Keresés

Részletes keresés

peppino Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39048

Azért megnyomkodtam, de csak az acéltamper pereménél, hogy egyenletes legyen. Lehet, hogy nem volt 15 kg, de 10 tuti megvolt, tesztelgettem mérlegen.

 

Hoztam Németországból egy Cellini Caffe Crema Forte csomagot, ma este lefőztem egy adagot, és előjött a durva leopárd minta. 60 % robusta, kíváncsi leszek mikor kezd el zúgni a zagyam. Elég markáns íze van, tejjel nagyon finom.

 

cellini

 

 

1

 

 

2
Előzmény: monyesz (39027)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39047
igen az tutira tul finomra van orolve... az nem minden kavenak jo

erezni kell a kezed kozott a szemcseket, ne puder legyen :)
Előzmény: paljoc (39042)
monyesz Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39046
Most volt egy olyan tapasztalatom, hogy egymás után főztem két adagot, az egyiket viszont finomabbra daráltam és vékonyabb valamint lényegesen világosabb cremát kaptam, azaz "átfordult" a kávé ! Nem tudom ez minden blendnél lehetséges-e, de azt nagyjából észrevettem, hogy a robusztásabb keverékeknek általában nem tesz jót a túl finom darálás, még akkor sem, ha vissza van véve a tamperolás, tehát a lefolyási idő korrekt végül.
Előzmény: portafi (39033)
monyesz Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39045
Az a kávé magában is iható, így igaz !
A többi is, csak nem biztos hogy célszerű.
Előzmény: paljoc (39043)
monyesz Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39044
Az túl finomra van őrölve, vegyél vissza, míg szemcsésséget nem érzel a kezeddel morzsolva. Nem finomliszté kell őrölni a kávét !
Előzmény: paljoc (39037)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39043
Próbáld ki a Brasil Santost!!! Függetlenül attól, hogy ma reggel majdnem felrúgtam miatta az egész kávés hóbelebancomat, az íze nagyon finom volt. Szinte semmi keserű nincs benne. A főzése annál keservesbb volt, de arról én tehetek! :-)))
Előzmény: blaze73 (39041)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39042

Persze hogy vízes, hiszen 30 mp főzés alatt egy csapp kávé sem jött ki.

 

Jól érzékelem a következőt??:

 

Ahogy öregszik a kávé, egyre finomabbra kell venni az őrlést, az egyszemélyes használatánál pedig picit durvábbra????

Előzmény: blaze73 (39039)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39041
:-)

nekem ez kell csak :
Palermó Aranya
Eredeti olasz recept alapján pörkölt aromás kávé, amely megdobogtatja a szívét.
300 Ft/ 100g

Mas Palermo nem erdekel :)
Előzmény: paljoc (39040)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39040

"foleg a Paloma Aranya"

 

Majd adok én neked Palomát. Az a Palermo Aranya! :-)))

Előzmény: blaze73 (39036)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39039
lefozes utan a kavepogacsa vizes-all rajta a viz vagy normal szarazabb allapotu ?

lehet nagyon finomra van veve es az orlemeny mar majdnem puder :)
Előzmény: paljoc (39037)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39038
Hehe!!! A Molinari előredarált espresso-ja ehhez képest olyan, mintha kohósalakot dörzsölnék az ujjaim közt! :-)) Nah, lehet, hogy ez a taperolás lesz az út a kívánt eredményhez! :-)))
Előzmény: paljoc (39037)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39037

Ahaaaaa... Most megtapogattam egy pici őrleményt, amivel reggel szenvedtem. Már kipucoltam, de egy szegletből tudtam csippenteni egy picit. :-) Hát itt kérem semmiféle szemcse nincs. Ez púder, de az is a selymesebb fajtából.

Darálót "durvítani"!

Előzmény: portafi (39033)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39036
igy van, igazabol a jol eltalalt es robusta hanyaddal is rendelkezo blendek tudnak crema-t produkalni
a kapucziner kavek nalam igy is jol szerepeltek.

foleg a Paloma Aranya

friss porkoles eleve crema fokozo tulajdonsag :)
Előzmény: portafi (39035)
portafi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39035
Mármilyen fajta kávé ami nem több összetevőből áll, tehát nem keverék, sosem lehet crema szempontjából tökéletes. Rengeteg kávéval próbálkoztam különböző helyekről, még a Kapuzinertől is. Önmagában ízre lehet finom pl. egy Kenya, de keverékben az igazi. Nem azt akarom mondani, hogy értek hozzá, szó sincs róla csak sokféleképpen próbálkoztam és ezt szűrtem le belőle. Egy tökéletes keverékben nem csak az ízre figyelnek hanem vann benne keményebb kávé is amit a daráló durvábbra őröl, meg jobban széteső szétporladó fajta is. Hogy melyek ezek a fajták? Ez bizony egy nagyon nagyon jó kérdés. A választ nem tudpom, csak próbálkozom.
Előzmény: blaze73 (39028)
portafi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39034
Azt javaslom a daráló alapbeállításához, hogy még lefőzés előtt két újj közé csippents egy kis kávét, ée ha első érrintésre érzed a szemcsét akkor még túl durva az őrlemény. Ha azonban puha az érrintése és csak 1-2 morzsolásra érzed a durvább szemcséket akkor nagy a valószinüsége,hogy már csak + - finomítani kell a darálón. Ezt csak 1 kiindulási alapnak tekintsd, tapogasd,tapogasd!
portafi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39033
Én azt tapasztaltam: minél durvább az őrlemény annál több a crema.Sokáig próbálkoztam túlzottan finom darálmánnyal de az nem ad semmi crema-t. Volt időszak amikor a kézi hajtányom 1-ik fokozata még nem volt jó, a következő meg már nem volt jó. És akkor a SID által is megemlített gépi darálmányhoz hozzákevertem nagyon apróra őrölt kézit, mert azzal akár púderfinomságura is lehet darálni. Elsőre 50-50 %-ra, és utánna módositottam az arányokon ha kellet. Ezt a megoldást nem ajánlom mert a 2 őrlemény összekeverése feleslegesen szellőzteti a kávét, ami veszít az aromájából.
Előzmény: paljoc (39031)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39032
Okes, ertem.
Probalj visszavenni 14 grammra a szurohoz, vagy MAX 15.
es majd lassuk van-e valtozas....
Előzmény: paljoc (39031)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39031
Nem csiszoltam még fel, viszont 16-17-et tettem a Gaggiába. Először is azt 14-re módosítom. A darálót tudom milyen beállítással használta Peppino. Azt is betekerem. Aztán elő mérleg meg a 15 kg, de azt már teljesen elhanyagoltam, pont a videó miatt. Ott meg sem fogja a tampert, csak megnyomja hüvelykujjal alul, oszt mégis cremaorgia az eredmény! :-)
Na mindegy, tökörészek tovább, most a "Riói Varázzsal".
Mindenkinek köszi a tanácsokat! :-)
Előzmény: blaze73 (39025)
DJG Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39030
Akkor meg lehet, hogy PID. Egy ilyen mikrokontrolleres egység (pláne, ha se kijelző, se állíthatóság, se a paraméterek programozhatósága, mert adott alkalmazáshoz belövik gyárilag) gyártói szemmel nézve bagatell összeg, nem egy Nivola, de egy Gaggia árába is röhögve beleférne szerintem. De nyilván itt is igaz, ami például az autóknál: valahogyan szét kell húzni a mezőnyt, hogy legyen indok a drágább modellért több pénzt elkérni.
Előzmény: SiD- (39018)
DJG Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39029
Attól, hogy PID, még nem feltétlenül digitális csodaeszköz. PID-et analóg áramkörökkel is lehet csinálni, sokkak egyszerűbben, nyilván nem lesz programozható meg nem lesz szép számjegyes hőmérsékletkijelzője, de működik. Vén Resu ért ehhez, majd elmondja biztos. De hogy a Solisban van-e valami hasonló, arról fogalmam sincs...
Előzmény: jobog (39013)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39028
ezt mar en is javasoltam neki, jobog kartárs :)

DE a vedelmeben annyit, hogy a Kapucziner kavekat kostolgatja eppen, hogy "beloje" mi az amit szivesen venne folyamatosan

Igen, peppino youtube videoban a tomorites eppen csak egy kis szintezesnek latszott.

Lehet azonban vmi nagyon finomra orolt kavebol fozott amit nem is igen kellett erovel tomoriteni. Ki tudja :)
Előzmény: jobog (39026)
monyesz Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39027
Azért megnézve Peppino videoját, ott a tömörítés elég elnagyoltnak tűnik.

Te igenis vedd elő a mérleget, darálj le 14 grammot, 15kg-mal tömörítsd le, és idő nézd meg mit főz le, milyen az eredmény. Aztán lehet plusz-minusz állítani a darálón és figyelni a változást, lefolyási időben, a kv minőségében. Következetesen haladva adódik valami eredmény. Ki kell hogy jöjjön, hol a hiba !
Előzmény: paljoc (39024)
jobog Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39026

 

paljoc ne tízdeka kávékat vegyél. Olvasd el a kávékorzón andrew7 cikkét a kávé frissentartásáról, veszel egy kilót és tízdekánként szétcsomagolod vákumos zacskóragasztóval, félévig is friss marad. Azután egyszer belövöd a daráló beállítást, adagolás-tömörítést, és ha tízdeka rámegy is, a többi kilencvenet már szépen lefőzöd. Tízdekánként átállni újabb és újabb kávékra, egy nem is túl jól állítható őrlővel, ez másnak is szenvedés lenne.

 

Egyébként a kávékorzós tesztekhez tízdekákat szoktunk kapni, és még a háklis kávék beállítására is rá szoktunk jönni ennyiből hőmérsékletszörfözéssel, mindennel együtt.

 

De. Nekem az adagolás szintezéssel fix, a tamper erő Casadióval fix, csak a darálóval kell játszanom, ez két lefőzésből meg szokott lenni. Igaz Iberitált használok, az finoman állítható.

 

Előzmény: paljoc (39024)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39025
ha a ketszemelyes gaggia professionalt hasznalod akkor 14 grammot tegyel bele
ha pedig a felcsiszolt (megcsinaltad?) marzocco kettest akkor abba 16-17 gramm kell, tampertol fuggoen meddig er bele....

a daralot amikor megvetted peppino beallitasaval sem produkalt jot ?
onnan mar nagyon eltekerted ?
szamotott ?

mert ha igen akkor kerhetsz tampontot peppinotol, hogy kb neki hol volt a "joker" beallitas es onnan lehet finoman ide-oda mozogni a hasznalt kave ismereteben
Előzmény: paljoc (39024)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39024

Igen, a videódat mindig meg szoktam nézni és tudatosítom magammal, hogy a daráló rendben van. Kétszemélyessel próbálkoztam, de lehet az volt a baj, hogy túl megraktam. Figyelek a hét /ill. 2x 7 grammra/ holnaptól!

Örülök, hogy meg vagy elégedve a Silviával!!! :-)))

 

És mintaöntés megy, vagy "csak" a hab tökéletes??? Mert nekem ez utóbbi!

Előzmény: peppino (39023)
peppino Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39023

Pont 7g legyen, lehetőleg frissen bontott, tamperold finoman, aztán hadd szóljon.

 

Mennie kell, nekem az a Turmix daráló tök stabil örleményt produkált. Egy vagy kétszemélyes szűrővel próbálod?

 

Nekem a Silvia kétszemélyes szűrővel csinál szép kávét. Az egyszemélyes mindig szőke, mint a fiam.

 

Egyébként a Silvia stabilan ugyanazt hozza minden hőmérsékleten. Szörfözni csak az ilyen elvadult őrültek szoktak mint mi. Minden reggel tigrispárduc kandikál ki a bögréből, pedig van, hogy egy hógolyónyi csipával a szememben főzök. Ki tudja olyankor mit szörfölök... :-D

 

Rájöttem a tejgőzölés nyitjára, most már szépen megy.

Előzmény: paljoc (39021)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39022

Akkor megyek egy olyanért! Mi van ma nyitva??? Tesco-ban van-e olyan????? :-))))))

 

 

Előzmény: SiD- (39018)
paljoc Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39021

Igen, kevesebb őrleménnyel már lejött a kávé. Kicsit olyan érzésem volt, mint a Molinari előredaráltjával. Az folytotta meg a gépet állandóan, pedig alig nyomtam meg. De a legnagyobb problemám ez a videó:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EpLtdh9ouEI

 

Tehát daráló u.az. Kávéfőzőben gondolom a Gaggia EVO tudja azt, mint a Turmix 560. Marad két változó még: a kávé ill. én. Már csak ebből kell eldönteni melyik a szar és azt kidobni! :-)))

 

"Sajnos" a lefőtt kávé, crema hiánya ide vagy oda, nagyon finom volt ebből a Brasil Santosból. Csak hát hun van az a vastag crema, mint Peppino videóján???????

Előzmény: SiD- (39017)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39020
annyi penzert oldjak is mar meg :) :)
Előzmény: SiD- (39018)
monyesz Creative Commons License 2008.12.07 0 0 39019
Szerintem a finom szabályozáshoz elég, ha a fűtőszálat nem ki-be kapcsolgatja egy elektronika (érdekes de a Solisnál nem hallani, hogy a relé ki-be kapcsol, DeLonghinál ez elég jól megfigyelhető), feltételezem hogy itt a megoldás kulcsa. Még nem pid, de már egy bronzbojlerrel párban jól működik.
Előzmény: jobog (39013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!