Keresés

Részletes keresés

Lilla63 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 12054

Ebből indultam ki:2003.évi C. törvény 143.§ (2) ,ezzel együtt a végrehajtásról szóló 1994.évi LIII.törvény 57§.(1) bekezdése.

 

Előzmény: arrius7 (12053)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 12053

@Lilla63: A távközlési törvény ezen paragrafusát szívesen elolvasnám, ha be tudod citálni.

@Toilet Duck Antilimescale: Előfordulhatna hogy már az a paragrafus sincs hatályban.

Ez esetben viszont ott van a XV. Fejezet 68–155. §

A XV. Fejezetnél mindjárt van egy 75-ös felső index. Ha ezt lent megnézed:

"75 A XV. Fejezetet (68–155. §) a 65. § (6) bekezdése hatályon kívül helyezte."

Ezek szerint tényleg az van, hogy nem hatályos.

Előzmény: Lilla63 (12051)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2016.01.28 -1 0 12052

És abban tudnátok segíteni, hogy olyankor mit lehet tenni ha egy törvény egy másik törvény paragrafusára hivatkozik, de az a paragrafus nem létezik!

 

Erről a törvényről van szó:

 

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99200033.TV

 

A 79/A pont 1 bekezdésnél, kék felső indexben fel van tüntetve 320 as számmal, hogy módosította a 2009.évi LXXXV törvény 78-§-a.

A probléma, hogy a hivatkozott törvénynek, nincs 78§-a.

 

Vagy csak én nem látom?

 

 

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=125511.316372

Lilla63 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 12051

A távközlési törvény szerint egy év után elévül,és egy sima felszólító levél már nem elégséges az elévülés megszakításához.Egyébként az e.os behajtó cég vette át a tartozást,ők viszont csak sima,még csak nem is ajánlott levelet küldözgettek. Mindamellett a követelésükből 60.000 Ft-tal valóban tartozok,csak épp a követelés lejárta 2012.10.hóban volt.Ezért kérdeztem,hogy mi van,ha bíróságra megyek.Mert a tartozás megvan,csak épp hát az elévülés,többet fizetni meg nem szeretnék.

Előzmény: arrius7 (12050)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 12050

Mért évülne el a telefon-tartozás? Ha 5 éven belül újra meg újra felszólítanak, sose évül el.

Előzmény: Lilla63 (12049)
Lilla63 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 12049

Arrius7

Köszönöm gyors válaszodat.Még hozzáfűzném,hogy a tartozás,mint említettem telefon tartozás volt,ami,ha jól tudom egy év után elévül.Mindenesetre nem kockáztatok,és ugy döntöttem,hogy részletfizetést kérek és fizetek.További szép napot!

Előzmény: arrius7 (12048)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 12048

@Lilla63: A fizetési megyhagyásra akkor érdemes ellentmondással élni, ha a követelést, vagy annak egy részét alaptalannak tartod. Ha a bíróságon bebizonyosodik, hogy a követelés (vagy annak vitatott része) mégis alapos volt, akkor rádróhatják a perköltséget is. De ha már a végrehajtótól jön 'végrehajtási lap', már effektív foglalnak, akkor ez az ügy rég túl van ezen a vitatási fázison...

 

@tiba777: Hacsak ez nem egy kis falu, akkor több kábelszolgáltatónak is elérhetőnek kellene lennie a környéken - egyszerűen szerződjetek egy másikkal. Ha a szolgáltatói szerződés nem a ti nevetekre szólt (nem ti voltatok a szerződő fél), akkor semmi közötök a tartozáshoz. A tulajdonos aláírása rendszerint arra szokott vonatkozni a szolgáltatói szerződéseken, hogy vállalja a tulajdona elárverezését (jelzálogjog bejegyzését), amennyiben a szerződő fél nem fizeti a számlát. Mivel azonban itt az ingatlan már eladásra került (a terhelés bejegyzése nélkül), így nyilván a szolgáltató már nehezen tudna élni ezzel az eszközzel. Azért nem ártana pontosan is megnézni a szolgáltatói szerződés szövegét, hogy pontosan mit vállal az alá(nem)író tulajdonos.

Előzmény: Lilla63 (12043)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2016.01.27 -1 0 12047

De azért lenne még egy fontos kérdésem.

A Kúriát lehetséges-e emailben kérdezni egy adott elvi határozatuk értelmezésével kapcsolatban?

Vajon válaszolnak-e?

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (12046)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2016.01.27 -1 0 12046

Köszönöm a lehetőséget, de nem hiszem, hogy ki tudnám használni és ezért nem hiszem, hogy anyagilag megérné.

Azt írták, hogy 3 napon belül elküldik a szöveget.

Így talán majd olvasható lesz számomra.

Előzmény: James 42 (12045)
James 42 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 12045

Nem az, ha előfizetője vagy valamelyik Jogtárnak (CD vagy Web Jogtár). Ha nem vagy az, de szeretnél az lenni, akkor tudok ajánlani valakit, aki segíthet ebben.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (12044)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2016.01.27 -1 0 12044

2004-ig volt hatályban ha jól olvasom.

Megpróbáltam "megigényelni" a szövegét, 3 napon belül emailben elküldik.

 

Ez miért ilyen piszok komplikált?

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (12041)
Lilla63 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 12043

Szép napot!

Jogi segítségre lenne szükségem.Végrehajtótól végrehajtási lapot,ill. felszólítást kaptam,tartozásom azonnali befizetésére.(107.960 Ft)Ezzel egyidejűleg az autómat is lefoglalták és értesítettek,hogy megtörténik a forgalomból történő kivonása.A tartozásom távközlési szolgáltatási szerződés.A végrehajtási lap szerint a követelés lejárta 2012.10.29.A végrehajtást kérő:E.os.Kérdésem a következő lenne: érdemes lenne ellentmondással élnem,hogy perré alakuljon,vagy inkább kérjek részletfizetést.Nem szeretném,hogy ez az összeg még több legyen,mert ezt is nehezen tudom kifizetni,mivel fogyatékos felnött fiammal vagyok ápolásin.

Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

tiba777 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12042

Sziasztok!

Az alábbi ügyben szeretnék és tanácsot kérni:

Előzmény: Édesapámnak 2 lakása van egyikben mi lakunk a másikat pedig megengedte a testvérének, hogy lakjon benne. Be is lett jelentve oda, azzal a szóbeli megegyezéssel, hogy a számlákat fizesse rendesen.
A tv, internet, telefon szolgáltatóval a testvére kötötte meg a szerződést a saját nevére. Tehát édesapám mindenféle engedélye nélkül ténykedett.
Utóbbi időben eléggé elmérgesedett a viszony köztük számlák nem fizetése okán, így úgy döntöttünk, hogy eladjuk a lakást .

Az újdonsült tulajdonos új szerződést kívánt kötni a szolgáltatóval, azonban kiderült, hogy az telefont és a internetet korábban kikötötték és a tv díját sem fizette és közel 100 000 ft-os tartozást halmozott fel a testvére. Így az új tulajdonossal a cég nem köt szerződést amíg a tartozás nincs rendezve.

1.A szerződés édesapám tudta nélkül jött létre. Márpedig a szolgáltatótól kikért szerződésen szerepel az ő aláírása is, pedig ő soha nem írt ilyet alá. Feltehetően a testvére odahamisította azt.

2.Az új tulajnak csak akkor kötik be az internetet ha rendezi a testvér tartozását, ami valljuk be abszurd.

3.Mi sem akarjuk rendezni azt, mivel nem mi vettük igénybe a szolgáltatást, nem mi kötöttük a szerződést, így a tartozás sem minket terhel.

3. A testvér mióta ki lett téve a lakásból nem elérhető telefonon és nem tudjuk az új tartózkodási helyét sem.

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2016.01.26 -1 0 12041

Sajnos tényleg nem található.

 

Az adózónás linken csak előfizetők olvashatják.

 

A következők miatt keresném.

A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi törvénybe az  illetménykifizetés változásával kapcsolatban 1996-ban betettek egy módosítást. 1996-tól már csak bankszámlára vagy ennek hiányában postai kifizetés útján juthat hozzá a közalkalmazott az illetményéhez.

A keresett kormányrendeletnek ehhez volt hozzáfűznivalója.

Azért írom múltidőben mert elképzelhető, hogy már nem él, de számomra mégis érdekes lehet.

Előzmény: James 42 (12039)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12040

Nem található... Ez olyankor is szokott előfordulni, ha a kérdéses jogszabály már nem hatályos. A nem hatályos jogszabályokhoz csak ügyvédek férhetnek hozzá (a sokszor keresettek szövegét néha feltöltik netre, úgy is rá lehet keresni).

Előzmény: James 42 (12039)
James 42 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12039

Akkor próbálj meg itt keresgélni: http://njt.hu/

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (12036)
James 42 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12038

Bocsi, az mégsem a teljes szöveg!

Előzmény: James 42 (12037)
James 42 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12037

Én úgy látom, hogy innen le lehet tölteni PDF-ben (a Nyomtatható verzió linkre kattintva):

http://adozona.hu/orac_import/2755_167_1997_x_3_korm_rendelet_kozponti

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (12036)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2016.01.26 -1 0 12036

Sziasztok.

 

A következő kormányrendeletet kerestem a guglival, de nem jártam sikerrel.

 

 

A  167/1997. (X. 3.) Korm. rendelet]  a központi közigazgatási szervek és állami költségvetési szervek illetménykifizetéséről.

 

Valaki tudna nekem segíteni, hogy elolvashassam?

Replay Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12035

Az ingatlan itt lehet, hogy nem lakást jelent, hanem pl. rendelőt.

Előzmény: James 42 (12034)
James 42 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12034

Vagy választhat a kettő közül. Mellesleg szerintem másoknak is kell rezsit fizetniük a lakásukhoz, így nem is igazán értem a kérdést. Örülhetne annak is, ha csak ennyit kell fizetnie. Persze, ha valahol felajánlják, hogy a rezsit is kifizetik (bár lakás után szerintem ezt általában nem szokták), akkor nyilván hülye lenne visszautasítani.

Előzmény: GeriSoft07 (12031)
Alexander Rose Creative Commons License 2016.01.26 0 0 12033

Sziasztok! 

  Településünkön a megyei kormányhivatal nevezte ki az alpolgármestert, s ezen döntés ellen aláírásgyűjtést kezdeményeztünk. Az aláírásgyűjtő ívek tárolását szeretnénk biztonságosan megoldani, így ügyvédi letét, valamint közjegyzői letét lehetősége merült fel. 

   Mi a kettő között a különbség? Milyen költségekkel jár mindez? Egyáltalán, mit mond erről a törvény, tehát hogyan, miként kell ezeket az aláírásgyűjtő íveket tárolni? 

     Köszönöm!

 

   

ropacsek Creative Commons License 2016.01.25 0 0 12032

Köszi a válaszokat.

Nem túl biztató... Azért ez nekem nagyon meredek, hogy minden előzetes értesítés nélkül legálisan kvázi betörhet egy olyan személy lakásába, akinek semmi köze a tartozáshoz.

GeriSoft07 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 12031

"Melyik a helyes út?"

 

ha nagyon genya akarok lenni, akkor a helyes út az, ha megköszönöd mindkét lakást, és nagy nehezen kifizeted az egyik rezsijét.

Előzmény: pingvink (12029)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2016.01.25 0 0 12030

Mindkettő! Csak az egyik a rezsit is átvállalja a másik meg nem.

Mi van a szerződésben?

Előzmény: pingvink (12029)
pingvink Creative Commons License 2016.01.24 0 0 12029

Sziasztok :) Orvosként dolgozom, két városban. Mindkét város egy ingatlant biztosít számomra, "térítésmentesen". Az egyik városnál a rezsit sem kell fizetni, a másiknál viszont kell. Melyik a helyes út? Melyik valójában a térítésmentes? 

dr_ius Creative Commons License 2016.01.24 0 0 12028

Veled szemben csak akkor van végrehajtás ha azt elrendelték.

A férjed meg jelentkezzen ki onnan, különben értelemszerűen ott is keresik. 

Igen lefoglalhatja, ha nem tudod bizonyítani, hogy a tied, aztán pereskedni kell.  És ott pl szerződéssel bizonyítod, hogy tied, de végrehajtója válogatja mennyire foglal.

Mindig az utolsó az ingatlan, hisz abban él, először az ingóság, munkabér, bankszámla.

Előzmény: ropacsek (12025)
dr_ius Creative Commons License 2016.01.24 0 0 12027

2. Igen természetesen, hisz így meg lehetne akadályozni a végrehajtást.

Előzmény: ropacsek (12025)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 12026

A végrehajtó a kisebb ellenállás irányába próbál mozogni: mivel a jelen közgondolkodás a nőket preferálja, ezért a férfi adóstárs ellen próbálnak először mindent elkövetni, akár utcára is tenni (ha a női adóst kell kirakni, az nem jön ki olyan jól).

1-re: a végrehajtót be se engedjétek, mondd, hogy a férjednek nincs ott semmije - lényeg, hogy minden lehetséges módon hajtsátok el, ne érezze hogy könnyű préda vagytok. Az jó, ha a számlák megvannak. Régi bútort nem hiszem hogy elvinnének (az érték/súly aránya alacsony). A házassági szerződés is jó, ha rendelkezik a lakásbeli értéktárgyak tulajdonjogáról.

2-re én is kíváncsi lennék, ha valaki tudja a választ.

3-ra: szerintem ez kizárt, hiszen a hitel felvételekor semmi közöd nem volt a férjed dolgaihoz. Viszont ha most közös néven van bankszámlátok, annak teljes összege áldozatul eshet. A számla csak a te neveden legyen.

Előzmény: ropacsek (12025)
ropacsek Creative Commons License 2016.01.21 0 0 12025

Sziasztok!

 

Végrehajtással kapcsolatban tud valaki segíteni? Eléggé rám ijesztettek.

A férjem még az előző házassága alatt a volt feleségével vett egy ingatlant hitelre, az ingatlan 100%-ban a volt feleség tulajdona, a férjem adóstárs volt. Mióta elköltözött, a hitelt nem fizették. Most bejelentkezett a végrehajtó, a férjemen próbálják a tartozást behajtani.

1. kérdés: A férjem az én lakásomba van bejelentve állandó lakosként. A lakást évekkel a házasságkötés előtt vettem, a nagyobb értékű műszaki cikkekről megvannak még a számlák, de pl. bútorokról, régebbi háztartási gépekről, stb. nincs. Ha jön a végrehajtó, ezeket mind viheti, ha nem tudom bizonyítani, hogy az enyém? A házassági szerződést elfogadják bizonyítékként?

2. kérdés: Előfordulhat, hogy nem értesítenek előre a végrehajtásról, és ha nem vagyunk itthon, feltörik a zárat és visznek mindent, amit találnak?

3. kérdés: Mint feleségén, rajtam is behajthatják a tartozását? Pl. a bizonyíthatóan házasság előtt már a bankszámlámon lévő pénzt is lefoglalhatják? Vagy a munkabéremből származó bevételemet?

 

És egyébként mennyire jogszerű, hogy adott a hitellel terhelt ingatlan, ami jóval többet ér a tartozásnál (több vevő is volt, de a volt feleség nem hajlandó eladni), és mégsem azt próbálják lefoglalni és elárverezni? Plusz a vagyonmegosztásnál a volt feleség nevén maradt az autó és minden ingóság, tehát van vagyona az ingatlanon kívül is, de nála nem jelentkezett végrehajtó, hanem a férjemen, mint adóstárson próbálják behajtani az egészet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!