Keresés

Részletes keresés

skarabeus01 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 5589

"..Rendes napsütéses időben max. 3 nap, átlagosan 2.."

A fris fából gyártott fűrészpor /raklap üzemből/ alig 40 %-ban vizes..(((( ezt még áztatod egy kis  papir masszával...és 3 nap alatt kiszárad...??

Viccnek túl jaóóó..!!

Előzmény: bódottá' (5582)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.19 0 0 5588

Tényleg nincs értelme az ilyen vitának, azért leírom, én hogyan szárítok, hátha más nem így csinálja.

A " szárítóberendezés " nálam 2 x 2 bak, amire 4 méteres deszkák vannak fektetve ( kb. 18 cm szélesek ) Amikor kiveszem a présből a téglákat - fedett helyen préselek - kihordom a napon felállított deszkákra. Élével, kb. 8-10 cm-es távolságra lerakom, aznap még egyszer átforgatom a másik élére. Másnap dettó. A harmadik napon vagy délelőtt, legkésőbb este teljesen száraz. Természetesen ez így napsütésben igaz. Ha esik közben az eső, egy mellé fektetett fóliát ráhúzok. Ennyi.

Előzmény: Nobiai804 (5587)
Nobiai804 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 5587

Lehet, hogy felénk kevésbé sütött nyáron a nap, de a mienk se száradt át 3 nap alatt.

Igaz sokat nem is költöttem  a napenergiára , ezért nem reklamálok.Nincsen nagy jelentősége ezért.

Előzmény: nagykunsági (5583)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 5586

Okot is fog tudni irni!!!

Előzmény: Gyulus111 (5585)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 5585

Nagykunságinak minden rossz, és nem igaz amit más állit! Alapból csak azt keresi, hol tud belekötni az emberbe! Csak az a jó és igaz amit ő állit! Én is gyártom a brikettet és ha jól ki van préselve elég a 3 nap. (jó napos időben) Én már inkább nem is fórumozok, mert unom az állandó csipkelődését!

 

Előzmény: bódottá' (5584)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.18 0 0 5584

Nézze, sem eladni nem akarok semmit magának, sem férjhez menni nem akarok. Mi a francért mondanék valótlant ? Egy okot mondjon, hogy én magának miért akarnék hazudni ?

Előzmény: nagykunsági (5583)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.18 0 0 5583

Nem gondolom.

 

Csináltam egész nyáron.

 

Ahhoz, hogy a közepe is jól kiszáradjon, kell 2-3 hét.

 

 

Előzmény: bódottá' (5582)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.18 0 0 5582

Rendes napsütéses időben max. 3 nap, átlagosan 2.

Miért gondolod, hogy nem a valóságot mondom ?

Ha rendesen ki van préselve, a víz szinte mind kijön, a nedves papírnak kell megszáradni.

Előzmény: nagykunsági (5581)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.18 0 0 5581

Azért megnézném én azt a 2-3 napos száradási időt.

 

Én 10 tonnás préssel préseltem, és bizony 2-3 hét a teljes száradás.

Előzmény: bódottá' (5573)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.18 0 0 5580

Van az úgy, hogy az ember csupán jó szándékból véleményt nyilvánít, tisztelve, megbecsülve embertársát, ill. annak munkáját. Én ilyen egyszerű ember vagyok.

Engedje meg, hogy vindikáljam magamnak a jogot, hogy ilyen is maradhassak.

Ha segíteni nem tudok, akkor ártani nem fogok senkinek, nincsenek olyan " lelkiismereti kényszereim ", hogy másokat olyan dolgokról lebeszéljek, amit - mint jelen esetben is - a másik fél nem is kért, nem is ajánlott, csupán jóindulatból. segítő szándékkal megosztotta velünk a munkáját, amire joggal lehet büszke. . Én tudom értékelni, sőt, együtt tudok örülni azokkal, akik így tesznek. Ez a fórum erről - is - szól.

A gép készítője felelős ember - bár lehet, hogy lelkiismeretileg nem túlfűtött munkavédelmi ellenőr - biztosan úgy készítette el a gépet, hogy sem magát, főként a környezetét nem tenné ki semmi veszélynek.

 

 

Előzmény: a3oli (5579)
a3oli Creative Commons License 2012.12.18 0 0 5579

Tisztelt Uram!

 

Én is el szoktam ismerni a mások által alkotott dolgok hasznosságát, minőségét, értékességét, de engedje meg, hogy az 5575 sz.hozzászólásban bemutatott mechanikus géppel kapcsolatban csupán jó szándékból felhívjam szives figyelmét, amelyet a hasonló típusú gépekre vonatkozóan már a 4622.sz. hozzászólásomban is megtettem.

Idézem ezen hozzászólás egy részét: 

 

"Tulajdonképpen nem Neked szól a válasz, bár Te vetetted fel a kérdést.  Megnéztem töviről hegyire az általad ajánlott linket, ill. az ott megvételre ill. legyártásra ajánlott papírbrikett  gyártó gépet. Amit most írok nem az eladó ellen és nem ellenpropagandaként szól, csak ismereteim és lelkiismeretem azt diktálja, hogy felhívjam figyelmeteket néhány dologra és ne javasoljam a megvételét vagy a lemásolását. Az eladó dolga, hogy mit kockáztat, de olyat nem gyárthatna, amivel mások testi épségét veszélyeztetheti.

A brutál méretű gép lehet, hogy gyorsan és jól elkészít 10 db. papírtéglát egyszerre 20 tonna nyomással, de nem tudom feltűnt-e valakinek, hogy aki a gépen dolgozik a szeme és feje magasságában 4 db. húzórugó időzített bombaként van elhelyezve.  Ha az általam saccolt 20 cm-es feszítése megtörténik, egy rugószakadás esetén kiszámíthatatlan életveszélyes, maradandó sérülés történhet. A rugó megfogása sem a legbiztonságosabb, váratlan esemény során kipattanhat a csavarfejből. A 20 tonna nyomást adó prés oldalán, ha kinagyítjuk figyelmeztetés, hogy csak ettől kevesebb súly megemelésére szabad használni. De itt mi a korlát?????  Nyomd amíg csak bírod, hátha nem törik el semmi, vagy nem fordul ki az emelő a rögzítetlen helyéről és nem csinál lábszártörést??????

Szóval ezek a gondolatok ébredtek bennem és osztom meg Veletek és csupán jó szándékkal, még akkor is, ha valaki érdekeit sértheti."

 

Ennek ellenére mindenkinek saját joga, hogy mit tesz, veszélyezteti önmagát, a bámészkodó gyerekét. unokáját, stb. 

 

Emellett a megfontolandó gondolatokhoz csatolva minden kedves fórumozónak kívánok békés, boldog karácsonyt, örömökben, egészségben teli boldog újévet!

Előzmény: bódottá' (5576)
fusionzozo Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5578

Pontosítanom kell az emelő magasságát illetően, hiszen az egész berendezés 1850mm magas.

Csak saccolni tudnám a méretet.

Előzmény: bódottá' (5576)
fusionzozo Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5577

Egyenlőre kerekeken "nyugszik", de én felérem a magam 1,90-es méretével.Kb.1.70m.

Előzmény: bódottá' (5576)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5576

Komoly gép, szép munka. Ezzel lehet termelni !!
Milyen magasságban van az emelő ? Az enyém fordítva műxik, alulról felfelé nyomatok.

Előzmény: fusionzozo (5575)
fusionzozo Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5575

Üdvözlöm "bódottá" Úr!

Telefonon már értekeztünk a darálóval kapcsolatban,(Sopron környéke P.Z.).

Szeretném bemutatni a sajtoló készülékemet, mellyel egyszerre 10 db 100x200x80 mm-es papírtéglát készítek. Idén először gyártottam 3500db-ot, fűrészpor+papírpor+áztatott karton alapanyagból.Remekül "viselkedik" mind a cserépkályhában, mind a kazánban. Való igaz, hamu is termelődik jócskán.

Ha számba vesszük, hogy a papír, fűrészpor, víz az udvari kútból (esővíz) ingyen volt, ez elnézhető kellemetlenség. A "szárítókamra" pedig a természet ajándéka.

Előzmény: bódottá' (5573)
fószer57 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5574

Szerintem nem kell félned sem a "vizes eljárástól", sem a szárítási időtől. Én úgy tervezem, hogy a felaprított papírral feltöltök 6-8 db 200 literes hordót, hozzá a megfelelő mennyiségű vízzel. Néhány óra aztatás után elkezdem feldolgozni: a betonkeverő összekeveri az "ázadékot a forgáccsal (aprítékkel, fűrészporral, ki mihez tud olcsón vagy ingyen hozzáutni), és csak annyi vizet edok hozzá, hogy épp a földnedvesnél egy kicsit legyen nedvesebb a keverék, (ne tocsogós, lucskos anyag kerüljön a sablonba). Préselés után sem szabad túl sok víznek kijönni belőle. A szárítás pedig tűző napon szerintem sem lehet több 2-3 napnál.

Ezzel a módszerrel szerintem sokkal hatékonyabb a brikettgyártás, nem beszélve a költséghatékonyságról!

Előzmény: badjoni (5571)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5573

A normális nyomóerejű, legalább 10 tonnás hidralulikus préssel készített papírbrikett napon 2-3 nap alatt teljesesen kiszárad. Amennyiben jó az ütemezés ( aprírás, áztatás, préselés, szárítás ) úgy napi 30-40 db - nálam nagyméretű tégla nagyságú - tud folyamatosan termelődni. Így napi 1-2 óra az időszükséglet. Folyamatos " üzem " esetén egy családi ház szükséglete a legmelegebb nyári 2 hónap alatt úgy-ahogy megvan. Az aprításon kívül nincs energia-szükséglet, ill. költség. Hátránya a nagy mennyiségű hamu, amit adalékok hozzáadásával lehet csökkenteni. Sokan próbáltuk a forgács, fűrészpor, stb. keverését, a fűtőérték javul, a hamu arány nem annyira. Én az utóbbi időben ágaprítékkal próbálkoztam, ez vált be igazán, a hamu mennyisége felére csökkent, a fűtőérték jelentősen javult.

A papírmassza csak az apríték összetartását szolgálja, mással nem is lehet helyettesíteni. ( ja, és a száradási idő is jelentősen csökken, mivel nem annyira tömör a brikett )

Előzmény: badjoni (5571)
000ügynök Creative Commons License 2012.12.17 0 0 5572

a lentiekből azt gondolom, hogy nem érdemes szöszölni, építeni fogok egy fullos előtömörítős hidraulikus brikettálót....mindenem megvan hozzá.......csak rá kell szánnom magam. amúgy készítettem már pelletgépet, hozzá automata égetővel.....működik :) 200 m2, négy vödör pellet naponta

badjoni Creative Commons License 2012.12.16 0 0 5571

a papír brikett is remek ötlet szerintem... elkezdtem tájékozódni felőle... de elsőre nem tűnik egyszerübbnek a folyamat első sorban a vizes eljárás miatti hatalmas száradási idő... és a préselési idő arányával sem vagyok kibékülve tehát a folyamat rendben is lenne fogjuk rá... a gép hatékonysága és a száradási idő minél költséghatékonyabb csökkentése lenne az elsődleges célom a papír brikettálással kapcsolatban... 

nekem sajnos nem tünik elég kézen fekvőnek hogy van tételesen 6lyuk... teletöltöm aztán préselek... olyan szerkentyű kéne aminek a tetején beöntöm a papírmasszát aztán valahol kijön rajta a préselt verzió... ha ezt meg tudnám oldani akkor a száradási idő nagyságától eltekintenék ez az igazság :)

valakinek van valami fejlesztő ötlete egy ilyen papírbrikettálóval kapcsolatban? 

Előzmény: fószer57 (5567)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.16 0 0 5570

( ez is én vagyok, keveredik a nicknevem ) Üdv.: /manens

Előzmény: Gyulus111 (5568)
bódottá' Creative Commons License 2012.12.16 0 0 5569

Igen, eladásra is készítem. A vágóegységet külön is, a komplett gépet egyedi igények alapján. Az Apródon fenn van " Papírdaráló, papírdaraboló " címen. Ha érdekel, hívjál.

Előzmény: Gyulus111 (5568)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 5568

Szia! Eladásra is csinálsz ilyen darálót? Ha igen mennyiért?

Köszi! 

Előzmény: /manens (5365)
fószer57 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 5567

Kedves "badjoni". Csak azt kérdezném, hogy minden féle képpen ragaszkodsz a nagy nyomáson (hidraulikus vagy csigás) történő brikett préseléshez? Már én is több helyen olvastam utána, de arra a következtetésre jutottam, hogy mind a présgép elkészítése, mind annak üzemeltetése - nem beszélve a szinte csontszáraz alapanyag beszerzésről - brutális összegeket emészt fel. Ezért  - ezt a fórumot is végigolvasva - arra a következtetésre jutottam, hogy papírbrikettet fogok gyártani (egyelőre csak magamnak, később  majd még meglátjuk...) Néhány hete gyűjtöm a városunkban lévő üzletekből a kartondobozokat, lassan 20 mázsa körül járok. Úgy számolom, ha tavaszig sikerül 40-50 mázsát összegyűjteni, azt egy papírdaraboló géppel összeaprítom kb 3 x 3 cm-sre (lásd e fórum hozzászólásait: 5365, 5518-5526) Szerintem egy ilyen gépet egy ügyes kezű szaki is meg tud építeni a "/manens"-től ill. "bódottá"-tól kapott instrukciók illetve fényképek alapján. Most a gép építésénél tartok.

Ezt a kb. 50 mázsa papírból készült pépet összekeverem másik 50 mázsa fűrészporral-forgáccsal (ha száraz a fűrészpor, akkor több vizet adok hozzá, a vizes a fűrészpor, akkor kevesebbet). Brikettpréselőt 10 tonnás emelővel már 40 ezer Ft. körül lehet kapni. Lényeg, hogy max. 100 ezres befektetéssel - igaz, plussz rengeteg munkával - de már az első évben nyerek 100 mázsa papírbrikettet., amivel egy fűtési idényt simán kifűtök.

Bocs, hogy egy kicsit hosszú lére eresztettem a mondandómat, de szerintem érdemes elgondolkodni rajta. Üdv: fószer57.

Előzmény: badjoni (5565)
fater-52 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 5566

Badjoni

 

Az igazat megvallva: mindent én sem tudok. :-)

Azt azonban már az eddigi olvasatokból is látom, hogy a csigás gép lelke, a csiga és csigaház, az egy míves darab.

Ennek a pontos méretezése, felületi simasága, menetemelkedése, esetleges kúpossága, a fém keménysége, kopásállóságának mértéke, anyagösszetétele, ötvözők alkalmazása minden gyártó által titkosan védett infó.

Talán úgy tudnál részletesebben megismerkedni vele, ha egyszer a kezedbe foghatnál egyet, pontos méreteket vehetnél, és lekoppintanád.

De ennek kicsi az esélye...

 

Az, hogy kell-e fűtés a csőre, vagy nem, szerintem a gép teljesítményétől függ.

Egy nagyobb teljesítményű gépnél - úgy gondolom - keletkezik annyi súrlódási hő, hogy ne kelljen külön fűtés.

Előzmény: badjoni (5565)
badjoni Creative Commons License 2012.12.14 0 0 5565

tehát minél erősebb a motor annál kisebb áttételre van szükség vagy nincs is rá szükség és emiatt nem kell áttétellel növelni az erőt... és nem csökken a fordulatszám..
nekem egy olyan gép lenne célszerű amivel változó anyagminőség mellet tudok brikettálni...
a csigás gépek mechanizmusa szintén elég egyszerűnek tűnik hogy egy "garázsban" összeállítható legyen... de a csigás géppel kapcsolatban sok kérdés merül fel nálam amit az eddigi hozzászólásokból nem tudtam kiértékelni mivel mindenkinek más volt a jó megoldás...
egy ilyen csigánál mik azok a paraméterek amik elengedhetetlenek a működéshez? illetve a cső legyen kúpos vagy sem? minden esetben szükséges melegítőfejet felszerelni? 

Előzmény: fater-52 (5564)
fater-52 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 5564

Nem győzöm hangsúlyozni: Lényegében mindegy, hogy milyen megoldást alkalmazol (hidraulikus, csigás, forgattyús).

Ha nem áll rendelkezésedre elegendő teljesítményű hajtó motor, akkor a gép nagyon lassan fog működni.

Az elegendő mértékű préselési nyomás a meghatározó, ezt a motor a teljesítményétől függően gyorsabban, vagy lassabban képes elérni.

Előzmény: badjoni (5563)
badjoni Creative Commons License 2012.12.13 0 0 5563

Köszönöm a segítő hozzászólást.
Akkor vagy kisebb teljesítményre kell alapoznom, vagy egy csigás gépet összerakni...
Csak a csigás gépnél a csiga és a cső precíz megmunkálását a csiga menet emelkedését anyagtól függően megállapítani főleg amikor változó az anyag minőség, elég bonyolultnak tűnik egy csigás gép összeállítása.
Hiszen egy csigás géphez is nagy energiaigényű motor szükséges. ha jól gondolom.
további szép napot  

Nobiai804 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 5562

Pillanatnyilag csak egy papír+ forgács nyomatoló van,ezzel nyáron fiaim elnyomkodnak.Komolyabb brikettáló  nincsen , de ennek oka van : örököltem egy kisebb akácerdőt, ami kb 120 évig még szolgáltat fát nekünk, hacsak a rézbőrüek még jobban rá nem kapcsolnak....

 

 

Előzmény: Törölt nick (5561)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 5561

köszi  , azt megkérdezhetem hogy  te   végül is csináltál valamilyen  prést. 

Előzmény: Nobiai804 (5560)
Nobiai804 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 5560

Ezekből a topicokból több van, egy a közös azonban : egyik sem brikettet készít, csak tömörít. A fizika ellen nehéz még hátszélben is pisilni. De próbálni lehet.....

  Pár éve ugyanezt végigjártam, lementem az 5T hasítóval 25mm átmérőig ....röviden mondom az eredményt : felejtős ! Ha kézzel kapcsolgatod ,ott fogsz megőszülni és az eredményed kicsivel több,mint a nulla. Annyi idő alatt egy fél m3 rönköt kézzel felhasogatok.......és az energia befektetésem egy kávé.

Előzmény: Törölt nick (5559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!