Keresés

Részletes keresés

nappapa Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1867

Hali!

asszem nagyon kiokosodtam az alábbi topicban(ból)...nagyon sok okosságot írnak le, okos emberek...jó, némelyik ékezet nélkül...

forum.index.hu/Article/showArticle?t=9064640


.. megvárom, hogy porhanyós, és szagmentes legyen...a kutyám mindenbe belefexik ami büdös...és akkor nagyon boldog...persze ez rövid ideig tart, mert jön a fürdetés...(ne tudd meg)...ezért nem jó a fínom kis marhatrágya(sem)..


hát így küszködöm...


ja, és olvastam a komposztálásról egy-két doktorit...nem hátrány...


Előzmény: Alfato (1866)
Alfato Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1866
Ha a komposztod még rostos, akkor is alkalmas áztatásra. Én egy műanyag hordóba teszem a cuccot egy körszövött szákba, és úgy hagyom lezárva három-négy napig. Lesz belőle egy barnás büdi szmötty, amit fele arányban hígítva locsolok ki alájuk. Évente ezt kb kétszer vagy háromszor szoktam megcsinálni. Amúgy ezt a rostos anyagot szoktam alájuk is szórni, mert az év során így is bebomlik a talajba.

Tamás
Előzmény: nappapa (1865)
nappapa Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1865
valaki ma megesküdött az anyám életére, hogy a legjobb a kéktrágya...és mondott valami német nevet...azt mondta az eladó, hogy igen, van....csak Bécsben, az ottani obi-ban...ő is azt mondta, tényleg attól szépülnek a legjobban...

na, most ilyenkor mi van...a gugli, a barátom, az sem ismeri...

van komposztom, csak még nem az igazi...
Előzmény: Alfato (1864)
Alfato Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1864
Csak komposztot szoktam beáztatni, és azzal locsolom őket, én még nem vettem semmilyen tápszert soha.

Tamás
Előzmény: nappapa (1862)
Alfato Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1863
Igen lesz a gombóc vagy 2 mázsa. Leszünk arra annyian, mint az oroszok, hogyha egy Villányi vörös felbontása lesz az elvégzett munka jutalma :-D

Tamás
Előzmény: SammyJR (1860)
nappapa Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1862
Így az örökzöldekkel kapcsolatban...használt valaki blüh-fix örökzöld tápot?(obi)
SammyJR Creative Commons License 2010.03.11 0 0 1861
A teljes növény ekkora volt!

Előzmény: SammyJR (1860)
SammyJR Creative Commons License 2010.03.11 0 0 1860
Szívesen!
Annyit még hozzátennék, hogy ez egy többszereplős feladat lesz!
Min.2, de inkább 3fő ami kell a "logisztikánál"! :-)
Előzmény: Alfato (1858)
Alfato Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1859
Ptak, Nappapa!

Nagyon köszönöm a segítségeteket, meg fogom próbálni, mert ha nem teszem, akkor nem fog kiderülni, hogy alkalmatlan vagyok a feladatra :-)

Tamás
Előzmény: nappapa (1856)
Alfato Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1858
Szuper így már van arányosítási alap!

Nagyon köszi!

Tamás
Előzmény: SammyJR (1857)
SammyJR Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1857
Üdv!

Ekkora a 350/400-as leylandi konténere /földlabdája!





Előzmény: Alfato (1849)
nappapa Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1856
szia!

először is, "ptak" nagyon vágja a témát...

...én nem nyesem őket, a többi baromi nagy(van hely). Évekkel ezelőtt nyestem meg egy párat, hogy terebélyesebbek legyenek később, de megbántam...(magazinban olvastam)..nekem nagy fákra van szükségem...amik összeérnek, és átláthatatlanok... nekem a madárvilág nagyon fontos...rengeteg etető van eldugva, télen marhanagy a forgalom...a madarak imádják az óriási fákat..a szomszédok nem...

...de ha mégis, akkor kicsi egykezes, vagy nagyobb kétkezes, áttételes ollóval érdemes birkózni...ezek mind rávágók legyenek...az oldalvágósok most felhördülnek, de nem baj...én az összes mellévágóst eldobtam, még az áttételes, baromi drága fiskarst is...nekem a rávágó "jön be"....hogy trendi legyek...

...az örökzöldek télen is élnek, és bizony icipicit mozdulnak is......ha nem fagy akkor lehet öntözni őket, persze érzéssel...(és esővízzel)..

ja, még valamit...mint ráérő nyugdíjas, erőnlét-tartásból kifolyólag az összes félrelepátolt havat a fák alá hordtam..volt aki csak nézett, volt aki követte a példát...

szaporításhoz nem értek, de alább leírták...

csá

jajj...majd' elfelejtettem....a hosszúhatású trágyák csodát tesznek, pláne, ha öntözéskor tápoldat is van az esővízben..

ha megjelennek a szarkák, akkor már magasak...

Előzmény: Alfato (1853)
sjohn Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1855
Szép napot mindenkinek!
Kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.
Nevezetesen , hogy a csodasövényt mikor lehet dugvánnyal szaporítani? most kihajtás előtt , vagy nyáron?
Köszönöm , ha valaki felvilágosít.
ptak Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1854
A Leyland-ciprust dugványról lehet szaporítani, de elég nehezen gyökeresedik (legalábbis itt nálunk Magyarországon, mert a száraz nyarakon az anyanövények hajtásai megvénülnek).
Ha mégis megpróbálkoznál vele, akkor azt ajánlom, hogy a dugványokat július-augusztus tájékán készítsd. Olyan anyanövényt válassz lehetőség szerint, ami minél fiatalabb, árnyékosabb, párásabb helyen nő, ennek hiányában a növény azon oldaláról szedjél, ahol a legkevesebb napot kapja. A hajtáson keresd meg azt a részt, ahol a szár színe már sárgásabb, de még nem barnás, ott vágd le a dugványnak valót. Ha van gyökereztető porod, akkor mártsd bele a dugvány alját, és mehet egy kis ládába, vagy cserépbe. Legjobb, ha előre benedvesített nem túl savas tőzegbe, vagy kertészeti perlit-homok keverékbe dugványozod őket. Fontos, hogy minél tisztább legyen a közeg, hogy a baktériumok és gombák ne öljék meg a dugványt. Beöntözheted gombaölőszerrel vagy sütőben kisütheted a tőzeget/homokot, hogy steril legyen. A dugványok kiszáradásának elkerülése miatt célszerű betakarni őket valamivel, ami alatt azért kapnak levegőt, de ha vállalod, hogy naponta 1-2x megszellőzteted őket, akkor nejlont is használhatsz. Olyan helyre tedd őket, ahol nem éri napsütés, télire pedig fagymentes helyre kell tenni őket. Ezután jön a türelemjáték, a gyökeresedés elhúzódhat több hónapig is, de akár egy évig is!Ideális esetben 6-8 hét alatt megvan. Ezalatt fontos, hogy végig nedvesen maradjon a földje, de ne tocsogjon soha. Onnan láthatod, hogy sikerrel jártál, ha a dugványok elkezdenek új hajtásokat fejleszteni.
Macerás egy dolog.. de nagy öröm, ha sikerül!
Előzmény: Alfato (1853)
Alfato Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1853
Papi!

Köszönöm, ez azért megnyugtat, hogy van remény. Hátra kemencét akarok építeni, de a kutyám legázolt néhány tövet, amit most akkor fel tudnék tölteni a nagy méretű ciprusokkal.

A nyírásról: nekem csak kézzel sikerült (értsd sövényvágó olló), mert minden gépbe beleszorult a lágy növény ága....bár ilyen bazi drága cucc nem került a kezembe. Neked hogyan megy?

Meg: nem tudom, biztos túl sokat látom és vizionálok, de olybá tűnik, mintha a tél folyamán is fejlődött volna, amit nem értek....vagy csak az ágak lettek lazábbak a hó miatt?

Szaporításról esetleg van infód?

Tamás
Előzmény: nappapa (1850)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1852
Sövény rendszeres vágásához milyen szerszámot ajánlotok? 80m sövényről van szó.

Bosch AHS48 amit kinéztem egyenlőre. A nagy távolság miatt vezetéskest nem szeretnék, a súly miatt pedig a benzines nem szimpi.
nappapa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1851
ajaj..helyesírási hiba, és múltidő jelenidővel keverve.....erre nincs mentség.
Előzmény: nappapa (1850)
nappapa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1850
Hali!

...saját példa...két db. 4-5 évs, kb 3m. magas leylandit ültettem át 2.5 éve...sajnos kis gyökérrel, és a vízágyúzás miatt föld nélkül...viszonylag nagy gödörbe, bárhol kapható zsákos trágyát tettem alá...iszapolva, a szakadt gyökér egy icipicit metszve...billegett mint a fene, mert a gyönyörű nagy koronáját nem volt szívem levágni, meg biztosra vettem, hogy úgy is kipusztulnak tavasszal...tehát mindegy...

...mindenesetre három irányba kikötöttem, hogy a csúnya szelek...tavasszal elkezdtem locsolgatni, időnként tápoldatos csapvízzel(még nem volt elég esővizem)az első évben semmi, csak egyszerűen nem pusztult ki...a következő év tavaszán már icipici zöldek kezdtek mutatkozni.kapot egy kis savanyútőzeget, zsákos virágföldet, imádságot, esővizet, vasgálicot....őszre csoda történt itt-ott 1-2 cm-es hajtások mutatkoztak...még mindig ki vannak kötve, de nagyon lazán, hogy lássam a szél mit tesz velük? semmit, tehát gyökérre nőttek, nem lombra...

hozzáértő azt mondta, az idén minden rendesen fog működni..

nem sikerült az evolúciót legyőznöm...az élniakarás erősebb...


szóval, ha bírod fizikailag, nagy gyökérrel, földlabdával, iszapolva, alátrágyázva..kikötve...és sok-sok esővíz...ennyi kell a csodához.

lehet gyönyörködni..
Előzmény: Alfato (1849)
Alfato Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1849
Üdv Mindenkinek!

Leylandi ciprusaim vannak a kerítés mellett, és át kellene ültetnem vagy két-három tövet. Nagyok, hisz már 4 évesek, és nem engedtem őket feljebb, mint 3 méter. Mekkora labdával kell kivenni egy ekkora növényt, hogy életben maradjon? Továbbá nem tudja valaki, hogy hogyan lehet szaporítani ezt a növényt? Igazán jó lenne, mert vagy 150 méternyi kerítésem lenne még, ahova ideális lenne, csak az ára....inkább bíbelődnék vele, természetesen ha van rá reális lehetőség...de annyira szépek (nekem).

Előre is nagyon köszi!

Tamás
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1848
mela81? nem, ezt is én írtam!!!
papus_03 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1847
Nekem nem ennyire jött ki de csak fejben számoltam :)
Az óbudai Auchanban ma láttam 50-es köteg turkesztánit 1.490.- ért.
Nagyon ugyan nem néztem meg csak elmentem mellette de remélem nem tévedek.
Előzmény: Törölt nick (1842)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1846
Egész délután keresgéltem a lehetőségeket.
Csepegtetőcsőves lesz, csak még azt nem tudom, hogy azon belűl Drip In Classic, vagy öntöző gombás. sak azt nem találom sehol, hogy ezeket a gombákat milyen sűrűn kell telepíteni?
Előzmény: kisidi (1845)
kisidi Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1845
Vegyél izzadócsövet vagy csepegtetőset, még jobb. akkor csak oda megy a víz, ahova szánod.
Előzmény: Csaba_F (1843)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1844
Én is az alapján telepítettem, de akitől vettem a sövényt, ő is hasonló telepítési módszert ajánlott.
Előzmény: Törölt nick (1837)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1843
Én 18 Ft-ért vettem darabját a helyi termelőtől :-)

Sziasztok!
Érdeklődnék, mint volt panel-lakó (= kertészkedéshez teljesen analfabéta), hogy milyen öntözési módszerrel érdemes a sövényt locsolni? 80m új telepítésű sövényről lenne szó.
Előzmény: Törölt nick (1842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1842
auchan-ba 75 ft / db
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1841
mert tél van... :)
majd egy két hónap múlva beindul ez, nekem hála tuti
Előzmény: Törölt nick (1840)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1840
Kicsit döglik a topic nem? Vagy csak én látom így?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1839
...kérte hívjam vissza ha tavasz van :)
kikapja és hozhatom is
Előzmény: Törölt nick (1837)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1838
és ha megveszem a 25/40 cm-es 1 éves, magágyi-t akkor azt is simán ültessem be, és vágjam vissza kb 15centire a földtől, még mielőtt nagyon meleg lenne mi?
Előzmény: kiskertész28 (1832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!