Keresés

Részletes keresés

Borsee Creative Commons License 2009.10.27 0 0 240
szija...láttam hogy esetleg partnert keresel Laoszba való úthoz:) noha semmi konkrét nincs, ami megfelel, mert nekem úgyis csak jövő nyártól lenne alkalmas...de nagyon szívesen elmennék, mostanság ez, és Kambodzsa nagyon izgatja a fantáziámat:)
B.
Előzmény: tomzolka (234)
okinayab Creative Commons License 2009.10.22 0 0 239
Sikerült! Találtam még ott jónéhányat amit érdemes megnézni,most böngészek még.Jók a képeid!
Igyekszem majd élni a jótanácsokkal,ha jut eszedbe még valami,ne feledd megirni,előre is kösz.
mr gabor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 238
hi, probald ugy h ezen az oldlon oldalt valaszd ki laos mappat es ot lesznek: http://www.flickr.com/photos/corelaboratory/

jotanacsok: shakeket (rarmod-ot mindenkepp, laoi gyumolcs csak itt terem) es baguette szendvicseket semmikepp se hagyd ki!! vangviengben a bucket bar nevu helyet keruld el nagyivben ha nem akarsz 3 napig alkoholmergezessel fetrengeni a bambuszkunyhodban. vientiennebe csak vizumot csinalttni menj, amugy hagyd ki, nagyon unalmas.
Előzmény: okinayab (237)
okinayab Creative Commons License 2009.10.21 0 0 237
Bocs,én voltam az előző is.
Előzmény: Festettmadár (236)
Festettmadár Creative Commons License 2009.10.21 0 0 236
Nem késtél el a visszajövetellel,jan.első felében megyünk.
Addig is minden tanácsot kösz,jegyezve van!
A képeket sajna sehogy nem birtam behozni,pedig igencsak érdekelne:(
Előzmény: mr gabor (235)
mr gabor Creative Commons License 2009.10.21 0 0 235
hi, bocs elfelejtettem visszajonni :)
a hatarnal (chang kok asszem) vard meg a helyieket szallito ladikot , ne azt amivel a tursitak mennek, ugyanoda megy mindketto elemeleetileg, de azert kerdezz ra ott.
vangvieng: mindenkepp berelj motorkat vagy bringat, adnak hozza terkepet es ugy mar konyu lesz a dolgod. a blue lagoon kihagyhatatlan, mi ket napot toltotunk el csak ott. rengeteg barlang van a kornyeken, atom tavakkal a belsejukben. fej/zseblampa, turacipo alapfelszereles.
a szallasrol annyit h jobban jarsz ha a folyo tuloldalan keresel valamit, egyebkent sem kerulmnek sokba a bamboo kunyhok a kornyeken de ott meg az atlagnal is olcsobb.
par kep a helyrol: http://www.flickr.com/photos/corelaboratory/sets/72157618160091705/?photo_deleted=3536005794
Előzmény: okinayab (227)
tomzolka Creative Commons License 2009.10.20 0 0 234

Én társas lény vagyok, ha egyedül vágnék neki,akkor nem érezném jól magam, ezért fogok keresni valakit magammellé, valami vicces figurát,aki hasonlóan gondolkodik mint én.

Meghiszem hogy várod én is várom már,hogy mehessek,pedig még semmi konkrét nincs.

Előzmény: okinayab (233)
okinayab Creative Commons License 2009.10.12 0 0 233
Hát ez tényleg gond,de sose legyen nagyobb gondod!
Nekem még 3 hónap /már annyi se/ de fejben már állandóan Laoszban barangolok...
Előzmény: tomzolka (232)
tomzolka Creative Commons License 2009.10.11 0 0 232

Én mennék,de egyenlőre még társ sincs,akivel nekivágjak.

 

Előzmény: okinayab (231)
okinayab Creative Commons License 2009.10.08 0 0 231
Na mizujs,senki nem jön Laoszba?
okinayab Creative Commons License 2009.09.29 0 0 230
Hát,nem vagyunk egyformák /meg az utjaink sem/.A többi rész nem ennyire negativ,sőt!
Előzmény: beeex (229)
beeex Creative Commons License 2009.09.28 0 0 229
Elolvastam ezen a hátizsákon a Luang Namtha-ról szóló útleírást. Ritkán akadok ki, de ezen kiakadtam. Kár hogy nem lehet ide csúnya szavakat írni, mert ki moderálják.
De mia xxxxnak megy valaki ilyen országokba, ha végig szenvedi az egészet? Ha semmi nem jó neki? Ha mindent fikázik? Elmegy olyan országokba, amik kulturálisan és gazdaságilag olyan messze van Európától, mit vár? Járjon az ilyen Ausztriába.
És ezt sikerült berakniuk útleírásnak. Én ugyan ezen az úton mentem végig, de egész másnak láttam. Fantasztikusan izgalmasnak minden percét.
Előzmény: okinayab (228)
okinayab Creative Commons License 2009.09.27 0 0 228
Megvan a válasz,a hátizsák.com-on találtam egy baró leirást.
Előzmény: okinayab (227)
okinayab Creative Commons License 2009.09.26 0 0 227
Vang Viengben ill.környékén mit nem szabad kihagyni?
Előzmény: mr gabor (225)
okinayab Creative Commons License 2009.09.26 0 0 226
Kösz!Vientienna kihuzva /már máshonnan is ez jött le,most ráerősitettél/
Szóval helyieknek szánt csöves ladikkal is eljuthatok a határtól Luang Prabangig? Erről tudnál bővebben?
Előzmény: mr gabor (225)
mr gabor Creative Commons License 2009.09.26 0 0 225
hey, en a 4000szgetet kihagytam legfokeppen azert mert akivel talalkoztam utkozben az mind aztmondta h nem eri meg lemenni. sztem ha eszakon turazgatsz vang viengbe ugorj le mindenkepp, vientianne abszolut hanyagolhato. ha pedig a mekongon akarsz lehajokazni vard meg mig a turistahajo elmegy es a helyieknek szant csoves ladikkal menj, olcsobb es garantalt elmennyel leszel gazdagabb :)
Előzmény: okinayab (211)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 224
Kösz,rájuknéztem,cimet jegyeztem.Ugy látom,rengeteg a lehetőség,csak idő,pénz és vállalkozó szellem kell hozzá.Meg nekünk januárra meleg holmi,netán túrabakancs:)
Előzmény: beeex (223)
beeex Creative Commons License 2009.09.16 0 0 223
Nem tudom, szerintem írjál emilt arra a linkre amit lejjebb beraktam, mindent tudnak, nagyon professzionális (ami hát Laoszra nem jellemző annyira) volt az egész, a staff kedves és nagyon segítőkész. Amúgy meg nyáron nagyon meleg volt, hátizsákkal esőben abban párában és melegben nagyon idegenlégiós hangulata volt a gyaloglásnak a dzsungelben. Nyáron mindig meleg van télen mindig hideg van soha nincs jó idő mindig esik az eső.

Amúgy Laoszban sokkal melegebb volt mint Thai-ban, én is ChiangMaiba mentem onnan, és sokkal hűvösebb volt mint Luang Namthaban.
Amúgy északon a Thai -Laoszi határnál a Mekong Laoszi oldalon lévő kisvárosból folyamatosan mennek buszok egyenesen luang namtha ba, úgy 6 óra az út.
itt a link még1x
Előzmény: okinayab (216)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 222
Ezaz!!!!
Ki fogjuk próbálni januárban!!!!
Előzmény: jedilovag (221)
jedilovag Creative Commons License 2009.09.16 0 0 221

jaja, old world charm! fent a teraszon este kibjó hangulata van - kicsit dekadens, gyarmatosítós, na! és lehet, hogy fehér volt a bor is :DD

 

 

 

Előzmény: okinayab (220)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 220
Na persze a vacsora volt vörösborral leöblitve..
Előzmény: okinayab (219)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 219
Jedilovag!
Nemrég vettem egy Laosz-az égből alászállott birodalom c.jó kis könyvet,tele képekkel,és megtaláltam benne egy olyan épület képét amit vmikor a thai fórumba te is betettél
Villa Santi,azt irtad az emeletén az étterem nagyon király volt..vörösborral leöblitve...
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 218
Na igen,az esték elég zúzósak lehetnek,ettől félek is kicsit,mert baromi fagyos vagyok.Elmegyek innen a télből,és éjjel recegni fogok,brrr.De Luang Prabangig tuti elmegyünk pár napra.Nappal azért jó idő van remélem?!
Előzmény: jedilovag (217)
jedilovag Creative Commons License 2009.09.16 0 0 217

észak tföldön kurva hideg volt idén télen, éjszaka 0 körül...egy thai ismerős mesélte, hogy többen megfagytak - elég szegény vidék, nincsenek ilyen extrém hidegre felkészülve...vitt is csomagot, kinőtt téli meleg ruhákat a falvakba.

 

LP decemberben pár éve komoly meglepetés volt, este 8-10 fok volt. de hát az is fenn van a hegyekben, aztán onnan siem reap, maga volt  a toaster :)

Előzmény: okinayab (216)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 216
Nagyon jól hangzik ez a túra...A képekről lejön a feeling rendesen.Tényleg nem túl turistás:)
Már csak az a kérdés,hogy januárban ott fent északon éjjel mennyire van hideg? Idén januárban Chiang Mai környékén még egy szerzetes is megfagyott...De gondolom erre nem tudod a választ,mert nyáron jártál ott.
Tudom hogy délen van a 4000 sziget,csak reméltem hallottál róla vmit.
Előzmény: beeex (212)
tomzolka Creative Commons License 2009.09.16 0 0 215

Jedi: eddigi legjobbak :)

De komolyra fordítva, gyönyörű a táj a háttérben és totálisan lejön a hely hangulata.

 

Előzmény: jedilovag (214)
jedilovag Creative Commons License 2009.09.16 0 0 214
jók a csajok mi?  :D
Előzmény: tomzolka (213)
tomzolka Creative Commons License 2009.09.16 0 0 213

Huhh nagyon felcsigáztad az érdeklődésemet ezzel az északi túrás beszámolóval.

A képek is önmagukért beszélnek.

 

Előzmény: beeex (210)
beeex Creative Commons License 2009.09.15 0 0 212
lokálbusszal, de ha összejön 5-6 ember, akkor lehet menni minibusszal is, ezt irodákban intézik.
a szigetek délre vannak, én északon voltam.

így néz ki egy falu az a dzsungel közepén:
falu

ilyenek a nők:
nö1nö2

ilyen az erdő ahol sokat lehet menni és meg lehet tanulni izzadni úgy, ahogyan csak egy trópusi esőerdőben lehet.
erdö

és közben ilyen vízesésekben lehet megfürödni, mert a víz az persze langyos...
viz
Előzmény: okinayab (211)
okinayab Creative Commons License 2009.09.15 0 0 211
De jó! Kösz!
LP-ből mivel mentél Luang Nham Ta-ba? Mi Thaiföldről akarunk átbuszozni a határhoz,onnan a Mekongon hajózunk LP-be.Még nincs kiforrva az egész ut,nem tudom mennyi időt töltünk ott,de minden érdekel.A 4000 szigetről tudsz valamit?
Előzmény: beeex (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!