Keresés

Részletes keresés

bonap arte Creative Commons License 2019.12.28 0 0 6653

Mindenképp szikés műtétet javaslok. Kínlódni mindegyik műtétfajtától fogsz de ha már súlyos akkor csak szikés. Nem tudom melyik megyében lax de Győr megyében Mosonmagyaróváron tudok profi sebészt akinek ez a szakterülete és valóban jól dolgozik.

Engem pár éve műtött dec13.-án és január 7.-én mentem dolgozni.

Súlyos műtétem volt, két aranyér lett kiműtve. Nem volt leányálom utána de kibírható és folyamatosan enyhül.

A durva aranyeret ki kell vágni, de ne bevarrni vagy lézerrel vagdosni. A szike a legjobb.

Előzmény: sd1024 (6652)
sd1024 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 6652

Sziasztok

 

Nem sajnos nincsen.. ezért is szeretnék tanácsot kérni tőletek! Évek óta küzdök az aranyeres problémákkal, idén jutottam el arra a szintre, főleg az év második felében, hogy ezt már hosszú távon nem lehet halogatni!

Annyira rányomja bélyegét a mindennapjaimra, a napi életminőségemre, mindent megbonyolít és megnehezít, hogy ezt már nem vagyok hajlandó sokáig csinálni! De gondolom ezt senkinek nem kell ecsetelni, akik erre a fórumra látogatnak!

 

Nekem komoly 3-4-es belső előreesett aranyereim vannak, sajnos most már nincsen tünetmentes állapot, a kencékkel aránylag kordában lehet tartani a dolgokat, de ez nem megoldás, csak túlélés!

 

Ezért elhatároztam, hogy tavaszig mindenképpen megszabadulok tőlük, de ha lehet a legkevesebb szenvedéssel a legrövidebb idő alatt! Sem a munkám, sem az életvitelem nem teszi lehetővé, hogy hetekig lábadozzak egy műtét után, szóval gyors és hatásos megoldást szeretnék.

 

A pénz a másodlagos, most már meglesz rá a keret, a lényeg a gyors és fájdalommentes megoldáson van!

Ezért a HAL-RAR-t és a Longót néztem ki mint lehetséges megoldást, de egyelőre azt sem tudom, hova lenne érdemes bejelentkeznem vizsgálatra! A műtét 100%- hogy nem kerülhető már el!

Olvastam az előző pár hozzászólást a témában, de számomra ez nem túl kielégítő, egyrészt kevés, másrészt nem is túl frissek.

 

Ahogy látom csak Budapesten vannak olyan magánklinikák, ahol ezzel foglalkoznak, de több is van belőlük, ezért érdekelne a véleményetek, főleg azoké akik átestek ezen, hogy hova érdemes menni és melyik orvoshoz??

Ha olvassák ezt olyanok akik átmentek ezen, érdekelne röviden, hogy mire lehet számítani és tényleg hova érdemes menni!

 

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.27 0 0 6651

Látom mindenki jól van.

Szuper.

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 6650

Helló!

 

Ha valaki erre jár.

A bemenet- kimenet összetartozik .

Kérdésem az valaki használta-e már az alábbiakat és van-e véleménye róla?

Köszi.

 

 

 

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 6649

Helló!

 

Jobbulást kívánok és ügyelj a laza székletre.

Előzmény: utazo32 (6648)
utazo32 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 6648

Visszamentem, de kb. elzavart , hogy semmi bajom.

Vérzett egesz nap, újra nagy duzzanat volt ott.

Kaptam idöpontot egy lemondás miatt Onody doktorhoz, aki ujra megműtött. Alaposan eltávolitotta a diónyi rögöt a vénával együtt.

Most lábasozom. Nem fáj egyenlőre, majd wc-nél :)

Az első sebészt Botár Andrásnak hívják , aki csak megvágta és kinyomta a sebet. Szerintem ennek semmi értelme, hiszen fél nap alatt újratelítődik. 30 ezret kidobtam az ablakon. Rögtön az Onody-hoz kellett volna mennem, de hát ki tudta ezt előre...

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6647)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.10 0 0 6647

Helló!

 

Szerintem menj vissza hozzá.

Igyekezz olyant kaját enni amitől nem kell erőlködnöd.

Napi 1 kanál paraffinolaj, vagy Laevaloch szirup.

 

Előzmény: utazo32 (6646)
utazo32 Creative Commons License 2019.12.10 0 0 6646

Üdvözlet,

 

Tegnap reggelre egy fájdalmas duzzanat jött ki a végbelemnél, egy nehezebb székelés után.

Kerestem is egy proktológust, még aznap este megnézte, azt mondta ez nem aranyér,hanem vérrög.

Egy pici szuri után meg is metszette, és kiszedte az alvadt vért. Nem fájt semmi, a vizsgálat volt kicsit rossz, ahogy azzal a 10 cm csövel benézettt.

Azt hittem ennyi . De nem, mert másnap reggelre ugyan akkora duzzanat keletkezett a a kiszedett vérrög helyén.

 

Mi lehet a gond? Várjak, és majd eltünik? Vagy valamit rosszul csinált a sebész?

 

Köszönöm

 

szentesizsuzsa Creative Commons License 2019.12.09 0 0 6645

Sziasztok ! Szeretném megkérdezni ismeri-e valaki a Corvin Medical-t , ott is a proktológiát ? Régóta szenvedek az aranyértől  ( külső-belső ), csak sebészileg lehet már megoldani . Megbízható helyet , orvost  , technikát keresek , ami a legkevesebb szövődménnyel (hegesedés , kiújúlás )   jár .  Minden megoldás érdekel . Köszönöm .

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 6644

Köszi a választ.

Nekem is orvos mondta hogy pár hónap is eltelik mire jó lesz, ha igaz lesz.

Attól tartok hogy most van egy x rész ami problémás. Ha hozzányúlnak még nagyobb is lehet.

No, és látod az alagút végét? 

Hát elég hosszadalmasnak tűnik.

Viszont ez csak egyetlen vélemény eddig.

Jobbulást kívánok.

Előzmény: Monadana (6643)
Monadana Creative Commons License 2019.12.02 0 0 6643

Nekem június 26-án volt, és még mindig nem problémamentes. :(

 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6642)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 6642

Ha valaki éppen erre jár.

 

Akinek volt aranyér/ fissura műtétje mennyi idő múlva lett probléma mentes?

No, és megérte?

Swtrooper Creative Commons License 2019.11.30 0 0 6641

Feldugtál valamit?

Vagy csak simán fáj? Persze mivel a szexnél befeszül a záró izom én hanyagolom is a hölgyeket, nem tesz túl jót ha feszül és elernyed túl sokszor.

Előzmény: Rarpad71 (6640)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 6640

Sziasztok!

 

Az lehet, hogy intenzívebb szex után másnap fáj belül?

Sőt, már (nemi)izgalom hatására is megfájdul... :)

Ilyenkor mi történik, és mi használ? Kúp , krém, gyógyszer?

Várni kéne gondolom az együttléttel.

 

Köszönöm előre is és mindenkinek jobbulást!

 

Árpi

Bagira70 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 6639

Már nem érdekes, voltam nála. Köszi! :)

Előzmény: Bagira70 (6637)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 6638

A fissurád hány mm-s volt azt nem írták a lapodra?

Most kaptam kúpokat és sz. lágyítót is iszok hogy talán így rendbe jövök. Talán ha sokáig ki tudom húzni begyógyul.

No, ezt szeretném inkább.

Előzmény: Swtrooper (6636)
Bagira70 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 6637

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy járt-e már valaki és mi a vélemény az MDC Clinic-án, azon belül Dr.Bertha Lászó proktológusnál. Ahogy itt olvasgatok, nagyon nem mindegy, hogy kihez fordul az ember ha gyógyulni akar...

Swtrooper Creative Commons License 2019.11.23 0 0 6636

nekem krónikus fissura volt amit a legtöbben műtenek de én kezeltem krémmel és csupa rostosat eszem hogy folyós legyen a produktum lekopogom rendbe jött  csak nagyon kell vigyázni hónapokig hámosodik nehogy kemény legyen megint. 

De majd meséld el mi lett veled farhát.

Helló.

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 6635

Helló!

 

Ha valaki erre jár és olvassa.

Kérdezem hogy volt-e valakinek fissura műtétje és jól jött-e ki belőle?

No, és mennyi időbe telt neki hogy tünetmentes lett?

Ja, és milyen nagyságú volt méretben?

Orvos válaszolta.

Az aranyér, ha nem fáj, nem vérzik és nem okoz gondot akkor sem baj ha nagy.

A vérezgetéstől nem daganatosodik/rákosodik el az ember.

 

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 6634

Szerintem ez így fog menni.

Nekem jó régóta van, de 2017-óta pár hónap megszakításokkal előjön.

Nem emelgetek semmit.

Ráadásul napi 2x 1 Detralexet szedek.

Mondjuk az is fontos mennyi idős az ember.

Hogy a vérkép leromoljon kell egy kis idő.

Mondjuk a műtét is kockázat.

Ha gyűrűznek és szét jön nagyobb seb lesz mint volt.

Lézerrel meg ha újra reped, még nagyobb lesz.

Szike , no ott is repedhet.

Egy lutri.

Ha vérezget attól talán nem rákosodik el. No, erre rákérdezek.

Javulást.

Előzmény: Rarpad71 (6633)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 6633

Műtétet sem, sőt igazán semmit...

Azt mondta ha vérzik, mert fog vérezni, akkor kenegessem meg kúpozzam...

 

Igen, de már három hete, kisebb-nagyobb megszakításokkal vérezget.

Pont ma reggel is, pedig több mint egy hete nem vérzett.

 

Azt tudom, hogy tegnap pakoltam rettentő nehezeket, attól lehet-e?

 

Vérkép két hete volt, minden rendben.

 

Jobbulást:

 

Árpi

 

 

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6632)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 6632

No, és nem ajánlottak műtétet? Nekem nem.

Mondjuk nem jó stresszelni. Könnyű mondani.

Vérképed mikor volt? Ott láthatnád a hemoglobint/Fe tartalmat.

Írtad a WC papírt. Próbáld meg nedvessel vagy zuhannyal lerendezni és utána puha ronggyal. Ezt orvos tanácsolta.

Mennyiséget/ vér/ nehéz megállapítani a WC fajtája miatt.

Most én is 2. véleményre várok.

Előzmény: Rarpad71 (6621)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 6631

Igen, de akkor a kobakodban nő meg a nyomás, és ha ne adj Isten a fejedben, vagy a mellkasodban van egy aorta aneurysma...

 

 

Előzmény: Swtrooper (6629)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 6630

rarpad71@gmail.com

Előzmény: Swtrooper (6628)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6629

Igen köszönjük!

 

De remélem mostmár nagyon vigyázol magadra!

Ne ülj sokat, székelj préselés nélkül, legyen puha a széklet....és ami nekem nagyon sokat segít de csak saját felelősségre ajánlom a fejen állás vagy gyertyázás. Aki nem gyakorolja ne kezdje el mert el is törhet a nyaka ami instant halálhoz vezet. Én szoktam és olyankor kiürül a vér nem csak a végbél ereiből de a lábból is, érezni, és nagyon jó mert rugalmassá teszi az érfalat, nem bonyolult rájönni, hiszen ha az ülés és állás okozza a lefelé megtágulást...akkor az ellentéte megelőzi azt!

 

Bocsánat a sok kommentért csak segíteni szeretnék ahol csak lehet.

 

Hali jóéjt.

Előzmény: bonap arte (6627)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6628

Neked is nincs mit!

Privátban küldenék valamit de nem látom hol tudok írni neked?

Előzmény: Rarpad71 (6626)
bonap arte Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6627
A vérzés a hidegebb hónapokban jött elő nálam. Nyáron melegben ritkán volt. Örültem volna ha csak a vécépapír lett volna véres. Október vége felé kezdődött mindig és az utolsó évben decemberre már nagyon durva volt. Minden székeléskor 2-3 evőkanál vér spiccelt szét a vécében. Féltem már, stesszeltem tőle. Aztán elég lett belőle mert már olyannyira fáradékony voltam, hogy pár lépcsőfok után ziháltam. A férfiaknál normális vasam a tizedére csökkent a vérkép szerint.

Elmentem dokihoz és műtéttel megcsináltattam. 25 év kellet hozzá, hogy ilyen súlyosra alakuljon. December 13.-án műtöttek, kettő 4. stádiumú aranyeret vágott ki a doki szikével. Január 10.-én mentem dolgozni először. Ennek már jópár éve. Az első perctől leírtam a történetemet itt. Ha van hozzá kedved elolvashatod az elejétől.
Előzmény: Rarpad71 (6624)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6626

Köszönöm és jobbulást Neked!

 

Árpi

Előzmény: Swtrooper (6625)
Swtrooper Creative Commons License 2019.11.10 0 1 6625

persze, mint minden betegség lelki eredetű!
Én januárban eldöntöttem megyógyulok, és sikerült! Szerettem a testem, elfogadtam ahogy van, és elhatároztam nincs szükségem betegségre. Így is volt Aug 31-ig, aztán eszembe jutott ősszel kezdődtek a végbél betegségeim...és annyira féltem tőle, hogy Szeptember 1 óramű pontosággal jött a vér a wc papíron....szinte biztos, hogy pszichés, féltem, hogy megismétlődik és így is lett. Úgyhogy használok kúpot, de nem ez az igazi szer, kell ez is, de a hit az adomány. Bocsánat nem akarom elvinni a topikot ennyire, de halgass rám, lelkileg kell változnod és rendbe jössz én is ezen vagyok és várom, hogy ismét tünet mentes legyek.

 

A vérzést megállapítása gugolva a legkönyebb pl erdőben vagy otthon újság papíron a földön...tudom bizarr, de úgy látni fogod hány csepp jött a wc elnyelni ott nem tudod meg pontosan. Plusz infó gugolva tud ellazulni a puborectalis izom, gugolva lehet normálisan székelni, az ősember is így csinlálta. 

 

Helló

Előzmény: Rarpad71 (6624)
Rarpad71 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 6624

Köszönöm a biztatást, nagyon kedves! :)

 

Egyébként a stressz okozhatja a kiújulást?

Szinte mindig akkor kezd el vérezni, ha előtte egy-két nappal valamin nagyon aggódtam...

 

És a vér mennyiségét hogyan állapítsam meg?

Ha pár db. wc papír (4-5) után már nincs vér a papíron, de a wc-ben van pár  csepp, az sok?

 

Köszönöm, és kitartást Nektek!

 

Árpi

Előzmény: Swtrooper (6623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!