Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 3598
Sziasztok.

Megkapta a srác az ajánlottat s volt olyan kedves hogy felhívott hogy ne aggódjak. 4 munkanap alatt ért oda az ajánlott.
Na most volna egy másik kérdésem hasonló probléma elkerülésére.
Volna egy csomagom -5kg-
Ha esetleg elveszne ennek is a feladási díj 15x sét fizeti a posta -valahol mintha azt olvastam volna hogy a csomag alapból ajánlottnak számít?!-. Érték amit küldenék benne 15ezer ft.

Ha ez nem igaz akkor érték-nyilvánítva adom fel a csomit ami plusz kb 600 ft. Vagyis a levélpostai küldeményeknél. A csomagoknál ugyanezzel az árral kell számolni vagy abszolút nincs is ilyen, vagy van de nem azok az árak érvényesek mint a levélre?
CérnaSzáll Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3597
azt én sem értettem, nekem se küldtek
Előzmény: Vadista Szandál (3591)
digicat Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3596
Hozzánk soha nem csenget be a postás, csak értesítőt hagy.
Reklamálni nem merek, mert így is összevissza dobálja be a küldeményeket a postaládákba, félek hogy reklamáció után néhány a kukában landol a szomszéd postaládája helyett.
Előzmény: *ridonli* (3595)
*ridonli* Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3595
2 nap? Néha Budapesten belül is 5-6 napig kavarnak a postai küldemények :(
Sőt, ha jól tudom, érdemben reklamálni is csak 3 hét elteltével lehet...

Az ajánlott ragszám alapján való keresés jó ötlet, sőt, akár a vevődnek is mondd/írd meg ezt a számot, így ő is utána tud kérdezni a saját postáján.

Velem pár hete történt meg, hogy nagyon vártam egy vaterás küldeményt, mindig volt is itthon valaki, de a postás 8 napon át nem csöngetett, értesítőt sem kaptunk. Mígnem a feladótól kapott ragszám alapján kiderült, hogy a csomagunk már egy hete a postán csücsül, mehetünk érte.

Mindenesetre tettem egy írásos panaszt, hogy ácsi, ha már a földszintre nincs is kedve behozni a postásnak, legalább egy értesítőt hajítson már be, ha egyszer ez volna a dolga.

Előzmény: Törölt nick (3589)
digicat Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3594
Legközelebb a feltételekbe írd bele hogy aki gyorsan akarja az fizessen futárt.
Postától másnapi kézbesítést várni Magyarországon??? Még településen belül sem garantált.

A visszajelzésbe is megírhatod hogy a vevő nagyon türelmetlen, senkinek nem hiányzik az ilyen.
Előzmény: Törölt nick (3582)
digicat Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3593
Van valaki aki meglepődik ezen?
"Ezúton is értesítjük, hogy a cégcsoportunkon belüli átalakítások következtében a Vatera.hu Kft. és a TeszVesz.hu Aukció Kft. 2010. november 1-jével egybeolvad. Ettől a dátumtól kezdve allegroup.hu Kft. néven folytatja tevékenységét és ezen a néven állít ki számlákat."
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3592
reménytelen. feladási díj 15x a kártérítés. ha nagyon értékeset küldesz arra van az értéklevél ami persze drága.

várjál még, könyvelt küldemény nem nagyon szokott elveszni tapasztalataim alapján, kopp-kopp.
Előzmény: Törölt nick (3590)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3591
Persze, csak minek kérnek mobilszámot, sms kecsegtetéssel, ha úgyis egy sajtfecnit hoznak?:)
Előzmény: CérnaSzáll (3587)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3590
esetleg valamiféle "kárpótlási kérelmet" tudok benyújtani a posta felé? Tudom igazolni a vaterás adásvételemmel, hogy mi is volt a feladott termék. Ilyen létezhet vagy ez teljesen reménytelen elgondolás?
Előzmény: Törölt nick (3589)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3589
köszi mindenkinek az infót, Pavel tippjét megfogadom.
Az a szívás hogy hiába kapom vissza a feladási díj 15x t --majdan-- az bőven alatt marad a termék összegének.
s Valszeg még a vevő is negatívot ad, még ha vissza is utalom az összeget.
Bár egy kicsit még reménykedem, hogy hátha csak kicsit lustábbak a postán:-)
Bár feladásnál kérdeztem a postás hölgyet hogy mennyi lenne érték-nyilvántartva , de aztán megijedtem az összegtől :-(
Furcsálltam hogy annyira rá akar beszélni , merthogy nemrégiben tűnt el valakinek az ajánlottja, de akkor azt hittem hogy csak pénz akar legombolni rólam.
CérnaSzáll Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3588
jah, csak jelezni kell még a telefonban megrendeléskor, hogy VATERA csomag, de nem ellenőrzik, hogy valóban az-e :-))
Előzmény: CérnaSzáll (3587)
CérnaSzáll Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3587
de speciel a posta csomagszállítása (nem szabvány) lényegesen olcsóbb, mint a futárok, és másnapra ott van, ráadásul pár száz forintért még házhoz is jönnek érte rövid időn belül. Plusz, ha a delikvens nincs otthon, a legközelebbi postán leteszik.
Előzmény: Vadista Szandál (3584)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3586

Belföldi forgalomban, valamint a határt átlépő forgalom belföldi szakaszán a munkanapokon feladott (nem elsőbbségi) levelek, címzett reklámküldemények és nyomtatványok 85%-a a feladást követő harmadik munkanapon, 97%-a a feladást követő ötödik munkanapon kézbesítésre kerül, vagy ezt megkíséreljük.

 

A küldemény sorsáról a küldemény feladójának, címzettjének, vagy ezek meghatalmazottjainak kérésére tájékoztatást adunk.

 

Tudakozódási szolgáltatásunk kizárólag könyvelt küldemények esetében kezdeményezhető, a feladást igazoló eredeti feladóvevénnyel vagy az erről készített másolattal, illetve a Posta által kiállított másodpéldány bemutatásával.

 

A tudakozódási eljárást elindítani a küldemény feladási napját követő tizenötödik nap után, attól számított hat hónapon belül, a „Tudakozvány” nyomtatvány kitöltésével, bármely postán lehet.

 

Forrás: Posta

Pavel Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3585
Telefonon hívd a központi ügyfélszolgálatot, ők rá tudnak nézni ragszám alapján, hogy hol van.
Előzmény: Törölt nick (3582)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3584
alapesetben 2 nap ha nem elsőbbségi ha jó napja van a postának, vagy éppen kevés a küldemény, vagy szerencsés a viszonylat akkor másnapra ottvan.

reklamálni jóval később tudsz, ún. tudakozványt kell leadnod ahol feladtad a küldeményt. a posta.hu-ról letölthető, csak, hogy ne a hivatalban kelljen töltögetni ha nagyon reménytelennek tűnik az ügy.

online követés a neten?:) haha..
nekem a vaterás csomagomra ahol mobilszámot kérnek, hogy értesítsenek sosem jött sms. ellenben kihoztak pár nap múlva egy sajtfecnit, hogy célba ért. szánalmas.

alapvetően látni kell, hogy a postának az alaptevékenyége jelesül a küldemény kézbesítés az csak egy drága és macerás nyűg. a lottó, a sorsjegy, a biztosítás a sárga csekk a psotashop a könnyű gyors pénz, arra hajtanak.
Előzmény: Törölt nick (3582)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3583

A posta szabályzatában benne van, hogy mennyi idő alatt kell megérkezni (fejből most nem tudom). Azt ki kell várni, az alatt nem tudsz reklamálni. Ezt a vevőnek is meg kell érteni (szkenneld be neki a feladóvevényt, hogy elhiggye). Utána fizesd vissza neki (ha nem kapta meg) Te meg reklamálj a postán.

Nekem idáig fizetett a posta, ha elvesztette. A vevők meg megértették.

Előzmény: Törölt nick (3582)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3582
Sziasztok.

Tudna valaki mondani egy kb időt amíg egy ajánlott küldemény megérkezik?
tegnapelőtt délután adtam fel egy vidéki város kispostájáról az ajánlott levélként a megvásárolt terméket.
S ma már rágja a fülemet a vevő hogy hol van :-(
Eddigi tapasztalataim alapján másnapra mindig megérkezett az ajánlott.
van ragszámom persze de mit kezdhetek vele, követni nem tudom a neten, marad a postán való reklamáció?
S a kifizetett pénzzel ilyenkor mi van? visszautalom a vevőnek én meg benyelem a veszteséget-15x feladási díj- ha megkapom?
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3581
és 1 Ft-ról indul:)
Előzmény: Real Putyur (3580)
Real Putyur Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3580
Nem egyszerű - ezekről a dolgokról már beszélgettünk ehelyütt.

Kevés a festmény-szakértő. Főképp a Vatera piactér-moderátorai közt. Egy átlagember még azt sem tudja egyértelműen egy festményről készített fénykép alapján megállapítani, hogy az pl. egy olajfestmény vagy egy fotonyomat. Hol van innen az eredetiségellenőrzés, amihez egy szakértő is minimum a kezébe kell vegye a festményt... Nem hinném, hogy bárki is hiteles tanusítványt állítana ki egy festmény valódisága témájában - egy fotó alapján. Márpedig hamisnak titulálni egy tételt, és az alapján törölni az aukciót - ez bizony egy felelős döntés.

(Természetesen létezhetnek abszurd és extrém esetek; pl. hiába van egy képen pl. Raffaello kézjegye, valószínűsíthetően hamis a kép, ha az egy 2008-as gyártású Opel Astrát ábrázol... :-D De ez egy jócskán sarkított és viccként idecitált példa volt csak.)
Előzmény: fz (3579)
fz Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3579
Engem a festmények adásvételével kapcsolatos vaterás élmények érdekelnének. Első látásra elképesztő mennyiségű hamis kép van fenn. Ezt nem lehet valahogy szankcionálni?
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3578
Van olyan állatfaj amelyik nem használja az emailjét (kezelni sem tudja) úgy vásárol.
S komolyan azt várja, hogy hívjam fel a részletek megbeszélése végett.

Az ilyennek aztán mehet az irgum-burgum a vatera részéről is akár.
Előzmény: CérnaSzáll (3577)
CérnaSzáll Creative Commons License 2010.10.28 0 0 3577
A vatera fogja őt rendszeresen zaklatni, hogy készítse el az értékelést (khmmm, tapasztalat :-) ), de akkor tényleg egyebet nem tehetsz sajnos.
Előzmény: bukta21 (3576)
bukta21 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3576
Ok! Köszi!

Cérnaszál: Már irtam 2 is. Arra is lusta volt, hogy azt jelezze, megkapta az árut...
Előzmény: Vadista Szandál (3575)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3575
én átutalással fizetek, egy számlára megy az teljes összeg, jutalék+feltöltési díj egyben, s jóvá is írják záros határidőn belül, érkezik róla igazoló mail.

nem tudom, hogy kártyás fizetésnél hogy van, de gyanúm szerint ugyanolyan számla jön, az lenne a logikus, hogy ugyanúgy 1 számlára kell egyben fizetni.
Előzmény: bukta21 (3573)
CérnaSzáll Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3574
Hát írj neki egy kedves emailt, hogy értékeljen.
Előzmény: bukta21 (3569)
bukta21 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3573
Pedig lényeges. Ha vásárolni akarok azt nézem meg először. Igy nem sok értelme van. Még lenne egy kérdésem számla befizetéssel kapcsolatban. Elég ha bankkártyával kifizetem vagy valoban a jutalékot különszámlára kell fizetni?
Előzmény: Vadista Szandál (3572)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3572
Egyetértek. Ha az eladó teljesítettnek értékelte, akkor egy idő után mehetne az automata pozitiv.
Amúgy borzalmas az értékelési hajlandóság, érzésre olyan 85-90%-ra teszem. Nem foglalkoznak vele.
Különösebben nem izgat, csak néha jönnek fél-1 éves értékelések, franctudja már mire:)
Előzmény: prs (3570)
bukta21 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3571
Ez nem igazán pozitív! Köszi a választ! Még most kezdtem jol jönnének az értékelések...
Előzmény: prs (3570)
prs Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3570
Sajnos nincs határidő. A vevőnél. (Bezzeg az eladónál van, a jutalék miatt.)

A Vaterát nem zavarja, nekem is volt, hogy fél év után böfögött be valamit a vevő, én meg már azt sem tudtam, mit adtam el neki.


Én bevezetném, hogy egy hónap után automatikusan pozitívat a rendszer a vevő nevében. Ha addig nem reklamált, akkor így járt.
Előzmény: bukta21 (3569)
bukta21 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3569
Sziasztok! Arrol érdeklödnék, mit lehet tenni ha a vásárló nem értékeli az eladót? Az árut megkapta mert emilben értesített. Kötve van határidőhöz? A másik kérdés Elküldtem az árut de a vevő nem jelentkezik hogy megkapta. Meddig kell várni hogy részemről lezártnak tekintsem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!