Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7321

Ritka és bölcs hang..talán a legnagyobb értékek egyike a társas viszonyokban...

 

Hbummm, az intelligens erő a világmindenségben  jelen van, emberi mércével mérhetetlen tökéletességben...vagy nem is: talán ez a fogalom nem is jellemzi azt a tökéletes gépezetet, aminek a működésében semmiféle hiba nem lelhető fel, nincsenek ellentétek, vagy ha vannak akkor feloldják egymást, s ebben valósul meg a tökély....

 

Ha egy hangyaboly széléhez állsz, látsz-e abban hibát? Akár közelebbről is szemlélheted. Akár hangyatetemeket, vagy párharcokat is felfedezhetsz. De a hangyaboly épül, működik és növekszik. Az emberi társadalmak, vagy annál sokkal nagyobb formációk is ilyen organikus alapon működnek. Vagy nem is működnek: léteznek....

Előzmény: ghepard (7320)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7320

Az mindenképp jó dolog számodra is, hogy már így írsz Malcsikról is. Nem is olyan rég még irogattad, hogy ....... Nem kell haragudni senkire, azt hiszem, hogy Gombóc is egy szerethető ember, még akkor is, ha ilyen gyerekesen viselkedik. Nézz rá inkább így, neked is jobb lesz......... Neki is vannak problémái, majd csak megoldja és aztán Ő is lehet másképp fogja látni a dolgokat...... 

Előzmény: hbummm (7310)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7319

Igen erre talán nagyon jó példa a japánok is. Nemrég olvastam, hogy a statisztikák szerint két dologban (egyebek között) kiemelkedőek. Az átlagéletkor náluk nagyon előkelő helyen van számon tartva (ha nem a leghoszzabb átlagéletkor az övék), mindez annak ellenére, hogy még kimondani is rossz - a japánok kb 68%-a cigizik. Ennek ellenére tehát mégis az egyik legmagasabb átlagéletkort megélő nemzet. Ott nagy hagyományokkal rendelkezik a testkultúra, az önuralomra, fegyelemre való tanítás stb.......

Előzmény: hbummm (7308)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7318

Igen, így rendben van. Vannak dolgok, amik ellen nem tehetünk semmit és el kell(ene) fogadnunk. De van sok olyan dolog, amit befolyásolhatunk, ha igyekezni fogunk.......

Előzmény: Törölt nick (7305)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7317

Én is így látom....... Jó lenne neki is tudnia azt hiszem, hogy miért is lettek ezek a problémák, mint írja májustól........ 

Előzmény: Törölt nick (7304)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7316

Hát azt nem tudjuk meg lehethogy, hogy itt miért nem lehet megírni...... Ha valaki titkolózik, abban hogy bízzon meg az ember.......

Előzmény: Törölt nick (7303)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7315

Hát egy kicsit furcsa emberke vagy.......... Mitől félsz ennyire?

Előzmény: gombóc63 (7298)
ghepard Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7314

Ha még idenézel azok után, amik fejjebb vannak, akkor jó volna tudni, hogy miért is lettek szerinted ezek a problémák. Csak úgy jöttek és azóta is tartanak? Vagy volt valami, ami esetleg befolyásolta ezt?

Előzmény: jolene (7297)
hbummm Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7313

Igen nagyjából értem, de úgy gondolom mégis lennie kell,valamilyen intelligens erőnek aki ezeket a dolgokat irányítja.Sok minden múlik a véletleneken,a szerencsén, s ha valami baj ér bennünket akkor,rosszkor voltunk rossz helyen? Mindenkinek a sorsa, megvan írva ?

Előzmény: Törölt nick (7311)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7312

Köszönöm, Hbummm:)

Előzmény: hbummm (7310)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7311

Hogy ki? A kozmikus mindenség, a világegyetem, ahol mindenkinek a sorsa másodpercre le van fektetve, élethosszig. Illúzió a szabad választás. Érzékcsalódás. A véletlenek is le vannak fektetve. A szerencse is kódolva van, előre, pontosan, egyénenként, mindenki esetében.

Persze mindez sok következménnyel jár. A determinizmus hívei hagyományosan ebben hisznek, s én is mindinkább. Ennek értelmében fölösleges bármilyen ügyben aggódni. Minden úgy jó, s csakis úgy lehetséges ahogyan VAN. Persze érdemes a mindennapi játszmáinkat végigjátszani, hiszen ez ad célt életünknek. De BÖLCSESSÉGÜNK-et megalapozza, hogy a csillagokban MINDEN meg van írva.

"Utam mint a bárányfelhő" című könyvében Osho, az emberiség legnagyobb gondolkodóinak egyike, akit nézetei miatt tettek el láb alól: leirja ezt. Érdemes elolvasni:)

 

Előzmény: hbummm (7309)
hbummm Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7310

A 7306. MEGJEGYZÉS NEM VONATKOZIK, MALCSIK 123- ÉS GHEPARD  NICK-TÁRSAKRA. ŐKET MINT EMBERT,SZERETEM.

hbummm Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7309

Ki dönti el milyen irányba, tartunk ?

Előzmény: Törölt nick (7295)
hbummm Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7308

A betegeknél a testmozgás hatékonyabb a depresszió ellen,mint a szokásos gyógyszer kezelés. Három csoportnak,amely ötven-ötven súlyosan depressziós személyből állt különféle kezelést nyújtottak négy hónapon át.   Az egyik csoport antidepresszáns gyógyszert szedett, a másik kizárólag testmozgást végzett,a harmadik csoport, pedig mindkettőt tette.Négy hónap múlva minden csoportban a betegek 60-70 százaléka kigyógyult a klinikai depresszióból.-Hat hónapig azonban nyomon követték a betegek hogylétét,és azok a betegek, akik a testmozgás terápiában vettek részt,jobb állapotban voltak érzelmileg és testileg,vissza esési arányuk pedig csak 8 százalékos volt. Összehasonlítás képen azoknál, akik a gyógyszert szedték,40 százalék volt a visszaesési arány,azoknál akik testmozgást is végeztek,és gyógyszert is szedtek, 31 százalék volt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7307

:)

 

hbummm Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7306

A halkan megjegyzés,nagyon csúnya dolog.......s a fogalmazásképtelenség,ami megalázó egy olyan ember számára aki tudásilag,lehet jobb tőled. CSAK MEGJEGYZÉS KÉPEN,NEVETEK AZ OLYAN EMBEREKEN,AKIKET JÓL FÉLRELEHET VEZETNI S MANIPULÁLNI.MERT AZ EMBEREK HISZÉKENYEK, KEDVES GOMBÓC 63.JÓL ÍRJA MALCSIK, OLYAN VAGY MINT A PÓK,A FALON A SAROKBAN, AHOGY ÚJ EMBER JELENTKEZIK,RÖGTÖN BEAKAROD  HÁLÓZNI.                 EISAI ENAS KAKOS ANTHROPOS DEN SE HONEYO KATHOLOU       YOU ARE A BAD MAN!     I HATE YOU!   SHUT UP!

Előzmény: gombóc63 (7302)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7305

Ghepard, a döntéseink szuverének látszólag s rövid távon, egy-egy konkrét ügyben, de "mint bárányfelhő az égen" sorsunk úgy sodor tova...:) (by Osho) Bejátszik a szerencse, a véletlen, stb...s minden azokon IS múlik...nemde?:)))

Előzmény: ghepard (7296)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7304

Jolene, ezeket a tüneteket, mivel nagyon hirtelen jelentkeztek, nos az orvossal kell megbeszélned. Ezen a fórumon virtuálisan felelőtlenség lenne tanácsot adni, ahogyan a mentőautót sem tudjuk pótolni. Itt az okokat kutatjuk, s a krónikus betegeknek szolgálunk emígyen életvezetési tanácsokkal!

Előzmény: jolene (7297)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7303

Gombóc, fel kell kérnem Téged a közösség nevében, hogy ezt a RÁREPÜLŐS PRIVÁT ÜGYNÖKÖLÉST  szíveskedj felfüggeszteni ezen az oldalon. Lesel mint a PÓK a sarokban, s ahogy új ember jelentkezik privátba csábítod! Micsoda dolog ez? Valami kozmetikai terméket akarsz rásózni a gyomorbajára? Ejnye-má-no...

Előzmény: gombóc63 (7298)
gombóc63 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7302

Írtam!

Előzmény: jolene (7301)
jolene Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7301

próbáltam már de nem dobja ki az email címedet,de leírom az enyémet és írj rám. jolenejolene@citromail.hu

Előzmény: gombóc63 (7300)
gombóc63 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7300

Kattints rá a nevemre, onnan menni fog:-))

Előzmény: jolene (7299)
jolene Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7299

Azt, hogy tudok?Bocs nem találom...

Előzmény: gombóc63 (7298)
gombóc63 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7298

Lenne kérdésem....de nem itt. Írnál nekem privátban?

Előzmény: jolene (7297)
jolene Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7297

sziasztok.

21 éves lány vagyok kb májusban kezdődtek a problémáim elmentem orvoshoz mert nem tudtam nyelni és gombócot éreztem a torkomban és fájt is a torkom.Az orvosom mondta, hogy kicsit sérült a nyálkahártyám lehet reflux.Akkor felírt ulprixet napi 2x1et egy hétig utána egy hét után egyet.Akkor kb egy hét volt mire rendesen tudtam nyelni és az első pár napban nem volt étvágyam utána jobban lettem.Akkor egy hónap után abbahagytam de a panaszaim kiújultak rá 1-2 hétre de uténa szinte 1 szem gyógyszertől jobban lettem és a július tünetmentesen lement a gyógyszerrel.Augusztusban már voltak rosszab időszakaim de alapjában jó voltam.Utána ismé megpróbáltam abbahagyni és salvus vízzel helyettesíteni d kénytelen voltam újra feliratni.
Azóta meg változó az első hét borzalmas volt utána volt 1 hét amikor rendesen volt étbvgyam és minden jó volt.Most 1 hete kb megint nehezen nyelek és eéőjött a gombóc is a tokomban és ha lehajolok vagy gyorsan megyek akkor fuldoklok és öklenedezek.Ráadásul folyamatosan ég a gyomrom reggel nagyon amikor felkelek és hiába vagyok éhes ha nagyon éhes is vagyok nehezen nyelek és pár falat után hányingerem lesz.
Hétfő óta napi 2 gyógyszert szedek de nem igazán használ....

van valami ötletetek mit ptóbáljak ki?

ghepard Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7296

Ha ki? Valamit azért eldönthetünk........ Mondjuk régen egy rabszolga nem sok út között választhatott......

Előzmény: Törölt nick (7295)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7295

Azt, hogy milyen irányba tartunk, nem mi döntjük el....

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7294

Humoros, egyben IGAZ!:))))))

Előzmény: ghepard (7292)
ghepard Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7293

Hát, ha vannak is rossz élményeink, rossz cselekedeteink stb, akkor azokat felülírhatjuk jobbakkal (jóvá tehetjük stb) és aztán talán már nem fognak annyira gyötörni........

Előzmény: hbummm (7291)
ghepard Creative Commons License 2013.09.25 0 0 7292

Hát igen, az évek előrehaladtával egyre több dolog nem fog működni. Egy kis mosolygós összeállítás az öregedés jeleiről....... :)

 

- Külön alszol a fogaidtól.

- Csak a második próbálkozásra tudsz kikelni az ágyból.

-  A "boldog órák" szunyókálással telnek.

- Nyaralni mész, de előbb fáradsz el, mint ahogy a pénzed elfogy.

- A gyerekednek olyat mondasz, amit az anyád mondott neked, és amit mindig is utáltál.

- A súlyemelésről alkotott elképzelésed a "felállás a székből".

- Jóval hosszabb idő alatt pihened ki magad, mint amennyi idő alatt elfáradtál.

- Emlékezeted rövidül, panaszaid hosszabbodnak.

- A noteszodban a legtöbb név úgy kezdődik, hogy "Dr".

- Csak ülsz a hintaszékben, de nem tudod beindítani.

- A gyógyszerész a legújabb barátod.

- Akkor nevezed magad szerencsésnek, ha megtalálod a kocsit a parkolóban

- Kétszer annyi ideig tart, hogy feleannyit láss.

- Minden fáj. Ami meg nem, az nem működik.

- Két órán át keresed a szemüveged, ami a fejeden van.

- Belemélyíted a fogaidat a húsba, és azok ott maradnak..

- Már feladtad az összes rossz szokásodat, de semmi sem lett jobb.

- Türelmesebb lettél, de ez tulajdonképpen csak fásultság.

- Végre összeszeded a gondolataidat, de akkor meg a tested esik szét

Előzmény: Törölt nick (7290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!