell ellátnom. Az átszervezés során választhatok a munkám folytatása és a m.viszonyom megszüntetése között. Ha ekkor nem fogadom el a felajánlott állást, akkor is eleget kell tennem a tanulmányi szerződésben megállapított kötelezettségemnek?
Hegylakolaci Creative Commons License 2004.04.24 0 0 1957
700 ft-os órabér?ohh nekem lenne annyi.Elárulom az én órabérem 320 ft innen kezdve lehet panaszkodni.
Advantech Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1956
eksön_!

Az a 140/A! Valamiert elsikottam felette, pedig tobbszor is atfutottam a tv-en (egy hulyere sikeredett nyomtatasban van meg). Megszerzem a legujabb verziot, es ujra atolvasom.

Koszonom!

A.

Előzmény: eksön_ (1926)
Minden Nő Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1955
ezzel egyetértek. viszont ha az derül ki, hogy kérheti, akkor nem fogja érdekelni, hogy bolti szarka, vagy sorozatgyilkos :o)
Előzmény: eksön_ (1953)
Nannics Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1954
sziasztok, szia eksön!

700 Ft-os órabérrel is durvan 60 ezer forintot kap az illető egy hónapban. Ez nyilván pont 60 ezer forinttal több, mint a semmi, de mondjuk egy 40 ezer forintos átlagos albérlet mellett elég nehéz kijönni belőle. Ez biztos, hogy "rekordórabér"? Vagy ezek az emberek miből élnek?

Amúgy én nem csalódtam a hozzászólásodban. Ha valaki kárt okoz, akkor az jelentkezzen. Ha ezt ilyen áron lehet elérni, akkor ez az ára. Nem hallottam még olyanról, hogy egy multinak alap erkölcsi órákat kellene adnia a munkavállalónak "tisztességből".

eksön_ Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1953
A kérdés még mindig az, hogy egyáltalán kérheti-e?
Előzmény: Minden Nő (1950)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1952
A fúzió során létrejövő új cég a korábi munkáltató általános jogutódja lesz, így semmiféle változtatásra nincs szükség a munakszerződésekben, azok a törvény erejénél fogva beállnak. Ha valaki nem akar az új cégnél dolgozni rendes felmnondással felmondhat. Ha valaki nem akarja elfogadni a munakszerződésmódosítást, amit mondjuk fél év múlva elétesznek, akkor nem fogadja el, és a cég avgy megtartja a korábbi mmunkakörében, vagy felmond valamilyen jogos indokkal, mondjuk átszervezésre való hivatkozással.

Próbaidő újra nem indítható, az kizárólag a munkaviszony kezedetén köthető ki, munakör változás esetén nem.

Előzmény: Törölt nick (1948)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1951
De ezt kérdezted. egfeljebb nem tudod, de ezért vagyunk mi, jogászok, hogy tudjuk mit akarsz kérdezni.

Ismerem én a munkáltatókat jó alalposan. És legtöbbször fogalmuk sincs mit méirt csinálnak, csak megszokták, ezért csinálják.

Szóval javasolnám, hogy nézd meg akolektív szerződést, mert ha az azt írja, hogy a munkakörödhöz kell a negatív erkölcsi bizonyítvány, akkor kirúghatanak, ha nem akkor nem. Sőt akkor nem is kérheti. És ha azt írja a kollektív szerződés, hogy erkölcsi bizonyítvány kel hozzá, de azt nem írja, hogy annak tartalma negatív kell legyen, akkor sem rúghatnak ki.

Előzmény: erkel123 (1947)
Minden Nő Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1950
olyat még nem láttam, hogy mérlegelt volna egy munkahely. csak a tiszta erkölcsit szokták elfogadni.
Előzmény: erkel123 (1947)
cukkanyó Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1949

...akinek jelenleg munkaszerződése van, annak mindenképpen a változás előtt írásban meg kell kapnia a rá vonatkozó változásokat...
(szakszervezet ???)
Előzmény: Törölt nick (1948)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1948
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?
Cégünket megvette egy másik cég. Nyárra igérik a jogi fúziót, azaz a régi cég beleolvad az újba. Az ottani Hr-esek szerint Hr. témában egyenlőre semmi teendő nincs, majd amikor mindenkinek megtalálják a végleges helyét, akkor új munkaszerződéseket írnak. (a fúziót követő kb fél év alatt)
Nézetem szerint ez nem így van. A jogi fúziót megelőzően munkaszerződésmódosításokat kellene készíteni, mivel a munkaszerződés alapvető pontjai változnak: munkáltató neve, munkavégzés helye, függelmi kapcsolatok stb. Módot kell adni a dolgozóknak, hogy elfogadják, avagy elutasítsák azt. Erős a gyanúnk, hogy az a terv, hogy jelenleg semmit sem tesznek, majd új munkaszerződéseket kötnek PRÓBAIDŐVEL! amelynek végén minden kötelezettség nélkül kirúgják a dolgozókat felmondási idő és végkielégítés nélkül.
A kérdésem a következő: kell-e munkaszerződés módosítás a jogi fúzió bekövetkezésekor (feltételezésem szerint legkésőbb az utolsó napon), avagy sem. Mit tehet a dolgozó, ha nem kap munkaszerződés módosítást? (szinte senki sem akar az új cégnél dolgozni)

erkel123 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1947
biztos igazad van, de én nem ezt kérdeztem.
sztem csak van valami az erkölcsivel kapcsolatban a kollektiv szerzödésben, különben nem baszogatnának érte. szoval, szted mekkora az esélye hogy kirugnak ha meglátják az erkölcsit? végül is gazdasági büncselekményt nem követtem el, nem loptam, nem csaltam, nem hazudtam, nem öltem embert. ha volt már dolgod hasonlo esettel, akkor ird meg a tapasztalataidat.
Előzmény: eksön_ (1946)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1946
Akkor a Kollektív szerződést még meg kellene nézni, hogy van-e benne valami erről, de szerintem nem lesz.

Amúgy pedig ez a hosszabbítgatás akár jogellenes is lehet, mivel nyilvánvalóan határozatlan idejű munakviszonyt akarnak vele palástolni.

Előzmény: erkel123 (1945)
erkel123 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1945
2003.12.11. - 2004.03.31 - ig szólt az elsö szerzödésem.
Aztán ez igy lett modositva: 2004.02.01 - 2004.03.31 (itt lettem ujságos).
Ujabb modositás: 2004.04.01. - 2004.01.30.ig szól.

Nincs szo sehol sem erkölcsi bizonyitványrol, a 7. pontban ez találhato:

7. a jelen munkaszerzödés modositásában nem szabályozott kérdésekben a Munka Törvénykönyve, a Magyar Posta Rt. Kollektiv Szerződése és a munkaviszonyra vonatkozó egyéb szabályok rendelkezései az irányadóak.

Előzmény: eksön_ (1944)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1944
A munkaszerződésedben vagy a munkaköri leírásodban kell szerepeljen. Ha ott nincs az azt jelenti, hogy nem kell, és ezen nem változtat a főnököd véleménye, és a Posta bármely előrángatott belső szabályzata sem.

Ha jól értem határozott idejű szerződésed van? Milyen időszakra szól, és hányszor hosszabították már meg?

Előzmény: erkel123 (1943)
erkel123 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1943

Amikor elöször felvettek a postához, egyesitett kézbesitö (postás)lettem. Ehhez a munkakörhöz kérték az erkölcsi bizonyitványt. Akkor meg is csináltattam de nem adtam be, gondoltam majd elfelejtik.
Viszont azota már átkerültem a hirlap osztályra, itt csak kézbesítöként (ujságos) alkalmaznak.
Viszont most szólt a fönököm, hogy csináltassam meg az erkölcsit, mert különben a jövö hónaptol nem hosszabbitják meg a szerzödésemet, ki leszek rugva.
A postás pénzzel bánik, ehhez meg is értem hogy kell erkölcsi. A kézbesitő (ujságos) is szed be ujságpénzt igaz nem nagy összegben, akkor ehhez is kell erkölcsi?

Hol tudom megnézni hogy a munkakörnek feltétele a büntetelen előélet?
Ugyanis a munkaköri leirásban ezek a követelmények vannak felsorolva: iskolai végzettség, szakirány jellege, speciális szakmai ismeret, ...
Szoval nem találok ezzel kapcsolatban semmit.

Előzmény: eksön_ (1942)
eksön_ Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1942
A munkakörnek feltétele a büntetelen előélet?

Nem hinném. Ha pedig nem, akkor ez nem indok felmondásra.

Sőt, továbbmegyek: véleményem szerint, ha a munkakörnek nem feltétele a büntetlen előélet, akkor ilyen személyes adatot nem is kérhet tőled jogszerűen.

Előzmény: erkel123 (1941)
erkel123 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1941

remélem tud nekem valaki nekem is segiteni
a postán dolgozom mint ujságkihordó, és a fönököm kérte az erkölcsi bizonyitványomat.
van egy jogerös itéletem:

szem.szab.megsért.btte.
elköv.idö 2002 05 16
föbünt: 6 ho bört. 2 évre felfügg.
mentesités: 2004 10 01
selejtezés: 2019 10 01

egy ismerösömet bezártam a házba, neki pedig volt "tanuja".

kirughatnak e ezért ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!