Keresés

Részletes keresés

Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.25 -1 0 218

Miért haragudnék???

 

De azt viszont soha nem állom meg, hogy a parasztvakításokat leleplezzem!

 

 

Előzmény: Törölt nick (216)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.25 -1 0 217

a zselatin hajánál fogva előrángatott dolog a témában! És erősen OFF, mivel HÁZITÉSZTA a topik címe.

 

Egyetlen egy hihető infót nem tudott idehozni senki, hogy bármelyik bolti száraztésztában lenne...

 

 

Előzmény: patuha (213)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 216

Most haragszol?:-((

Előzmény: Berlusz Móni (211)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.25 0 0 215

Ne gyűlölködj csak azért, mert másnak más a véleménye.

 

Nekem van egy eredeti KODAK fényképezőgépem, nem olcsón vettem.

Évekkel később vettem észre, - nagyítóval, - a miniatűr feliratot: MADE IN CHINA

Ennyit a hitelességről.

Lehet, hogy elkötelezett vagy Olaszország irányában, de hidd el, ma már a hitelesség erősen megkérdőjelezhető.

Nem ismerem a Barilla céget, azt sem tudom mit gyárt, de nagyon sokszor tapasztaltam már hitelességet megkérdőjelezehő dolgot.

Egyébként a tojásban is van zselatin, vagy csontenyv, mindegy minek nevezzük.

Nekem például soha nincsen bűntudatom sem a marhahúsleves, sem a tíztojásos, sem a két tojásos tészta evés közben.

A hitelességről csak egy közeli tapasztalat: Vettem egy láncfűrészt, - olcsón, - amiről megmondták, hogy kínai, bár német gyártói cimke volt rajta.

Elmegyek az egyik ORSZÁGOS, jól ismert  bevásárlóközpontba, ott pontosan ugyanazt árulják, HÁROMSZOROS áron! Ugyanaz a német cimke van rajta.

Itthon meg találtam egy honlapot, ahol kimondottan kínai kisgépek alkatrészeit árulják, azt is hírdetik, hogy kínai alkatrészek, pontosan megegyeznek mind az általam vásárolt, mind a bevásárlóközpontban látott láncfűrész alkatrészeivel. (Miután műszaki vagyok, nekem az azonosság megállapítása nem okozott problémát)

 

Csak ennyit a hitelességről!!

 

Mérgelődni meg ne mérgelődj, mert szép az élet, addig örülj minden pillanatának amíg lehet.

Ja, és gyúrjon mindenki olyan tésztát, amilyenhez kedve van!

 

Előzmény: Berlusz Móni (211)
patuha Creative Commons License 2012.07.24 0 0 214

ZselévackoT :)

Előzmény: patuha (213)
patuha Creative Commons License 2012.07.24 0 1 213

Felébredtél? :D

 

Nem az itt a porbléma, ha tartalmaz ilyen cuccot egy adott élelmiszer, hanem az, ha nincs ráírva. Amúgy csak meg kell kérdezni mondjuk egy vegát, hogy mi a véleménye a zselatinról :) A nejem pl nem szokott olyan zselévackor tortára tenni, amiben van :)

Előzmény: Berlusz Móni (211)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.24 0 0 212

Mondjuk a hitelesség kedvéért odaírhattad volna, hogy honnan másoltad ki ezt a parasztvakítást....

 

:-)))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (208)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.24 0 0 211

Hazugság hazugság hátán! De csak nyomd az ócska rizsát...

 

Gondolom, teljes bűntudattal eszel meg egy brutálisan finom marhahúslevest - mert ugye az is tele van csontenyvvel...

 

:-DDD

 

 

Gondolod, hogy a Barilla pl. megengedheti magának, hogy ne írja rá összetevőként a zselatint - ha LENNE benne...? Már rég szénné perelték volna.

 

Senki nem hiszi el a paranoiáidat, de ha a pszichiátered azt mondta, hogy írd ki magadból, hát tedd...

 

:-))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (208)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.13 0 0 209

Már Lenin is megmondta: tanulni, tanulni, tanulni.

Mostanában elég lenne: olvasni, olvasni, olvasni.

Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.13 0 0 208

Csupán a tisztánlátás kedvéért:

 

Naponta eszi mindenki a csontenyvet, a zselatin annak finomított változata, ami szinte minden élelmiszerben benne van, még a házitésztában is.

Ugyanis a tojásban is van.

Mondjuk egy finom tortában, a húsokban, és minden állati eredetű élelmiszerben, kisebb-nagyobb mértékben.

 

Enyv alatt azt a kemény, rideg, többé-kevésbé áttetsző, színtelen vagy színezett anyagot értjük, melyet az enyvet szolgáltató állati hulladékokból, úgy mint porcokból, csontokból, bőrből, stb. vízzel való főzés révén nyernek. Az enyv ezen anyagok állományával hasonló összetételű; hideg vízben felduzzad, forró vízben oldódik; ez az oldat lehűtve puha, ruganyos tömeggé dermed meg, mely beszáradva keménnyé, rideggé lesz. Az enyv oldata kitűnő ragasztó szer. Megkülönböztetünk közönséges vagy csontenyvet (zselatin) és porcenyvet (kondrin).

 

 

A zselatin (a francia gélatineből) egy áttetsző, színtelen, majdnem íztelen szilárd anyag, melyet az állatok kötőszövetéből kivont kollagén irreverzibilis hidrolízisével állítanak elő. Az élelmiszeriparban, a gyógyszeriparban, a fényképészetben és a kozmetikumokban széles körben alkalmazzák. A zselatin tartalmú, vagy hasonló állagú anyagokat is zselatinnak nevezik.  Élelmiszerekben E441 néven, emulgeálószerként, valamint zselésítő anyagként használják.

A zselatint elsősorban háziállatok (szarvasmarha, ) csontjából és kötőszövetéből kivont kollagénből, hidrolízis útján állítják elő. A kollagénben található kötések lebontásával keletkezik. Vízzel együtt egy félig szilárd, kolloid gélt alkot. Nagy viszkozitása miatt hűtő hatást fejt ki, és a vízben a kollagénhez nagyon hasonlóan viselkedik. Előállításának módjától nagyban függ a zselatin oldékonysága. A zselatin relatív erős savban is oldható, és az így képzett oldat 10-15 napon keresztül kémiailag inaktív marad, így élelmiszerek, és gyógyszerek külső kérgének előállítására is alkalmazható. A legtöbb poláris oldószerben oldható. Viszonylag szűk hőmérsékleti határok között alkalmazható: a hőmérséklet felső határa a zselatin olvadáspontja, alsó határa pedig a víz olvadáspontja. A zselatin fizikai tulajdonságai nagymértékben függenek a gyártás és elkészítés folyamán alkalmazott hőmérséklettől, az aktuális hőmérséklettől, valamint a koncentrációtól. Viszkozitása 4,4 °C alatt, és magas koncentrációban a legnagyobb.

Évente körülbelül 300 000 tonna zselatint állítanak elő világszerte. A zselatint ipari keretek közt a húsipar, és a bőrgyártás melléktermékeként állítják elő, elsősorban sertésbőrből, sertés- és szarvasmarhacsontokból. Nemrég megjelent a piacon a halakból előállított zselatin, így az ezt tartalmazó előállított élelmiszereket és gyógyszereket a zselatint vallási okok miatt (elsősorban az iszlám halal) kerülők is fogyaszthatják. A hiedelemmel ellentétben a paták és a szarvak nem tartoznak a zselatin alapanyagai közé.

Az alapanyagokat különféle finomításnak, valamint savas és lúgos fürdőnek vetik alá, így nyerik ki a hidrolizált kollagént. A folyamat akár hetekig is eltarthat, és a folyamatban alkalmazott vegyületek, hőmérsékleti értékek, és a folyamat intenzitása nagymértékbnen meghatározzák a zselatin minőségét.

A zselatin házilag is előállítható: a húson található, magas porctartalmú nyesedékek főzésével a főzővízbe oldott zselatin kerül. Ez a folyamat a pot-au-feu jellegű (húsleves alapú, általában báránynyesedéket is tartalmazó zöldséglevesfélék), francia ételek előkészítésénél népszerű.

 

A tojássárgájában 30-34% zsírnemű anyag van, amelynek kb. 2/3 része triglicerid és 1/3 része foszfortartalmú zsírszerű anyag, főleg lecitin, koleszterin.

 

A 14-17% fehérjetartalmat foszfortartalmú összetett fehérjék (foszforproteidek) adják.

A kb. 1-2% ásványianyag-tartalmán belül jelentős foszfor, kén, kalcium, kálium, nátrium mennyisége.

A vitaminok közül az A-, a B2- a D- és az E-vitamin, valamint a karotin tartalom a jelentős.

A tojássárgája kevés szénhidrátot és kb. 45-49% vizet tartalmaz.

 

Most aztán mindenki eldöntheti, hogy van-e csontenyv, azaz zselatin a házi vagy a gyári tésztában.

Csakhogy a gyárnak sokkal egyszerűbb a zselatint, - E441 -  a liszthez adagolni, miután annak előállítása állati hulladékokból olcsóbb.

Sárgítónak meg ott van a kurkuma, vagy indiai sáfrány.

A házitésztába meg a tojással visszük bele, mint ragasztót.

 

Előzmény: Berlusz Móni (207)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.12 0 0 207

Mondjuk arra jó, hogy pupákunk csúsztatását (csontenyv) per definitonem cáfolja.

 

 

Előzmény: Törölt nick (205)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.12 0 0 206

Bocs, de ez kit érdekel...?

Senki nem akar gyári tésztát otthon csinálni.....

 

(elég lett volna a link is!)

 

 

Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.12 0 0 205

A gyengébbek kedvéért:

 

MAGYAR ÉLELMISZERKÖNYV

(Codex Alimentarius Hungaricus)

2-85 számú irányelv

Száraztészták

2. kiadás, 2006.

1. §

1. Ezen irányelv az élelmiszerekről szóló 2003. évi LXXXII törvény 17. § (2) b) pontja alapján a

száraztésztákra vonatkozó ajánlott irányelveket tartalmazza. Célja, hogy segítse a gazdaság

szereplőit azzal, hogy leírja e termékekkel kapcsolatban kialakult magyar szokásokat és az

ezekből következő fogyasztói elvárásokat.

2. A száraztészta gabonafélék őrleményeiből, vízzel, tojással vagy anélkül, esetleg egyéb

anyagok felhasználásával, keveréssel, gyúrással, formázással és szárítással előállított élelmiszer.

A termékek különböző formában, csomagolva, főzésre készen kerülnek forgalomba.

2. Ezen irányelvnek nem tárgya a friss tészták (szárítás nélküli, töltött, hűtött) termékcsoportja.

2.§

A száraztészták csoportosítása

1. Összetétel szerint

1.1. Tojás nélküli száraztészta: Triticum aestivum1 vagy Triticum aestivum1 és Triticum

durum2 őrleményeiből tojás nélkül, ivóvíz felhasználásával készült termék.

Azonosító szám: MÉ 2-85/1

1.2. Tojásos száraztészta: Triticum aestivum vagy Triticum aestivum és Triticum durum

őrleményeiből legalább 1db/száraztészta kilogramm teljes tojást vagy annak

megfelelő tojáskészítményt tartalmazó, ivóvíz felhasználásával készült termék.

Azonosító szám: MÉ 2-85/2

1.3. Durum száraztészta: kizárólag Triticum durum őrleményéből ivóvíz felhasználásával

készített termék.

Azonosító szám: MÉ 2-85/3

1.4. Tojásos durum száraztészta: kizárólag Triticum durum őrleményéből, legalább

1 db/száraztészta kilogramm teljes tojást vagy annak megfelelő tojáskészítményt

tartalmazó, ivóvíz felhasználásával készített termék.

Azonosító szám: MÉ 2-85/4

1.5. Házi jellegű tojásos száraztészta: olyan tojásos száraztészta, amely legalább

6db/száraztészta kilogramm teljes tojást vagy annak megfelelő tojáslevet tartalmaz.

Azonosító szám: MÉ 2-85/5

1.6. Egyéb száraztészta: olyan tojással vagy tojás nélkül készített száraztészta, amelyben

a búzaőrlemény mellett vagy helyett más gabonaőrleményt, gabonakészítményt,

gabonahelyettesítő készítményt (pl. amarant, hajdina), egyéb ízesítő vagy dúsító

anyagot tartalmaz.

1 Közönséges búza

2 Durum búza

Azonosító szám: MÉ 2-85/6

2. Alak szerint

2.1. Szálastészta: 100 mm-nél hosszabb tészták (csőtészta, cérnametélt, spagetti,

hosszúmetélt. fodros metélt stb.).

2.2. Aprótészta: 100 mm-nél rövidebb tészták (gyufametélt, csusza. kagyló, csiga,

tarhonya stb.).

3. Az előállítás módja szerint

3.1. Gépi gyártású száraztészta: olyan száraztészta, amelynek előállításánál legalább

egy művelet géppel történik

3.2. Kézi készítésű száraztészta: olyan száraztészta, amelynek előállításánál minden

műveletet kézzel végeznek, szobahőmérsékleten szárítanak és legalább 6 tojás

felhasználásával készítenek.

3.§

Felhasználható anyagok

A termékek gyártásához csak a vonatkozó kötelező előírásoknak (törvény, rendelet, MÉ I.

kötet), nemzeti szintű ajánlásoknak (MÉ II. kötet, szabvány), ezek hiányában a szokásos

kereskedelmi követelményeknek és az étkezési célnak megfelelő minőségű, a következőkben

felsorolt anyagok használhatók fel.

1. Gabonaőrlemények

A tésztagyártásra alkalmas Triticum aestivum és Triticum durum őrleményei, speciális

tésztafajtákhoz egyéb gabonaőrlemények.

2. Tojás

Tojás3 vagy fizikailag tartósított élelmiszer-ipari tojáskészítmények. A tojástartalom esetében 1

tojásnak a 45 g tömegű héj nélküli tojás, illetve az ezzel egyenértékű tojáskészítmény felel meg.

3. Víz

Ivóvíz minőségű.

4. Ízesítő- és dúsítóanyagok

Olyan anyagok, amelyek a termék tápértékét, élvezeti értékét javítják (pl. paraj, paradicsom

stb.).

5. Adalékanyagok

Száraztésztához adalékanyag nem használható fel.

3 Héjas tyúktojás, jelenleg a tojásra vonatkozó egyes forgalmazási előírásokról szóló 1907/90/EK Tanácsi rendelet

szerint

4.§

Csomagolás

A száraztészták kizárólag csomagoltan hozhatók forgalomba. A termék csomagolására csak az

élelmezés-egészségügyi előírásoknak megfelelő csomagolóanyag használható. A

csomagolóanyag óvja meg a termék minőségét, biztonságát.

A száraztészták csomagolására nem alkalmazható olyan csomagolóanyag, amelyben a tészta

intenzívebb sárga színt mutat, mint csomagolatlanul.

5.§

Élelmezés-egészségügyi követelmények

A mindenkor érvényben levő élelmezés-egészségügyi előírások szerint.

6.§

Minőségi követelmények

1. Érzékszervi tulajdonságok

Külső megjelenés:

Gépi száraztészta: a száraztészta alakja feleljen meg a megnevezés szerinti alaknak; közel

azonos méretű és falvastagságú, felülete egyöntetű legyen, ne legyen

repedezett, légzárványos. Az üreges jellegű tészták ne legyenek

lapítottak, illetve felnyíltak (cső, szarvacska, kagyló).

Kézi száraztészta: a száraztészta alakja feleljen meg a megnevezés szerinti alaknak, a

felület lisztes, érdes.

Szín: egyenletes, a termék jellegének megfelelő színű legyen; fodros tésztánál

a hullámos és egyenes rész találkozásánál fehéres felület megengedett.

Illat: (nyersen és főzés közben): jellemző illatú, idegen szagtól mentes legyen.

Íz (főzés után): jellegzetes ízű, idegen íztől mentes legyen.

Állomány: nyers állapotban különálló darabok legyenek, megfőve rugalmas

maradjon, alakját tartsa meg, ne legyen nyálkás, ne ragadjon össze.

2. Fizikai tulajdonságok

Szétfövés mértéke4: legfeljebb 10%

Törmeléktartalom(az eredeti méret 1/3-ánál nagyobb mértékben törött tészta): legfeljebb 5% (m/m)

azonban fodros szélű tészták legfeljebb 10% (m/m)

A tészta törmelék ne tartalmazzon lisztes, porszerű részt.

4 A főzési időtartam és a főzés közben felvett víz mennyiségének meghatározása az MSZ 20500-1 szerint.

3. Kémiai tulajdonságok

Nedvességtartalom: legfeljebb 13,0% m/m

Savfok: legfeljebb 5,0 ºSH

Tojástartalom5: db/száraztészta kg, a deklarált névleges értéknek megfelelő, megengedett

legnagyobb negatív eltérés:

kevesebb mint 4 db/kg tojástartalmú száraztésztánál 15%

4 – 6 db/kg tojástartalmú száraztésztánál 20%

több mint 6 db/kg tojástartalmú száraztésztánál 25%

7.§

Jelölés

1. Megnevezés

A termék megnevezése tartalmazza:

– a 2. § 1.1–1.5. pontok szerinti nevet;

– a 2.§ 1.6. pont szerinti száraztésztánál az “egyéb” szó helyett a termék jellegét meghatározó

anyagot (parajos, sárgarépás stb.);

– tojást tartalmazó termékek esetén a tojástartalmat a “...... tojásos” kifejezéssel megadva (a

kipontozott helyen betűvel vagy számmal a száraztészta 1 kg-jához felhasznált tojások

számát kell feltüntetni);

– a tészta egyedi alakját, amennyiben az a csomagoláson keresztül nem azonosítható.

2. Egyéb jelölés

A hatályos jogszabályokban előírtak szerint.

Megjegyzés: a fogyasztók valósághű tájékoztatása érdekében – az élelmiszerekről szóló 2003.

évi LXXXII törvény 10. § (2) bekezdése valamint az élelmiszerek jelöléséről szóló 19/2004. (II.

28.) FVM-ESZCSM-GKM együttes rendelete 6. § (2) bekezdése alapján – ezen irányelvben

szereplő megnevezések nem használhatók olyan termékre, amely az irányelvnek a

megnevezéshez tartozó leírásától eltér.

5 A tojástartalom meghatározása az MSZ 20500-4 szerint.

Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.12 0 0 204

:-)

 

 

... és világbéke! :-))

 

 

Előzmény: MSmami (203)
MSmami Creative Commons License 2012.07.12 0 0 203

Nem veszek részt további vitákban. Mindenki leírta a maga verzióját, lassan a tolerancia is eltűnik a fórumról. Csak egy apró észrevétel. Van egy mondás: nomen est omen.

ancika02 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 202

Csak néha nézek be ide a fórumra, de szerintem ez a vita teljesen felesleges.

Az olaszok tésztáját nem ismerem, de a felénk készített tésztákat igen. 

A gyúrt tészta nálunk több féle is lehet. Van olyan fajta, amit levesbe készítünk, az valóban itt is a 10 db/1 kg liszt. Ezt gyönyörű vékonyra lehet nyújtani és tetszés szerint darabolni. 

Olyan is van, amit friss fogyasztásra készítünk, ebbe 4 db tojást teszünk 1 kg liszthez, meg egy kevés sót is, a többi víz. Ezt a fajta tésztát nyújtjuk, daraboljuk és rögtön főzzük. Bármivel lehet ízesíteni. De készítünk olyan tésztát is, hogy még csak tojást sem teszünk bele, csak vízzel gyúrjuk. Ebből szoktuk a derelyét csinálni. 

Szóval erre a dologra is érvényes, ahány ház annyi szokás. 

Mindenki gyúrja és főzze úgy, ahogy vagy tanulta, vagy a szokás a családban. 

Ez a fórum nekem arra is jó, hogy más véleményét és fortélyait megismerjem. Ha tetszik használom, ha nem, hát nem. 

További jó munkát, és sok-sok finom tésztát kívánok minden fórumozónak. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 201

Elszállt a hozzászólásom.

a lényeg, ha nem gyúrt tészta, én akkor is kb fél kiló liszt+4 tojás+a szükséges folyadék arányban készítem. De ez legyen az én bajom.

vidékipupák Creative Commons License 2012.07.11 0 0 200

Én leakadtam a témáról!

Előzmény: Berlusz Móni (199)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.11 0 0 199

Tegnap elárultad, hogy lövésed sincs az olasz nyelvről, az olasz szokásokról, de azt baromira tudod, hogy csontenyvvel készítik a száraztésztát.

 

GigaLOL

 

 

Gondolod, hogy nem lenne rajta a csomagoláson...? Azonnal milliós bírságot a nyakukba sózna a hatóság! Szerintem ez a csontenyv egyedül a te fejedben létezik. Meg is látszik, amiket írsz... :-DDD

 

 

Előzmény: vidékipupák (197)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.11 0 0 198

Jajj, Istenem..... Irreleváns példák sora.

GYÚRT tésztákról van szó, nem kevertről!!! Ha eddig nem tűnt volna fel... :)))

 

Vigyázz, meg ne üssön a guta! :-DDDD 

 

Tegnap leírtuk a tudnivalókat a témáról....  Igen, lehet durumlisztből tésztát csinálni - akinek van ár ideje meg kedve... De otthon az olaszok is csak tojásos tésztát gyúrnak, mert százféle márkanév alatt jobbnál jobb durumtésztát lehet kapni. Amiben semmi más nincs, mint liszt és víz.

 

 

Előzmény: vidékipupák (194)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.11 0 0 197

Hát, most már annyira, de annyira lelkiismeret furdalásom van, hogy ezek után már minden tésztába legalább 20 tojás/kg-ot teszek!!!

Annyira röstellem magam, hogy már az öngyilkosság gondolata foglalkoztat!!!!

Szégyen, hogy képes vagyok 4 tojással tésztát gyúrni!

Úgy döntöttem, hogy annak ellenére, hogy egész életemben étolajjal ettem a kajákat, - disznózsírt is csak akkor használok ha feltétlenül muszáj, -mondjuk hurkába, kolbászba, ezek után csak disznózsírral főzök, de meggondolom, hogy abba is tegyek 10 db/kg tojást!:))))

Fel nem foghatom, hogy mi azzal a probléma, hogy csak 4 tojással készítem a száraztésztát?

Még mindig százszor jobb, mint a gyári, amit csontenyvvel gyártanak, némi tojással. Még az olaszok is.

Ráadásul ezek házi tojások, nem tojásgyárból vannak, ezeknek van színük, nem esik szét a sárgájuk, ha feltöröm.

Én már csak ilyen megrögzött, önfejű vagyok, hogy eléggé el nem ítélhető módon 4 tojással készítem a házitésztát.

És?

Sőt, még a kacsáimnak is csinálok néha nokedlit, mert nyelik, mint kacsa a nokedlit és azt is csak 2 tojással!!

Eddig még nem reklamáltak!

Egyéként is nem kell a lényegtelen dolgoknak ekkora jelentőséget tulajdonítani, mindenki úgy csinálja a tésztát, - amíg nincs törvényben szabályozva a házitészta készítése saját felhasználásra, - ahogyan az neki jól esik.

 

 

Előzmény: MSmami (196)
MSmami Creative Commons License 2012.07.11 0 0 196

Elnézést, de ez már a kákán is csomót keresés. Egy házitészta régen sem attól volt házi, mert otthon gyúrták, hanem attól, hogy a 10 dkg liszt-1 tojás összetételű volt. A mai világ vitte félre az egészet a koleszterin, az elhízás és egyéb (sokszor csak kitaláció) miatt. Persze ez csak az én meglátásom, de én maradok a 10 tojás+ 1 kg gyermelyi liszt variációmnál. ;) És mindenkinek jó étvágyat a saját kreációjához!

Előzmény: vidékipupák (194)
MSmami Creative Commons License 2012.07.11 0 0 195

Nálad a pont! :D Ez a lényeg! :D

Előzmény: Berlusz Móni (184)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.11 0 0 194

A palacsinta ugye tészta.

Abba mennyi tojást és mennyi vizet teszel?

A galuskába - vagy nokedliba - mennyi tojást, mennyi vizet teszel?

A vékony tészta csak annyiban különbözik ezektől, hogy vékonyabb, tehát jobban össze kell ragasztani.

Viszont van olyan liszt, ami tojás nélkül is tartalmaz annyi fehérjét, sikért, hogy vízzel is ragyogó tészta készíthető belőle.

Ennek ellenére én is tojással készítem a tésztát, de nem 10 db/kiló-val.

Egyébként nálunk is lehet kapni eredeti olasz tésztát, tojás nélkül.

Azzal mi a helyzet?

 

Előzmény: Berlusz Móni (193)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.11 0 0 193

Nem azért kérdeztem, hogy kínai-e vagy sem, hanem azért, mert ha pl. amerikai a nagytudású recepted, akkor ugyanezzel a mozdulattal a kukába is dobhatod.... :-))))))

 

Ismervén az átlag-amerikai "konyhaművészetet", jobb ha ignore ON... :-D

 

Ki kívánta tőled, hogy feldobjon az olasz konyha...?

De azt nem lehet elvitatni tőlük, hogy tésztában (is) világelsők!

 

Gyúrjad csak a felvizezett tésztákat, legfeljebb nem megyünk hozzád vendégségbe. :-D

 

 

Előzmény: vidékipupák (191)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.11 0 0 192

Egyébként itt van a gép ismertetője:

 

http://www.fantes.com/simac-mx700.html

Előzmény: Berlusz Móni (190)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.11 0 0 191

Jó lenne tudni, de ma már ami nem kínai, az nem is eredeti.

Egyébként én sem tudok olaszul, de különösebben nem dob fel az olasz konyha.

Jól elvagyok a magyar konyhával.

Előzmény: Berlusz Móni (190)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.10 0 0 190

Milyen gyártmányú ez a tésztagép?

 

 

Előzmény: vidékipupák (188)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.10 0 0 189

Miért gondolod, hogy azért írtam a recepteket, hogy röstelld magad...?

 

Vannak itt a topikon még néhányan, akik pl. nem tudnak olaszul, és információra vágynak.

 

Előzmény: vidékipupák (186)
vidékipupák Creative Commons License 2012.07.10 0 0 188

Egy tésztagépgyártó receptjéből:

 

To get good results, it is important to follow all the instructions and measure ingredients accurately. The dough will seem different from that which is kneaded by hand, and it is essential to know this difference.

For basic pasta, you will need flour, plus water or whole eggs. Start with bleached, all purpose flour. Humidity can affect its volume, so use a scale to measure the flour accurately. With some practice, you can experiment with other types of flour after you become familiar with how the dough should feel when it is ready to be extruded. You will also need a flour sifter, timer, and possibly measuring spoons.

For other types of flour, the right consistency of the dough is crucial for proper extrusion and to avoid damaging the machine. This consistency differs from that used with manual pasta makers, so we recommend that you start with the basic pasta recipe indicated below, using all purpose flour. You can then use the desired flour and adjust its consistency accordingly during kneading.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!