Keresés

Részletes keresés

jadrolinija Creative Commons License 2016.09.05 0 0 138097

Sziasztok, a kérdésem off, de nem tudom hol is tegyem fel.

 

Fórumot/sorstársat keresek horvátországi apartman vásárlásával kapcsolatosan. Ùgy olvastam a neten, hogy azért vannak tisztázatlan körülmények és nagy meglepetések ezen a területen, jó lenne többek tapasztalataiból kicsit felkészülni.

A segítséget elöre is köszönöm!

NO HAB Creative Commons License 2016.09.05 0 0 138096

Szép napot. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (138095)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 0 138095

Látom a beszólogatás az megy, szerintem lapozz egyet :)

Mindenki máshogy nyaral, valaki kivonul a hűtőtáskával és a kempingszékével és egy hétig nézi a vizet, mások mennek és felfedeznek, látnak, megélnek (is). 

 

Mellesleg ezeket a jó ötleteket saját tapasztalatból írtam, működik. Sőt mondok egy olyat, amit már tényleg nem tudsz hova tenni, nyolc órás vezetés után úszni, futni, kerékpározni, kajakozni is szoktunk ;) szép napot ! :)

Előzmény: NO HAB (138094)
NO HAB Creative Commons License 2016.09.05 -1 1 138094

Csupa jó ötlet. 

 

Egy csomagokkal teli autót letenni egész napra egy parkolóba... Meg egy 6-8 órás vezetés után mindenki pont városnézésre vágyakozik...

Vissza ugyanezt...

 

 

 

Bol-ba is érdemes oda vissza hajókázni egy napot(a 7-ből...) hogy 3 órát strandoljon valaki.... 

 

Én biztos nem így csinálnám, csináltam 

Előzmény: Törölt nick (138093)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 0 138093

Én így csinálnám:

 

odaúton megnézném Trogirt, visszaúton Splitet, így ezekkel nem menne el külön nap.

 

Helyszínnek pl Tucepi, Dubrovnik 150 kilométeren belül, Mostar 100 km körül és pár perc autózással benn vagytok Makarskában, ahol van belváros, bazár, nagyobb élet.

 

Bolt (Brac) hajókirándulás keretében nézném meg, Makarskából, de Tucepiből is indulnak egynapos hajókirándulások, amik Brac és Hvar szigetét is érintik. Bolra hagynak 3 órát, így ott strandolni is nyugisan lehet.

 

A klasszikus 8 nap 7 éjszakás nyaralás keretében ez mind teljesíthető és közte még jókat strandolni is tudtok.

 

 

Előzmény: bbondi (138089)
alucka Creative Commons License 2016.09.05 -1 1 138092

Sziasztok!

Pár napja tértünk haza 10 napos nyaralásunkból. Egy kis faluban Zaboricban laktunk, Sibenik mellett. Az odaút során egy horrorfilmet éltünk át. Jól haladunk az autópályán, egyszer csak áll a sor Sveti Rok előtt. Egy órát araszolunk, mire látjuk, hogy leterelnek mindenkit a pályáról. Az egész autópálya forgalmát ráengedték keskeny hegyi ösvényekre, ezért haladni továbbra sem lehetett. Tájékoztatás, forgalomirányítás, szervezés … stb nulla, szóval igazi keményvonalas Balkán. A legszebb, hogy a kamionokat sem vették ki, akik a szűk hegyi utakon egymást és mindenki mást is folyamatosan akadályoztak. Jártam már korábban is párszor Horvátországban, de ami itt folyt az minősíthetetlen. Mire visszakeveredetünk a pályára több mint 5 órája ültünk az autóban, hátul két kisgyerekkel.

A célhoz közeledve aztán lezárták a 8-ast is, mert égett a hegyoldal. Így a tervezett 1-2 óra körüli érkezés 5 utánra sikerült. A tűz oltása miatt ráadásul áramszünet is volt, este 9 körül jött vissza a villany.

A durva kezdés után a nyaraláson minden jó volt, végig sütött a nap, és az eleinte kissé hideg víz is langyos lett két nap után.

Vásárolni a Sibenik melletti Plodine-ba jártunk, ahol nagyjából hazai árakkal találkoztunk.

Ami érdekesség, hogy aug. 28. (vasárnap) után gyakorlatilag kiürült a part. Korábban is ilyenkor szoktunk nyaralni, de ilyen üresedést még nem tapasztaltunk.

selgir Creative Commons License 2016.09.05 0 1 138091

a nyaralás előtt pár héttel vettem egy 26 éves corollát. olaj víz megnéz, mentek alá új lengéscsillapítók + 4 db új nyári dunlop (ezeket kellett cserélni). mentem vele sacc. 2000 km-t, aztán jött a nyaralás :)

 

most meg levettük a hengerfejet, mert az egyes hengerben kitámaszt vmelyik szelep. persze itthon még elmászkáltam vele 3,5 hengerrel is 2e km-t...

 

 de kimondottan nyaralásra felkészíteni???

Előzmény: hul (138086)
hul Creative Commons License 2016.09.05 0 0 138090

Azt szeretem olvasni, amikor szeptembeben tervezi valaki a jövő évi nyaralását! :-) 

Várost keresel, de nyugisabb helyet... azt gondolom nyaralni, strandolni a nyugis helyek sorozata található Trogírtól délre, de vannak zajosabb, zsúfisabb helyek is, mondjuk Omis és környéke. A bejárandó városok km-ben közelinek tűnnek, de időben sokkal több, mint hinné az ember. 

Röviden: nagyszerű a tervezgetés, látni, megfogott az Adria és meglátod, nem ereszt! Egyszerre nem tudod megragadni minden érdekességét, sok nyaralásra lenne elég...főleg hogy Bol is felmerült vagyis játszanak a szigetek is. Különben Bol tényleg csodaszép, forgalmas, eleve Brac sziget gyönyörű, fantasztikus a tenger, isteni a klíma. 

Előzmény: bbondi (138089)
bbondi Creative Commons License 2016.09.05 0 0 138089

Sziasztok,

A héten jöttünk haza pár nap Rogoznica-i pihenésből. Nagyon bejött ez a pár nap, úgy tervezzük, hogy jövőre hosszabb időre mennénk vissza horvátba. Mivel nem vagyok annyira jártas Horvátország terén, szeretném a segítségeteket kérni melyik városba lenne érdemes menni. A tervek a következők lennének. Egy könnyed 100-150 km távolság Dubrovniktól, hogy egy napot el tudjunk majd tölteni ott. Szeretnénk megnézni Makarska és Brela strandot, valamint mondjuk fél-fél napot Trogir/Splitben eltölteni. Illetve ha már ezen a területen lennénk filózom Mostar megnézésén is. Illetve kérdezném, hogy Bol mennyire látványos élőben?

Szállás terén a kicsit nyugodtabb helyet keresnénk. Az igazi az lenne ha pár perc autókázással el lehetne érni egy olyan várost, ahol kicsit nagyobb a nyüzsgés ( bazárok, étterem, óvárosi rész)

Köszönöm a válaszokat előre is.

Cyberslider Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138088

Előzmény: Cyberslider (138087)
Cyberslider Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138087

Viniscében ez a 2. tűzeset két nap alatt. Tegnap a növényzet gyulladt ki a fenti házak között, ma pedig ez. Dög meleg van...

hul Creative Commons License 2016.09.04 0 1 138086

Erről beszéltem...:-) Kérdezte a barátunk, mit kell még cserélni? (hogy ne robbanjon le JÖVŐRE?!)

Hát, ami rossz, azt. Miért kellene az egész kocsit tervezetten lecserélni, csak a 130 e megtett km miatt? Az biztos, hogy fokozott ellenőrzés szükséges, utazás előtt is, de semmi parázás:-)

Ismertem egy embert, akinek 3 ugyanolyan autója volt a kertben, mert ha valami elromlik, lesz alkatrész. (persze romok) Érdekes módon mindig ugyanazok mentek tönkre, ami a másik kettőben is szar volt:-)  

Ebben a karbantartásban az az idetartozó, hogy "Utazás Horvátországba-"... látjátok a gondos előre készül jövőre!! 

Előzmény: NO HAB (138083)
Airbag. Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138085
Előzmény: andreas19 (138084)
andreas19 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138084

Korcula szigeten tegnap óta 30 fok körül van árnyékban, a víz Karbuniban partközelben biztosan van 26-27 fokos.

Két-három csapadékos, szeles nap az előrejelzés, majd újra sok napsütés és 27-28- fok, éjszakánként 20-22.

Előzmény: cinderella82 (138072)
NO HAB Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138083

(tudom én is nem idetartozik de ennyi cuccot én sem cseréltem a fiaton 12 év alatt /150000km.)

Előzmény: HPEx20i16v (138082)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.09.04 -1 0 138082

A 14 éves lassan 300.000 km-t futott Legendemen nem cseréltünk még ennyi mindent, holott a kocsi tip-top, kvázi új állapotban van, minden tekintetben. Az újabb Legendemről nem is beszélve, igaz az "csak" 10 éves, de lassan 330.000 km-nél járok vele (kicsit sokat megyek, na...már a Lexusomban is lassan 200.000 km van)....

Előzmény: yonsi (138081)
yonsi Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138081

Lacetti 1,4-es benzines 130ekm és 12.-éves

Üdv!

Előzmény: hul (138080)
hul Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138080

Időszakonként cserélni kell a gyertyakábelt? Ez karbantartási előírás lenne? A szűrőket előírás szerint, persze. A termosztát ház vszleg egy fatális hiba, elvileg a termosztátot is akkor kell cserélni, ha elromlik (egyben vagy nem, tipustól függően). A kerékcsapágyak vizsgálata, cseréje, ha megszólal valamelyik. Az autót leginkább olajcserekor, hosszabb út előtt vagy időszakosan, amikor ráér mindenki, szóval fel kell emelni, alámenni, megvizsgálni a futóművet, a kipuffogórendszert, az alját stb és feltenni a stekkert, van-e hibajelzés stb. Átnézetni, mi milyen állapotban van. A márkaszervizek gyári protokoll szerint (kéne) vizsgálnak. Ha pedig vlmi elromlik "műsoron kívül", akkor sajnos megoldást kell keresni. Külföldön is van szervíz, nem jó dolog, de ez a műfaj ilyen, a technika elromolhat. Azért megismétlem, ok nélkül nem kell lassan lecserélni mindent az autóban ha kell, ha nem...:-) 113 e km maga a fénykor! 

(persze nekem volt Dáciám is, de évtizedekkel ezelőtti technika:-) 80 e-nél a rozsda tartotta össze. Sokezer km-t autóztam az akkori Jugoszlávia területén, és sokfelé, beleértve Olaszo. részeit is. A remény hal meg utoljára:  20 kg-s volt a szerszámosom, meg egy pótdácia a csomagtartóban. Az más kérdés alig kellett valami. Az is inkább másoknak az úton...)

 

Isten ments, csak a fórum kedvéért írok ezekről és érdeklődöm a kocsid tipusáról. Végül is csakis te tudod mi a teendő, mit hogyan tartassz fontosnak. 

Előzmény: yonsi (138079)
yonsi Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138079

A cserélt dolgok szükségesek voltak vagy időszakosak!

A gyertyakábel és az üzemanyagszűrő szintén időszakos ami miatt cserélni kell.

Idén Zamárdiban a kompra felmenetel előtt a termosztát ház szétrepedt ami nem lett volna időszakos cserés. Két héttel előtte voltunk Pula-ban.Nem is merek belegondolni ha!!!!!!

Üdv!

Előzmény: hul (138078)
hul Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138078

Érdekes lista, azért tudni szeretném milyen vasról van szó? Sok autóval a hátam mögött az időben... szóval vannak karbantartási feladatok, olajcsere, lekopott gumi helyett új stb. és azt csináltatom, ami elromlik. Átvizsgálás időszakosan vagy ha valami problémás, csere, javítás.

Szerintem a jövő évi indulás előtt ezeket kellene számbavenni, átvizsgáltatni. Addig még... bármi lehet.  

Azért nem kell folymatosan szépen kicserélni az autót:-)  

Előzmény: yonsi (138076)
yonsi Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138077

Bocsi, szomszéd topikba szántam ezt az írást!!!!

Elnézést,de a jövőévi utazáshoz szeretném biztossá tenni a gépet.

A fórumtársak sokat segítettek eddig is ebben!

Üdv!

Előzmény: yonsi (138076)
yonsi Creative Commons License 2016.09.04 0 0 138076

Üdv!

1,4-es benzines,11 éves (130ekm)a vasam és ezek még nem lettek cserélve:

kerékcsapágy

toronycsapágy

gyertyakábel

üzemanyag szűrő

féktárcsa

lengéscsillapító

Ami lett cserélve (időszakosan is):

hátsó féknyergek

olajok (szervó,motor,fék)

szűrők(levegő,pollen,olaj)

szelepek

szelepfedél tömítés

gyertyák

gumik

kuplung

termosztat

vezérműszíj görgőkkel

vízpumpa

akkumulator

első szélvédő

Ami pénzt visszakaptam a banktól azt mind ráköltöttem.

Amúgy tökéletesen meg vagyok elégedve a vassal.

Ha esetleg a cserélendő listából kihagytam volna valamit azt jelezzétek!

Előre is köszi!

 

zsazsi30 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 138075

nem soklépcsős? staniciben, pisakban, vagy lejjebbi részeken (Bratus, igrane) belefutottam laposba, de azt mind el is vetettem, túl könnyű megközelíthetőség okán (másoknak is)! Én -bevallom- egészen megkedveltem a soklépcsőst, nagyon speciális hangulata volt, engem megfogott. :)

Előzmény: jerolim (138039)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.09.03 -1 1 138074

Megint pozitívan változott...most megint kezd tetszeni :)

lborli Creative Commons License 2016.09.03 -2 1 138073

Minél inkább északra jössz, annál inkább xarabb időre számíthatsz. Go South!

Előzmény: cinderella82 (138072)
cinderella82 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 138072

Köszi a tippet, abban a régióban nem is gondolkoztam (így totál homály, hogy azon belül hová érdemes), de ott valóban kedvezőbbek a kilátások jövő hétre.

Előzmény: Törölt nick (138066)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.03 0 0 138071

Az öcséméket egyszer keményen megbüntették húsárú miatt.

Egy nagy csapat ment HO-ba több kocsival, plusz egy  mikrobusz is volt a csapattal amiben a csomagokat és az ellátmányt vitték.

Soknak találták a húskészítményeket, nagy fogás volt.

/ Az öcsém akkoriban egy vágóhíd+húsfeldolgozó üzem vezetője volt  :-) /

Előzmény: hul (138070)
hul Creative Commons License 2016.09.03 0 0 138070

Sosem volt baj, ha volt kajája az embernek, az uti szendviseket nem belezték ki, hogy sajt van benne... Régen a nagy hús-sajt-vaj stb. forgalmat és üzletelést próbálták megakadályozni és ezért túrkáltak a cuccosban -ha túrkáltak. Nekem a hűtőbe benéztek, mert mi lenne a hűtóbe, ha nem kaja, és legyintettek többször. Akkoriban kötelező rutin volt a túrkálás de alapvetően azt nézték nem bújt-e el valaki.

De állítólag volt aki rosszabbakat tapasztalt, kekeckedést, ilyesmi. A nyers húsra nagyon ugrottak, de gondolom a túrista nem vitt ilyesmit.

Inkább a határmenti csencselésben fordult elő.

Viszont a jugó konyak (amit ma elég fenntartással kóstolná-inná meg az ember) piszokul jött... Műital volt, de olcsó és kereskedelmi cikké vált, meg sokfelé fogyott. Pl a mozdonyon hoztak át kb. 1000 (ezer) üveggel esetenként. A Lada Niva erősen emelte az orrát, ha tele volt...

 

Előzmény: EMPS (138061)
slayerfan Creative Commons License 2016.09.03 0 0 138069

Kvarner, észak kp. Dalmácia. Krk, cres, rab, pag, murter? Kotor? ;)

 

Előzmény: Marjannka (138060)
EMPS Creative Commons License 2016.09.02 0 0 138068

Ok, 5-öt viszünk akkor!;)

Előzmény: Törölt nick (138067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!