Keresés

Részletes keresés

Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40656

Nem kell ide két csavar, hanem a legjobb, ha egy sincs. Szerintem a nyelvtanilag simább megoldás az, ami Jézust Istennek nevezi, de a másik sem hibás. De hogy kend nem más, hanem a nehézkesebb fordítás nyomán veszi a bátorságot, hogy engem általánosságban leckéztessen - az a merészségnek egy eddig el nem ért foka kendtől.

Előzmény: Törölt nick (40653)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40655

"Én még ilyen egyszerűen gondolkozok, nem tanultam ki az új világ fordítás körmönfont, moderneskedő, agyafúrt szóhasználatát."

 

 

 

 

Vagy az is lehet, hogy te a régi emberi hagyományokhoz vagy hozzászokva és ehhez ragaszkodsz. Ezért tűnik idegennek, és nem tetszik az az igazság.

 

 

Nem véletlenül ejtette csapdába ez a gondolkodásmód a farizeusokat is.... Jézust is megölették, mert a hagyományokhoz való ragaszkodást felváltatta az igazsággal......

Előzmény: 1000év (40629)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40654

"Ezen fordítás nem teljesen egyértelmű, de az sem derül ki belőle, hogy az Istent nem Jézusra értette volna".

 

 

Hát pont azért választotta ketté a mondatot, mert az "Istent" az Istenre értette, nem Jézusra......Pont ahogy az ÚVF.......

 

 

 

 

"A probléma az hogy a szent Írás ezen kívül még számtalan helyen írja hogy Jézus Isten."

 

 

 

 

 

Ez  csak háromságos műbalhé. Jézust kisbetűs istennek lehet venni (hiszen az Atya a nagybetűs Isten).

 

Ilyenre is van példa, nem is egy :

 

„és a Szó isten [isteni természetű; isteni] volt”

gör.:
καὶ θεὸς ἦν λόγος [kai theˇosz′ én ho lo′gosz])

 

1808 „és a szó egy isten volt” The New Testament, in An

Improved Version, Upon the

Basis of Archbishop Newcome’s

New Translation: With a

Corrected Text (London).

 

 

1829 „és a Logosz isten volt” The Monotessaron; vagy The

Gospel History, According to

the Four Evangelists

(1. kötet; John S.

Thompson; Baltimore).

 

 

1864 „és egy isten volt a Szó” The Emphatic Diaglott

(J21, sorközi olvasat;

Benjamin Wilson; New York és

London).

 

 

1879 „és a Szó isten volt” La Sainte Bible

(Segond-Oltramare; Genf és

Párizs).

 

 

1928 „és a Szó egy isteni lény volt” La Bible du Centenaire

(Société Biblique de Paris).

 

 

1931 „és isten volt az íge” Új Testamentom

(Kecskeméthy István; Skót

Nemzeti Biblia-társulat;

Budapest).

 

 

1935 „és a Szó isteni volt” The Bible—An American

Translation (J. M. P. Smith

és E. J. Goodspeed; Chicago).

 

 

1950 „és a Szó isten volt” New World Translation of

the Christian Greek

Scriptures (Brooklyn).

 

 

1975 „és egy isten (vagy istenféle) volt a Szó” Das

Evangelium nach Johannes

(Siegfried Schulz; Göttingen

[Németország]).

 

 

1978 „és isteni természetű volt a Logosz” Das Evangelium

nach Johannes (Johannes

Schneider; Berlin).

 

 

1979 „és isten volt a Logosz” Das Evangelium nach

Johannes (Jürgen Becker;

Würzburg [Németország]).

 

 

 

 

Lehet hogy az ÚVF csak szakít a több évszázados rossz beidegződéssel, gondolkodással, és összegzi azt ami helyes, és ami előbb-utóbb nyilvánvalóvá vált volna ?

Előzmény: 1000év (40637)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40653

"Talán a Masznyik-féle megoldás kissé döccenőbb, mert egy mondat kezdetévé teszi azt a szerkezetet, hogy "o wn epi pantwn qeos...", holott az természetesebb lenne így mondatkezdetként: "qeos o wn epi pantwn..."

 

 

 

 

Vagy lehet hogy Pál azért fogalmazott ilyen "körmönfontan", hogy nyilvánvaló legyen hogy kiben van Isten szelleme, és ki jár a keskeny úton, és ki ragaszkodik az emberi hagyományokhoz és jár a széles úton.........Talán érdemes lenne elsősorban ezen elgondolkodni.......

Előzmény: Nemo (40641)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40652

"A szöveg kétféleképpen tagolható."

 

 

 

 

Vagyis nem zárható ki, hogy Dr. Masznyik és az ÚVF rosszul adja vissza a Róma9:5-öt.  

 

Lehet hogy a többség fordít rosszul, mivel a háromságot akarják ebből is kihozni ?

Előzmény: Nemo (40641)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40651

Dr. Masznyik Endre sem úgy fogalmazott mint a többi fordítás.

 

Róm 9,5
akiké az atyák s akik közül való gyarló teste szerint a Krisztus is. Isten, a mindenség Ura legyen áldott mindörökké. Ámen.

 

Érdekes.

 

 

 

 

 

 

 

Köszönjük, hogy beidézted.  Ebből is látszik, hogy mások is használják az ÚVF szavait és ugyanúgy fordítanak.  Vagyis jó a fordítás, csak a háromságosok máshoz vannak hozzászokva és mást akarnak ide (is) belemagyarázni, ez nekik term. nem tetszik, ezért fúrják és ütik-vágják, ahol érik......

Előzmény: Törölt nick (40632)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40650
Ok .

Bocsánat , igazad van .

Mindenki arról ír amit igazából szeret .

Úgy gondolom , minél kevesebb az "emberi" egy eszmecserében , annál kevesebb a téves irányba elindulás lehetősége .

Emberek vagyunk és gondolkodunk amire többen figyelnek .

Valakitől tavaly az egyszerűségről hallottam ( egy ollóról ) és én is mindig ennek - az egyszerű elveknek voltam a híve .

Nem fogom a katolikusokat bántani , és érthető nyilván a hozzászólásaidból a te világos beszéded .

Amit én kaptam ma fél 8 -kor , az ez volt :

1 Gyülekezet van .

1 sem ...

1 Egyház Út
1 Név Igazság
1 Isten Élet

Egyszerű - kijelentés .

Kijelentés .
Előzmény: Nemo (40649)
Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40649

Lám, te sem arra felelsz, amit írtam, és kioktató dzsókert lengetsz felém témaszerű válasz helyett. Fölösleges volna erre megismételnem, milyen ügyben védtem a középkori egyházat és milyen jelleggel: aki józanul olvassa, amit írtam, nem fogja azt képzelni, hogy én az egyházat tartanám üdvözítőnek, vagy a nevét kívánnám segítségül hívni. A te reakciód azonban ilyen szerepbe tolna engem. Nos: nem ugrom bele.

Előzmény: kari333 (40647)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40648
1 Egyház , 1 Név , 1 Isten .

Út , Igazság , Élet .
Előzmény: kari333 (40647)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40647
Kifogás .

Nem kell védeni egy földi egyházat sem , mert egy sem fog üdvözíteni .

1 sem , csak az Úr Jézus Krisztusban való hit és az Ő beszédének való engedelmesség .

Isten áldjon !

I. Korintus levél:1:2

Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Kriszus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:

ŐK melyik nevet hívták segítségül ?
Előzmény: Nemo (40646)
Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40646

Nohát, az első világháború után mit is látott volna? Akkor éppen egy nagyot roppant az a világkép, ami liberális protestáns indíttatásból akarta a világot átkulturálni... Ezzel az erővel akár a vallásháborúk korában is jöhetett volna.

Előzmény: kari333 (40643)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40645
Máshol Isten Gyülekezetéről ír :

I. Korintus levél:1:2

Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Kriszus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:

Hogyan lehet Krisztus Jézusban megszentelődni ?

Bárki válasza érdekel !!!

1 Gyülekezet van .
Előzmény: kari333 (40640)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40644
Csend , csend , csend - szokás szerint ...

Előzmény: kari333 (40640)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40643
" ... az európai népek térítése és szelídítése terén véghezvitt. " - írod te

Amikor eljött Európába Sadhu Sundar Singh egy kavicsot tört ketté és amit látott az mutatja be az európai egyházat szerinte - Ő csalódott Európát látva ... ( amit hallott a keresztényekről, kereszténységről , Ő valahogy többet várt tőlük )
Előzmény: Nemo (40636)
Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40642

Dehogy buktam meg. Csakhogy ismerem az egyháztörténetet is, amit te szemlátomást nem, vagy ha ismered is, titkolod.

Előzmény: Törölt nick (40628)
Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40641

A szöveg kétféleképpen tagolható. A legősibb írásmódot tartalmazó papiruszokon és kódexekben a szavak összefolynak, pont és vessző sincs. Talán a Masznyik-féle megoldás kissé döccenőbb, mert egy mondat kezdetévé teszi azt a szerkezetet, hogy "o wn epi pantwn qeos...", holott az természetesebb lenne így mondatkezdetként: "qeos o wn epi pantwn..."

Előzmény: Törölt nick (40632)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40640
Akik a bibliai egyházhoz tartoztak abban az időben , ŐK melyik nevet hívták segítségül ?

Isten anyaszentegyháza - ilyen van megírva ...

Apostolok Cselekedetei:20:28

Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.

Istennek van vére ? - nyilván a Fiúnak van vére .

Máshol Isten Gyülekezetéről ír :

I. Korintus levél:1:2

Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Kriszus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:

ŐK melyik nevet hívták segítségül ?

II. Korintus levél:1:1

Pál, Jézus Krisztusnak apostola az Isten akaratjából, és Timótheus az atyafi, az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, mindama szentekkel egybe, a kik egész Akhájában vannak:

KINEK VOLT APOSTOLA PÁL EZEK SZERINT ?

I. Thessalonika levél:2:14

Mert ti, atyámfiai, követői lettetek az Isten gyülekezeteinek, a melyek Júdeában vannak a Krisztus Jézusban, mivelhogy ugyanúgy szenvedtetek ti is a saját honfitársaitoktól, miként azok is a zsidóktól,

KRISZTUS JÉZUSBAN VOLTAK ?
Előzmény: Törölt nick (40635)
Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40639

Lám, te is akkorról hozod példádat, amikor a pápaság világi hatalma a mélyponton állt, és amikor képtelen volt világi befolyását akár Rómában is érvényesíteni, mert a vetélkedő nemesi családok koncává vált! Ez csakugyan nem lehet itt téma, de még rámutatnék: e példáid jellemzően egyéni bűntettek, s nem a nyugati egyház általános erkölcsromboló hatását tanúsítják. VII. Gergely kora, akárhogy ítéljük is meg a politikai szereplését, az egyházi reform jelentős időszaka volt. Rég szertefoszlott már az az ördögi kép, amit róla századokig festettek - még prot. történészek is.

Előzmény: kari333 (40631)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40638
Nemtom, szerintem pont az a gond hogy ennyi fordítás van, nem lehet tisztán látni. Minnél több fordítás, annál nagyobb homály. :(
Előzmény: 1000év (40637)
1000év Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40637
Ezen fordítás nem teljesen egyértelmű, de az sem derül ki belőle, hogy az Istent nem Jézusra értette volna. Mondjuk ha azt írta volna hogy az Atya a mindenség ura, az más lett volna. Szerintem ez a Masznyik egyáltalán nem filozofált azon, hogy Isten-e Jézus vagy sem. A probléma az hogy a szent Írás ezen kívül még számtalan helyen írja hogy Jézus Isten.
Előzmény: Törölt nick (40632)
Nemo Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40636

Ez lényegében ugyanazt jelenti. A társadalom nem tehető kereszténnyé (ahhoz túl sok méltatlan dolgot tartalmaz), de áthathatja a kereszténység néhány erkölcsi elve. Ilyen volt pl. a rabszolgák és a szabadok Isten előtti egyenlősége, férfiaké és nőké, illetve az ítélkezési gyakorlatban bizonyos embertelen halálnemek és kínzások megszüntetése. Amikor ezek visszajöttek, a germán vagy frank jogból szüremlettek be, nem az egyház ötletéből. Érdemes Lecky Erkölcstörténetét olvasgatni;  itt képként fenn is van. A szerző nem volt római katolikus, inkább liberális; ítélete nem mulasztja el észrevenni az egyház mint társadalmi hatóerő kudarcait és félresiklásait sem. De nem lehet tagadni mindazt a jót, amit a nyugati egyház az európai népek térítése és szelídítése terén véghezvitt.

Előzmény: kari333 (40609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40635
Így már értem. De az "egyház" kifejezés alatt én általánosságban a RKE-t értem, tudom hogy ez nem az "egyház" amiről a szentírás ír.
Előzmény: kari333 (40633)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40634

Józsika ki van tiltva? Basszus! Folytatni kívántam pedig a múltkori témát. Na majd máskor!

Előzmény: kari333 (40631)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40633
A Biblia melyik egyházról ír ?
Előzmény: Törölt nick (40615)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40632

Dr. Masznyik Endre sem úgy fogalmazott mint a többi fordítás.

 

Róm 9,5
akiké az atyák s akik közül való gyarló teste szerint a Krisztus is. Isten, a mindenség Ura legyen áldott mindörökké. Ámen.

 

Érdekes.

 

Előzmény: 1000év (40629)
kari333 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40631
VI.István elődjét kiásatta,elítéltette egy tárgyalással,megnyúzatta,felda­raboltatta és a Tibériusba vetette.Istvánt még ugyanebben az évben megfojtották börtönében.VII.Bonifác meggyilkoltatta VI.Benedeket és XIV.Jánost és kisajátította a pápai kincstárat.VIII.Benedek megvesztegetéssel szerezte meg a pápaságot/1012-ben/,fivére XIX.János hasonló módon vette meg a pápai hivatalt/1024-ben/.Egy laikus volt aki egy nap alatt átment az összes papi fokozaton.Halála után 1033-ban unokatestvére IX.Benedek lett a pápa 12 éves korában ,ismét a család pénzének köszönhetően.Ő és csapata gyilkot,házasságtörést és nyilvános rablást követett el,végül Róma népe kiűzte a városból.Visszatért ,kiüresítette a pápai kincstárat,eladta a hivatalt VI.Gergelynek 1045-ben./1-2000 font aranyért,vagy ezüstért/
EZUTÁN JÖTT VII.GERGELY PÁPA.

867-től 1049-ig történt eseményeknek véget kellett szakítani.Gergely visszaemelte a pápaságot egy magasabb erkölcsi szintre.Úgy kezelték a pápákat mint a többi világi uralkodót VII.Gergely előtt.Megszervezte a pápai hadsereget és határozottan megerősítette,hogy a pápának hatalma van minden világi uralkodó felett.A pápa koronázza meg az uralkodókat és világi uralkodónak nem lehet szava a püspökök felett.IV.Henrik császár ellene állt,de Gergely móresre tanította : 3 napig hóban mezítláb várakozott bűnbánatul amiért fellázadt.Kis harc ,antipápa,Gergely száműzetése ,majd Henrik is vereséget szenvedett.

VII.Gergely /1073-1085/ aki Hildebrand néven IX.Leo vezető pápai tanácsadója volt 1049 -től gyökeresen megreformálta a pápaságot,papságot és az egyházi rendszert.
II.Hadrianus / 867-872/ aki házas volt és a felesége még élt amikor pápa lett.897-től borzalamas dolgok történtek.Gergely megtiltotta a papi nősülést.A kegyencnőuralomnak vége lett!!!
III.Sergius aki egy főhivatalnok lányának/Marozia/ a szeretőjeként lett pápa/904-ben/ ,annak fia XI.János /931-ben/,majd unokája XII.János /955-től/.Vége lett az orgiáknak ,gyilkosságoknak,megvesztegeté­seknek,vérfertőzéseknek.

EZ 3 YT - OS HOZZÁSZÓLÁSOM 7 HÓNAPPAL EZELŐTTRŐL , BOCS AZ IDŐRENDI ZAVARÉRT , A TÉNYEK VISZONT VALÓSÁGOSAK !

NEM AKARTAM EBBEN A TOPIKBAN - ÉS JÓZSIKÁCSKA IS KI VAN TILTVA ...
Előzmény: Nemo (40626)
1000év Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40630
Az csak jó, de ha tiszta szívvel hiszel az Istenben akkor nyugodtan elolvashatod.
Előzmény: Törölt nick (40627)
1000év Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40629
Nagy penge én sem vagyok a Bibliában, de azt megértem hogy a Róma 9:5 azt írja hogy Jézusról hogy Isten. Én még ilyen egyszerűen gondolkozok, nem tanultam ki az új világ fordítás körmönfont, moderneskedő, agyafúrt szóhasználatát.
Előzmény: Törölt nick (40624)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40628

Viccnek is rossz, amit írsz!

Megbuktál töriből?

Előzmény: Nemo (40626)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 40627
Nem olvastam az ÚVF-t.
Előzmény: 1000év (40625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!