Keresés

Részletes keresés

collector60 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13456

 Accordion, Zapotec, stb néven ismert ez a fajta - Mexikó 

Tlacolula is lehet, bár az " körtésebb "

Előzmény: paradicsoda (13261)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13455

2014-ben termesztett paradicsomaim. 1.

1. Az elsőnek szedett: Bhemoth

 

 

2. Az eddigi legnagyobb: Monster. (Lesz nagyobb, csak még nem érett.) :) 

 

 

 

3. A legkisebb: Red Currant

 

 

 

4. Tavaj is szerettük: Arancia.

 

 

 

5. Idén van először. Sokaknak van. Nálam most még csak ekkora. Amana orange

 

Samubá Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13454

Beöntözés nincs de A 94. oldalon a krumplinál, bocs burgonya ültetésnél, a Potatoes címszó alatt bekeverik a talajba ültetés előtt. A magas szerves anyag tartalmú talajban viszont nem igazán ajánlják, de ha hozzáveszem hogy a krumpli szereti a friss istálló trágyázást pláne homokon, akkor egyik üti a másikat. Lehet, hogy itt már működik a szűrés amit írtál.

Nálam gyepen a beöntözés jobban működik a talajból indulók ellen, pedig ott is sok az elhalt gyökérmaradvány.  Ez tapasztalat. 

Előzmény: Törölt nick (13449)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13453

Végül minden permet oldat lesz, amit vízben oldunk fel. :)

Valószínűleg azért nem találni erről leírást - nagyon helyesen -, mert eleve max. 2-3 alkalommal alkalmazható egy tenyészidőszakban, amit pedig nem a palántakorra javasolt elpazarolni. De ami levélen keresztül felszívódik, az gyökéren keresztül is. Csak pazarlás. Szabad földbe pedig egyszerűen ostobaság volna.

Előzmény: Törölt nick (13449)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 13452

Már én is ott leszek, hogy nem vetek minden paradicsomfajtát minden évben, úgyis jó az a mag 4-5 évig. :) De egy-két tőért megérheti. Az ízét és állagát még nem tudom, mert egy sem érett meg, de valamiért jó híre van.

A fóti gerezdesnek egyébként viszontagságos története van, mert anno még bekerült a génbankba, de az véletlenül egy gyengébb helyi fajta volt, amit éppen fóti gerezdesnek mondtak, talán az is volt. Magánkertekből később sokkal jobb, nagyobb hozamú fajtaváltozatok kerültek elő, amiket talán végig is javítottak. Szerintem ez az enyém ez utóbbiakból lehet, mert ha ennél több termés volna a tövön, már nem tudom, hogyan bírná el.

Előzmény: Törölt nick (13451)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13451

Na bezzeg az általam vett Lugas F1 palánták lassan kiérlelik a 4. , 5. emeletet, és annyi . Feljebb nincs, az oldalhajtásokon sem.  Öt tövet vettem, egyik sem érte el az üvegház tetejét - miközben a Schott lugas kiment az ablakon, és már +70 cm kívűl van. Nem szoktak a Lugasok ilyenek lenni, az ideiek kis filigrán növények lettek, a termés ugyan a szokásos, de elégedetlen vagyok alapjában véve.

az a Fóti paradicsom engem is érdekelne. Igaz, helyem kevés van, úgyhogy nem gond, ha nem jut, a standard fajtákkal már beültetem a helyet.

Előzmény: Törölt nick (13443)
Jani71 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13450

Nekem van OSU Blue is. (Többek között...  ;-)  )

Kezd puhulni, a következő napokban leszedem az elsőt.

Előzmény: Törölt nick (13448)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13449

http://www.agrigem.co.uk/documents/Amistar_5ltr_fungicide_product_label.pdf

 

szamos oldalt vegigolvastam, sehol nem ajanlanak beontozest, 

 

kulonosen, hogy -ismetlem- nem oldat, igy a viz nem viszi magaval 

 

a felszivodas foltehetoleg levelre ervenyes

Előzmény: Törölt nick (13442)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13448

Ajánlottam is volna magot belőle, de majd ha lesz magfogás. Két tövem van összesen, jövőre azt hiszem 20 lesz minimum. A veresegyházi piacon vettem egy állandó árustól, aki precízen kiírta a fajtaneveket - kissé megnyúlt palánták voltak, túlfejlettek, de a lényeg az a fajta.

CBNora: Szedni még nem, de kötözni már lassan létrával kell. :DDD

Sajnálom, hogy az OSU Blue nem jött össze idén. Egyetlen mag sem kelt ki. Csak kevéske magot kaptam, és egy sem bújt ki. Azt akarok majd még beszerezni.

Előzmény: Jani71 (13446)
CBNora Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13447

Létráról szeded?

Előzmény: Törölt nick (13445)
Jani71 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13446

Abból a fóti paradicsomból esetleg szabad kérni magot? :-)

Cserébe én is tudok adni ezt-azt (paradicsom, paprika, gyümölcs- és szőlővessző).

Előzmény: Törölt nick (13443)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13445

De, kb. 5 m magas a felépítmény. Lehet hogy csak 4 és fél. Uborkaháló nekem is, tavaly bab volt rajta. Más paradicsomot nem tervezek rá: ez a fajta annyira nyurga és olyan kicsi a bogyója, hogy ezt elbírja. :D

Előzmény: CBNora (13444)
CBNora Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13444

Az 5 méteres kordont ugye nem úgy kell érteni, hogy 5 m magas? Egyébként az már biztos elég lenne, még fölfelé vezetve is. Én igyekezni szoktam vízszintesen vezetni. Idén uborkahálón van.

Előzmény: Törölt nick (13443)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13443

Különben ez a fóti gerezdes paradicsom bámulatos. Ugyan még nem pirosodik - ezt betudom annak, hogy az ültetés utáni stresszben az első fürt nem kötött, meg nálam amúgy sem nagyon érik még a paradicsom a Manón kívül - , de egyszerűen rengeteg van rajta. És rengeteg nagy, egy-két óriási is. Az erdélyi marhaszívnél sokkal több. (Azért a marhaszívet sem fogom lecserélni, mert azt az ízéért termesztem. :) ) Az 1,7-es karót most növi ki, kell mellé tennem valami magasítást.

Egyik-másik korán ültetett Lugas F1 meg már 2 méter körül jár, annak sem biztos, hogy elég lesz a 3 méteres karó. (De még az sem nagyon pirosodik, pedig áprilisban ültettem, fura.) A CBNorától kapott koktélpari már bőven 2 méter fölött van, de annak szerintem elegendő lesz az 5 méteres kordon.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13442

Az Amistar felszívódó szer, így a gyökereken keresztül is felszívódik és a nedvkeringéssel eljut a növény minden részébe, ezért palántáknál beöntözni szokás. (Ami engem illet, Trifendert használok a palántaföldbe palántadőlés ellen, tehát gombaölővel nem öntözök.) Szabad földbe, kinti talajba én sem locsolgatnám, mert annak nagy része úgyis lemosódik a talajvízbe, túl szennyezőnek gondolom.

Előzmény: Törölt nick (13440)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13441

Elkezdem az idei termés ismertetését. 

Ez az első. Próbának szánom.

Ide kattintva átlép a program egy ismertetésre. Ezeket az ismertetéseket még bővíteni fogom.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13440

csak masoknak mondanam meg el, hogy aki akar, az ontozzon be batran

 

kulonosen, mert ezek a szerek nem oldatok, hanem kolloidok, a talaj szuri, a gyokerhez nem megy le

 

meg a kalasz...

 

 

 

 

 

Előzmény: Samubá (13438)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13439

ugyesek vagytok, ez a konyokkel orrbavagas jol megy, temahoz is megy 

 

jol is sikerult

 

hajra

Előzmény: Rhéman (13436)
Samubá Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13438

Kösz én is ismerem ezeket is. Talán annyit hozzá, hogy a fitoftóránál egy amistar ridomil koktéllal beöntözve a gyökér felől mindent kap a növény és elég hatékony , mert levélre permetezve nem megy le

 

A topiktársnak elég hervasztó stílusa van az tény. De hát ahogy a közmondás: üres kalász...

Előzmény: Rhéman (13434)
taormina001 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13437

Minek köszönhetem ezt a példátlan kirohanást?

Jó lenne, ha visszavennél kicsit!

Előzmény: Törölt nick (13423)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13436

Elolvastam volna a hozzászólásaidat, de nem publikusak az adataid.

 

Kerestem volna, hogy mitől vagy ilyen gúnyos, ki adott rá okot? 

 

Ameddig én eljutottam nem találtam rá indokot. 

 

Tulajdonképen azt sem találtam, hogy hol közölted a diagnózisodat először, amire később hivatkozol. 

 

Ahogy én látom egy fénykép többnyire nem elegendő a paradicsom betegségének megállapítására. Kellenek hozzá egyéb, élettani adatok is.

 

Ezért érdekel, de konkrétan, hogy azokon a fényképeken, aminek alapján megfellebbezhetetlen diagnózist adtál, amatőr létedre, mik voltak a számodra egyértelmű jelek.

Nem olyan általános megfogalmazás érdekel, hogy : "a betegsegeket nehany ev gyakorlattal, tehetseggel es tanulassal .."

 

A konkrétumok!

 

Pusztán azért, hogy mi gyakorlatlanok, tehetségtelenek, tanulatlanok, egy picikét had sütkérezzünk a TE tudásod fényében. :)

Előzmény: Törölt nick (13435)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13435

ugy kezdodik, hogy nem is olvasod el, pedig nem szamtalan sort irok

nem varom el, csak akkor mas izu a kritikad

 

alternariat egy kepre mondtam, az nem itt szerepel

 

egy masik novenyen mozaik van, azon esetleg atka is, az sem itt van

 

a betegsegeket nehany ev gyakorlattal, tehetseggel es tanulassal ...

 

az alternaliat a serules alakja, a level epnek tuno resze allasa, vitalitasa mutatja, a levelen valo megjelenest

ugyanis megelozi a gyoker fertozese altalaban, amit kiterjedt osszeomlas kovet

Előzmény: Rhéman (13434)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13434

Köszönöm, ezek nagy részét láttam. Cserébe nézd meg ezt.

 

Valójában azért kérdezem re-rebondot, mert nekem is kicsit durvának, és gúnyosnak tetszik az, ahogy írt nemrégiben. Mielőtt azonban azt mondanám, hogy ejnye!, szeretnék meggyőződni arról, hogy a diagnózisa megalapozott. Annál is inkább, mert, ha jól számolom három betegséget sorolt fel.

Előzmény: Samubá (13433)
Samubá Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13433

Csemegézzetek 

 

https://www.google.hu/?gfe_rd=cr&ei=iDfRU5v-AYqJ8Qf6uYGIBA#q=paradicsom+alternarias+betegsege 

Ez egy jó anyag fotokkal

Előzmény: Rhéman (13429)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13432

A fitoftóra és az alternária nem gyógyítható egészen, hiszen a sérült részek már sérültek maradnak, de sikeresen megfékezhető, ha odafigyelünk. Nekem már sikerült. Az atkával mindig több bajom akadt.

Előzmény: Törölt nick (13423)
Andrea555 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13431

Nem is feltételeztem,hogy bajod lehet velem :) Nem szeretnék semmi féle vitát,félreértést. Így írtam az előző hozzászólásomat is ,ennek fényében..Nem is vettem a lelkemre ,ne értsétek félre.(Sőt,abban egyet is értek,hogy a sok felesleges permetezés -és nem ide tartozik de mégis ,a sok feleslegesen elfogyasztott gyógyszer-mind a kórokozók rezisztenciáját segíti elő,és ebből kifolyólag sajnos egyre erősebb kemikáliákra van szükségünk)

Mint írtam is én részemről örülök ha bármiféle irányvonalat kapok segítségként. Aztán meg ,ha többféle infó is érkezik akkor lelkem rajta ,döntök valahogy és vagy bejön amit teszek vagy nem.

 

Előzmény: Törölt nick (13427)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13430

Megtaláltam a képeket. 

 

re-rebondot kérdezem, melyek azok a jelek, melyekből a betegséget egyértelműen beazonosítottad, és pontosan mi a baj, mert több betegséget említettél. :)

Előzmény: Rhéman (13429)
Rhéman Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13429

Érdekelne, hogy milyen jelekből lehetett ilyen biztos diagnózist felállítani. Kerestem, hogy hova tettél a problémádról képet. Nem találtam. Segítsél légyszi, megmondanád, hol találom. Köszi.

 

Esetleg, ha re-rebondo előbb olvasod, akkor tőled kérdezem.

Előzmény: Andrea555 (13424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13428

Az a hozzászólás igen bicskanyitogató volt. Erre a fórumra nem volt eddig jellemző ez a lekezelő-ledorongoló hangnem. Ne is legyen.

Előzmény: Törölt nick (13427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13427
Semmiféle bajom nincs veled
Előzmény: Andrea555 (13424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!