Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.01 0 0 1069
Lenne egy bátortalan kérdésem. A képelap keretét valamiféle programmal csináljátok, vagy miután elkészül a hímzés, utána varrjátok körbe?
Előzmény: mamis (1068)
mamis Creative Commons License 2008.12.01 0 0 1068
Köszönöm a részletes leírást mégegyszer.
Ezek már így készűltek.
Előzmény: Törölt nick (1046)
gabogergo Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1067
A Bernina deco-hoz jár egy program amivel pendriv-ra tudod írni a mintát és nem kell hozzá kártya és kártyaíró sem.
Előzmény: kékbálna01 (1065)
gabogergo Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1066

Szia!

A kártyaíróhoz kell egy program ami jár a kártyaíróhoz.  Anélkül nem tudod a kártyára írni a mintát.

Hozzá való programot nem tudom hogy találsz-e én már régen kerestem de nem találtam. Régebbi verzióm van mivel már három éve vettem és a frissítő program is igen drága.

Ez annyit jelent hogy a pes formátum van többféle és az én kártyaíróm csak a régit látja. De a Tajima programmal átkonvertálom és már meg is van oldva, csak macerásabb.

Előzmény: anyuszi01 (1064)
kékbálna01 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1065

Nagyon köszönöm, akkor azt hiszem nincs szükség a drágábbikra.

Előzmény: gabogergo (1063)
anyuszi01 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1064

Köszi a válaszod!

Láttam az ebay-on 30 körül van kártyairó, akkor ezzel a letöltött himzéseket fel tudom tenni az üres kártyámra? Csak saját szórakozásomra kell, mert nem ez a keresetem. Tehát a programot ne is töltsem le?!Köszi! Üdv! Legyen szép napod!

Előzmény: gabogergo (1062)
gabogergo Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1063
Szia!
Mivel van két gépem és az egyik Bernina Deco 340-es ezért már elég jól kiigazodom.
Szerintem ha nem akarsz üzemszerűen hímezni és saját mintát szerkeszteni ami nem is egyszerű, akkor felesleges a program. Én annak idején vettem egy programot a másik géphez pont azért hogy tudjak mintát írni a kártyára. De sajt mintát csak nagyon ritkán csinálok mert nehéz és rengeteg idő kell hozzá.
És a pláne hogy angol nyelvű a program.
Üdv. Éva
Előzmény: kékbálna01 (1061)
gabogergo Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1062
Szia!
Nekem is van egy ugyanilyen Brother gépem.
Kártyára csak a kártyaíróval tudsz írni, de a kártyaíró kártyával együtt 90e ft körül van.
Nem tudom hogy csak kártyaírót külön lehet-e venni.
Ha tudsz vásárolni ebay-ról akkor érdemes szétnézni ott, találhatsz sokkal olcsóbban.
Üdv: Éva
Előzmény: anyuszi01 (1060)
kékbálna01 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1061
Köszönöm, akkor szerinted érdemes megvenni a programot?Ha nem veszem meg, akkor letöltött mintákat tudok használni?
Előzmény: teokata (1059)
anyuszi01 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1060

Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni, mit kérjek a Jézuskától?

Kaptam a szülinapomra egy brother PE 150 himzőgépet, használtat. Élvezem a munkát, folyamatosan olvaslak benneteket, alátét, .......törölköző himzés......szóval szépek a himzéseim. Egy a bibi! Csak kártyáról tud ez a gép himezni! Megvettem 21000Ft egy Karácsonyi kártyát, és most vettem 21000Ft-ért egy üres újrairható kártyát is. Kérdésem- mit vegyek, hogy az üres kártyára magam is tudjak himzést tenni?Kártya iró-olvasót? Vagy a szoftvert kellene letöltenem? Mi legyen a következó lépés, hiszen ezt a gépet nem lehet a számitógéppel összekötni, csak kártyáról olvas. Légyszi segitsetek, mit kérjek Karácsonyra, hogy tovább léphessek??????Köszi- Judit

teokata Creative Commons License 2008.11.29 0 0 1059

Szia!

A deco340 a hímzőgép (talán varró- és hímző), a designer plus a külön megvásárolható mintatervező program. Persze a program nélkül is lehet használni a hímzőgépet, kész mintákból tudsz dolgozni.

Előzmény: kékbálna01 (1058)
kékbálna01 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 1058

Sziasztok!

A foltvarrós  topikról jöttem át. Érdeklődni szeretnék, hogy mi a különbség- az áron

kívűl - a bernina deco340 és a  Bernina designer plus 5.0 között?

Most láttam a Varrógépcentrum hirdetését.

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.29 0 0 1057
Igazán szívesen tettem, bizonyára szép dolgokat fogsz csinálni és örömetszerzel ezzel másoknak:-)!!
Előzmény: mamis (1056)
mamis Creative Commons License 2008.11.29 0 0 1056
Nagyon sokat is sikerűlt segítened.Mégegyszer köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (1055)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.29 0 0 1055
Örülök, ha ezzel segíthettem:-)!
Előzmény: mamis (1051)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.29 0 0 1054

Oktatni sem szeretek, inkább csak figyelem felhívni:-)!

 

Gratula hozzájuk, mert jók lettek. Remélem az újabb projectednek is legalább akkora sikere lesz!:-)!!!!

 

Tegnap a Jamie Winchester és Hrutka Robi zenekar búcsúkoncertje után átadtam a fiúknak a karácsonyis lapokat, nagyon örültek nekik, még soha nem láttak ilyent. Srác létükre azt mondták, ezeket megőrzik!

 

Sajnálom, de azokra a lap típusokra várnotok kell, amiket ugyan írtam, hogy szoktam csinálni, ellenben képet nem mutattam róluk. Nos az a helyzet, hogy tegnap már nem volt időm lefotózni őket. Így evidenciában tartom és az újabb sorozatokból fogok "bemutatót" tartani, de azokat még előbb meg kell varrnom:-)!!

Előzmény: skolikagi (1053)
skolikagi Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1053

Nem azt írtam hogy KIoktattál, csak oktattál, és ez nem negatív értelmű szó..legalábbis nálam, aki iskolában dolgozik:-)

Ma bevittem a  türcsiket, nagyon tetszett mindenkinek aki látta, és most sünis, nyuszikás, cicás, kutyás mintákat kérnem tőlem türcsire:-)

 

Előzmény: Törölt nick (1048)
Andrea0127 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1052

Köszi, aranyos vagy, de sajna nem jó. Egy gombfocis hímzést akarok csinálni, úgyhogy csak maga a kapu kellene, a gombfoci mintáját már megcsináltam.

 

Ami még nagyon kellene:

-Eperke (Strawberry Shortcake)

-Lecsós patkány (Remi)

 

Előzmény: skolikagi (1022)
mamis Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1051
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál.Sajnos eddig nem igazán tudtam rájönni,de most...megvilágosodtam.
Előzmény: Törölt nick (1050)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1050

A kislányos  és a macis filcre, a részarvas télapóval vliesre lett hímezve, ha jól megnézed mindegyiknél van 1 alap hátterezés, csillagmintás v. hullámos vonal, stb.

Majd teszek fel képet a másik fajtákból is:-)!

Előzmény: mamis (1044)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1049
Tényleg csak azért írtam, hogy egyenes szélű és a mintát vmivel (1-3cm-el) meghaladó nagyságú, de  keretbe nem rögzített -kizárólag a vastagabb- ultra solvyval dolgozz így, mert nagyon gázos, ha bekapja az ultra solvyt (alámegy a hímzőtalp a solvynak) a gép és ráhímez! Dobhatod ki az egészet, mert nem tudod másként levágni róla, arról nem is beszélve, hogy a talpat és a tűt rögzítő rudat kitolja jobbra v. balra a középvonalból és viheted szervízbe a gépet, hogy visszaállítsák. Egy ilyen helyzetet elkerülve, akkor már az is jobb, ha pazarolsz és kizárólag csak kerettel rögzítve varrsz ultra solvyval!!!
Előzmény: skolikagi (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1048

Nem oktatni, mint inkább olyan csalódásoktól megkímélni szeretnélek, amiket a saját magam kénytelen-kelletlen elszenvedtem:-).

 

Ági! Újra megpróbáltam leírni azt a technikát, amit 1x priviben megtettem, talán most jobban sikerült(??), nem tudom.....

Előzmény: skolikagi (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1047

Ezer bocsánat,ha vki nem tudná mi az a vlies, az itt megnézheti, és rájön, hogy már találkozott ilyennel, csak nem tudta, hogy ez a neve (ezzel én is így voltam!:-)!!!)

http://toptextil.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=33

Előzmény: Törölt nick (1046)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1046

Mostanság 2 félét csinálok:

 

  1. Amikor vliesre (a legvékonyabb fajtára!) -köztes bélésre-, amit használatbavétel előtt textília alatt átvasalok. Majd, tépős papírvetexet beteszem a hímzőkeretbe, felteszem a gépre, és csak a hímzőtalp leengedése után, teszem rá az átvasalt vliest, kicsit nagyobb darabban, mint amekkora a hímzőfelülete a gépnek, de ügyelve arra, hogy a hímzőkeret felső részének szélére ne érjen rá, és elkezdem kivarrni. Ha elkészült, akkor a hátolodalát beragasztózom (UHU, vagy technokol ragasztóval) és ráteszek 1 újabb, de szintén átvasalt vliest, de már 2-3 cm-el nagyobbat, mint amire varrtam, majd vasalóval -textília alatt- jól átvasalom, így a két vlies=vetex egymásba olvad. Ez után cikk-cakk ollóval körbevágom és kész.
  2. A másik, amikor színes filcanyagra hímzek. Tépős papírvetex, rá a filc ( jó ha kerettel rögzített).Ebben az esetben vmi háttérmintát (különféle cikkes-cakkos alapot) hímzek rá, hogy stabilizálja az anyagot a huplisodás, megnyúlás ellen. Ezt követően kezdek hozzá a mintához. Ha elkészült a hímzésem, akkor már azonos technikával folytatom az elözőekben írtakkal, papírvetexet vékonyan ragasztózom, stb...... Ha nem lenne elég merev, akkor legfeljebb még 1 rétegben ragasztok rá  a vliesből.

Talán még annyit, hogy a képeslapokat minden esetben "bekeretezem" hímzéssel!

A filcesnél, amikor a gép a szegés elején körbevarrta sima egyenes öltésekkel a leendő keretet (aládolgozva  a szegélyhez), megállítom a gépet és leveszem róla a keretet, majd az egyenes varráshoz jó közel levágom a filcet, majd visszateszem a gépre a hímzőkeretet és folytatom a kerethímzést. Az 1. pontban írottaknál, ez a körbevágás azért nem érdekes, hiszen a két vlies úgyis összeolvad!

 

A filcesnél, ha hagyom, hogy kilógjon a kerethímzés alól a filc, akkor a kész hímzést vágom körül cikk-cakk ollóval, majd utána ragasztózom és vasalom rá a vliest, aminél szintén, cikk-cakkal vágom  le a felesleget. Mivel a vlies-vetex fehér, hagyom érvényesülni a színek "játékát", eltérését a minta jobb érvényesülése érdekében.

 

Van még egy, amit az első típusnál alkalmazok, hogy köztesbélésre hímzem a mintát, beszegem, majd cikk-cakkal körbevágom, és utána és a már előzőleg elkészített köztesbélésre ragasztott filcre  ráragasztom. Így az elözőnek az inversét kapom, fehér a hímzésem alapja, de szines filc az ami kifogja emelni a kép "mondandóját".

 

Ezeket a technikákat szoktam alkalmazni hűtőmágneseknél, illetve dobozok és nem csipkemintás tálak, akár még terítők készítésénél is. Természetesen ezeknél a beszegős hímzés előtt, a még sima egyenes varrásnál és annak mentén körbevágom. Gyakori ezeknél, hogy előszőr a háttért, majd a szegélyt varrja a gép és csak utána a mintát, de ettől nem kell megijedni, hiszen a vliest a szegélyünk rögzíti a papírvetexhez!!

Ezt a technikát - körbeszegésnél a sima varrás utáni körbevágást-  azért csinálom, mert sokkal szebb lesz a hímzésünk szegélye, a másik, hogy nem fordulhat elő, hogy a kész szegélybe véletlen a felesleg levágása során belecsíp az ember lánya az ollóval, ami szegélybomlás idéz elő.

 

Remélem érthetően írtam le, ha esetleg mégsem nyugodtam kérdezz rá. A helyzet az, hogy könnyebb megcsinálni, mint felidézni a hogyant, mert az már olyan természetes és rutinszerű a számomra.

 

Előzmény: mamis (1044)
skolikagi Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1045

Köszönöm a tanácsokat, és ha máskor is van kedved "oktatni" ne fogd vissza magad!

Én még nagyon kezdő vagyok, és minden segítségnek örülök:-)

mamis Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1044
Kedves Eorby!
Megkérdezhetem, hogy a képeslapokat milyen anyagra hímezted?
Előzmény: Törölt nick (922)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1043

Ja még azt akartam írni, hogy 1 törölköző esetében felesleges ultra solvyt használni, oda elegendő a sima solvy - a vékonyabb- is, mivel ott csak az a cél, hogy a hurkolt részeket ne húzza össze a varrás.  Azt viszont valóban célszerű a keret alá befogatni.   Meg hát ez a sima solvy olcsóbb is, mivel 2x annyi anyag kerül belőle ua-ba az árba, mint az ultrából. Ennél, a leső részeket, ha a hímzés szélén letéped, akkor még mindig felhasználhatod más hímzésekhez úgy, hogy akkor is befogathatod a keret alá. Pl. 1 vékony csíkban leeső hulladékkal 1 szatén szalagot kitudsz hímezni. Van oyan, amikor akkora darab esik le, hogy pl. a kicsi keret alá teljes egészében befogható. Nagyon fontos, hogy ezeket a leeső darabokat tényleg "légmentesen" tárold, ugyanis ha elöregszik, akkor könnyen szakad és nem tölti be megfelelően a funkcióját hímzés közben. Az ilyen tárolásnak elegendő, ha 1 reklámszatyorba teszed, kinyomod belőle a levegőt -solvyból és a szatyorból is- majd kötsz rá 1 csomót.

 

Az ultra solvy nagyon megkeményíti a himzésünket, ill. a körülötte lévő részt és nehezebben mosható ki az anyagból. Azért ilyen tulajdonságú, mert csipkézéshez használandó. Ezért javasoltam pár napja, hogy alaposan öblítőzd be a vizet, ha többszöri átmosás után még mindig érezhetően merev a kihímzett textíliád. Ha megnézed azokat a csipke dolgokat, amelyekről tettem fel képeket, akkor láthatod, hogy bizony azok némelyike álló csipke és annak is kell maradnia a használat során, mint pl. a kinálós tál, szalvétatartó, a váza burkolata.   Ráadásul, takarékossági szempontból, itt is alkalmazható a megnedvesített ujjal történő összeragasztás!

 

Ági! Én csupán tippeket szeretnék adni, hiszen elég sokat dolgoztam már a solvykkal, ahhoz, hogy rájöjjek, hogyan takarékoskodhatok úgy, hogy a hímzésem ne lássa kárát. Régebben nem nagyon lehetett őket kapni, gyakran volt hiánycikk!

Pl. a héten az uccsókat hoztam el  a Gütermanntól, azaz a 2 tekercs ultra solvyt és az  5 csomag vízbenoldódós papír solvyt, amikor rájöttek, hogy nem rendeltek belőle.  Pocsék dolog, ha azért kell leállni egy munkával, mert hetekig nem jutsz solvyhoz. Volt olyan, hogy nem volt ultrám és 4-5 rétegben kellett használnom a vékony solvyt, mert időre kellett befejeznem 1 terítőt.

Előzmény: skolikagi (1040)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1042

A mi fajta hímzéseinkhez vannak ezek a vízbenoldódósok:

  • a "nagyon erős", ez az ultra solvy, nehezebben oldódik, csipkézéshez,
  • van a sima solvy, ez vékony, könnyen oldodó, akár nedves ronggyal eltüntethető, törölközők és egyéb hurkolt anyagokhoz,
  • és van még a vízbenoldodó papír, ennek lényege, hogy erre megrajzolhatod a mintád, bescanneled a gépbe, majd tervezőiben színezed. Lényege, hogy nem kell a keretből kivenned, hanem rögtön hímezhetsz rá, majd a végén nedves ronggyal eltávolítod róla a maradványokat.

Csak azért írtam le ezeket, mert nem bizti, hogy ti is teljesen ezeket a fajtákat, minőségeket használjátok, mivel ezek elég drágák (1,25 m2,  átlagban 3ezer Ft körül kapható) lennének  nagyipari felhasználás során. Persze ettől még bármi elképzelhető:-).

 

Előzmény: Törölt nick (1039)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 1041

Van némi igazságod, de majd rájössz, hogy jobb négyzet-, vagy téglalap alapúval dolgozni, mint a maradék íveseivel. Ha abból lesik vmi minimális rész, akkor azt nylonzacsiba "légmentesem" összegyűjtöm, mert más hímzésnél még jól jöhet keményítésként.

 

Nem összevarrni kell őket  -én legalábbis nem azt csinálom-, mert a varrás nem fog kioldódni belőle, hanem 1 ici-picit megnedvesítem az ujjam és az egyesítendő résznél megkenem az 1-ik felét, majd ráteszem a másikat és magától összeragadnak. Arra kell ügyelni, hogy a 2  rész között nem maradjon hézag, ahová alámehet a hímzőtalpa a gépnek!

Előzmény: skolikagi (1040)
skolikagi Creative Commons License 2008.11.27 0 0 1040

Ha az egész keret alá rakok a végeredmény ugyanannyi lesz:-)

Mert a keret alá rakom, de amikor kész a hímzés, akkor a minta felett levágom, tehát tulajdonképpen csak a minta alatt van.

És én arra gondoltam, bár még nem próbáltam ki, hogy a lesett darabokat összevarrom, és felhasználom egy másik hímzésnél:-)

 

Előzmény: Törölt nick (1038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!